Squid Game 2. Sezonu olacak mı? Yeni Sezon Ne Zaman? Tüm Güncel Haberler!

Bir ölüm kalım oyunu etrafında dönen konusuyla Squid Game yayınlanır yayınlanmaz dünya gündemini ele geçirdi! 17 Eylül’de Netflix’te yayınlanan dizi, yayınlandığı gün itibariyle dünyanın dört bir yanındaki seyircilerden büyük bir ilgi gördü. 9 bölümden oluşan yeni Kore dizisi yayınlandığı ilk gün itibariyle Netflix’in En Çok İzlenenler listesine hızlı bir giriş yaptı. Öyle ki, birçok ülkenin en çok izlenen Netflix yapımları arasına giren Squid Game dizisi, hem Türkiye Netflix‘inde hem de Amerika Netflix‘inde En Çok İzlenen 10 Yapım sıralamasında gelip birinci sıraya oturdu!

Bir Kore dizisinin en çok izlenen içeriklerde birinci sıraya girmesi  hem Amerika Netflix’i hem de Türkiye Netflix’i için bir ilk! Bir grup insanın 40 milyon Kore Won‘u için hayatlarını tehlikeye atarak oynadıkları bir oyun etrafında dönen dizi ülkemizde de çok büyük bir ilgi gördü. Öyle ki Squid Game, son bir haftadır twitter başta olmak üzere birçok sosyal medya platformunda en çok konuşulan konulardan biri! Çoğu seyirci, her bölümü heyecan ve gerilim dolu olan diziyi, Squid Game 1. sezonu, bir oturuşta bitirdi! Ancak yıla damgasını vuran Kore dizisinin finali beraberinde bir tartışma konusunu da ateşlemiş oldu: Squid Game 2. sezon olacak mı?

Bu yazıda, Squid Game 2. sezon olacak mı, çıkacak mı, ne zaman, Squid Game 2. sezon ne zaman yayınlanacak, dizi kaç sezon, 2. sezon oyuncuları kimler,  yönetmen ve Netflix dizinin 2. sezonuna dair bir açıklama yaptı mı gibi ve merak ettiğiniz daha  bir çok sorunun cevabını bulacaksınız!

squid-name-2-sezon-ne-zaman,squid-game-2.-sezon-tarihi,squid-game-2-sezon-ne-zaman-çıkacak-gelecek-olacak-mı

Squid Game 2. sezon olacak mı, yeni sezon çıkacak mı?

Squid Game dizisi konusu itibariyle bir ölüm kalım oyunu etrafında dönüyor. Kore’de yaşayan yüzlerce oyuncu, 40 milyon Kore Won’u karşılığında bir oyun oynama teklifi alıyorlar. Özellikle maddi durumu çok kötü olan insanlar arasından seçilen bu kişiler teklifi kabul ediyor. Yeni Netflix dizisi Squid Game, 9 bölüm boyunca seyirciyi bu bir grup insanın oyun oynarken verdiği ölüm kalım savaşına tanık ediyor.

Diziyi izleyenler dizinin konusuna ve finalinde ne olduğuna hakimdir. Ancak diziyi henüz izlemeyenler için Squid Game finali nasıl bitti? Finalde neler oldu gibi bilgilerden bahsetmeyeceğiz. Yalnızca kesin olarak şunu söyleyebiliriz: dizi seyirciye bir ikinci sezon olabileceğinin işaretini vererek bitti! Netflix seyircileri dizilerin açık uçlu sonlarla bitmesine oldukça alıştı. Daha önce Arthdal Chronicles, Sweet Home gibi popüler Netflix yapımları da benzer şekilde seyirciyi merakta bırakarak sonlamıştı. Her iki diziden de henüz bir ikinci sezon gelmedi.

Squid Game 2 sezon çıkacak mı? Ne zaman gelecek?

Durum böyle olunca da Squid Game seyircileri de Squid Game dizisi için bir 2. sezon olup olmayacağı konusunda merakta. Peki, Squid Game 2. sezon olacak mı? Konuyla ilgili dizinin yönetmeni bir açıklama yaptı mı? Squid Game 2 sezon çıkacak mı? Hayır. Henüz izlenme rekorları kıran Squid Game dizisi 2. sezonu ile ilgili resmi bir açıklama yok. Ancak dizinin, Amerika Netflix’i başta olmak üzere birçok ülkede elde ettiği başarıya bakarsak ikinci sezon için şimdiden yerinizi alabilirsiniz! Dizinin elde ettiği başarının yanında Squid Game yönetmeninin yaptığı açıklamalar, henüz anlatacağı çok hikaye olduğunun da sinyallerini veriyor!

squid-name-2-sezon-ne-zaman,squid-game-2.-sezon-tarihi,squid-game-2-sezon-ne-zaman-çıkacak-gelecek-olacak-mı

Squid Game dizisi yönetmeni, serinin hayranlarının dikkatini çekecek bazı açıklamalar yaptı!

Dizinin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenen Hwang DongHyuk, daha önce The Fortress ve Silenced gibi ödüllü filmlerin yönetmen koltuğuna oturmuş. Squid Game, kendisinin yazdığı ve yönettiği ilk dizi. Şu günlerde adından sık sık bahsettirmeyi başaran yönetmen, Squid Game dizisiyle ilgili dikkat çeken açıklamalar da yaptı.

Başarılı yönetmen, Squid Game senaryosunun seyirciyle buluşana kadar tam 10 sene içerisinde yazıldığını söylemiş! Hwang DongHyuk, dizinin senaryosuyla ilgili ilhamı 2008 yılında okuduğu bir çizgi romandan aldığını ve birgün okuduğu eserdeki gibi oyun temalı bir eser yazmayı ancak bunu Kore’ye özgü unsurlarla da süslemek istediğini eklemiş. Dizi yayınlandıktan sonra binlerce seyircinin Kore oyunları hakkında konuşmasına hatta dizide yer alan geleneksel Kore şekerini deneyen yüzlerce seyirci olduğuna bakarsak yönetmenin bunda oldukça başarılı olduğunu da söyleyebiliriz!

Squid Game 2. sezon ne zaman gelir, yeni sezon ne zaman çıkacak, ne zaman yayınlanacak kesin bir şey söylemek mümkün değil. Dolayısıyla Squid Game 2. sezon 1 bölüm’ü ile ne zaman seyirci karşısına çıkar bilmiyoruz. Ancak, 10 yıl boyunca geliştirilen bir hikayeyi, özellikle ilk sezonu bu kadar başarılı olmuşken yeni bir sezonla göreceğimizi düşünüyoruz!

Squid Game 2. Oyuncuları Kimler Olacak?

Evet, az önce de bahsettiğimiz gibi henüz Squid Game 2. sezon çıkacak mı, gelecek mi, sorusunun cevabının henüz belli olmadığını söyledik. Bu konuyla ilgili Netflix’ten henüz bir açıklama gelmedi. Ancak dünya gündemini ve en çok izlenenler listelerini ele geçiren dizinin ikinci sezonu olduğu takdirde hangi oyuncularda devam edeceği konuşulmaya başlandı bile!

Dizinin ilk sezonunda yaşanan olaylardan sonra birçok karakterin, dolayısıyla onları canlandıran oyuncuların akıbeti belli. Squid Game 2. sezonu olduğu takdirde oyuncuları arasında, ilk sezondaki çoğu isim yer almayacak. Ancak dizinin ana karakterini canlandıran Lee JungJae yüksek ihtimalle ikinci sezonda da yer alacak. Squid Game 2. sezon oyuncuları arasında yer alması beklenen bir diğer isim ise, diziyle dikkatleri üzerine çeken Wi HaJoon!

Yeni sezon ile ilgili açıklamalar gelir gelmez yazı güncellenecektir!

Netflix, önümüzdeki aylarda  yeni sezon ile bir açıklama yapacaktır. Netflix’ten ya da dizinin yönetmeninden resmi bir açıklama geldiğinde yazı güncellenecektir! Siz de Squid Game 1. sezonu izlemiş ve Squid Game 2. sezon için gün sayanlardansanız takipte kalın! En yeni güncellemeler için bloğun bildirimlerini açabilirsiniz!

Squid Game 2. Sezon Fragmanı

Dizinin yeni sezonu henüz yayınlanmadı. Ancak, dizi yeni sezon onayı aldıktan ve fragman yayınlandıktan sonra hepsine bir yazı altında ulaşabileceksiniz!

Squid Game dizisini izlediniz mi? Sizce 2. sezonda hangi oyuncular yer alacak?


Squid Game Benzeri Kore Dizileri Arıyorsanız Bu Dizilere de Bakmak İsteyebilirsiniz;

Sweet Home – İnsanın Kendi İçindeki Canavarla Savaşı!

Strangers From Hell – Gizem ve Gerilimi Doruklarına Kadar Yaşatacak Kore Dizisi!


Ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın! Dizi ile ilgili tüm güncellemelerden anından haberdar olmak için de bildirimleri açabilirsiniz!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?

%d blogcu bunu beğendi: