Türkçe Dublajlı İzleyebileceğiniz 15 Harika Kore Dizisi!

Çoğu seyirci dizileri orijinal dillerinde izlemeyi tercih etse de dublajlı yapımlar gördüğü ilgiyi hiçbir zaman kaybetmiyor. Durum, tüm dünyayı etkisi altına alan Kore dizileri için de farklı değil. Her yıl yayınlanan birçok Kore dizisi, çeşitli dillere çevriliyor, seyircilere dizileri kendi dillerinde izleme fırsatı sunuluyor. Kore dizilerinin merakla takip edildiği ülkemizde de dublajlı izleyebileceğimiz dizilerin sayısı her geçen gün artıyor. Türkçe dublaj Kore dizileri izlemek isteyenler için harika işler yapılıyor!

Kore dizileri Türkçe dublaj izle seçeneği büyük talep görüyor. Ancak ne yazık ki her dizinin dublajlı hali yok. Peki, hangi Kore dizileri Türkçe dublaj seçeneğine sahip?

Türkçe dublajlı Kore dizileri, Kore dizilerinin ülkemizde yayılmasının önemli sebeplerinden!

Eskiden, “Türkçe dublaj Kore dizileri” dendiğinde akla ilk gelen TRT1, Kanal 7 gibi yayın kuruluşlarıydı. Çünkü bu kanallar eskiden seyircilerin Türkçe’ye çevrilmiş Kore dizileri bulabildikleri tek yerdi. Ülkemizde Kore dizilerinin yayılmasının en büyük sebeplerinden biri olan TRT,en çok izlenen Kore dizilerini dublaj seçeneği ile yayınlardı; yayınlamaya da devam ediyor.

Artık, TRT gibi Kore dizileri yayınlayan birçok kanal mevcut. Bu kanallar da genelde Kore kraliyet dizileri Türkçe dublaj ile yayınlıyorlar. Bunların hangi diziler olduğundan az sonra bahsedeceğiz.


Kore dizileri izle (türkçe dublaj), tarihi Kore dizileri Türkçe dublaj, trt 1 Kore dizileri ve dahası…

kore-kraliyet-dizileri-türkçe-dublaj

Türkçe dublaj Kore dizilerinin sayısı hızla artıyor

Yukarıda da söylediğimiz gibi yakın zamana kadar televizyonda genellikle tarihi Kore dizileri Türkçe dublaj ile yer alıyordu. Ancak bu durum değişti. Çünkü dünyanın en büyük yayın kuruluşlarından biri olan Netflix de Türkçe dublaj Kore dizileri yayınlamaya başladı. Bu dizilerin sayısı da giderek artıyor.

Bu yazımızda Türkçe dublaj Kore dizileri izlemek isteyenler için birbirinden güzel 15 diziyi derledim. Bu dizilerin bir kısmı daha önce Türk televizyonlarında yayınlanan yapımlar. Listenin ikinci yarısında yer alan diziler ise çok daha yeni diziler; Netflix Türkçe dublaj Kore dizileri. Keyifli okumalar!


Türkçe Dublaj Kore Dizileri

Listemize Kore kraliyet dizileri Türkçe dublaj olan yapımlarla başlıyoruz.

TRT 1 Kore dizileri Türkçe dublaj izle, netflix türkçe dublaj kore dizileri, türkçeye çevrilmiş Kore dizileri, trt kore dizileri,

trt1-kore-dizileri-türkçe-dublaj-

15. Dae JangGeum: Saraydaki Mücevher

Tarihi Kore dizileri Türkçe dublaj versiyonları en çok ilgi görenlerden biri.Saraydaki Mücevher de, Türk televizyonlarında yayınlanan en eski ve en ünlü Kore dizilerinden. Ülkemizde 2008 yılında yayınlanmaya başlayan tarihi dizi dram ve romantizm türünde. Başrollerinde Ji JinHee ve Lee YoungAe’nin yer aldığı dizi; Joseon Hanedanlığı’ndaki ilk kadın saray doktorunun dokunaklı hikayesini anlatıyor. Dizinin Türkçe dublajlı bölümlerini internetten bulabilirsiniz.


Tarihi Kore dizileri Türkçe dublaj versiyonlu dizilerden devam ediyoruz!

TRT 1 Kore dizileri Türkçe dublaj izle, netflix türkçe dublaj kore dizileri, türkçeye çevrilmiş Kore dizileri, trt kore dizileri,

trt-kore-dizileri-moon-embracing-the-sun

14. Moon Embracing the Sun : Sonsuza Dek

Kanal 7’de “Sonsuza Dek” ismiyle yayınlanan Moon Embracing the Sun en çok izlenen Kore dizileri arasında. Yine tarihi Kore dizilerinden biri olan yapımın başrollerinde ünlü oyuncu Kim SooHyun ve Han GaIn yer alıyor. Dizi; bir kral ve yıllar önce öldüğünü sandığı veliaht prensesin romantik ve entrika dolu hikayesini anlatıyor.


düşlerimin-prensi-dizi-afişi

13. Goong : Düşlerimin Prensi

“Türkçe Dublaj Kore dizi” diyince akla gelen ilk yapımlardan biri olan Goong’da listemizdeki dizilerden. “Düşlerimin Prensi” ismiyle TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi belki de ülkemizdeki Kore sevgisinin en büyük sebeplerinden biri. Dizi Kore Krallığı’nın son ailesinin hikayesini anlatan keyifli, romantik bir yapım.


dream-high-büyük-hayaller-kore-dizileri-türkçe-

12. Dream High: Büyük Hayaller

Bir müzik okulundaki öğrencilerin hayalleri için verdiği savaşı anlatan Dream High sevilen gençlik dizilerinden biri. TRT Okul’da 2012 yılında “Büyük Hayaller” ismiyle yayınlanan dizi o dönem çok büyük bir ilgi görmüştü. Dizinin başrollerinde Kim SooHyun, IU ve Suzy gibi isimler yer alıyor.

Dream High, benim de izlediğim ilk Kore dizilerinden biri. 🙂


kore-dizileri-türkçe-dublaj

11. Secret Love: Feda

Türkçe dublaj drama Kore dizileri içinde oldukça ünlü olan Feda yine Kanal 7’de yayınlanan dizilerden. Ülkemizde 2018 yılında yayınlanan dizi bir intikam ve aşk hikayesini anlatıyor. Yapım daha sonra “Meryem” ismiyle bir Türk dizisine de uyarlanmıştı.İntikam almaya çalıştığı kadına aşık olan bir adamı hikaye eden dizinin başrollerinde JiSung ve Hwang JungEum var.


kore-okul-dizileri-türkçe-dublaj, drama-kore-dizileri, kore-dizileri-türkçe-dublaj-izle-romantik-komedi

boys-over-flowers

10. Boys Over Flowers: Yaban Çiçeği

Gelelim Türkiye’deki çoğu Kore dizi hayranının izlediği ilk yapıma! Kendisini bir anda zengin ve şımarık öğrencilerin okulunda bulan çılgın bir kızın hikayesinin anlatıldığı dizi o kadar sevildi ki o dönem çok sayıda kişi bu diziyi izliyordu. Dizi, önce TRT Okul’da Türkçe dublajla yayınlandı. Sonrasında bir Türk dizisine bile uyarlandı. Ülkemizde sevilerek izlenen gençlik dizilerinden “Güneşi Beklerken” bu diziden uyarlama. Dizinin başrollerinde Lee MinHo, Koo HyeSun gibi isimler yer alıyor. Bölümleri Youtube’da bulabilirsiniz.


sil-baştan-dizi-fotoğrafı

9. Kill Me Heal Me: Sil Baştan

Secret Love (Feda) dizisindeki çiftimizin oynadığı Kill Me Heal Me en ünlü romantik, dram Kore dizilerinden biri. Benzer dizilerin sevildiği ülkemizde de dizi, “Sil Baştan” ismiyle, Kanal 7’de yer almıştı. 2018 yılında yayınlanan dizi psikolojik bir hastalığa sahip, 7 kişilikli bir adamla psikiyatrist bir kadının hikayesini anlatıyor.


kanal-7-kore-dizileri

8. Weighlifting Fairy Kim BokJoo: Sev Beni

Türkçe’ye çevrilmiş Kore dizileri çoğunlukla tarihi türlerde olsa da içlerinde çok güzel bir istisna da bulunmakta. Halterci bir kızın ilk kez birini sevdikten sonra değişen hayatını anlatan Weighlifting Fairy Kim BokJoo en eğlenceli Kore dizilerinden biri. Dizi şimdilik Kore okul dizileri Türkçe dublaj izlemek isteyenler için de birkaç seçenekten biri. Ülkemizde “Sev Beni” ismiyle yayınlanan dizinin başrollerinde Nam JooHyuk ve Lee SeungKyung yer alıyor. Yayınlandığı yer ise Kanal 7.


TRT Kore dizileri ve Kanal 7 Kore dizilerini geride bıraktık. Şu ana kadar paylaştığımız Türkçe dublaj Kore dizileri genelde oldukça eski dizilerdi. Bu dizilerin dışında yayınlanan çok sayıda dublajlı dizide mevcut; bunların çoğu ise tarihi Kore dizileri. Ancak çoğunun dublajı artık bulunmadığı için onları listeye eklemedim.

Türkçe dublaj Kore dizilerini nereden izleyebiliriz?

Gördüğüm kadarıyla yukarıdaki dizilerin dublajları internette bulunuyor. Telif hakkından dolayı ben herhangi bir site ya da yayın platformu öneremiyorum. Ancak internetten bulabilirsiniz. Şimdi çok daha yeni ve farklı türlerde Kore dizilerine geçelim. Netflix dizilerine.


Netflix Türkçe Dublaj Kore Dizileri

netflix-kore-dizileri, netflix-türkçe-dublaj-kore-dizileri

squid-game

7. Squid Game

Evet, tüm dünyada milyonlarca izlenen ve platformun şu ana kadar en çok izlenen dizisi olmayı başaran Squid Game’in de Türkçe dublajı yapılmış. Dizi Türkçe ile beraber sayısız dile çevrilmiş. Gerilim türündeki yapım bir grup insanın katıldığı ölüm oyununda verdiği hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.


en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang, en-iyi-kore-dizileri-2020dizileri

netflix sweet home

6. Sweet Home

Çarpıcı konusuyla akıllardan çıkmayan ve şu sıralar ikinci sezonu beklenen Sweet Home’da dublajı olan dizilerden biri. Dizi insanların garip bir şekilde canavarlara dönüşmeye başladığı bir dünyada geçiyor ve bir grup apartman sakininin hikayesini anlatıyor. Sweet Home bence gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerinden biridir. İzlemeyenler bir şans vermek isteyebilir.

Sweet Home Dizi İncelemesi: Netflix’in En İyi İşlerinden Biri!


the silent sea konusu, oyuncuları ve karakterleri, yorumu, cast,

the-silent-sea-konusu

5. The Silent Sea

Netflix Türkçe dublaj seçeneği için özellikle farklı bir konusu olan; tüm dünyaya satacağına inandığı dizilerine ağırlık vermiş gibi görünüyor. Çünkü romantik komedi veya tarihi dizilerin aksine gerilim, gizem ve aksiyon türündeki dizilerinin neredeyse hepsinde dublaj seçeneği var. Elbette geçtiğimiz yıl yayınlananlardan bahsediyoruz. Uzaya çıkan bir grup insanın korkunç macerasını anlatan bilim-kurgu dizisi The Silent Sea’de dublajı olan yapımlardan biri.


my-name

4. My Name

Polisiye dizilerin, intikam konulu yapımların çok sevildiği ülkemizde muhtemelen dublajı ile en çok ilgi gören dizilerden biri de My Name. Babasının intikamını almak için adeta bir ölüm makinesine dönüşen bir kızın hikayesini anlatan diziyi Türkçe dublajla izleyebilirsiniz.


kingdom

3. Kingdom

İlk Türkçe dublajlı Netflix Kore dizileri arasında olan Kingdom tarihi türde bir Kore dizisi. Yüzyıllar önce, krallıkla yönetilen Kore topraklarını zombiler basıyor. İnsanlar hızla zombiye dönüşürken krallığını ve halkını ayakta tutmaya çalışan bir kralın hikayesini izliyoruz.


hellbound

2. Hellbound

Platformun en çarpıcı ve dikkat çekici konularından birine sahip olan Hellbound yine dublajı mevcut diziler arasında. Dizi, cehennemden geldiği iddia edilen dev yaratıkların insanları cezalandırmaları sonucu ortaya çıkan kargaşayı anlatıyor. Hellbound, Asya dizileri Türkçe dublaj seçeneği gelen son yapımlardan biri.


all-of-us-are-dead

1. All of Us Are Dead

Netflix’in belirli bir tarzdaki işlerine dublaj yaptığını, en azından şimdilik, söylemiştik. Platformun son orijinal Kore dizisi olan All of us Are Dead’de bu dizilerden biri. Yayınlandığı günden beri en iyiler arasından inmeyen dizi Türkçe dublaj seçeneğine sahip bir diğer yapım.


Türkçe dublaj Kore dizileri listemizin sonuna geldik. Sizler için bu listede özellikle hala internette ulaşabileceğiniz dizileri derlemeye çalıştım. Netflix dizilerinin ise dublajlı halleri platformda tüm bölümleriyle yer alıyor. Şimdiden keyifli seyirler!

Daha önce hiç Türkçe dublaj Kore dizisi izlediniz mi? Listedekiler dışında bildiğiniz başka dublajlı dizi var mı?

En yeni yazılardan anında haberdar olmak için bloğa abone olabilir, yazıyı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Yorum bırakmayı unutmayın! 🙂


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

2022 Yılında İzlenmesi Gereken 25 Kore Dizisi!

Netflix’te Yayınlanan En İyi 7 Kore Dizisi!

Romantik Komedi Severlere Birbirinden Güzel 25 Yapım!

You may also like...

2 Responses

  1. okurix dedi ki:

    Yarısından çoğunu izledim. My Name ve Kill Me Heal Me dizileri ilgimi çekti. 🙂 KAlemine sağlık

  2. minihanok dedi ki:

    Kill Me Heal Me dizisini seveceğini tahmin ediyorum. Teşekkürler:)

Ne düşünüyorsunuz?