Witch’s Court Dizi Tanıtımı-Cadılar Mahkemeye Girer Mi?

Polisiye, suç ve özellikle hukuk türündeki Kore dizilerini seviyorsanız bu yazıda bahsedeceğimiz diziye bayılacaksınız!

Hukuk Kore dizileri her sene hit diziler arasında girmeyi başaran, büyük bir izleyici kitlesine sahip Kore dizilerinden. Bu diziler hem adaletsizlik, eşitsizlik, toplumdaki ve birçok kurumdaki yozlaşmalara ses çıkarmalarıyla hem de muhteşem senaryolarıyla takdir topluyor. Önemli konuları ele alırken, içine kattıkları hafif romantizm ile de seyirciyi sıkmadan ekran başında tutmayı başarıyor. İşte, bu dizilerden biri de Witch’s Court dizisi!

Yayınlandığı dönem de büyük ses getiren Kore dizisi Witch’s Court Netflix dizileri arasında yer almasıyla tekrar gündeme geldi. Siz de diziyi merak edip izlemeden önce hakkında bilgi almak isteyenlerdenseniz gelin daha fazla beklemeden dizinin tanıtımına başlayalım. Bu yazıda, Witch’s Court konusu, oyuncuları, imdb puanı, kaç bölüm gibi birçok ilgi çekici şeyi bulacaksınız!

Witch’s Court konusu, oyuncuları, Witch at Court konusu, ne demek, Witch’s Court imdb puanı ne ve dahası…

Diziyi izlediyseniz detaylı Witch’s Court Dizi Yorumu için tık tık!

 

Witch’s Court Konusu

Witch at Court konusu itibariyle bir kadın savcıyı ve yaşadığı olayları anlatıyor.

Sıkıntılı bir çocukluk geçirmiş olan Ma YiDeum savcılık yapmaktadır. Bir gün üstlerinden birinin bir gazeteciyi taciz ettiğine şahit olur. Başkalarının işlerine karışıp başını belaya sokmak istememektedir. Kendisine olayı soran yeni savcı Yeo JinWook’a hiçbir şey görmediğini söylemiş olsa da daha sonra gelip gördüğü şeyleri dürüstçe anlatır. Bu olay yüzünden çalıştığı birim değiştirilir ve yalnızca cinsel suçlarla uğraşan bir birime gönderilir. Yeo JinWook da gönüllü olarak aynı birime gelmiştir.

Ekip davaları çözerken seneler önceki sırlar da yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Witch's Court dizi tanıtımı

Witch’s Court ‘un cadı savcısı Ma YiDeum.

Witch’s Court Netflix dizileri arasında yerini alan son yapımlardan biri oldu.

Netflix, her geçen gün yeni Kore dizilerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Netflix’e eklenen son diziler arasında yerini alan dizilerden biri de Witch’s at Court dizisi oldu.

Tek sezondan oluşan Witchs Court dizisi, 2017 yılında yayınlanan dizilerden biri. Yönetmenliğini Kim YoungKyoon‘un yaptığı dizinin senaryo yazarlığını Jung DoYoon üstlenmiş. Çılgın ana karakteri sayesinde Cadı Kore dizisi olarak da anılan dizi, 16 bölüm olarak ekranlara gelmiş. Dizinin yayınlandığı kanal ise KBS2. Eylül 2021 tarihli Witch’s Court imdb puanı ise 7.6.

Witch’s At Court Oyuncuları

Witch’s Court oyuncuları, oyuncu kadrosu içinde Jung RyeWon ve Yoon HyunMin gibi isimler yer alıyor.

Cadı gibi savcı Ma YiDeum’u Jung RyeWon canlandırıyor. Ma YiDeum annesiyle yaşamaktayken bir gün annesi ortadan kaybolur. Ne kadar arasa da annesini bulamaz. Seneler geçer ve Ma YiDeum savcı olur. Gerçekleri söylediği için birimi değiştirilir ve hiç istemese de yeni biriminde çalışmaya başlar. Witch’s Love Jung RyeWon’un izlediğim ilk dizisi ve beğendim oyunculuğunu. Wok Of Love başrol oynadığı yeni dizilerden biri.

minihanok Witch's Court dizi tanıtımı

Witch’s Court ‘un savcı beyi.

Yeo JinWook önceleri psikiyatrlık yapmış daha sonra savcı olmaya karar vermiştir. Ma YiDeum’un gönderildiği ekibe o gönüllü olarak katılır. Zeki ve akıllı bir kişiliği vardır ve duyarlı bir insandır. Savcı Yeo JinWook’u sevdiğim oyunculardan biri olan Yoon HyunMin canlandırıyor. Yoon HyunMin’i Tunnel dizisinde çok severek izlemiştim. HyunMin’in oyunculuğunu çok başarılı buluyorum. Bununla birlikte bence özellikle polisiye ya da hukuk temalı dizilere çok yakışıyor kendisi.

Yoon HyunMin genelde polisiye temalı dizilerde karşımıza çıksa da rol aldığı son Netflix dizisinde romantik dizilerde de ne kadar başarılı olduğunu gösterdi. Bir yapay zeka ve bir insanın aşkını anlatan orijinal Netflix dizisi My Holo Love, son zamanların en sevilen Netflix dizilerinden biri oldu. Diziyi hala izlemediyseniz bir şans vermenizi öneririm!

Bir Yapay Zekanın Duyguları Olur Mu? My Holo Love Konusu, Oyuncuları ve Yorumu!

Witch's Court dizi tanıtımı

Witch’s Court

Jo GapSu suçlandığı taciz davalarından aklanır ve tekrar halkın sevgisini kazanır. Seneler geçer ve Ma YiDeum’la yolları kesişir.Dizimizin kötü adamını Jeon KwangRyeol canlandırıyor. Dizi başladıktan bir süre sonra “Bu adam Yi Injwa değil mi? demeye başladım ve bitince gördüm ki hatırladığım karaktermiş. Jackpot/Daebak dizisinin kötü adamı oluyor Yi InjWa:) Oyunculuğunu beğendiğim biri kötü adam olarak kaldı aklımda ama napalım:) The Man İn The Mask, Sign rol aldığı diğer dizilerden birkaçı.

Yoon HyunMin ve Jung RyeWon diziyle, KBS 2017 Ödüllerinde en iyi çift ödülünün de sahibi olmuşlar.

İzlemeyi Düşünenlere;

  • Hukuk-polisiye temalı dizileri seven herkesin beğeneceğini düşündüğüm bir dizi Witch’s Court. Bu konuda çok fazla dizi var Witch’s Court‘un artısı ne diye soranlar olabilir. Dizideki birimin ele aldığı konular ne kadar rahatsız edici de olsa belli suçlara odaklandığı için diğer dizilerden farklı. Hırsızlık,yolsuzluk,cinayet gibi her türlü suçun davasını alan bir tim yerine belli davalara bakan bir tim izliyoruz.
Witch's Court Dizi Tanıtımı minihanok

Witch’s Court

  • Ele alınan davalarla önemli problemlere değiniliyor.
  • Dizide orijinal karakterler var. Özellikle Ma YiDeum karakteri; sevecen, nazik, kırılgan ya da çok saf kadın karakterlerden çok farklı. Aynı zamanda Yeo JinWook karakteri de aşırı fedakar aşırı havalı bir karakter değil. Karakterlerin kendilerine has çizgileri var bu yüzden bu da dizide sevdiğim diğer bir nokta.
  • Dizi komedi dizisi olmasa da oldukça komik sahneleri var ve bence çok sürükleyici. Ne zaman başladım ne zaman bitti hiç fark etmedim.
  • Not: Witch at Court ne demek? Dizinin ismi, “Mahkemedeki Cadılar” anlamına geliyor.

Diziyi OnlineDizi sitesinden izleyebilirsiniz.

“Şöyle kaliteli, dolu dolu bir dizi izleyeyim” diyorsanız hemen Witch’s Court ‘a başlayın.

Hukuk ve romantizm temalı Kore dizilerini seviyorsanız bu diziye mutlaka bir şans vermelisiniz! Ayrıca diziyi izlediyseniz ya da hakkında detaylı yorum okumak istiyorsanız yazının başındaki linkten dizinin yorum ve repliklerinin olduğu yazıya da ulaşabilirsiniz. Yazımız burada sona eriyor. Lütfen buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın. Ayrıca en yeni Kore dizilerinden anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açabilirsiniz! Keyifli okumalar!


Bu Yazılara Da Bakmak İsteyebilirsiniz:

Your Honor Dizisi-Sahte Hakim Mahkemeye Girerse Ne Olur?

Law School Dizisi- Bir Hukuk Okulundaki Cinayet!

 

You may also like...

1 Response

  1. 19 Nisan 2019

    […] bölümlerde göreceğiz. Kang SungMo karakterini Kim Kwon canlandırıyor. Kim Kwon’u en son Witch’s Court dizisinde küçük bir rolde izlemiştim, bu dizide olduğunu görünce çok sevindim. Marry Me […]

Ne düşünüyorsunuz?