Yumi’s Cells Hakkında Daha Önce Duymadığınız 7 Şaşırtıcı Bilgi!

İlk sezonuyla büyük bir seyirci kitlesine sahip olan Yumi’s Cells yeni sezonuyla geri dönüyor! Bir ofis çalışanı olan Yumi’nin hikayesini renkli ve eğlenceli bir dille anlatan dizi, 10 Haziran‘da 2. sezonun ilk bölümüyle ile seyirciyle buluşacak. Yumi ve sevimli hücreleri bir kez ekranlarımızı ele geçiriyorken gelin; Yumi’s Cells hakkında çoğu seyircinin bilmediği ilginç ve eğlenceli bilgilere bakalım! Özellikle dizinin uyarlandığı webtoon hakkındaki bilgiler oldukça eğlenceli! İşte, Yumi’s Cells hakkında bilinmeyenler…


Bu yazılara da bakmayı unutmayın!

Yumi’s Cells Konusu ve Yorumu: Son Yılların En İyi Romantik Komedisi!

Yumi’s Cells 2. Sezonu Hakkında Merak Edilen Her Şey!


yumis-cells-webtoon-ve-kim-goeun

1. Dizinin uyarlandığı webtoonun kaç bölüm olduğunu duyduğunuzda şaşırabilirsiniz!

Yumi’s Cells, webtoon’a bağlı kalmaya devam ederse daha çok uzun bir süre bu eğlenceli diziyi izleyecekmişiz gibi görünüyor. Çünkü, dizinin uyarlandığı orijinal webtoon tam 512 bölüm! Yumi ve sevimli hücreleri hikayenin merkezinde kalmaya devam ederken; hayatına giren birçok yeni karakter izleyebiliriz!


yumis-cells-webtoon-hücreler

2. Yumi’s Cells yayınlanan en popüler webtoon’lardan biri!

Webtoon, yani internet üzerinde okunan dijital çizgi romanlar, Güney Kore’den tüm dünyaya yayılmış durumda. Bunda popüler webtoon’ların ardı ardına dizilere uyarlanmasının da etkisi büyük. Yumi’s Cells‘in aynı isimden uyarlandığı webtoon’da, en ünlü Güney Kore webtoon’larından biri. Öyle ki, webtoon yayınlanmaya başladığı 2015 yılından beri milyonlarca kişi tarafından okunmuş; okunmaya da devam ediyor!


3. Yumi’s Cells webtoon’unun yazarının kariyeri sizleri şaşırtabilir!

Bu eğlenceli eserin hem çizeri hem de yazarı olan Lee DongGeun, 20’li yaşlarındayken sanat okulundan ayrılmış ve bir müzik grubunda basçı olarak çalışmış!


choa

4. Yumi’nin saçları için ünlü bir K-Pop sanatçısından ilham alınmış!

Çoğu yazar ve çizer zaman zaman eserlerinde gerçek kişilerden esinleniyor. Tüm dünyadaki en ünlü webtoon karakterlerinden biri olan Yumi‘de popüler bir kadın idolden ilham alınmış. Bu kişi, eski AOA üyesi Choa‘dan başkası değil! Choa ve kısa sarı saçlarının o dönemlerde ne kadar sevildiği göz önüne alınırsa bunun çok iyi bir seçim olduğunu söyleyebiliriz!


5. Diziyi sevenler buraya; Yumi’s Cells 3. sezonuyla geri dönebilir!

Dizinin uyarlandığı webtoon’un tam 512 bölümü olduğunu söylemiştik. Dolayısıyla henüz ekrana taşınmamış yüzlerce bölüm daha var! Bu yüzden Yumi’s Cells’in bir 3. sezonla daha geri dönebileceği düşünülüyor. Dizi, yeni bir sezonla daha dönerse hikayeye sürpriz bir isim dahil olabilir; Sunreok! Yumi’s Cells dizisinin ilk sezonunu izlediyseniz, Woong ile neler yaşadıklarını görmüşsünüzdür. Dizinin ikinci sezonunda ise Yumi’ye Bobby karakteri eşlik edecek. Peki, muhtemel bir 3. sezonda neler izleyeceğiz? Bunu zaman gösterecek!


6. Yumi’s Cells, sık sık Disney ve Pixar yapımı bir animasyonla karşılaştırılıyor!

Disney ve Pixar ortak yapımı olan animasyon filmi Inside Out; Türkçe ismiyle Ters Yüz’ü duymayan yoktur! 11 yaşındaki bir kızın yaşadıklarını, sevimli şekillere bürünmüş duygularının gözünden anlatan film; en çok konuşulan animasyon filmlerinden biri olmayı başarmıştı. Yumi’s Cells ve Ters Yüz, insan yaşamını ilginç bir konseptle hikayeleştirince her iki yapım zaman zaman benzetilmekten kurtulamıyor.

Ancak Yumi’s Cells çizeri ve yazarı Lee DongGeun bu karşılaştırmalara güzel bir cevap vermiş ve iki yapımın farkına dikkat çekmiş. “Eğer, Ters Yüz animasyonu duyguları kişileştiriyorsa, Yumi’s Cells arzuları kişileştiriyor. Bazen insanlar mutlu olmak için bir şeyler yaparlar ancak sonuç istedikleri gibi olmaz ve mutsuz olurlar. Bu farklı bir yaklaşım.”


7. Yumi’nin hücreleri şu sıralar Güney Kore sokaklarını kaplamış durumda!

Konu, dizi, film, webtoon ya da albüm tanıtımı olduğunda Güney Kore‘den daha iyisi yok! Sevilen dizinin yeni sezonu için Güney Kore’nin birçok noktasında muhteşem reklamlar yapılıyor! Sokaklarda sevimli hücreleri görebilirsiniz! İtiraf edeyim, ben fotoğraflardaki hücrelere bayıldım ve Korelileri çok kıskandım! Ne dersiniz, siz de Yumi’nin renkli hücreleri ile fotoğraf çekilmek ister miydiniz?


Yumi ve sevimli hücrelerini bu sezonda da desteklemeyi unutmayın!

Yumi’s Cells hakkında bulduğum eğlenceli ve ilginç bilgilerin sonuna geldik. Sizi en çok hangi madde şaşırttı? Bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir şey var mı? Yorumlarda buluşalım!

Bir yazının daha sonuna geldik. Bakalım Yumi’s Cells severleri bu sezon neler bekliyor? Sizlerin dizi ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! Ayrıca en güncel haberlerden ve en yeni dizilerden anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini de açabilirsiniz! Yeni bir yazıda görüşmek üzere!

Kaynak: 1

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?