Squid Game 2. Sezon Tarihi, Yeni Sezon Oyuncuları ve Dahası!

Bir ölüm kalım oyunu etrafında dönen Squid Game dizisinin ilk sezonu, 2021 yılında yayınlamıştı. Dizinin yapımcıları bu dehşet verici hikayenin bu kadar tutacağını hesaplamış mıydı bilinmez. Ancak 9 bölümden oluşan ilk sezonuyla Squid Game tüm dünyada tam anlamıyla bir hit, bir akım haline geldi.

Siz de, yeşil kıyafetleriyle hayatta kalmaya çalışan karakterlerin hikayesini izlemeyi sevenlerdenseniz, size güzel bir haberim var. Tüm zamanların en çok izlenen Kore dizilerinden biri olan Squid Game çok yakında 2. sezonu ile geri dönüyor.

Hem de inanılmaz bir oyuncu kadrosuyla!

Peki, Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak? Squid Game 2. sezon oyuncuları kimler? Bu yazıda dizinin yeni sezonuyla ilgili merak ettiğiniz birçok şeyi bulacaksınız.


squid-name-2-sezon-ne-zaman,squid-game-2.-sezon-tarihi,squid-game-2-sezon-ne-zaman-çıkacak-gelecek-olacak-mı

Squid Game 2. sezon olacak mı, yeni sezon çıkacak mı?

Squid Game dizisi konusu itibariyle bir ölüm kalım oyunu etrafında dönüyor. Kore’de yaşayan yüzlerce oyuncu, 40 milyon Kore Won’u karşılığında bir oyun oynama teklifi alıyorlar. Özellikle maddi durumu çok kötü olan insanlar arasından seçilen bu kişiler teklifi kabul ediyor. Netflix orijinali yapım, 9 bölüm boyunca seyirciyi bu bir grup insanın oyun oynarken verdiği ölüm kalım savaşına tanık ediyor.

Dizinin bu hikaye etrafında dönen ve her bölümü oldukça heyecanlı olan ilk sezonu, hikayeyi bir finale taşımadan bitmişti. Birçok soru cevaplanmadan kaldı, hatta finalde diziye bambaşka boyutlar katacak yepyeni gelişmeler oldu.

Haliyle tüm seyircilerin merak ettiği şey, Squid Game 2. sezon olacak mı sorusu oldu.

Evet, Squid Game 2. sezonu olacak.


squid-name-2-sezon-ne-zaman,squid-game-2.-sezon-tarihi,squid-game-2-sezon-ne-zaman-çıkacak-gelecek-olacak-mı

Peki, Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak?

Dizinin ikinci sezonunun 2023 sonu ya da 2024 yılının başında yayınlanması bekleniyor. Yayın tarihi ile ilgili kesin tarih belli olduğunda yazıyı güncelleyeceğim. (Tüm güncellemelerden anında haberdar olmak için bloğa abone olmayı unutmayın.)


Squid Game 2. sezon çekildi mi?

Dizi şuan çekim aşamasında.


squid-game-yeni-sezon-oyuncuları

Squid Game 2. Oyuncuları Kimler Olacak?

Dizinin ilk sezonunda yaşanan olaylardan sonra birçok karakterin, dolayısıyla onları canlandıran oyuncuların akıbeti belli. Squid Game 2. sezonu olduğu takdirde oyuncuları arasında, ilk sezondaki çoğu isim yer almayacak. Ancak Squid Game 2. sezon kadrosuna katıldığı açıklanan öyle oyuncular var ki, ikinci sezonda muhteşem bir şey izleyeceğimize şüphe yok!

Peki, Squid Game 2. sezonda kimler var?

Im Siwan, Kang Haneul ve Park SungHoon yeni sezonda yer alacak oyunculardan sadece bazıları! Her biri yıllardır çok sevilen oyuncular ancak özellikle son yıllarda her birini muhteşem dizilerde izledik!

Im SiWan‘ı en son Unlocked filmi ve Run On, Summer Strike gibi dizilerde izlemiştik. Kang HaNeul en son When the Camellia Blooms ve Insider gibi dizilerde rol almıştı. Park SungHoon‘u ise geçtiğimiz ayların en çok konuşulan dizisi The Glory‘de izlemiştik.

Diziye katılan yeni oyuncuların yanında ilk sezon başrolleri Lee JungJae, Wi HaJoon ve Lee ByungHun gibi isimler de yeni sezonda devam edecek.

Yalnızca oyuncu kadrosuna bakarak bile, Squid Game 2. sezonunun oldukça heyecanlı olacağını söyleyebiliriz!


Squid Game Hakkında Şaşıracağınız bazı şeyler!

Dizinin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenen Hwang DongHyuk, daha önce The Fortress ve Silenced gibi ödüllü filmlerin yönetmen koltuğuna oturmuş.

Squid Game, kendisinin yazdığı ve yönettiği ilk dizi. Şu günlerde adından sık sık bahsettirmeyi başaran yönetmen, Squid Game dizisiyle ilgili dikkat çeken açıklamalar da yaptı.

Başarılı yönetmen, Squid Game senaryosunun seyirciyle buluşana kadar tam 10 sene içerisinde yazıldığını söylemiş! Hwang DongHyuk, dizinin senaryosuyla ilgili ilhamı 2008 yılında okuduğu bir çizgi romandan aldığını ve birgün okuduğu eserdeki gibi oyun temalı bir eser yazmayı ancak bunu Kore’ye özgü unsurlarla da süslemek istediğini eklemiş.

Dizi yayınlandıktan sonra binlerce seyircinin Kore oyunları hakkında konuşmasına hatta dizide yer alan geleneksel Kore şekerini deneyen yüzlerce seyirci olduğuna bakarsak yönetmenin bunda oldukça başarılı olduğunu da söyleyebiliriz!


Yeni sezon ile ilgili açıklamalar gelir gelmez yazı güncellenecektir!

Netflix, önümüzdeki aylarda yeni sezon ile bir açıklama yapacaktır. Netflix’ten ya da dizinin yönetmeninden resmi bir açıklama geldiğinde yazı güncellenecektir! Siz de Squid Game 1. sezonu izlemiş ve Squid Game 2. sezon için gün sayanlardansanız takipte kalın! En yeni güncellemeler için bloğun bildirimlerini açabilirsiniz!


Squid Game 2. Sezon Fragmanı (Yeni Kadro)


Squid Game Benzeri Kore Dizileri Arıyorsanız Bu Dizilere de Bakmak İsteyebilirsiniz;

Sweet Home – İnsanın Kendi İçindeki Canavarla Savaşı!

Strangers From Hell – Gizem ve Gerilimi Doruklarına Kadar Yaşatacak Kore Dizisi!


Ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın! Dizi ile ilgili tüm güncellemelerden anından haberdar olmak için de bildirimleri açabilirsiniz!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?