Kore-Türkiye Dostluk Sergisi Çok Yakında İstanbul’da! [KORE ETKİNLİKLERİ]

Güney Kore kültürünü ve sanatını seviyorsanız, bu etkinliği kaçırmak istemeyeceksiniz!

Herkese merhaba!

Bu yazıda sizlere, yakında ülkemizde düzenlenecek çok güzel bir Kore sergisinden bahsedeceğim!

Ülkemizde uzun yıllardır Güney Kore kültürüne, sanatına, müziğine ve tarihine büyük bir ilgi var. Bununla birlikte iki ülkenin önemli bir geçmişi de bulunmakta. Bu yüzden neredeyse her sene ülkemizde Güney Kore ile ilgili etkinlikler yapılıyor, buluşmalar düzenleniyor.

Ancak tüm bunlara rağmen geçmişte düzenlenen etkinlikler oldukça az ve yetersizdi. Neyseki yıllar içinde ülkemizde Güney Kore’ye olan ilgi çok, çok büyüdü. İki ülkenin arasında köprü olmak, eğlence sektöründeki etkileşimi artırmak için birçok adım atıldı. Bunlardan biri de geçtiğimiz yıl kurulan White Organisation isimli şirketti.

Ülkemizde Güney Kore etkinlikleri düzenlemek, hayranları sevdikleri Koreli sanatçılarla buluşturmak için çalışan şirket; aynı zamanda birçok önemli adımın da parçası oluyor. İşte, bu yazıda sizlere White Organisation sayesinde öğrendiğim, çok önemli ve güzel bir etkinlikten bahsetmek istiyorum; Güney Kore-Türkiye Dostluk Sergisi!


kore-etkinlikleri,kore-türkiye-dostluk-sergisi,kore-derneği

kore türkiye dostluk sergisi

 

Kore-Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 65. Yılı “Dostluk Sergisi”, sanatseverleri bekliyor olacak!

Gelenekleri, kültürü ve daha birçok özellikleriyle birbirine çok benzeyen Güney Kore ve Türkiye, uzun yıllardır yakın bir ilişki içerisinde. Özellikle Kore Savaşı ile farklı bir bağ kuran iki ülke, 8 Mart 1957 tarihinden beri de diplomatik ilişkilerini sürdürüyor.

İşte, bu önemli diplomatik ilişkilerin çevresinde; neredeyse her yıl hem ülkemizde hem de Güney Kore’de çeşitli etkinlikler, sergiler, buluşmalar düzenleniyor. Bu bağlamda, bu yıl da ülkemiz çok önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Kore Türkiye Diplomatik İlişkilerin 65. Yılı, Kore Türkiye Dostluk Sergisi’ne!

“Dostluk Sergisi”, Güney Koreli ve Türk ressamların eserlerinin sergileneceği, sanatseverler için önemli seminerlerin düzenleneceği bir etkinlik olacak. Bununla birlikte sergide, Kore müzik dinletisi gibi konuklara Güney Kore esintileri yaşatacak şeyler de bulunacak.

Sergi, 2 Ağustos’ta özel bir seremoniyle açılacak.

İki ülkenin etkileşimi için oldukça önemli bir yere sahip olan bu sergi, 2 Ağustos’ta özel bir seremoni ile başlıyor. Açılış seremonisinden hemen önce, saat 16.00’da, dünyaca ünlü Koreli ressam Junseok Mo’nun, “Difference and Coextistence” adlı semineri olacak. Açılış seremonisi ise, saat 18.00’da başlayacak.

Açılışa yalnızca özel davetli olan konuklar katılabiliyor. White Organisation’da 100 takipçisine özel bir davetiye göndermişti.


junseok-mo-ressam

Kore-Türkiye Dostluk Sergisi, tüm sanatseverleri bekliyor olacak!

Özel davetiye alma fırsatını kaçırdıysanız da üzülmeyin! Dostluk Sergisi tüm sanatseverlere açık olacak! Özel açılış seremonisi dışında, kapılarını tüm sanatseverlere açan sergi, 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Sergi, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Güney Kore kültürünü ve sanatı seviyorsanız bu sergiyi kaçırmayın derim!

Kore-Türkiye Dostluk Sergisi;bence her iki kültürün kesiştiği yeri görmek, Kore kültürü hakkında daha fazla şey öğrenmek için harika bir fırsat. Özellikle sanata, resme ilginiz varsa Koreli ressamların eserlerini incelemekten, seminerleri dinlemekten çok keyif alacağınıza inanıyorum.


YER: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi

TARİH: 2-8 Ağustos


Minihanok okurları için bu güzel sergiden bahsetmesem olmazdı. Güney Kore ile ilgili benzer etkinliklerin haberlerini paylaşmaya devam edeceğim. En güncel yazılardan anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açabilir, ya da abone olabilirsiniz!

Dostluk Sergisi ile ilgili merak ettiğiniz şeyler varsa yorum bırakmayı unutmayın. Ayrıca White Organisation’ın instagram hesabından hem Dostluk Sergisi hem de birçok Kore etkinliği hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gideceklere şimdiden keyifli zaman geçirmelerini dilerim!

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere! Takipte kalın!


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Güney Kore Edebiyatından Okunması Gereken 21 Eser!

2022 Yılında Başlayacak En İyi Kore Dizileri!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?