Yumi’s Cells Konusu ve Oyuncuları – Yarı Animasyon Kore Dizisi!

Kim GoEun, milyarlarca kez okunmuş Yumi’s Cells webtoon ‘unun dizi uyarlaması ile geri dönüş yapıyor!

Goblin, The King Eternal Monarch, Cheese in the Trap… Rol aldığı tüm dizileriyle adından söz ettirmeyi başarmış olan Kim GoEun yepyeni bir diziyle geri dönüyor! Kim GoEun yeni dizisi, son zamanlarda en çok konuşulan 2021 Kore dizilerinden biri. Dizi hem iddialı oyuncu kadrosu hem de en popüler Kore webtoonlarından birinin uyarlaması olmasıyla dikkat çekiyor. Öyle ki, dizinin uyarlandığı webtoon bugüne kadar milyarlarca kez okunmuş! Peki, bahsettiğimiz webtoon, dolayısıyla merakla beklenen bu dizi hangisi? Dizimiz, Yumi’s Cells Kore dizisi, yani Yumi’nin Hücreleri!

Peki, Yumi’s Cells konusu ne? Dizi ne zaman başlayacak, kaç bölüm olacak? Yumi’s Cells oyuncuları, oyuncu kadrosu nda başka hangi ünlü isimler yer alıyor?

Gelin, sizleri daha fazla bekletmeden 2021 Yumi’s Cell konusu, oyuncuları, kaç bölüm, ne zaman çıkacak, yayın tarihi, webtoon ve daha birçok şeyin cevabını bulacağınız yazımıza başlayalım!

yumi's-cells-konusu, yumis-cell-konusu, kim-goeun-yeni-dizisi
dizi-afişi

Yumi’s Cells Kore Dizisi

Yumi’s Cells dizi konusu, oyuncuları, oyuncu kadrosu, webtoon, ne zaman başlayacak, yayın tarihi, ne zaman çıkacak, kaç bölüm ve dahası!

Şu sıralar Kim GoEun‘ın yeni dizisi olarak anılan ve meraklı bir bekleyişe sebep olan Yumi’s Cells konusu itibariyle romantik, dram ve hayat temalı Kore dizilerinden biri. Yakında başlayacak olan Kore dizisinin yönetmenliğini Lee SangYeop üstleniyor. Yönetmen, daha önce büyük bir beğeni gören Familiar Wife, A Piece of Your Mind gibi çok sayıda dizinin de yönetmenliğini yapmış. Aynı zamanda, geçtiğimiz yıl en sevilen Netflix Kore dizileri arasına giren My Holo Love da aynı yönetmen tarafından çekilmiş. (Romantik komedi severlere diziyi şiddetle öneririm. Dizinin ayrıntılı konusuna ve yorumuna buradan ulaşabilirsiniz.)

Dizi, aynı isme sahip webtoon’dan uyarlama. Webtoon uyarlaması dizinin senaryosu ise 3 farklı kalemden çıkacak. Yumi’s Cells kdrama senaryosu için Song JaeJung, Kim YoonJoo ve Kim KyungRan birlikte çalışıyor. Senaryo yazarları arasındaki Song JaeJung, W : Two Worlds, Memories of the Alhambra gibi efsanevi dizilerin de senaryo yazarı. Bir diğer senaryo yazarı olan Kim YoonJoo ise bence en efsanevi Kore dizilerinden biri olan Duel‘in senaryosunu yazan kişi. Aynı zamanda iki senarist, Queen InHyun’s Man dizisinin senaryosu için de birlikte çalışmış. Bu yüzden, yeni Kore dizisinin muhteşem bir uyarlama olacağına eminim.

Yumi’s Cells ne zaman çıkacak, ne zaman başlayacak, dizi yayın tarihi ne?

Her dizide olduğu gibi elbette en çok merak edilen sorulardan biri de bu. Yumi’s Cells dizisi ne zaman başlayacak, dizi ne zaman çıkacak? Dizinin yayın tarihi önceleri yalnızca, 2021 yılının ikinci yarısı olarak belirtilmişti. Ancak nihayet bir süre önce Yumi’s Cells yayın tarihi belli oldu. Dizi, 29 Eylül 2021 tarihinde başlayacak ve 11 Kasım 2021 tarihinde de ekranlara veda edecek.

Yumi’s Cells Kaç Bölüm Olacak?

Yeni Kore dizisi, 14 bölüm olarak ekranlara gelecek. 512 bölüm olarak yayınlanan webtoon’un hikayesinin nasıl 14 bölümde anlatılacağı konusu merak ediliyor elbette. Hatta, bu konuda dizinin ikinci sezonu olacağıyla ilgili söylentiler de var. Ancak bunlar şimdilik kesinleşmediği için, net bir şey söyleyemiyorum. Yumi’s Cell ikinci sezon ile ilgili bir bilgi geldiğinde yazımı güncelleyeceğim. Son olarak dizi, tvN kanalında yayınlanacak.

yumis-cells-webtoon-by-lee-donggun

Yumi’s Cells Webtoon

Şu ana kadar çok sayıda Webtoon uyarlaması Kore dizisi izledik. Bunların arasında True Beauty, Sweet Home gibi izlenme rekorları kıran diziler de oldu. Ancak, Yumi’nin Hücreleri, bu webtoonlar arasında belki de en popülerlerinden biri. Lee DongGun tarafından kaleme alınan webtoon, 2015 yılında popüler Kore platformu olan Naver Webtoon üzerinden yayınlanmaya başlamış. Kısa bir süre önce, 512. bölümüyle sevenlerine veda eden  webtoon bu süre içinde 3 milyardan fazla okunmaya ve 5 milyondan fazla da yoruma sahip olarak kayıtlara geçmiş!

Webtoon uyarlaması Kore dizisi demişken bunlara da bakmak isteyebilirsiniz;

  1. Strangers From Hell 
  2. Tale of Nokdu
  3. True Beauty
  4. Sweet Home
  5. Annarasumanara 

Yumi’s Cells Konusu

Yumi’s Cells kdrama konusu itibariyle 30’lu yaşlarındaki bir kadının iş ve aşk hayatını anlatacak.

Yumi (Kim GoEun), 30’lu yaşlarında bir ofis çalışanıdır. Duygularını ifade etmekte iyi olmadığı için oldukça içine kapanıktır ve bu yüzden de hep yalnız kalmaktadır. Bu durumdan Yumi kadar üzgün ve rahatsız olan başkaları da vardır: Yumi’nin beyin hücreleri!
Her biri sevgi, üzüntü, iyilik, kötülük, sinir gibi bir duyguyu temsil eden bu hücreler hep birlikte Yumi’nin beyninde yaşamaktadır. Bir gün, Yumi’nin kötü biten bir ilişkisinden sonra aşk hücresi kendini kapatır ve uyumaya başlar. Bu durum, Yumi’nin hücreleri ve dolayısıyla Yumi üzerinde büyük bir etkiye sebep olacaktır. Artık, bu konuda bir başına kalan Yumi kendi kararlarını , elbette diğer hücrelerin de etkisiyle, almak zorunda kalır. Bu süreçte duygusal anlamda gelişecek ve mutluluğu bulmaya çalışacaktır.

Yumi’s Cells Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Yeni dizi Yumi’s Cells oyuncular arasında hangi isimler var?

Kim GoEun Yumi’s Cells Kore dizisinde ana karakteri, Yumi’yi canlandırıyor. Yumi, sessiz ve sakin bir karaktere sahiptir. Bir ofiste çalışmaktadır ve çok sosyal bir hayatı yoktur. Bir gün aşk hücresinin uykuya dalmasıyla kendisini büyük bir maceranın ortasında bulacaktır. Kim GoEun son yıllarda en sevilen Koreli kadın oyunculardan biri. Oynadığı her dizi ve filmin hit olduğunu söylersek sanırım kimse karşı çıkmayacaktır. Sevilen aktris özellikle Goblin, The King:Eternal Monarch gibi dizilerle adından bahsettirdi. Kim GoEun dizileri arasında bu yapımlara da mutlaka bir şans vermelisiniz. Kendisi, yeni dizisinde ise oldukça özel bir karaktere hayat verecek. Kim GoEun’u Yumi karakterinde izlemek için sabırsızlanıyorum.

Yumi’s Cells başrolleri arasında erkek ana karaktere hayat veren isim ise Ahn BoHyun. Aktör özellikle Itaewon Class, Her Private Life gibi dizilerle karşımıza çıktı son yıllarda. Ahn BoHyun, yeni dizisinde ise rahat bir tavra sahip olan GooWoong karakterini canlandırıyor. GooWoong bir gün Yumi ile tanışıyor ve aralarında beklenmedik bir ilişki başlıyor. Ahn BoHyun dizileri arasındaki Netflix dizisi Itaewon Class‘ı da şiddetle öneririm.

 

Yumi’s Cells Dizi Yorumu

Yumi’s Cells oyuncular (oyuncu kadrosu) ile beklentileri çok yükseltti!

Yeni bir dizi başlamadan önce o dizi ile ilgili beklentilerimizi yükselten genelde belli sebepler oluyor. Bence bunlar arasında iki unsur çok önemli bir yere sahip. Bunlar dizinin oyuncu kadrosu ve elbette senaryosu. Yumi’s Cells webtoon ‘u, yıllar içerisinde milyarlarca kez  okunmuş, oldukça sevilen bir webtoon. Bu yüzden de, her webtoon uyarlamasında olduğu gibi hem Kore dizi seyircilerinin hem de webtoon okurlarının gözü yakında yayınlanacak olan Yumi’s Cells Kore dizisinde.

Orijinal webtoon ‘un bir kısmını okumuş biri olarak, bizi  çok eğlenceli ve ilginç bir Kore dizisinin beklediğini söyleyebilirim. Bu ilgi çekici senaryonun yanında, dizinin oyuncu kadrosu da bence oldukça iyi seçilmiş görünüyor. Kim GoEun da Ahn BoHyun da, kadronun geri kalanı da çok yetenekli isimler. Ancak bunun yanında oyuncular, karakterlerine o kadar benzetilmiş ki, özellikle Ahn BoHyun’un setten gelen fotoğrafları beni oldukça şaşırttı. Ahn BoHyun resmen, karakterine bürünmüş! Saçları, kıyafetleri… Kim GoEun, orijinal Yumi’nin sarı saçlarına sahip olmayacak dizide. Ancak o da kısa saçları ve kostümleriyle tam bir Yumi olmuş gibi görünüyor.

Daha önce kaç dizide ağırlıklı olarak animasyonlarla karşılaştık? Yumi’s Cells, Yumi’nin beyin hücrelerinin de ön planda olduğu bir webtoon. Bu yüzden bir dizi uyarlaması yapıldığında bunu nasıl yansıtacakları büyük bir merak konusuydu. Ben, hikayede değişiklikler yapılabileceğini düşünüyordum ve bunun hikayenin ana temasını yok edeceği yönünde de düşüncem vardı. Ancak, fragmanda ve afişlerde gördüğümüz kadarıyla, gerçekten webtoon’un ruhunu taşıyan muhteşem bir dizi bizi bekliyor. Aşağıdaki fragmanda da görebileceğiniz gibi dizi, animasyonlarla da zenginleştirilmiş bir dizi olacak. Yani, Yumi’nin beyin hücrelerini birer animasyon olarak izleyebileceğiz!

Ben dizi için çok heyecanlıyım. Yumi’s Cells 1. bölüm Türkçe altyazılı olarak yayınlanır yayınlanmaz izleyeceğim ve yorumumu güncelleyeceğim. Takipte kalın!

Diziyi izleyecek misiniz? Kim GoEun’ın oyunculuğunu seviyor musunuz?

En yeni dizilerden ve dizilerle ilgili güncellemelerden haberdar olmak için bildirimler açmayı unutmayın! Ayrıca yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! :))

“Yumi’s Cells Konusu ve Oyuncuları – Yarı Animasyon Kore Dizisi!” için 4 yorum

  1. Dizi merakla beklediklerimden diyemeyeceğim. Go Eun’un oyunculuğunu sevsem de görsel bir felaket hali izlenebilirliği baya etkileyecek bence :/ Umarım haksız çıkarım.

    1. GoEun’ın görseli mi yoksa animasyonlardan mı bahsediyorsunuz. Ben hevesliyim, umarım sizi de şaşırtır güzel bir dizi olur:)))

    1. Ben de çok merak ediyorum. Yumi’s Cells konusu ve oyuncuları ile yıl sonunda baya konuşulacak gibi. Bakalım, nasıl bir dizi olacak:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.