Sweet Home Dizisi Röportaj ve Haberleri!

Yeni kategorimizin ilk yazısıyla herkese merhaba!

Bir süredir Minihanok’da Kore dizi önerileri ve yorumlarının yanında birbirinden güzel diziler hakkındaki haberleri ve dizi oyuncularıyla yapılmış röportajları paylaşmak istiyordum. Evet, Kore dizi tanıtımlarında dizilerin konusu, oyuncuları ve karakterleri, yorumları, imdb puanları, bölüm sayıları hatta Türkçe altyazılı izle linkleri dahil birçok şey yer alıyor. Fakat dizi oyuncularıyla yapılmış röportajlar ve çok ayrıntılı haberler yer almıyordu. Bu yüzden ben de severek izlediğimiz dizilerin kamera arkasında neler olmuş, oyuncular rollerine nasıl hazırlanmış, diziler hakkında neler söylenmiş gibi ilgi çekici şeyleri bulabileceğiniz bir yazı serisi hazırlamak istedim. Bu serinin ilk yazısı da şu sıralar dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan tarafından izlenen Netflix dizisi Sweet Home hakkında!

Bu yazıda 2020 Netflix dizileri arasına damgasını vuran Netflix Sweet Home dizisi oyuncuları ile yapılmış röportajlar ve dizi ile ilgili haberler yer almaktadır. Eklenmesini istediğiniz röportaj ve haberleri yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

sweet-home-kore-dizisi, sweet-home-ropörtaj

“Sweet Home” Netflix

Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young, Lee Do Hyun ve daha birçok kişi kendilerini “Sweet Home” karakterleriyle Karşılaştırdı ve Dahası

Gelecek gerilim serisi “Sweet Home” geçtiğimiz günlerde oyuncu kadrosuyla beraber görüntülü bir basın toplantısı düzenledi!

Ünlü bir webtoon uyarlaması olan “Sweet Home” ailesini trajik bir araba kazasında kaybettikten sonra yeni bir apartmana taşınan Cha Hyun Soo isimli yalnız bir lise öğrencisi hakkında. Orada, etrafındaki insanların aniden canavarlara dönüşmesi gibi bir seri şok edici ve korkunç olayla yüzleşiyor.

Basın konferansı; katılan oyuncular Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young, Lee Do Hyun, Kim Nam Hee, Goo Min Si, Park Gyu Young, Go Yoon Jung’u ve yönetmen Lee Eung Bok’u içeriyor.

Yönetmen, Song Kang ile ilgili, “Hyun Soo’yu (Song Kang’ın karakteri) ilk gördüğümde Johnny Deep’in Edward Scissorhands’ini hatırladım. Yumuşak ve saf bir ruha sahip olmasına rağmen elinde mızrak tuttuğu görüntüsünü sevdim.” dedi.

Ayrıca, dizinin iletmesini istediği mesaja da değindi. Lee Eun Book, “Başta canavarlar çok fazla görünsede, asıl anlatmak istediğim hikaye insanlarla alakalı. Şu soruyu sormak istiyorum, ‘Bir canavar tam olarak nedir?’ Cha Hyun Soo’nun bir repliği ‘İnsanlara saldırmayan canavarlar var.’ idi. Birilerinin bir canavarın şekline girmesi her zaman onların kötü oldukları anlamına gelmez ve ben de bu proje ile bir önyargı olmadan bunu ifade etmek istedim.”

Song Kang karakteri Cha Hyun Soo hakkında konuştu. “Orijinal webtoon’un bir hayranı olarak, oyuncu kadrosuna seçildiğimi duyduğumda çok mutlu oldum. Hyun Soo’nun iç benliğini ve dönüşümünü nasıl canlandıracağım hakkında çok fazla baskı hissettim. Basitçe söylemek gerekirse, Hyun Soo’yu canlandırırken bu benim en içe dönük halimdi ve onun dönüşmüş imajı da en kötü halimdi. Ayrıca, gerçek hayatta silahla canavarları yakalayamayacağım için, eğlendim.”

sweet-home-dizisi, sweet-home-ropörtajları

sweet-home-dizisi-görüntülü-basın-toplantısı-resmi-netflix

Diğer yandan, Lee Jin Wook yorum yaptı. “Karakterim Pyun Sang Wook’a baktığım zaman kendimi hiç göremiyorum. Çok hazırlandım ve kendimin tamamen farklı bir tarafını göstermeyi denedim. Umarım insanlar bunun ben olduğumu fark etmez.”

Lee Si Young, eski bir itfaiyeci Seo Yi kyung’u canlandırıyor ve yönetmen Lee Eung Book karakter için başka hiç kimseyi düşünemediğini söyledi. Lee Si Young, “Yönetmenle ilk kez buluştuğumuzda gerçekten güçlü bir hareket kabiliyetine sahip bir kadın karakter tasvir etme istediğini söyledi. Bu büyük bir onurdu.”

Lee Do Hyun‘un karakteri, keskin zekası ve soğukkanlılığının apartman sakinlerine liderlik etmesine yardım ettiği, Lee Eun Hyuk. Yönetmen, aktörün rolüne çok benzediğini ortaya çıkarttı ve Lee Do Hyun da ekledi, “Katılıyorum. Bence neredeyse %70 oranda benziyoruz.”

Sonra devam etti, “Başlangıçta kendimi ifade etmek için çok çaba harcadım. Eğer acele (zorunlu) hissettiriyorsa, acele bir şekilde oynamalıydım ve duygularımı da bu şekilde yansıtmalıydım. Ancak, yönetmen Eun Hyuk’un az tepki vermesinin daha çok uyacağını söyledi. Bundan sonra, kendimi dışarıda daha az ifade etmeye odaklandım ve duygularımı gözlerim aracılığı ile nasıl iletebileceğim hakkında daha çok düşünmeye başladım.”

Daha sonra oyuncu kadrosu sırayla en uzun süre hayatta kalacağını düşündükleri oyuncuları seçti. Go Yoon Jung, Lee Si Young’u seçti, “Katılıyorum. Goo Yoon Jung bana çok pozitif şekilde baktı, minnettarım. Benim dışımda, bence bu Go Min Si olurdu. Bence o sözleriyle canavarlara karşı kazanırdı.”

Sonrasında Go Min Si, yönetmen Lee Eung Book’u seçen Lee Do Hyun’u; yönetmen de Lee Jin Wook’u seçti. Lee Jin Wook heyecanla konuştu, “Ne olursa olsun sonuna kadar hayatta kalacağım. Eğer bakışlarım silah olarak işe yaramazsa, kazanmak için her şeyi kullanacağım.”

Son olarak, yönetmen açıkladı, “Bilgisayarda oluşturulan görüntüler(CGI) olmayan bir kesim bile yok. Her sahne CGI’den büyük bir yardım aldı. Daha önce de söylediğim gibi, orijinal webtoon’a düzgünce bağlı kalmak için büyük çaba harcadık. Biz senaryoyu oluştururken, orijinal webtoon da yayınlanıyordu. Biz senaryoyu yazarken, hikayenin sonunu kendimiz tamamladık bu yüzden biz tamamlandıktan sonra ortaya çıkan birkaç şey var. Eğer bir fırsat doğarsa, tanıtamadığımız canavarları da tanıtmak istiyoruz. Orijinaline sadık kalmak istiyoruz.”

not: Soompi haberinden çevrilmiştir.

kaynak: Soompi

sweet-home-dizisi, sweet-home-haberler

Song Kang

Song Kang “Sweet Home” Dizisi Bütçesi ile İlgili Şaşkınlığından, Lee Do Hyun ile Arkadaş Olmaktan ve Dahasından Bahsetti

Song Kang, geçtiğimiz günlerde yeni Netflix serisi “Sweet Home” başarısının ardından Sport Chosun ile bir görüntülü arama ropörtajına oturdu.

Song Kang‘a, platformda yayınlanan “Love Alarm” ve “Sweet Home” dizilerinin başarısının ardından “Netflix’in oğlu” lakabı verildi. Ropörtajda, Song Kang “Sweet Home” kadrosu içinde olma tecrübesinden bahsetti.

“Kadroya alındığımda 30 milyon won (yaklaşık 27 milyon dolar) bütçeyi duymamıştım. Bunu duyduktan sonra aniden büyük bir baskı hissettim. Hyun Soo olarak gösteriye nasıl daha iyi liderlik edebileceğim hakkında çok düşündüm. Hem iyi hem de kötü Hyun Soo’yu göstermem gerekiyordu, bu yüzden genel olarak karakter hakkında çok düşündüm. Kötü yanını nasıl daha etkili bir şekilde gösterebilirdim? Onun yalnız yanını nasıl daha etkili bir şekilde gösterebilirdim? Sonunda, Hyun Soo’yu oynarken en içe dönük tarafıma, kötü Hyun Soo’yu oynarken de en içteki kötü niyetli duygularımı ortaya çıkarma temel yöntemine odaklandım.”

Sweet Home” bir Kore dizisi için ilk olarak, Amerika Birleşik Devletleri Netflix’te ilk 10 içinde yer aldı. Song Kang şöyle dedi, “Hala inanamıyorum. Çektiğim dizi çok fazla sevgi aldığı ve üst sıralarda yer aldığı için mutluyum, fakat bu gerçekmiş gibi hissettirmiyor. Şu an itibariyle bunun hakkında sadece pozitif duygularım var.”

Dizi ağırlıklı olarak CGI efektlerine dayandığından, Song Kang, yeşil ekran önünde oynamakla ilgili şöyle dedi, “Videolarda aktörleri bunu yaparken çok kez gördüm, bu yüzden kendim deneyebilmek eğlenceliydi. Yeşil ekranın önünde tamamen yalnız bir şekilde oynadığım için çok fazla odaklanmak zorundaydım. Eğer öyle bir sahnem olsaydı, bir hafta önceden hazırlanmaya başlardım.”

Eğer gerçek hayatta “Sweet Home” durumunda kalsaydı ne yapacağı sorulduğunda cevap verdi, “Bence karşıma devasa bir canavar çıksaydı kaçardım. Fakat o an etrafta çocuklar olsaydı, bence o zaman çocukları korumak için savaşırdım.”

Onunla benzer yaşta olan rol arkadaşını övdü.(Lee Do Hyun 1995 yılında doğdu, Song Kang ise 1994.) Song Kang, “Sadece yaşıt değiliz, aktör olarak da güzel bir bağımız var.” dedi. “Bu projede, bir kişinin kullanıldığı diğerinin de onu kullandığı bir ilişkimiz vardı, fakat onunla güçlerimizi birleştirdiğimiz ve birlikte çalıştığımız bir projede yer almak isterim. Gerçekten yakın arkadaşları canlandırabilsek güzel olurdu. ‘Love Alarm’ dizisindeki Hye Young ve Sun Oh gibi.”

Ekledi, “Sette, birbirimize çok fazla iltifat ettik ve bu harika bir ortamdı. Öne çıkmaya çabalamak yerine, karakterime odaklandım. Hyun Soo’nun adalet duygusu ve birlikte yaşadığı insanları kurtarma arzusuna odaklanmak istedim.”

Song Kang daha önce rol modeli olarak Leonardo DiCaprio’yu seçmişti fakat bu ropörtajda son zamanlarda Tom Hardy’den etkilendiğini paylaştı. “Tom Hardy’nin ‘Legend’ filmini gördüm, başlangıçta, “Ah, ikizleri canlandırıyor,” diye düşünmüştüm fakat ikinci yarıda gerçekten tamamen farklı iki insan olduklarını hissettim. Bunu gördüm ve çok etkilendim ve bir aktör olarak böyle bir şeyi nasıl başardığını düşündüm. Bence bu benim yeni rol modelim olmasının sebebi.”

Not: Soompi haberinden çevrilmiştir.

Kaynak: Soompi

Sweet Home dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyuncular arasında takip ettiğiniz isimler var mı? Kore dizi röportajları devamı gelsin mi? Lütfen yorum bırakmayı unutmayın!

etiketler; Song Kang, Sweet Home, Netflix Kore dizileri, Lee Do Hyun, son dakika magazin haberleri güncel, Kore dizi haberleri

You may also like...

16 Responses

 1. Okurix dedi ki:

  Ben de bu sıralar başlamak istiyorum diziye. Ama aklıma hep akşam saatlerinde geliyor. ? Gerilim seven biriyim ama dizinin gerilim seviyesini tartmadan gece vakti izleme gafletine düşmek istemiyorum.?

 2. Anonim dedi ki:

  İlginç bir konu dikkat çekici. Gerilim dizisi aradığımda mutlaka buna dönüş yapacağım ☺️

 3. Fulden Ufacık dedi ki:

  Dizi hakkında röportaj olmasını sevdim ben ? bu diziyi merak ediyorum emeğinize sağlık ?

 4. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkurler, eklemeye devam edecegim?

 5. minihanok dedi ki:

  Dizi o kadar guzel ki. Mutlaka izleyin. Ilk bolumleri biraz kanli, bunun disnda genel olarak gerilim dizisi olsa da asiri korkunc bir sey yok bence. Yine de gece izlemeyin haha yakinda yorumunu yazisi da gelecek Ins. Diziyi izledikten sonra yorumunuzu da beklerim?

 6. minihanok dedi ki:

  Kesinlikle bir sans vermelisiniz?

 7. Beauty life tr dedi ki:

  Çok güzel olmuş bu ya. Ayrıca başka dizileri de yazsan Bi kaç sorunlu dizi var diye biliyorum ??

 8. Fatma Başar dedi ki:

  Diziyi senden duydum şuan. *.* Bu aralar dizileri takip etmekte zorlanıyorum. Toparlarım umarım 😀 Hemen bakıyorum. Yazı çok güzel olmuş. En azından dizi fanları Türkçe bir kaynaktan haberlerine ulaşmış olacak. Kalemine sağlık. 🙂

 9. Banu dedi ki:

  Dizi ile ilgili röportajlara yer veren bir yazı olması çok hoş. Diziyi izlemek istedim ama bir türlü fırsat bulamadım ?

 10. Rose dedi ki:

  Yine harika bir yazı olmuş ellerine sağlık ☺️

 11. Akela dedi ki:

  İzlediğim son 2 dizi de gerilim olunca biraz uzak duruyorum bu ara gerilimden ama dizi aklımda. Mutlaka izlemek istiyorum. Ayrıca tüm röportajlara tamamım ben. Diziyi izledikten sonra oyuncuların dizi ile ilgili düşüncelerini okumayı da çok seviyorum. Emeğine sağlık 🙂

 12. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkurler. Eklemeye devam edecegim??

 13. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkurler?

 14. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkurler?

 15. Esma dedi ki:

  Bu diziyi izledim mükemmeldi 2.sezonu sabırsızlıkla bekliyorum ne zaman gelir?

 16. minihanok dedi ki:

  Kesinlikle muhteşem bir diziydi. İkinci sezon oyuncuları yavaş yavaş kesinleşti Song Kang yeni sezonda da yer alacak. Ancak tarih net belli değil, açıklanınca yazıya ekleyeceğim.

Ne düşünüyorsunuz?