Life on Mars Konusu-Mutlaka izleyin!

Zamanda yolculuk temalı Kore dizilerini ve polisiye Kore dizilerini sevenler burada mı?

Life on Mars yayımlandığı dönemde yüksek reytingler almış ve çok sevilmiş bir dizi. Polisiye ve gerilim dizisi sevenlerin keyifle izleyeceğini düşündüğüm bir dizi.

Zamanda yolculuk temasını veya gerilimin düşmediği dizileri seviyorsanız size Tunnel ve Signal dizilerini de öneririm. Her iki dizi de birbirinden güzel ve keyifli.

“Fantastik unsurlar olmayan bir polisiye yok mu?” diyenler de 3. sezonu da izleyiciyle buluşmuş olan Voice dizisine bakabilir. Voice sezon sezon çekildiğine şahit olduğum nadir dizilerdendir; seriyi hiç izlememiş olanlar varsa bir şans verin derim.

Life on Mars Konusu:

Han TaeJoo işini titizlikle yapan bir dedektiftir. Bir gün kadınları öldüren bir seri katilin davasını alır. Mahkeme günü geldiğinde Han TaeJoo savcıları şaşırtır. Yakalanan şüphelinin ceza alması beklenirken TaeJoo’nun söylediği bazı şeyler yüzünden şüpheli kanıt yetersizliğinden serbest bırakılır. Mahkemenin üzerinden kısa bir süre geçmiştir ki şüphelinin başka bir kadını kaçırdığı haberi gelir. TaeJoo kendisi için değerli olan bu kadını bulmak için uğraşırken bir kaza geçirir. Uyanıp kendisine geldiğinde çok tuhaf bir manzarayla karşılaşır. Şehir hatırladığı halinden çok farklıdır. Binalar,insanlar,insanların kılık kıyafetleri vb. her şey değişmiştir. Han TaeJoo 1988 yılına gitmiştir! Başına gelenleri hemen kabullenemese de kendi zamanına dönmek için bir seri cinayet davasını çözmek zorunda kalacaktır.

Life on Mars 2006-2007 yıllarında yayımlanan aynı isimli bir İngiliz dizisinden uyarlama. Yönetmenliğini Lee JungHyo’nun, senaristliğini Lee DaeIl’in yaptığı dizi OCN kanalında 16 bölüm olarak yayımlanmış.

Life on Mars Oyuncuları:

Life on Mars oyuncuları-mutlaka izleyin!

Life on Mars’ın zaman yolcusu Han TaeJoo

Jung KyungHoo dizide, geçirdiği kaza sonucu kendisini geçmişte bulan dedektif Han TaeJoo’yu canlandırıyor. KyungHoo’yu en son Prison Playbook dizisinde izlemiştim. Oyunculuğunu sevdiğim isimlerdendir.[Farklı yapımları sevenler mutlaka Prison Playbook (Wise Prison Life) dizisine de baksın.)

Life on mars konu,kore dizi önerileri,2019 kore dizileri,kore blog

Life on Mars’ın hafif çılgın amiri

Park SungWoong dizide, keskin bir sezgi gücüne sahip dedektif Kang DongCheol’ü canlandırıyor. Kang DongCheol 1988 yılında, Han TaeJoo’nun amiri olarak karşımıza çıkıyor.

Mutlaka izleyin: Life on Mars

Life on Mars’ın kadın polisi

Ko AhSung dizide bir kadın polisi canlandırıyor. (Ko AhSung’u ben ilk kez God of Study dizisinde izlemiştim. Yoo SeungHo ile başrolü paylaştıkları bu dizi sınav öğrencileri için birebir.? Ders çalışmak isteyip çalışamayanlar için mükemmel bir dizi. Ders çalışmanız gerekiyorsa kesinlikle okul temalı Kore dizisi olan God of Study’yi izleyin! Ben izlerken kalkıp ders çalışasım geliyordu.?)

İzlemeyi Düşünenlere;

Life on Mars’ı merak edenler ve izlemek isteyenler için kısa da olsa bir Life on Mars yorumu yazmak istiyorum. (Korkmayın çok ayrıntıya giremem çünkü bende diziye yeni başladım.?)

Muhteşem bir Kore dizisi: Life on Mars

Life on Mars en sevilen Kore dizilerinden biri~

Polisiye -gerilim Kore dizilerini çok seviyorum. Fakat bir de dizide geçmişe dönüş ya da geçmişle bağlantı kurabilme durumu varsa çok daha keyifle izliyorum dizileri. Yukarıda bahsettiğim gibi bu dizi gibi zamanda yolculuk temalı polisiye Kore dizileri izledik. Benim izlediklerim Tunnel ve Signal idi.İki diziyi de gerçekten çok severek izlemiştim bu yüzden konusunu duyunca Life on Mars’ı da merak etmiştim. Araya diğer diziler girince unutmuştum fakat sevdiğim bir blogda dizinin yorumunu görünce başlamaya karar verdim.

Diğer zamanda yolculuk dizilerinde olduğu gibi bu diziyi izleyenlerde de farklı bir sevgi gördüm diziye karşı. Geçmiş, sıkıntılarla da dolu olsa hep bir özlemle anılıp anlatıldığı için mi bilmiyorum ama bu dizilerde hep farklı bir sıcaklık buluyoruz sanırım. Bir Reply Serisi kadar dönem dizisi olmasalar da zamanda yolculuk temalı Kore dizilerinde de eski dönemleri görme şansını buluyoruz. Bu yönden nostalji sevenler diziyi ayrı bir keyifle izleyecektir diye düşünüyorum.

Henüz ilk bölümlerini izlemiş olsam da dizi gayet güzel başladı. İlerde neler olacak,dizinin sonunda ne olacak çok merak ediyorum.

Life on Mars dizisini izlemek için güzel bir site arıyorsanız Koreanturk sitesini öneririm. Diziyi beğenen ve izlemeye kadar verenler varsa Life on Mars birinci bölüm burada!

İndirmek isteyenler içinde linkleri bırakayım : Life on Mars indir

Life on Mars’ı izlediniz mi? İzlediğiniz en başarılı zamanda yolculuk temalı Kore dizisi neydi?

Mini Life on Mars Sözlüğü;

연쇄살인 (yonse sarin): Seri cinayet

살인 (sarin): Cinayet,katil

경찰 (kyongçal): Polis

(nyon): Yıl

용의자(yongeca): Şüpheli

잡다(çabda): Yakalamak

과거(kwago): Geçmiş

Yorumlarınızı bekliyorum. Keyifli seyirler~

You may also like...

8 Responses

 1. Halime dedi ki:

  Tanıtım ve yorumların için teşekkürler. Eminim ki dizide tereddüt eden varsa bu yazıyı okuduğu anda diziye başlayacaktır. Ben diziyi ilk izlediğimde işte aradığım polisiye demiştim. Baştan sona o kadar akıcıydı ki bayılmıştım. Bahsettiğin gibi dizide öyle bir sıcaklık var ki insan o dönemlere gitmek istiyor anında. ❤️

 2. minihanok dedi ki:

  Bu tip diziler gerçekten çok güzel oluyor. Unutmuyorsun yıllar geçse de. Bende merakla izliyorum diziyi finalini çok merak ediyorum(bir kaç şey öğrendim ama caktirmayin?).Çok teşekkürler yorumunuz için. Keyifli okumalar,seyirler???

 3. Deniz dedi ki:

  Şu zamana kadar izlediğim kore dizilerinden cok Farklı bir konusu vardı . İzlerken hiç sıkılmadım, sizin de izleyip begenmenize çok sevindim. Hemen diğer önerilerinizden dizi seçmeliyim ??

 4. minihanok dedi ki:

  Benimde en sevdiğim dizilerden biri oldu bu yüzden sizler beğendikçe ben de çok seviniyorum?Life on Mars tadında bir dizi seçip keyifle izlemeniz dilegiyle~(tunnel ve signal tavsiyemdir?)

 5. Deniz dedi ki:

  Tamm o zaman sıradaki dizimi buldum?

 6. minihanok dedi ki:

  Keyifli seyirler~~

 7. ibrahim dedi ki:

  İkinci sezon gelir mi? Bende çok beğendim.

 8. minihanok dedi ki:

  Ah keşke gelse, ne kadar güzel bir diziydi. Ama maalesef hiç duymadım ikinci sezon ile ilgili bir sey:(

Ne düşünüyorsunuz?