Imitation Konusu ve Yorumu – K-Pop İdollerinin Heyecanlı Mücadelesi!

K-Pop idollerinin sahne arkasındaki yaşamına tanık olmak ister misiniz?

Kore müzik sektörünün çok gelişmiş olduğu bir ülke. Öyle ki ülkedeki gençlerin çok büyük bir bölümü şarkıcı bir diğer ismiyle idol olmak istiyor. Bunun için çabalıyor, yıllarını, gençliklerini harcıyorlar. Bütün bunlara rağmen bu yarışın sonunda çok az bir kısmı çıkış yapıp hayallerini gerçekleştirebiliyor.

Çıkış yaptıktan sonra da kendilerini yepyeni bir yarışın içinde buluyorlar ve müzik listelerinde birinci olmak gibi birçok şey için tüm güçleriyle çalışmaya devam ediyorlar. İşte yeni Imitation Kore dizisi de milyonların içerisinde hayatta kalmaya ve bir yer edinmeye çalışan idollerin hikayesini anlatıyor. Peki, Imitation Konusu ne? İmitation oyuncuları kimler, dizi kaç bölüm, dizi izlemeye değer mi? Haydi, daha fazla beklemeden yazımıza başlayalım!


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

2021 Kore dizileri!

2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi!


Imitation Kore Dizisi

Imitation Kore dizi konusu, oyuncuları, yorumu, kdrama, kaç bölüm, oyuncular, cast, ateez, shax üyeleri ve çok daha fazlası…

imitation-konusu, imitation-cast, ateez-kdrama, ateez-dizi

imitation-dizisi-shax-grubu

imitation kaç bölüm?

  • Türü:Romantik,gençlik
  • Bölüm Sayısı:12
  • Yayın Günleri: Cuma
  • Yayın Tarihi: 7 Mayıs – 23 Temmuz

2021 Imitation Kore dizisi konusu itibariyle dram, romantik ve gençlik türündeki Kore dizilerinden. Dizinin yönetmenliğini Rookie Historian Goo HaeRyung gibi dizilerinde yönetmenliğini yapmış olan Han HyunHee üstleniyor. Bir webtoon’dan uyarlama olan dizinin senaristliği ise Imitation webtoon yazarı Park KyungRan’ın yanında Choi SunYoung ve Kim MinJung‘a ait.

Imitation Kore dizisi hangi günler yayınlanıyor, yayın günleri ne?

İdollerin yaşamını konu alan dizinin yapımına 2020 yılında başlanmıştı. Dizide özellikle gerçek K-Pop idollerinin de yer alması hayranların “Imitation ne zaman başlayacak, ne zaman yayınlanıyor?” sorularını sormalarına sebep olmuştu. Yeni Kore dizisi geçtiğimiz hafta, 7 Mayıs 2021 tarihinde başladı.

Peki, Imitation Kore dizisi kaç bölüm, yeni bölüm ne zaman? KBS2 kanalında yayınlanan dizi, haftada bir bölüm olarak, 12 bölüm halinde yayınlanacak. 7 Mayıs 2021 tarihinde başlayan dizi 23 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek. Imitation Kore dizi yayın günleri ise Cuma.

imitation-webtoon-by-park-kyung-ran

Imitation Konusu

imitation kore dizisi konusu itibariyle K-pop sanatçılarının hikayesini anlatıyor.

Maha uzun yıllardır idol olarak çıkış yapabilmek için çalışan bir stajyerdir. Seçmelere kısa bir süre kalmışken başka bir şirkete transfer edilir. Bu durum başta moralini bozsa da yıkılmaz çünkü hemen bir müzik grubuna dahil edilmiştir ve bu grup kısa bir süre içinde çıkış yapacaktır. Nihayet bu 3 kişilik kız grubunun çıkış yapacağı gün gelir. Ancak grup sahneye adımını atar atmaz korkunç bir şey ortaya çıkar ve Maha’nın hayalleri yıkılır.

Kweon Ryeok ise oldukça popüler bir erkek grubunun bir üyesidir. Şarkıcılığın yanında sevilen dizilerde de rol almaktadır. Seneler önce grubun içinde yaşanan bir sır onu etkilese de kariyerini başarıyla sürdürmektedir. Yıllar sonra Maha, TeaParty isimli bir kız grubuyla geri döner. Kwon Ryeok, popüler bir şarkıcıyı taklit ettiği için Maha’dan hiç hoşlanmamaktadır. Ancak ikilinin yolları televizyon programları ve dizilerde kesişmeye devam edecektir.

dizi-oyuncuları

Imitation Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Jun Imitation dizisinde ünlü bir idol grubunun üyesi olan Kwon Ryeok karakterini canlandırıyor. Jun gerçek hayatta da bir idol ve U-KISS grubunun en genç üyesi. Şarkıcılığın yanında son yıllarda oynadığı dizilerdeki performansları ile de isminden bahsettiren biri. Jun dizileri arasında özellikle Class of Lies dizisini öneririm. Meraklılar Please Don’t Meet Him, Goodbye to Goodbye dizilerine de bakabilirler. Arıca sevilen isim 1997 doğumlu.

imitation oyuncular ile de öne çıkan bir dizi!

Jeong JiSo dizide henüz çaylak bir idol olan Maha karakterini canlandırıyor. Jeong JiSo dizileri arasında W, Empress Ki gibi çok sevilen diziler var. Ayrıca kendisi Oscar Ödüllü Parasite filminde de rol almış. Ben rol aldığı dizilerden birkaçını izlememe rağmen kendisini hatırlamıyorum. Ancak Imitation kdrama sındaki performansını beğendim. Meraklılar için, Jeong JiSo 1999 doğumlu.

Park JiYeon dizide ünlü bir şarkıcı olan Ra RiMa karakterini canlandırıyor. T-ARA grubunun üyesi olan Park JiYeon da uzun süredir oyunculuk yapan idollerden biri. Henüz izlemediyseniz özellikle Master of Study ve I Wanna Hear Your Song dizilerini öneririm. Merak edenler diğer için Park JiYeon dizileri ise şöyle; Jungle Fish 2, Dream Hıgh 2, Triangle… Merak edenler için , Park JiYeon 1993 doğumlu.

imitation-oyuncular-senaryo-okuma-toplansıtısı

2021 yapımı Imitation Kore dizi oyuncuları arasında Ateez ve Sf9 grup üyeleri de yer alıyor. Imitation Ateez üyelerinin yer aldığı ilk yapım bu yüzden hayranları diziye büyük bir ilgi gösteriyor.

Imitation Jeong Yunho Kore dizisinde “Sparkling” isimli bir gruptaki YooJin karakterini canlandırıyor. Dizi, ATEEZ grubunun vokalistti ve dansçısı olan YunHo’nun yer aldığı ilk yapım. Merak edenler için YunHo 1999 doğumlu.

SeongHwa dizide “Sparkling” grubunun bir üyesi olan SeYoung karakterini canlandırıyor. Aynı zamanda San da “Sparkling” grubundan MinSoo karakterini canlandırıyor. SeongHwa ve San‘da ATEEZ grubunun üyeleri ve dizi her ikisinin de rol aldığı ilk yapım. SeongHwa 1998‘liyken, San ise 1999 doğumlu.

SF9 grubundan Chani ve Hwiyoung da Imitation Kore dizi oyuncuları arasında yer alıyor.

teaparty-kdrama, imitaiton-teaparty-grubu

teaparty-grubu-üyeleri

Shax Üyeleri

Kang ChanHee dizide “Shax” grubunun kayıp üyesi olan EunZo karakterini canlandırıyor. ChanHee genç yaşına rağmen neredeyse 10 yıldır oyunculuk yapan bir isim. ChanHee dizileri arasında SKY Castle, To The Beautiful You, Can You Hear My Heart gibi birçok ünlü dizi yer alıyor. Başarılı genç oyunculardan biri olan ChanHee SF9 grubunun bir üyesi. Grubun en küçük üyesi olan isim 2000 doğumlu.

HwiYoung dizide “Shax” grubunun bir üyesi olan YiHyun karakterini canlandırıyor. Dizide soğuk bir görünüme sahip olan HwiYoung da gerçek hayatta SF9 grubunun bir üyesi ve dizi oyunculuğa adım attığı ilk dizi. HwiYoung ise 1999 doğumlu.

JongHo dizide “Shax” grubunun bir üyesi olan Hyeok karakterini canlandırıyor. JongHo da ATEEZ grubunun bir üyesi ve ana vokali. Imitation dizisi JongHo’nun da yer aldığı ilk dizi. Merak edenler için JongHo ise 2000 doğumlu.

imitation-kore-dizi-afişi

Imitation Dizi Yorumu

Dizi izlemeye değer mi?

#Bu kısımdaki Imitation yorumları arasında spoiler bulunmamaktadır. Diziyi henüz izlemeyenler de endişelenmeden okuyabilirler!:)

2021 Kore dizileri arasında yerini alan Imitation konusu itibariyle bir grup K-pop idolünün hayatını anlatıyor. Bir K-pop idolü nasıl olunur, bu şarkıcılar sahneye çıkana kadar nasıl bir mücadele verir? Dizi, bu tip birçok konuyu aydınlatırken bir yandan da bizleri Kwon Ryeok ve Maha başta olmak üzere , idollerin birbirleriyle olan ilişkilerine ve kişisel hayatlarına tanık ediyor.

Diziyle ilgili detaylı yorumuma girmeden önce şunu söylemek istiyorum, ben diziyi çok beğendim! Imitation Kore dizisi konusu itibariyle bence yalnızca Kore dizi severleri değil K-pop seyircilerini de ekrana kitleyecek. K-pop dinleyicileri olarak; idollerin ne kadar uzun yıllar stajyerlik yaptığını, geldikleri noktaya ulaşmak için nasıl fedakarlıklar yaptığını duyuyorduk. Ancak dizi , muhtemelen çok daha hafif bir şeklde de olsa, bunları çok güzel bir şekilde gözler önüne sermiş!

imitation-kore-dizisi, imitation-konusu, imitation-oyuncular

Sparkling-grubu-üyeleri

Yeni Kore dizisi Imitation K-Pop eğlence endüstrisine odaklanan hikayesiyle dikkat çekiyor!

Daha önce ana karakterleri K-pop idolleri olan Kore dizileri izlemiştik. Hatta en iyi ve popüler Kore dizilerinden You Are Beautiful Kore dizisinin ana karakterleri de A.N.JELL isimli bir müzik grubunun üyeleriydi. Ancak ben daha önce bu kadar idol, K-pop eğlence endüstrisi odaklı bir dizi izlediğimizi hatırlamıyorum. Dizi, Kore’deki K-pop odaklı eğlence endüstrisinin tüm perde akrasını anlatmıyor elbette. Ancak buna rağmen bu perde akrasında yaşanan olaylarla ilgili veya idollerin kişisel yaşamıyla ilgili belki de aklınıza bile gelmeyen birçok şeyi de ekrana taşıyor.

2021 dizisi Imitation oyuncular açısından da güzel seçimler yapmış bir dizi!

Imitation dizi yorumu bölümünde bir de dizinin oyuncularından da bahsetmek istiyorum. Imitation dizi oyuncu kadrosu neredeyse tamamen gerçek K-pop idollerinden oluşuyor. SF9, ATEEZ, U-KISS, T-ARA… Dizinin kadrosunda yer alan idollerin çoğu ilk kez bir dizide yer alıyor. Ancak ana karakterlere hayat veren Jun, Jiyeon ve ileriki bölümlerde daha çok karşımıza çıkacağını düşündüğüm Chani zaten daha önce dizilerde yer almış isimler. Dizide Maha karakterine hayat veren JiSo da bence oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Bu yüzden “idoller iyi oyunculuk sergileyemez” şeklinde bir önyargınız varsa kesinlikle diziye bir şans vermenizi öneririm!

imitation-kdrama, imitation-shax-group, kdrama-2021, kore-dizi-önerileri,

shax-grubu-üyeleri

Yeni Kore dizisi bence en sürükleyici 2021 gençlik Kore dizileri arasında!

K-pop grupları, hayranlar, şarkılar, gruplar arasındaki mücadele… Tüm bunlar diziyi zaten oldukça ilgi çekici ve heyecanlı bir hale getiriyor. Ancak bir de bunların yanında dizi , ilk bölümlerde buna çok yoğunlaşılmamış olsa da , romantik bir hikayeye de sahip. Shax üyesi Kwon Ryeok ve Teaparty üyesi Maha‘nın hikayesini merak ve keyifle izliyorsunuz. Bu sektörde ikilinin ilişkisi nasıl ilerleyecek? Neler olacak? Merak ve heyecanla izliyorum doğrusu. Ayrıca dizi oldukça sürükleyici ve akıcı. İzlerken sıkılmadığınız gibi muhtemelen bir sonraki haftayı iple çekeceksiniz!

Imitation kdrama yapımı bence bu senenin en keyifli gençlik dizilerinden biri. Kore gençlik dizilerini seviyorsanız ve K-Pop idollerinin hayatını ve Kore eğlence sektörünün perde arkasını izlemek isterseniz bu diziye mutlaka bir şans verin!

imitation-oyuncuları, ımıtation-kore, imitation-kdrama, shax-üyeleri, imitation-drama

kwonryeok-ve-maha-imitation-drama

Imitation İzle

Imitation kdrama izle, diziyi nereden izleyebilirim?

Telif hakları sebebiyle burada herhangi bir siteye ait link paylaşımı yapamıyorum. Ancak diziyi izlemek isteyenler Onlinedizi sitesinde Imitation 1. bölüm ve diğer bölümlerini izleyebilirler.

Mini Dizi Sözlüğü / 이미테이션

Bu bölümde dizide geçen başıca Korece kelimeler yer almaktadır ve Korece öğrenenler için hazırlanmıştır. Bu yazıya da bakabilirsiniz; En Çok Kullanılan 1000 Korece Kelime!

Şarkıcı : 가수 (gasu)

Stajyer : 연습생 (yonsıbseng)

Antrenman , pratik: 연습 (yonsıb)

Şarkı : 노래 (nore)

Diziye başlayıp başlamamaya henüz karar veremediyseniz fragmanına bir şans verebilirsiniz!

Diziyi izliyor musunuz? Ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın!:)

Diziyi izliyor musunuz? Sizce K-pop idollerinin yaşamını gerçekten yansıtıyor mu? Diziyi önerir misiniz? Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen yorum bırakmayı unutmayın! Ayrıca yeni yazılardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz! Yorumlarınzıı merakla bekliyorum. Herkese keyifli seyirler!

not: yazıda kullanılan tüm resimler alıntıdır ve KBS2 kanalının Imitation isimli dizisinden alınmıştır. İlk resimde yer alan webtoon ise Park KyungRan tarafından çizilen Imitation isimli webtoon’dan alınmıştır.

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?