Touch Dizisi Konusu ve Mini Yorum-Romantik/Komedi Severler Kaçırmasın!

Şarkıcı olabilmek için tam 10 yıl boyunca çalışmış olsanız ve bir günde bütün hayalleriniz yıkılsa ne yapardınız? 2020 Kore dizileri arasında yerini alan Touch Kore dizisi hayalleri yıkılan ve tekrar hayata tutunmaya çalışan bir kızın bir makyaj sanatçısıyla karşılaşmasını anlatıyor.

2020 yılı güzel Kore dizileriyle başladı. Romantik-komedi Kore dizisi olan Touch dizisi de 2020 Kore dizilerinden biri. Güzel bir dizi arayanlar ve Touch dizisini merak edenler için dizinin konusu ve yorumu için hazırsanız başlıyorum!

Romantik-komedi Kore dizileri sevmeyenler farklı türlerdeki birbirinden güzel Kore dizilerini burada bulabilir!

2020 Kore dizileri arasında yerini alan Touch 16 bölüm olarak Channel A kanalında yayımlanacak. Yönetmenliğini Min YeonHong‘un yaptığı dizinin senaristliği ise Ahn HoKyung yapıyor.

Touch Kore Dizisi Konusu

touch-kore-dizi-oyuncuları

touch-kore-dizisi-ana-karakterlerden-SooYeon

Han SooYeon, idol olmak için 10 sene boyunca gece gündüz demeden çalışmış bir stajyerdir. Çıkış yapabilmek için bir yarışma programına katılmıştır ve başarıyla ilerlemektedir. Yarışma sonuna yaklaşmıştır ve finale kalan kişilerin seçileceği gün gelmiştir. Bu güne özel olarak, yarışmacılardan birinin makyajını çok ünlü bir makyaj sanatçısı olan Cha JungHyeok yapacaktır. Bu ünlü makyaj sanatçısının makyajını yaptığı şanslı isim SooYeon olur. Makyaj konusu ikili arasında probleme neden olsa da SooYeon finale kalan son 5 kişiden biri olmuştur ve çok mutludur. Hayallerine çok yaklaşmışken hiç beklemediği bir şekilde her şey mahvolur. Bir sebepten dolayı SooYeon şirketten kovulur ve idol olma hayalleri yıkılır. Bir süre ortalıkta görünmeyen SooYeon hayatına yeni bir sayfa açmaya karar verdiğinde başvurduğu yerlerden biri ünlü bir güzellik şirketi olur. Makyaj sanatçısı olarak çalışmaya başladığı şirkette karşılaştığı kişi SooYeon’un hayatını değiştirecektir.

Tocuh Kore Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

touch-kore-dizi-konusu

touch-kore-dizisi-ana-karakterlerden-joosungwook

Kim BoRa Touch dizisinde, idol olma hayallerine son verip makyaj sanatçısı olarak ilerlemeye karar veren Han SooYeon karakterini canlandırıyor. Kim BoRa’yı daha önce minik rollerde izlemiş olsam da en akılda kalır dizisi en iyi 2019 Kore dizilerinden biri olan SKY Castle’daki rolüydü sanırım. (Hala bu muhteşem Kore dizisini izlemeyenler varsa diziye buradan ulaşabilir!) Daha sonra beni hayal kırıklığına uğratan 2019 Kore dizilerinden biri olan Her Private Life dizisinde yine yan rolde izlemiştik kendisini. Touch dizisi nihayet başrolde oynadığını bir dizi. Yetenekli bir oyuncu bence, karakteri de yakışmış diyebilirim.

Joo SangWook Touch Kore dizisinde başarılı, başarılı olduğu kadar da hırslı ve takıntılı bir makyaj sanatçısı olan Cha SungHyeok’u canlandırıyor. SangWook daha önce Cunning Single Lady, Good Doctor gibi sevilen Kore dizilerinde de yer almış olan başarılı Koreli oyunculardan biri. Ben daha önce bir dizisini izlemedim bu yüzden Touch, izlediğim ilk dizisi olacak.

Lee TaeHwan Touch dizisinde, Hallyu yıldızı bir genci canlandırıyor. SooYeon ile olan arkadaşlıkları bozulsa da yolları tekrar kesişiyor ve o da hikayemize dahil oluyor. Lee TaeHwan ilk kez sevilen Kore dizilerinden biri olan W-Two Worlds dizisinde izlediğim bir idol-oyuncu.Daha sonra What’s Wrong With Secretary Kim dizisinde de izlemiştim. Oyunculuğunu sevmeme rağmen canlandırdığı karakterleri pek sevmediğim için biraz ön yargılıydım kendisine karşı. Fakat henüz ilk bölümlerini izlemiş olsam da Touch dizisinde canlandırdığı karakterle bu ön yargılarım yıkıldı. Lee TaeHwan bu sefer yaşına uygun sevimli bir genç yıldızı canlandırıyor. Ben sevdim karakterini. Umarım bundan sonra da birçok dizide görürüz kendisini.

İzlemeyi Düşünenlere;

Mini Touch Kore dizisi Yorumu

Diziyi izlemeye başlamadan önce fikir sahibi olmak isteyenler için mini bir Touch yorum yazısına başlayalım!

Touch 2020 Kore dizilerinden biri. Şu sıra daha çok polisiye-gerilim, fantastik diziler izliyor olsam da Touch dizisi merak edilen dizilerden biri olduğu için yazmak istedim ve başladım izlemeye. Peki dizi nasıl, izlemeye değer mi?

Touch her şeyden önce konusuyla ve bir mesleğin iç yüzünü bize göstermesiyle hoşuma giden bir dizi oldu. Farklı meslekleri anlatan Kore dizilerini severek izliyorum. Mesela muhabirlerin, spikerlerin hayatlarını gözler önüne seren ve bence en iyi Kore dizilerinden biri olan Pinocchio çok keyifle izlediğim bir diziydi. Bir haberi yapmak için nasıl çalışıldığı, haber kanalları arasındaki rekabet vb. daha önce fark etmediğim şeyleri izlemek keyifliydi.

touch-kore-dizi-oyuncuları-leetaehwan-ve-kimbora

Sayısız polisiye Kore dizilerinde dedektiflerin, polislerin hayatlarını görüyoruz. Aynı şekilde hukuk dizilerinde avukat ve hakimlerin, medikal Kore dizilerinde doktorların ve romantik-komedi Kore dizilerinin çoğunda da şirket yöneticilerinin hayatlarını görme fırsatımız oluyor. Touch dizisi de bir makyaj sanatçısının hayatını gözler önüne seren bir dizi. Bu yönden keyifle izliyorum.

Konusu açılmışken Kore dizi severlerin asla kaçırmaması gereken 3 muhteşem diziyi de buraya bırakıyorum. Medikal Kore dizi severler için Romantic Doctor, Teacher Kim; polisiye Kore dizi severler için Life on Mars ve hukuk Kore dizi severler için Witch’s Court!

Touch Kore dizisine yayımlanmaya başlamadan önce gelen eleştirilerden biri de ana karakterleri canlandıran oyuncular arasındaki yaş farkıydı. Daha önce söylediğim gibi dizi daha yeni başladı ve ben de henüz ilk bölümleri izledim fakat bence oyuncular arasında izleyiciyi rahatsız eden bir yaş farkı göze batmıyor. Farklı oyuncular seçilebilirdi elbette fakat ben ikiliden rahatsız olmadım. İlerleyen bölümlerde fikrim değişirse eklemeyi düşünüyorum. Diziyi izlemeye başlayanlar bu konuda ne düşünüyor?

Touch bence romantik-komedi Kore dizi severlerin hoşuna gidecek güzel ve sürükleyici bir dizi. Romantik-komedi severler diziye bir şans verebilir!

Touch Kore Dizi İzle

Diziyi hemen izlemek isteyenler için link burada!

Touch Kore izle / Touch Kore dizi birinci bölüm

Mini Touch Kore Dizi Sözlüğü

Minihanok’a ilk defa geldiyseniz, her dizi tanıtımı sonunda Korece öğrenenler için O dizide geçen başlıca kelimeleri bulabileceğiniz bir sözlük var.

Makyaj: 화장 (hoacang)

Sanat: 예술 (yesul)

Teknik: 기술 (kisul)

Hayal: 꿈 (gum)

Şarkıcı: 가수 (gasu)

Stajyer: 연습생 (yonsıbseng)

İstifa: 사직 (sacik)

Keyifli Seyirler~

Diziyi izliyor musunuz? Yorumlarınız benim için çok kıymetli, lütfen yorum yapmayı unutmayın!?

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?