Reunited Worlds Konusu Yorumu-Bir Solukta İzleyeceğiniz Sıcacık Bir Kore Dizisi!

Herkese Merhaba!

Son zamanlarda beni en çok etkileyen ve herkesin mutlaka izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir dizinin tanıtımı ve konusuyla geldim: Reunited Worlds!

2017 Kore dizileri arasında yer alan Reunited Worlds, konusuyla ve sevdiğim oyunculardan oluşan kadrosuyla ilgimi çeken fakat 2017’nin Circle, While You Were Sleeping, Chicago Typewriter (son on yılın en iyi Kore dizisini hala izlemediniz mi?) gibi birbirinden muhteşem Kore dizileri arasında unuttuğum bir yapımdı. Son zamanlarda güncel Kore dizileri arasında çok ilgimi çeken bir dizi yoktu ve ilgimi çeken Born Again , The King: Eternal Monarch gibi dizileri izlemek içinde tamamlanmalarını bekliyordum.

Bu sırada Netflix Kore dizileri arasında yer alan dizilerden izlemediklerime bakmaya başladım (yakında en iyi Netflix Kore dizilerinden oluşan bir liste yapmayı da planlıyorum) ve diziler arasında Reunited Worlds ‘ü görünce izlemeye başladım.Ve dizi ilk bölümünden finaline kadar çok severek ve büyük bir keyifle izlediğim, unutamayacağım yapımlardan biri oldu. Peki, diziyi bu kadar özel yapan ne? Bu sıcacık ve muhteşem diziyi henüz izlemeyenler için hemen tanıtımımıza başlıyorum, diziyi izleyenleri de dizi hakkında sohbet etmeye ve bu güzel diziyi hatırlamaya yorumlar bölümüne bekliyorum!

Üzücü bir kaza sonrası ölen 19 yaşındaki bir genç ölümünden tam 12 yıl sonra ortaya çıkarsa ne olur?

Reunited Worlds konusu itibariyle dram-romantik ve fantastik Kore dizileri arasında yerini alıyor. 2017 yılında SBS kanalında yarımşaar saatten 40 bölüm olarak yayımlanan dizinin yönetmenliğini Baek SooChan yaparken senaristliğini Lee HeeMyung yapmış. Reunited Worlds imdb puanı ise 7.3 .

Şu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz,

Başlamış ve Başlayacak Olan Muhteşem 2020 Kore Dizileri

Mutlaka İzlenmesi Gereken Kore Dizileri!

 

Reunited Worlds Konusu

Sung HaeSung dört kardeşi ve büyükannesi ile beraber mutlu ve sakin bir hayat sürmekte olan liseli bir gençtir. Arkadaşları tarafından çok sevilen bir dost olduğu gibi ilgili ve fedakar bir ağabeydir de. Bir çok sevdiği arkadaşı JungWon ve kardeşleri ona sürpriz hazırlarken bir durumdan ötürü HaeSung’u okula uğramaya ikna ederler. HaeSung eve dönmeden önce okula uğradığında korkunç bir şeyle karşılaşır; okulda ölmek üzere olan bir öğrenci vardır. Haesung tam bisikletine atlayıp yardım çağırmaya gitmek üzere okuldan ayrılırken feci bir araba kazası geçirir ve hayatını kaybeder.

Bu kazanın ardından tam 12 yıl geçer. Ailesi ve arkadaşları sıkıntılı günler geçirirken HaeSung bir anda sapasağlam bir şekilde karşılarına çıkar. Üstelik hala tam 12 yıl önce olduğu gibi görünmektedir, 19 yaşında bir liseli gibi! HaeSung’un gelişi ailesi ve arkadaşlarının hayatında şok etkisi yapar.Fakat HaeSung geldiği dünyada bir katil olarak tanındığını öğrenir. HaeSung tekrar geldiği dünyaya alışmaya ve neler olduğunu anlamaya çalışırken masumiyetini de kanıtlamak zorundadır.

reunited-worlds-konusu, reunited-worlds-kore-dizi

reunited-worlds-oyuncuları

Reunited Worlds Oyuncuları ve Karakterleri

Normalde Kore dizi tanıtımları ve Kore dizi önerileri yazılarımda sadece başrollerden bahsetmeyi tercih ediyorum. Fakat bu dizideki karakterleri o kadar çok sevdim ki onları canlandıran oyunculardan da bahsetmek istiyorum. Reunited Worlds Kore dizi oyuncuları ve karakterlerine bakalım!

Yeo JinGoo Reunited Worlds Kore dizisinin değerli HaeSung’unu canlandırıyor. Kardeşlerine iyi bir ağabey olmak için çabalayan temiz kalpli bir genç olan HaeSung geçirdiği korkunç kazanın ardından tekrar dünyaya dönüyor ve hatırladığından çok daha farklı bir dünya ile karşılaşıyor. Yeo JinGoo ilk kez seneler önce izlediğim ve en iyi Kore dizileri arasında yer aldığını düşündüğüm I Mıss Youdizisinde izlediğim bir oyuncuydu. Daha sonra Orange Marmalade (gençlik ve fantastik Kore dizisi severler vampirlerin olduğu bu romantik diziye de bakabilir), Jackpot, Circle, My Absolute Boyfriend gibi dizilerde izlemiştim.

IU ile başrolünü paylaştıkları son dizisi Hotel Del Luna da birçok Kore dizi sever için en iyi 2019 Kore dizileri arasındaydı. Yeo JinGoo uzun zamandır severek takip ettiğim ve az önce bahsettiğim dizileri başta olmak üzere dizilerini çok severek izlediğim bir oyuncu. Her dizisi çok güzel fakat Yeo JinGoo dizileri arasında yer alan Reunited Worlds bence en iyi dizilerinden biri!

Lee YeonHee Reunited Worlds Kore dizisinde HaeSung’un liseden arkadaşı olan Jung JungWon karakterini canlandırıyor. Jung JungWon, HaeSung’un ölümünden sonra çok zor zamanlar geçiriyor ve 30’lu yaşlarının başına geldiğinde borçlarını ödemek için sürekli koşturan bir aşçı oluyor. Lee YeonHee’yi ilk kez So JiSub ile beraber rol aldıkları polisiye Kore dizisi olan Ghost dizisinde izledim.

Dizi muhteşem bir kadrodan oluşuyor!

İlk izlediğim dizisi bu fakat kendisi en ünlü Kore filmlerinden biri olan Bir Milyonerin İlk Aşkı filminin başrolünü HyunBin ile paylaşan kişiymiş. (Geçtiğimiz yıla damgasını vuran Crash Landing On You‘nun yıldızı HyunBin severler bu filmi hala izlemediyseniz bakmayı unutmayın!) En sevilen Kore filmleri arasında sanırım herkesin izlediği yapımlardan biri olan filmi ben çok çok uzun zaman önce izlemiştim bu yüzden hatırlamıyordum kendisini. Yakın zaman önce, rol aldığı yapımlara bakarken fark ettim. Ghost dizisinden sonra Gu Family Book gibi dizilerde de yer almış fakat benim Lee YeonHee dizileri arasında izlediğim son yapım The Game: Towards Zero dizisiydi. Polisiye Kore dizi severlerin bayılacağını düşündüğüm yapım benim için en iyi 2020 Kore dizileri arasında yer aldı bile. Polisiye-romantik Kore dizi severlere bu diziyi de öneririm.

(Heyecan ve gizem dolu polisiye Kore dizi severler birbirinden muhteşem diziler için tık tık)

Ahn JaeHyun Reunited Worlds Kore dizisinde Jung JungWon’un çalıştığı restoranın başarılı şefi olan Cha MinJoon karakterini canlandırıyor. HaeSung’un dönmesiyle kibar ve nazik şefimiz Cha MinJoon’un da hayatında büyük değişiklikler oluyor. Ahn JaeHyun ilk kez, gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri arasında yerini almış olan You Who Came From the Stars (evet, orada da rol alıyordu:)) dizisinde izlediğim sonrasında da Blood, Cindirella and Four Knights gibi en sevilenler dahil neredeyse bütün dizilerini izlediğim bir oyuncu.

Ahn Jae Hyun dizileri arasında bir polisiye Kore dizisi olan You Are All Surrounded dizisi de çok başarılı bir polisiye Kore dizisiydi bence. Lee SeungKi‘nin başrolünü paylaştığı diziyi benim gibi polisiye Kore dizi severlere öneririm. Ayrıca 2016’da çıkan ama benim son zamanlarda izlediğim bir oturuşta bitirebilecek, çerezlik ve eğlenceli bir Kore dizisi olan Cindirella and Four Knights dizisini de romantik-komedi Kore dizileri severlere öneririm.

Lee SiUn dizide HaeSung ve Jung JungWon’un liseden arkadaşları olan ve yıllar sonra polis olan Shin HoBang karakterini canlandırıyor. Kendisi sayamayacağım kadar çok Kore dizisinde karşımıza çıkmış olan bir oyuncu ama ben en son 2019 Kore dizilerinden Abyss dizisinde yine bir polis rolünde izlemiştim. Genelde sempatik rollerde karşımıza çıkan bir oyuncu, ben dizideki karakterini de çok sevdim.

Genç Koreli oyunculardan Kwak DongYeon dizide HaeSung’un kardeşlerinden birini canlandırıyor. Kwak DongYeon ilk kez bir mini Kore dizisinde ve en son da My Strange Hero dizisinde izlediğim bir oyuncu. Yine genç oyuncular arasında çok yetenekli olanlardan biri bence.

Park JinJoo dizide HaeSung’un liseden arkadaşları arasında çatlak bir karakter olan JinJoo karakterini canlandırıyor. Kendisi neredeyse birçok Kore dizisinde karşımıza çıkan ve genelde pozitif karakterleriyle diziye eğlence katan bir oyuncu. Ben ilk kez Operation Proposal dizisinde izlemiştim kendisini. Son olarak da Her Private Life dizisinde başrolümüzün en yakın arkadaşı olarak karşımıza çıkmıştı. Açıkcası Her Private Life dizisindeki karakterine çok ısınamamıştım fakat bu dizideki karakterini çok sevdim. Kendisi Reunited Worlds dizisindeki performansıyla 2017 SBS Drama Ödülleri arasında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünün de sahibi olmuş.

Reunited Worlds Yorumu

reunited-worlds-konusu, reunited-worlds-kore-dizi

reunited-worls-kore-dizi

Reunited Worlds, konusuyla ve sevdiğim oyunculardan oluşan kadrosuyla ilgimi çeken fakat 2017’nin Circle, While You Were Sleeping, Chicago Typewriter (son on yılın en iyi Kore dizisini hala izlemediniz mi?) gibi birbirinden muhteşem Kore dizileri arasında unuttuğum bir yapımdı. Son zamanlarda güncel Kore dizileri arasında çok ilgimi çeken bir dizi yoktu ve ilgimi çeken Born Again , The King: Eternal Monarch gibi dizileri izlemek içinde tamamlanmalarını bekliyordum. Bu sırada Netflix Kore dizileri arasında yer alan dizilerden izlemediklerime bakmaya başladım ve diziler arasında Reunited Worlds’ü görünce izlemeye başladım. Ve diziye bayıldım! İlk bölümünden sonuna kadar çok severek izlediğim bir yapım oldu.

Şimdi diziyi henüz izlememiş olanlar için bu muhteşem dizi hakkındaki genel yorumlarımı içeren mini Reunited Worlds yorum yazısına başlıyorum. Diziyi henüz izlememiş olanlar için yorum kısmının ilk bölümü herhangi bir spoiler içermiyor, endişelenmeden okuyabilirsiniz. Sadece kırmızı spoiler alanını geçmeyi unutmayın!:)

Reunited Worlds konusu itibariyle bir kaza sonucu hayatını kaybeden bir gencin, 12 yıl sonra hayata dönmesini ve tekrar sevdiklerinin ve ailesinin hayatına dahil olmasını anlatıyor.

Dizimiz, karakterlerimizin yıllar önceki hallerini göstererek başlıyor. Anne babası olmadan kardeşlerine bakmaya çalışan harika bir ağabey ve iyi bir arkadaş olarak tanıyoruz HaeSung’u. Bir gün en yakın arkadaşlarından JungWon ve HaeSung’un kardeşleri ona doğum günü sürprizi yapmaya karar veriyorlar. Evde hazırlıklar henüz bitmediği için HaeSung’u oyalama işi JungWon’a düşüyor ve o da onu bir şeyi almak için okula gitmeye ikna ediyor. Fakat bu hepsinin hayatını mahveden bir olaya sebebiyet veriyor.

Okula giden HaeSung yaralı bir çocukla karşılaşıyor ve onu kurtarmak için yardım çağırmaya giderken kaza geçirip hayatını kaybediyor. Üstelik okulda hayatını kaybeden diğer çocuğun da katili olarak anılıyor. Bu olaydan sonra tam 12 yıl geçiyor. HaeSung gözlerini açtığında okulunun çatısında uyuyakalmış olduğunu fark ediyor. Fakat daha çatıdaki diğer öğrencileri görmesiyle bir şeylerin ters gittiğini anlıyor ve kısa bir süre sonra da gerçeği fark ediyor: Tam 12 yıl sonrada uyandığını!

Elbette arkadaşlarına ve ailesine ulaşmaya çalışıyor fakat bu o kadar kolay olmuyor. Ulaştığındaysa her birinin hayatını değiştirecek bir sayfa açılıyor hayatlarında.

Reunited Worlds sizi sıcacık bir dünyaya götürecek!

Reunited Worlds ile ilgili yorumuma başlarken ilk söyleyeceğim şey, izlediğinize asla pişman olmayacağınız bir dizi olduğu. Dizi ilk bölümünden son bölümüne kadar büyük bir heyecan ve sürükleyicilikle izlettiriyor kendisini. Yeniden hayatlarına giren HaeSung ile hayatları değişen ailesini ve arkadaşlarını izlemek o kadar keyifli ki. Dizi konusu itibariyle drama çok fazla yer verebilecekken sizi bunaltan, kasvetli bir dizi değil kesinlikle. Aksine aşk, aile ve dostluğu sıcacık bir şekilde yansıtırken eğlendiren bir dizi. Yer yer hüzünlenseniz de tebessümle izleyeceğinizi düşündüğüm bir dizi Reunited World.

SPOİLER: Buradan sonrası dizi ile ilgili daha detaylı yorumlarımı içeriyor. Henüz diziyi izlememiş olanlara Spolier bitiş kısmına kadar, özellikle kırmızı ile yazılmış cümleleri, atlamalarını öneririm!:)

Reunited Worlds gerçekten çok severek izlediğim ve “nasıl da daha önce izlememişim?” dediğim bir dizi oldu. Dizi harika karakterleri, sıcacık bağları ile o kadar güzeldi ki. İzlerken HaeSung başta olmak üzere karakterlerin çoğunu çok sevdim ve keyifle izledim. Dizi uzun zamandır (çok güzel diziler izlemiş olsam da) izlediğim en sıcak ve keyifli dizilerden biriydi. Bu yüzden sadece izlemeyenler için yazdığım kısa yorumumu değil, daha önce bu muhteşem diziyi izlemiş (ya da bu yazıdan sonra izleyecekler için:)) olanlar içinde Reunited Worlds yorum yazısı yazmak istedim. Diziyi izleyenler dizi ile ilgili düşüncelerini yorumlara bırakmayı da unutmasın:)

yeo-jingoo-dizileri,

yeo-jingoo

Evet.. Bu dizi ile ilgili en çok sevdiğim şey sanırım HaeSung idi. Uzun zamandır bu kadar kalbime dokunan ve beni duygulandıran bir karakter izlememiştim. Sıcacık kalbiyle hayatına girdiği herkesi tebessüm ettiren bir karakterdi HaeSung. Harika bir kardeş ve çok iyi bir arkadaştı. Bu muhteşem rolü de hakkıyla canlandırmıştı bence JinGoo. JinGoo güleryüzü ile seyirciye hep pozitif enerji geçirdiğini düşündüğüm bir oyuncu. Elbette her rolü için geçerli olmasa da dram ağırlıklı dizilerinde bile kocaman gülümsemesiyle sizi mutlu ediyor ve tebessüm ettiriyor.

Runited Worlds her şeyiyle en iyi 2017 Kore dizilerinden biri!

Dizide HaeSung dışında çok renkli ve keyifli karakterler de vardı. Öncelikle JungWon da temiz kalpli, unutkan, şaşkın haliyle çok güzel bir karakterdi. Hele birine kızdıktan sonra arkadaşıyla o kişinin dedikodusunu yapmasına ve olayları abartarak anlatmasına çok güldüm izlerken. HaeSung geldikten sonra yaşadıkları ve ne olursa olsun HaeSung’a çok kıymet vermesi de çok güzeldi. İkisinin sahnelerinde hem çok güzel bir sevgi izledik hem de iki lise arkadaşının o genç ruhunu hissettik bence.

HaeSung’un kardeşlerinin hikayeleri de, lise arkadaşlarının hikayelerini de kısa da olsa izlemek güzeldi. Özellikle polis memuru HoBang ve JinJoo ikilisinin sahneleri de çok eğlenceliydi. Ucuz bir şeylerle karınlarını doyurduktan sonra et ısmarlamayı teklif eden, asla söylememesi gereken şeyler pat diye söyleyen patavatsız ve düşüncesiz arkadaşlarına olan tepkileri de çok komikti. HaeSung’un arkadaşları ile ilgili en çok sevdiğim şeylerden biri de bir arkadaşlık bağından çok aile bağına sahip olmalarıydı. Her ne olursa olsun birbirlerini desteklemeleri, birbirleri için her şeyi yapmaları ve bir yemek masasının etrafında bir araya geldiklerinde sevgi dolu kalpleriyle gülümseyip eğlenmeleri çok güzeldi. (Bu diziyi izlerken HaeSung ve arkadaşlarının bağına imrenebilirsiniz:))reunited-worlds-konusu

Dizinin başından beri çözülmeye çalışılan da bir olay vardı. Katil olarak tanındığını öğrenen HaeSung, HoBang’ın yardımları ile gerçek suçluyu bulup yakalamaya çalıştılar. Bir polisiye dizideki kadar detaylı ve yoğun bir süreç izlemesek de HaeSung başta olmak üzere hepsinin hayatında önemli bir yer tutan bu olayın çözüm aşamalarını da izledik. Suçlunun kim olabileceği ile ilgili fikirleriniz olsa da ve zaman zaman değişse de bence bu olayın çözümünde ve katilin bulunmasında dizi gayet başarılıydı. İlk bölümden katili belli edip heyecanınızı kaçırmıyordu.

Gerçek katil olmasa da HaeSung’un öğrendiği bir şey vardı. Merakına yenilip burayı da okuyacak olanlar için bahsettiğim kişinin tam ismini vermiyorum , izleyenler kimden bahsettiğimi anlamışlardır:)) Tamam, kötü biri değildi belki ama yaptığı şey bence affedilmezdi. Neticede onca sene gerçek katil olsun ya da olmasın, kendisini katil bilerek sustu. Birçok şeye de göz yumdu. HaeSung onu affederek çok büyük bir şey yaptı bence.

Bu dizide en sevdiğim ikililerden biri de Şef Cha MinJoon ve HaeSung ikilisiydi. Öncelikle MinJoon bence Kore dizilerindeki en iyi ikinci erkeklerden biriydi. (Böyle olan ve izlerken seyirciyi duygulandıran karakterlerden biri de While You Were Sleeping’de Jung HaeIn‘in karakteriydi.) Dizi boyunca JungWon ile HaeSung’un arasını bozmak için hiçbir şey yapmadı. Çok güzel seven, tatlı bir karakterdi bence. HaeSung ile de çok güzel bir arkadaşlıkları oldu. Birlikte kamyonetle meşhur oldukları sahneler başta olmak üzere ikisini izlemek de çok eğlenceliydi. HaeSung çok güzel kalpli olduğundan mı bilmiyorum, karşısına çıkan birçok kişi de çok güzel insanlardı bence. Dizinin başında karşımıza çıkan çatlak amca ve sonraları karşılaştığımız çok daha çatlak bir karakter olan büyükanne de çok güzel karakterlerdi.

JungWon’un çizimleri de çok tatlıydı. Özellikle çizimlerini geliştirdikten sonra oluşturduğu hikayesine bayıldım.

Reunited Worlds ostları da birbirinden güzeldi. Dinlemek isteyenler buradan ulaşabilir: 1, 2 ,3 (favorim), 4, … ~ Kore dizi ost severleri bu yazıya da beklerim!

Dizinin ilk yarısı çok eğlenceliyken sonlara yaklaştıkça hüzünlü bir hava hakim oldu elbette diziye. HaeSung’un diğerlerini üzmemek için sorunlarıyla tek başına mücadele etmek zorunda kalması da çok üzücüydü. Tek başına kaldığında ağlarken diğerlerinin önünde kocaman gülümsemesi de beni çok duygulandırdı açıkcası. HaeSung dizi boyunca gülerken güldürdü ve ağlarken de ağlattı.

Gelelim finalimize…Öncelikle dizinin finali çok güzeldi. Klasik Kore dizi finalleri gibi her şeyin son on dakikaya sığdırıldığı bir final değildi kesinlikle. Her olay güzelce sonuca bağlandı. Fakat elbette dizi daha farklı bir şekilde bitsin isterdim. Ne olursa olsun JungWon’un yıldız kayarken dilediği şey gerçekleşsin isterdim. Finali çok duygusaldı dizinin. Hele HaeSung’un nihayet kardeşleriyle bir masa etrafına toplanıp yemek yediği bir sahne vardı ki bence gelmiş geçmiş en etkileyici Kore dizi sahnelerinden biriydi… Final benim için biraz buruk bir finaldi fakat HaeSung’un herkesin hayatını nasıl değiştirdiğini ve yanlarında yokken bile onları nasıl ayakta tuttuğu gördük. Bu yüzden her şeye rağmen çok güzel ve anlamlı bir finaldi..

Kendine iyi bak HaeSung~

Spoiler Bitti!

Reunited Worlds dizisi bence izleyen herkesin aklına yer edinecek çok severek izleyeceğiniz bir yapım. Bu muhteşem Kore dizisini mutlaka izleyin!

Reunited Worlds izle

Diziyi hemen izlemeye başlamak isteyenler için Reunited Worlds birinci bölüm izle linki burada!

Diziyi (çevirilerini çok beğenmesem de) Netflix’den izlemek isterseniz orada da mevcut~

 

Mini Dizi Sözlüğü /다시 만난 세계

Minihanok’a ilk defa gelenler için ufak bir hatırlatma: Her Kore dizi önerisi yazımızın sonunda o dizide geçen başlıca kelimelerden oluşan mini bir Korece Sözlüğümüz var. Bu şekilde, Korece öğrenenler her dizide farklı kelimeler öğrenebilir ve diziyi izlerken de bu kelimeleri seçebilir:)

 1. 다시 (taşi): Tekrar
 2. 세계 (sege): Dünya
 3. 만나다 (mannada): Karşılaşmak, tanışmak
 4. 형제 (hyongce): Kardeş
 5. 요리사 (yorisa): Aşçı
 6. 음식 (ımşik): Yemek
 7. 식당 (şikdang): Restoran
 8. 할머니 (halmoni): Büyükanne
 9. 아저씨 (acoşşi): Amca
 10. 떠나다 (ddonada): Ayrılmak, terk etmek
 11. 돌아가다 (torakada): Geri dönmek

 

Korece öğreniyorsanız bu yazılara da bakabilirsiniz;

En önemli Korece Kelimeler Listeleri

Yeni başlayanlar için en iyi Korece Kitabı

Korece Kelime Kitabı Önerisi

K-pop İle Korece Öğrenelim!

Diziyi izleyenler neler düşünüyor, sizce Reunited Worlds mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri arasında mı?

Sizlerin yorumları benim çok kıymetli. Eğer bu muhteşem dizi hakkında söyleyecek şeyleriniz ve blogla ilgili istek ve önerileriniz varsa yorum bırakmayı unutmayın lütfen! :): )

Şimdiden iyi seyirler!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?