Pachinko Konusu ve Oyuncuları : Lee MinHo’nun Yeni Dizisi Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Aynı isimli çok satan bir romandan uyarlanan Pachinko, 2022 yılının en iddialı Kore dizilerinden biri olacak!

Başrollerinde Lee MinHo, Youn YuhJung, Kim MinHa gibi ünlü isimlerin yer aldığı Pachinko, şüphesiz bu yılın en çok merak edilen yapımlarından biri. Bunda dizinin sevilen isimlerle dolu oyuncu kadrosu, yayınlanacağı kanalın önceki yapımı vb. birçok etken var. Ancak dizinin dünyanın dört bir yanındaki seyirciler tarafından bu kadar büyük bir heyecanla beklenmesinin çok önemli bir sebebi daha var: Hikayesi!

Pachinko dizisi konusu ne? Pachinko ne zaman çıkacak, Kore dizisi oyuncuları arasında kimler var, dizinin ismi ne demek? Bu yazımızda 2022 Kore dizileri arasında yerini almaya hazırlanan Pachinko konusu, oyuncuları, yayın tarihi, kaç bölüm, ne demek, ne zaman başlayacak gibi birçok merak edilen sorunun cevabını bulacaksınız. Keyifli okumalar!


pachinko-kore-dizisi-konusu,pachinko-oyuncuları-cast

Pachinko Dizisi Konusu

Dizi konusu itibariyle Koreli göçmen bir ailenin 4 nesil boyunca yaşadığı olayları anlatıyor.

Dizi, Güney Kore’nin Japonya işgali altında olduğu dönemde geçmektedir. Genç bir kız olan Kim SunJa Kore’de doğmuş orada büyümüştür. Büyükbabası ve büyükannesi bir pansiyon işletirken genç yaşta babası vefat etmiş böylece koşulları iyice yoksullaşmıştır. Bu dönemde SunJa’nın karşısına oldukça dikkat çekici bir adam olan Hansu çıkar. SunJa bu adama aşık olur ancak onun Japonya‘da bir eşi ve çocuğu olduğunu öğrendiğinde iş işten geçmiştir. SunJa da Hansu’nun çocuğunu taşımaktadır.

Bu durum ikilinin yollarını ayırmasına sebep olur. SunJa hem yoksulluk hem de toplumda düştüğü durumla aynı anda baş edemez ve karşısına çıkan genç bir papazın yardım teklifini kabul eder. İkili, daha iyi bir yaşam umuduyla Japonya’ya taşınır. Ancak burada karşılarına hiç beklemedikleri şeyler çıkar.


Pachinko, dünya çapında başarılar elde etmiş bir romandan uyarlama!

Kore dizi severlerin çoğunun Lee MinHo yeni dizisi olarak duyduğu Pachinko aslında dünyada milyonlarca satmış bir romandan uyarlama. Dizinin dayandığı ve aynı ismi taşıyan kitap 2017 yılında Koreli-Amerikalı bir yazar olan Lee MinJin tarafından kaleme alınmış.

Japonya işgali altındaki Güney Kore’de başlayan orijinal hikaye, kitap boyunca okuru oldukça çarpıcı bir tarihçeye tanık ediyor. Kendi ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan göçmen Koreli’lerin yaşadığı sıkıntılar, ırkçılık, yoksulluk, aile bağları, toplumsal çatışmalar… Dizinin dayandığı kitap kısa sürede o kadar büyük bir başarı elde etmiş ki, milyonlarca kişi tarafından okunmuş, birçok ödüle aday gösterilmiş.

Kitabı okuyan ve beğenisini dillendiren kişiler arasında eski ABD başkanı Barack Obama bile var! Obama kitap hakkında şöyle söylemiş; ” Savaş zamanı Japonya’daki Koreli göçmenlerin deneyimlerini anlatan bu büyüleyici kitabı, ekibimdeki genç bir üyenin önerisi ile okudum. Lee MinJin‘in hikayesi bizleri 4 kuşağın üyelerinin başarı ve kimlik arayışlarına tanık ediyor. Bu, dayanıklılık ve merhamet hakkında oldukça güçlü bir hikaye.”

Yalnızca bunlara bakarak bile diziye karşı nasıl bir beklenti olduğunu tahmin edebiliriz. Pachinko hem hikayesi hem de oyuncu kadrosuyla yılın kesinlikle en çok merak edilen yapımlarından biri.


Pachinko Kore dizisi ne zaman başlayacak? Dizi kaç bölüm olacak?

Yeni Kore dizisinin çekimleri çok uzun süredir devam ediyordu. Durum böyle olunca, “Lee MinHo yeni dizisi ne zaman başlayacak?”, “Pachinko dizisi ne zaman çıkacak?” soruları en çok duyduğumuz şeylerden biri oldu. Yeni yılla birlikte dizinin kesin yayın tarihi belirlendi.

Dizi, Dr Brain’den sonra Apple TV+ üzerinde yayınlanan yeni Kore dizisi olacak. 25 Mart 2022‘de ilk 3 bölümü ile ekrana gelecek dizi daha sonra haftada bir bölüm olarak devam edecek. Peki, Pachinko kaç bölüm olacak? Dizi 8 bölümden oluşuyor.


pachinko-konusu-ne-zaman-çıkacak-kore-dizisi-oyuncuları-lee-minho-yeni-dizisi

lee minho yeni dizisi pachinko kore dizisi oyuncuları fotoğraf

Pachinko Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Pachinko Kore dizisi oyuncuları arasında Koreli ve Japon aktörler yer alıyor.

Lee MinHo yeni dizisi Pachinko’da bir balık tüccarı olan Koh HanSu karakterini canlandırıyor. HanSu, tutkuları ve hırsının peşinde koşan karanlık bir karakter. Dizi başlamadan kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak aktörün dizi boyunca karakterinin farklı yaşlarının tamamını canlandıracağını düşünüyorum. Pachinko oyuncu kadrosu içinde, Hansu karakteri için yalnızca Lee MinHo‘yu görüyoruz.

Dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Kim SunJa‘ya ise birden fazla oyuncu hayat verecek. SunJa’nın gençlik dönemine 1995 doğumlu Kim MinHa canlandırırken, yaşlılık dönemine Youn YuhJung hayat veriyor. Youn YuhJung, daha önce onlarca dizi ve filmde rol almış oldukça tecrübeli bir oyuncu.

SunJa’nın evlendiği genç papaz Isak’a, Noh SangHyun; akrabaları olan Baek Mozasu’ya Soji Arai hayat veriyor.

Not: Pachinko cast ‘ının tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: Asianwiki Pachinko tüm kadro.


pachinko-ne-demek

pachinko-dizisi-ismini-aldığı-japon-oyunu

Pachinko ne demek?

Dizinin ismini merak edenler için ilginizi çekeceğini düşündüğüm minik bir bilgiyi de eklemek istedim. Dizinin ismini aldığı Pachinko, Japon tarzında bir mekanik oyunmuş. Kumar oynamak içinde kullanabilen oyunun, dizideki ailenin kaderiyle ilgili bir metafor olduğu da düşünülüyor.


Pachinko Kore Dizisi Yorumu

Lee MinHo’nun başrolünde yer aldığı ve çok satan kitaptan uyarlanan dizi uzun zamandır merakla beklediğim dizilerden biri. Açıkçası başlangıçta dizinin konusuna dair bir fikrim yoktu. Hem sevdiğim oyunculardan biri olan Lee MinHo ile, hem de yurt dışı çekimleriyle ilginç bir yapım izleyeceğimizi düşünüyordum. Ancak yazıyı hazırlarken yaptığım araştırmalarda gördüm ki bizi gerçekten etkileyici bir dizi bekliyor.

Dizi yayınlandıktan sonra buraya genel yorumlarımı içeren bir inceleme yazısı ekleyeceğim. O zamana kadar diziyi izlemeyi düşünenlerin dizi ile ilgili yorumlarını duymayı çok isterim. Yorumlarda buluşalım. Şimdiden herkese keyifli seyirler!


Diziyi izleyecek misiniz? Sizce dizi beklentileri karşılayacak mı?

Bir dizi tanıtımının daha sonuna geldik. 2022 Kore dizileri başta olmak üzere en yeni Kore dizilerinden anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açmayı; ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! Sonraki yazıda görüşmek üzere!


Bu Yazılara Da Bakmak İsteyebilirsiniz;

2022 Kore Dizileri: 2022 Yılında Yayınlanacak 25 Muhteşem Kore Dizisi!

Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Netflix Kore Dizisi!

You may also like...

5 Responses

 1. duygu emanet dedi ki:

  Merhabalar, izleme butonu yok mu takip edemiyorum bloğunuzu, abone de olamadım.
  Lee Min Ho sevdiğim bir oyuncu. Açıkçası o oynuyorsa konuya bile bakmadan izliyorum. Burada karanlık rolde galiba, genelde iyi biri olarak görüyorduk hep. 🙂 Dizi biterse izlemeye başlarım. Teşekkürler tanıtım için.

 2. minihanok dedi ki:

  Merhaba, ben teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Ben de çok severek izliyorum kendisini, bu dizi de özellikle konusu ile bence unutulmaz bir yapım olacak gibi. Blokta iki farklı takip etme seçeneği var. “Abone ol” kutusuna mail adresinizi yazarsanız yeni yazılar mail olarak size geliyor. Sayfanın sol altında yer alan kırmızı zile tıklarsanız da yazılar bildirim olarak telefonunuza geliyor. 🙂

 3. Shehri dedi ki:

  Pachinko netflixde izlemek mumkunmu acaba?

 4. minihanok dedi ki:

  Hayır, dizi Apple Tv üzerinden yayınlandığı için Netflix’e geleceğini düşünmüyorum.

 5. Selvi dedi ki:

  App tv de göremiyorum aramaya pachinko yazıyorum çıkmıyor

Ne düşünüyorsunuz?