That Winter The Wind Blows-Muhteşem Bir Kore Dizisi!

Muhteşem bir Kore dizisi olan That Winter, The Wind Blows Kore dizisini izlediniz mi?

That Winter, The Wind Blows dizisi yayımlandığı zaman herkesin bayılarak izlediği muhteşem bir Kore dizisiydi. Fakat ben diziyi bir türlü izleme fırsatı bulamamıştım. Geçtiğimiz günlerde izlemeye başladım ve bu muhteşem diziyi bir çırpıda bitirdim. Normalde minihanok’da çoğunlukla güncel ya da yeni dizileri paylaşıyor olsam da diziyi o kadar çok beğendim ki mutlaka yazmak istedim. Sizleri daha fazla bekletmeden bu muhteşem dizinin konusu, oyuncuları, yorumu olan yazımıza başlıyorum!

[Dikkat: Diziyi izlemek için sabırsızlananlar ve izlemeye karar verenler için yazının alt kısmındaizleme linkleride bulunuyor. Diziye oradan hızlıca ulaşabilirsiniz~]

Dram-romantizm türünde 16 bölüm olarak SBS kanalında yayımlanmış olan dizinin senaristliğini No HeeKyung, yönetmenliğini ise Kim KyuTae yapmış.

That Winter The Wind Blows Konusu

Bebekken annesi tarafından terk edilmiş olan Oh Soo geçirdiği zor çocukluk hayatının ardından bir kumarbaz olmuştur. Kardeşi gibi gördüğü JinSung ile birlikte dolandırıcılık işleri yapmakta ve ünlü bir kumarbaz olarak hayatına devam etmektedir. Bir gün Oh Soo’yu görmeye Oh Young isimli görme engelli bir kadın gelir. Oh Young çocukken ayrılmak zorunda kaldıkları Oh Soo ismindeki ağabeyini aramaktadır ve ağabeyi tarafından ona gönderilen mektuplarda olan adrese gelmiştir. Oh Soo, Oh Young’un elindeki mektupları görünce bir karışıklık olduğunu söyler çünkü evinde Oh Soo isimli bir başkası daha kalmaktadır. Fakat daha doğru düzgün konuşamadan Oh Young’un yanından ayrılması gerekir ve kardeşler o gün buluşamaz.

Kısa süre sonra Oh Soo bir takım nedenlerden dolayı hapse girer ve çıktığında milyonlarca Wonluk bir borç onu beklemektedir. Oh Soo bu borcu nasıl ödeyeceğini düşünürken bir avukat onu görmeye gelir. Çok zengin bir şirketin avukatı olan bu adam Oh Soo’yu, Oh Young’un kayıp ağabeyi zanneder. Kısa sürede para kazanması gereken Oh Soo bu tehlikeli oyunu oynamaya karar verir ve Oh Young’un evine gider. Fakat hiçbir şey planladığı gibi gitmeyecektir!

that-winter-the-wind-blows-kore,kore-dizi-önerileri

that-winter-the-wind-blows-karakterleri

That Winter The Wind Blows Oyuncuları ve Karakterleri

Jo InSung That Winter The Wind Blows Kore dizisinde dolandırıcı ağabeyimizi oynuyor. Daha bebekken annesi tarafından terk edilmiş bu yüzden de çok zor bir hayat geçirmiş olan Oh Soo hayatını kurtarmak için tehlikeli bir oyuna giriyor. Fakat Oh Young ile zaman geçirdikçe kendisini hiç beklemediği bir hikayenin içinde buluyor. Jo InSung dizileri ve filmleri Kore dizi severler tarafından beğeniyle izlenen ama son zamanlarda aktif olmayan bir oyuncu. Bir dizisini izleyeli uzun zaman olmuştu, İnş. yakında muhteşem bir diziyle ekranlara döner.

That Winter The Wind Blows Kore dizisinde bir dolandırıcı olan Oh Soo ve bir şirketin varisi olan görme engelli Oh Young’un hikayesini izliyoruz.

Song HyeKo That Winter The Wind Blows dizisinde görme engelli bir kadın olan Oh Young karakterini canlandırıyor. Küçükken ailevi sorunlar yüzünden ağabeyinden ayrı kalan Oh Young senelerce ağabeyinin gelip onu yapayalnız yaşamından kurtarmasını bekliyor. Song HyeKo’yu ilk kez en sevdiğim Kore dizilerinden biri olan Descendants of The Sun dizisinde Song JoongKi ile birlikte izlemiştim. Zaten beğendiğim bir oyuncuydu fakat bu dizide daha çok sevdim sanırım. Sebeplerinden birazdan yorum bölümünde bahsedeceğim! 🙂

Kim Bum That Winter The Wind Blows Kore dizisinde Oh Soo’nun kardeşi gibi gördüğü deli dolu bir karakteri canlandırıyor. Jung EunJi de genelde bu ikili ile birlikte gördüğümüz, spoiler olmaması için hikayelerinden bahsetmiyorum, yine deli dolu, sempatik bir karakteri canlandırıyor.

İzlemeyi Düşünenlere:

Mini That Winter The Wind Blows Yorumu

[That Winter The Wind Blows yorum yazısına geçerken hatırlatayım! Mini yorum kısımlarında diziyi henüz izlemeyenlerin heyecanı kaçmaması adına herhangi bir spoiler yok! Endişelenmeden okuyabilirsiniz!]

That Winter The Wind Blows dizisi ilk kez yayımlandığı sıralarda gördüğüm bir diziydi. Kadrosunda çok sevdiğim ve yeri bende her zaman ayrı olan Kim Bum da olduğu için izlemek istediğim bir diziydi fakat bir türlü fırsat bulup izleyememiştim. Son zamanlarda da genelde güncel ya da yeni dizileri izlediğim için hep erteliyordum bu diziyi izlemeyi. Fakat son zamanlarda izlediğim romantik Kore dizileri beklentimin biraz altında kaldıkları için ya da çok beğensem de güncel dizilerin bölümlerini beklerken yeni dizilere başladığım için hep yarım kalıyorlardı. Bu yüzden ben de “şöyle eski ve güzel Kore dizilerinden birini izleyeyim!” dedim ve tercihim That Winter The Wind Blows dizisi oldu. Peki diziyi nasıl buldum? Dizi yorumuna geçerken ilk söyleyecim şey; Dizi ilaç gibi geldi!

That Winter The Wind Blows Kore dizisi zaman zaman “Ah! Nerede o eski Kore dizileri!” diyerek özleyip aradığım Kore dizilerinden biri oldu benim için!

Yeni Kore dizileri arasında da elbette onlarca muhteşem Kore dizisi oluyor ve bende beğendiklerimin çoğunu blogumda tanıtıp yorumluyorum. Fakat yine de 5-6 sene öncesine ait diziler (ve daha öncesindeki diziler~) hikayeleri, müzikleri, çekildikleri mekanlar, duyguları seyirciye geçiriş olarak hep daha farklı ve özel geliyor bana. That Winter The Wind Blows dizisi bence çok, çok eski bir Kore dizisi olmasa da (yukarıda bahsettiğimiz gibi 2013 yapımı bir dizi.) benim için eski Kore dizileri havasını fazlasıyla barındırıyordu.

Dizi ilk bölümden seyirciyi içine alan bir hikayeye sahip.

Dizi hayatını bir kumarbaz olarak devam ettiren Oh Soo ile kardeşi gibi gördüğü JinSung’un yine birilerini dolandırmasıyla başlıyor. İkilinin bir de sürekli bir şirketin varisi olduğunu iddia eden bir arkadaşları var. Oh Soo ismindeki bu arkadaşları babasının çok büyük bir şirketi olduğunu ama küçükken kendisinin oradan ayrılmak zorunda kaldığını söylese de kimse inanmıyor tabii ki. Fakat bir süre sonra dolandırıcı Oh Soo’nun evine Oh Young isminde bir kadın geliyor. Aynı evde yaşayan ve kardeşine buradan mektup gönderen Oh Soo o sırada evde olmadığı için dolandırıcı olan karşılaşıyor Oh Young ile. Elindeki mektupları görüyor, kızın ricası üzerine birini okumaya başlıyor fakat tam o sırada polis peşine düşüyor ve hemen oradan ayrılmak zorunda kalıyor. Aynı gün Oh Young’un hayatında da bazı kötü şeyler oluyor.

Dolandırıcı Oh Soo birinin iftirası yüzünden hem yüklü bir borç sahibi oluyor hem de bir sene hapiste geçiriyor. Çıktığında ise kısacık sürede başına gelmeyen kalmıyor ve yine harap bir halde eve dönmüşken onu bir adam karşılıyor. İsim ve adres benzerliği yüzünden dolandırıcı Oh Soo’yu şirketin kayıp oğlu sanınca işler karışıyor. Oh Soo ilk başta ne yapacağını bilemese de ayağına gelmiş bu fırsatı kaybetmemek için kısa sürede diğer Oh Soo’nun yerine geçiyor. Hem o hem de JinSung parayı bulmak için Oh Young’un evine yerleşiyorlar. Fakat burada zaman geçirdikçe hem eski sırlara hem de onlarca şeye şahit oluyorlar.

That Winter The Wind Blows konusu itibariyle zaten ilgimi çeken bir diziydi fakat dizi düşündüğümden çok, çok daha güzel çıktı!

Dizi ilk bölümünden son bölümüne kadar o kadar güzeldi ki! Bölümler çok sürükleyiciydi, bir bölümü bitirip hemen diğerine başladım, izlerken hiç sıkılmadım. Oh Soo ve JinSung bu oyunu oynayıp evde kalırken onlarla beraber “ya yakalanırlarsa, eyvah anlayacaklar” diyerek heyecanla bekledim. Dizi sizi de ilk bölümden itibaren bu muhteşem hikayeye çekiyor, bölümleri heyecanla izliyorsunuz.

that-winter-the-wind-blows-kore,2013-kore-dizileri

oh-young-karakterine-hayat-veren-song-hyeko

Karakterler de çok güzeldi ve bütün oyuncular rollerinin hakkını vermişti. Song HyeKo DOTS’da da çok beğendiğim bir oyuncuydu ama bu dizi de daha çok beğendim sanırım kendisini. Dizi boyunca görme engelli birini başarıyla canlandırmış bence. Zaman zaman bu dizideki performansının yine görme engelli rolü yapan başka kadın oyuncularla karşılaştırıldığını görüyordum, bence Song HyeKo da rolünün altından kalkmış. Jo İnSung da dizi boyunca yaşadığı duyguları seyirciye geçirmekte oldukça başarılı bir oyuncuydu. Uzun zamandır dizilerde göremesem de iyi Koreli erkek oyunculardan biri kesinlikle. “Uzun zaman ekranlarda görünmeme” rolünü kimseye kaptırmayacak olan Kim Bum‘da gayet iyiydi dizide. Keşke başrollerde de izleyebilsek kendisini. Neyse ki geçtiğimiz günlerde askerden döndü ve yeni dizi teklifleri aldığını öğrendik. (Merak edenler için Lee DongWook‘un yeni dizisinden teklif gitmiş. Dizinin konusu ilgimi çekmemiş olsa da bekleyip göreceğiz.) EunJi‘yi en son Sassy Go Go dizisinde izlemiştim. Hem dizideki karakteri güzeldi hem de en iyi idol-oyunculardan biri bence.

Dizinin çekildiği mekanlarda çok güzeldi. Birbirinden farklı ve güzel yerler seyrettik bazı bölümlerde. Ayrıca dizi tam bir kış dizisiydi. İlk defa bir dizide mevsimi bu kadar hissettim. İlk yarıda her yer karla kaplıydı ve harika görünüyordu. Dizinin müzikleri de birbirinden güzeldi! Kore dizi severler için, Kore dizi müzikleri her zaman değerli oluyor bence. Dizi bittikten seneler sonra bile birçok dizinin OST’unu tekrar tekrar dinliyorum. That Winter The Wind Blows Ost ‘ları da bence muhteşemdi. Çok beğendiğim ikisini buraya bırakıyorum: Winter Love, Only One.the-winter-the-wind-blows-korean-drama

[Sizde diziler biter bitmez bu muhteşem dizi müziklerine telefonlarınızda , müzik listelerinizde yer açanlardansanız birbirinden güzel Kore dizi müziklerinin olduğu bu listeye bekliyorum!]

Dizimiz dram-romantizm türünü sevenler memnun edecek bir diziydi. Normalde dizi ve filmlerde dram türünü tercih etmiyorum. Hatta sırf bu yüzden izlemeyi istesem de cesaret edemediğim Moon Lovers, The Smile Has Left Your Eyes gibi diziler var. That Winter The Wind Blows türü itibariyle dram-romantizm türüne ait bir diziydi ama sizi depresyona sokan, her bölüm ağlanılacak bir dizi değildi. Bu yüzden bence dram da tadındaydı, yer yer hüzünlendiren ve yer yer güldüren keyifli bir diziydi.

Dikkat That Winter The Wind Blows Kore dizi yorumunun buradan sonrası spoiler içerir. Diziyi henüz izlememiş olanlar spoiler ‘ın bitişinden devam edebilir~

Normalde detaylı bir yorum yazmadığım için spoiler barındıran bir şey yazmayacaktım fakat söylemezsem içimde kalacak şeyler var o yüzden kısada olsa yazmak istiyorum. Diziyi izleyenlerde lütfen yorum bırakmayı unutmasın, yorumlarda dertleşelim! ??

Dizi gerçekten çok güzeldi. Fakat finalde öyle şeyler oldu ki yazmadan geçemeyeceğim. Kim Bum! JinSung! Dizi boyunca başrolümüze birçok kardeşin yapamayacağı kadar sadık ve güzel bir kardeşlik yapan JinSung finalin son dakikalarında beni şaşkınlığa uğrattı! Aslında dizinin ortalarında ağabeyine zarar vermesini istediklerini biliyorduk ama o reddedince ve bir de finalde havalı havalı planlar yapıp kötülerin oyunlarını bozunca sevinmiştim. Nihayet şu deli doluluğu bırakıp akıllıca bir hamle yaptı derken gidip Oh Soo’yu bıçaklayıverdi. Sevgili senarist, o son dakikaya konacak bir sahne miydi? Aynı Oh Soo gibi bir anlam veremeyip “Jin Sung neden?” diye şaşırdım.

Ailesini korumak için yaptığını anladık ama o kadar hızlı gelişti ve üstünkörü oldu ki bence seyirciyi tatmin edemediler. Böyle bir olay yaşandıktan sonra en azından final bitmeden ikilinin arasının nasıl olduğunu da görmek isterdim. Oh Soo Jin Sung’u affetti mi? Eskisi kadar iyi mi araları? Senarist bu olayı neden finale sakladı (muhtemelen heyecanı artırmak için) anlamadım ama dediğim gibi en azından son sahnede yine görseydik bu ikiliyi de.

Finalle ilgili yine biraz havada kaldığını düşündüğüm diğer şey Moo Cheol‘ün ölümüydü. Dizi boyunca Oh Soo’nun karşısına geçip onu ölümle tehdit etse de biz özünde iyi bir insan olduğunu ve hem Oh Soo’yu hem diğerlerini koruduğunu biliyorduk. Çok izlediğimiz bir karakter değildi ama hem sempatik bir karakterdi hem de Oh Soo ve diğerleriyle geçmişe dayalı hikayeleri vardı. Ölmeden önce Oh Soo ve ona bir son veda yazılır diye düşünmüştüm ama hem konuşma fırsatları olmadan öldü hem de arkasından Oh Soo’yu bir kere bile üzülürken göremedik. Çok önemli bir şey değildi ama bunu da çok hızlı geçtiler o yüzden biraz eksik kaldı.

Yine de güzel bir finaldi. Ana karakterlerimizle ilgili beklediğimiz şeyler oldu. Güzel bitti dizi. Elbette çok daha iyi bir final yazılabilirdi ama bu zaten birçok Kore dizisinin ortak sorunu değil mi??

Dizi ile ilgili heyecan kaçıran şeyler yazmak istemediğim için detaylı bir yorum yapmadım ama yine de bunlar söylemezsem içimde kalacak şeylerdi o yüzden mutlaka yazmak istedim. Aynı şeylerden yakınan veya “Ah! Bir de bu vardı” diyenler varsa yorumlara bekliyorum!?

-Spoiler bitti-

Dizi uzun zamandır izlediğim en güzel dizilerden biriydi. Ben gerçekten çok severek, büyük bir keyifle izledim. Evde kalmak zorunda olduğumuz şu günlerde dizi bana ilaç gibi geldi, bayılarak izledim. Diziyi henüz izlememiş olanlara That Winter The Wind Blows’u şiddetle öneriyorum. Diziyi izlemiş olanları da sohbet etmek ve bu muhteşem dizi hakkında konuşmak için yorumlara bekliyorum!

Mini Dizi Sözlüğü/그 겨울, 바람이 분다:

Bu bölümde dizide sık sık karşınıza çıkacak, duyacağınız kelimeler yer almaktadır.

Kış: 겨울 (kyoul)

Rüzgar: 바람 (param)

Ağabey: 오빠 (oppa)

Kardeş: 동생 (dongseng)

Avukat: 변호사 (byonhosa)

Göz: 눈 (nun)

Şirket: 회사 (hösa)

Para: 돈 (don)

Borç: 빚 (pid)

Sahte: 가짜 (kaçça)

 

That Winter The Wind Blows Kore Dizi izle

Ben diziyi Netflix ‘den izledim ama çevirisini beğenmediğim için orayı çok önermiyorum. Yine de oranın da linkini bırakıyorum.

That Winter The Wind Blows izle Netflix

The Winter The Wind Blows birinci bölüm izle

that-winter-the-wind-blows

that-winter-the-wind-blows-kore-başrolleri

That Winter The Wind Blows Kore dizisini izlemiş miydiniz?

İzleyenler ve izleyecek olanlar güzel yorumlarını bırakmayı unutmasın! Sizlerin değerli yorumlarını dört gözle bekliyorum!

Şimdiden Keyifli Seyirler!

 

You may also like...

2 Responses

  1. Esra dedi ki:

    İzleyeli seneler oldu, o yüzden senin yazdıklarından yola çıkarak yazıyorum. ? Gerçekten eski diziler daha güzel, şimdilerde çok iyi ama eskilerin yeri farklı. Sonu ben de sevmemiştim ki zaten hangi kore dizisinin sonu iyi ki, varsa da nadiren işte. ? Yine de oyuncuların uyumu, konunun farklı ve güzel oluşu izletiyor diziyi. Keşke beraber bir dizi daha çekseler, özledik ikisini de^^ Yorum güzel olmuş, ellerine sağlık. ?

  2. minihanok dedi ki:

    Gerçekten hepsinin sonu şoka sokuyor insani? yeni dizilerde daha beklendik sonlar oluyor galiba uzun zamandır “bu ne biçim final” dememiştim ? çok teşekkürler yorumun için. Guzel blogunuzda kolaylıklar dilerim❤

Ne düşünüyorsunuz?