Just Between Lovers Dizi Tanıtımı

just

Just Between Lovers JTBC’nin 16 bölümlük bir dizisi. Dram-Romantik türündeki dizinin senaristliğini Yoo BoRa, yönetmenliğini ise Kim JinWon yapmış.

Ha MoonSo oyunculuk yapan kız kardeşinin çekimleri için kardeşiyle birlikte alışveriş merkezine gider. Çekimler için hazırlıklar sürdüğü sırada, MoonSo arkadaşıyla buluşmak için üst kata çıkar. O sırada alışveriş merkezi sallanmaya başlar ve bir süre sonra çöker. İnsanlar yaralanır ve onlarcası da hayatını kaybeder. MoonSo’nun kardeşi hayatını kaybedenler arasındadır. MoonSo ise kaza sırasındaki anılarını hatırlamıyordur. Lee KangDo aynı kazada yaralanmış ve babasını kaybetmiştir.

Seneler geçer. MoonSo maket binalar yapmakta, KangDo ise inşaatlarda çalışmaktadır. Yıkılan alışveriş merkezinin yerine yapılacak yapının projesinde çalışmaya başlarlar.

 Sağlam  kurgusu ve anlatmak istediği bir hikayesi olan özel bir dizi bence Just Between Lovers.

Oyuncular ve Karakterler;

Lee KangDo rolünü Junho canlandırıyor.KangDo kazada babasını kaybettikten sonra ailevi problemlerle boğuşmuştur. Düzensiz bir hayat sürmekte ve önüne gelen her işi yapmaktadır. Babasının hayatını kaybettiği kazanın olduğu yerde yeni bir proje olduğunu öğrenince orada işe girer. 

2PM üyesi Junho’nun daha önce bir dizisini izlememiştim. Oyunculuk yeteneği de olan başarılı bir sanatçı Junho. Wok Of Love, Chief Kim oynadığı diğer dizilerden. 

Junho yakın zamanda yapılan 2018 Asya Sanatçı Ödülleri’nden Yılın Sanatçısı ve Duyguyu En İyi Yansıtan Oyuncu Ödüllerini aldı.

Ha MoonSo rolünü Won JinA canlandırıyor. MoonSo kazadan sonra suçluluk duygusuyla içine kapanık bir insan olmuştur. Annesi ve babası ayrı yaşamaya başlamıştır. MoonSo annesiyle birlikte hamam işletirken bir yandan da mimari modeller yapmaktadır.

Won JinA’yı daha önce bir yapımda izlemedim. Çok fazla dizide de rol almamış. Ama dizideki oyunculuğunu çok başarılı buldum. Just Between Lovers’daki rolü ile de 2018 APAN Star Ödülleri’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu Ödülünü almış. Bundan sonra daha çok yapımda göreceğimizi umuyorum.

Just Between Lovers

Just Between Lovers zengin-fakir klişelerini aşmış kaliteli bir dizi. Bir kaza sonrası hayatı değişen aileleri konu alan dizi, farklı hikayesiyle dikkat çekiyor.

Seo JooWon rolünü Lee KiWoo canlandırıyor. JooWon bir mimarlık firmasında müdür olarak çalışmaktadır. Yıkılan alışveriş merkezinin yerine yapılacak proje için görevli kişi kendisidir. Her şeyi mükemmel bir şekilde yapmaya çalışır.

Lee KiWoo’yu ilk kez Flower Boy Ramen Shop dizisinde izlemiştim. Uzun zamandır da bir yapımını izlememiştim. İyi bir oyuncu, rolü de yakışmış.

İzlemeyi Düşünenlere;

Just Between Lovers bir kaza ile başlıyor. Alışveriş merkezinin çökmesiyle bir çok aile yakınlarını kaybediyor ve bir çok insan yaralanıyor. Dizi bu olayın hayatında iz bıraktığı insanlar etrafında dönüyor.

Dizinin hikayesini çok sevdim ben. Bir çok dizide gördüğümüz çok akıllı, çok güzel, çok zengin karakterler yerine yaşayan karakterler var dizide. Anlatmak istediği şeyler de var dizinin. Bu yüzden dolu dolu bir dizi olduğunu söyleyebilirim.

Dizi çok sürükleyici ve heyecanlı. Zevk alarak izleyeceğinizi düşünüyorum.

Mini Just Between Lovers Sözlüğü;

 • Öz geçmiş belgesi, CV: 이력서 (iryokso)
 • Yıkmak: 부수다 (busuda)
 • İnşaat: 공사 (gongsa)
 • Deprem: 지진 (cicin)
 • Bina: 건물 (gonmul)
 • Mimar: 건축사 (gonçuksa)
 • İnsan: 사람 (saram)
 • Hızlı: 빨리 (balli)
 • Kuaför: 미용사 (miyongsa)
 • Sorumluluk: 책임 (çekim)
 • Ara,arasında : 사이 (sai)
 • Sadece : 그냥 (kınyang)
 • Sevgi,aşk: 사랑 (sarang)

Keyifli Seyirler~


https://www.youtube.com/watch?v=pZY59UQBm-c

You may also like...

2 Responses

 1. Haneul dedi ki:

  Çok güzel bir dizi. Şu an izlemeye devam ediyorum. Umarım final bölümü de güzeldir. ??

 2. minihanok dedi ki:

  Ben de henüz final bölümünü izlemedim güzel bir son olur umarım. Keyifli seyirler~ 🙂

Ne düşünüyorsunuz?