Bossam Steal the Fate Konusu ve Oyuncuları-Yılın Tarihi Dizisi!

Dul kadınları kaçırıp evlendiren bir adam bir gün yanlışlıkla bir prensesi kaçırırsa ne olur?

2021 yılı daha çok polisiye-gerilim, fantastik ve romantik-komedilerle öne çıkıyor. Ancak bu 2021 yılında tarihi Kore dizileri izlemediğimiz anlamına da gelmiyor. 2021 Kore dizileri arasında birbirinden güzel tarihi diziler de var. Bunlardan biri ise izlenme rekorları ile yıla damgasını vurmakta! Peki, bu dizi hangisi? Gelin, vakit kaybetmeden yeni Kore dizisi Bossam : Steal the Fate konusu, oyuncuları, yorumu ve daha birçok şey bulacağınız yazımıza başlayalım!

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Yakında Başlayacak Kore Dizileri!

2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi

Son Yılların En İyi Kore Dizileri

Bonus: Tarihi Kore Dizi Severlere Tale of Nokdu!

2021-tarihi-kore-dizileri

Bossam Steal the Fate

 • Türü: tarihi-romantik-dram
 • Yayın Tarihi: 1 Mayıs 2021-4 Haziran 2021
 • Kaç bölüm: 20
 • Hangi günler yayınlanıyor: Cumartesi ve Pazar

Bossam Steal the Fate dizisi konusu, oyuncuları, yorumu, cast, izle, drama, kaç bölüm ve dahası….

2021 tarihi Kore dizileri arasında yerini alan Bossam Steal the Fate konusu itibariyle tarihi, dram ve romantizm türünde. Dizinin yönetmenliğini Pasta gibi dizilerin de yönetmenliğini yapmış olan Kwon SeokJang üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise geçtiğimiz yıl dikkatleri çeken Birthcare Center dizisinin de senaristi olan Kim JiSoo ve Park Cheol kaleme alıyor. Başrollerinde Jung IlWoo ve Yuri’nin rol aldığı yeni tarihi Kore dizisi MBN kanalında yayınlanıyor. Bossam Steal the Fate kaç bölüm sorusunun cevabı ise 20. Dizi her biri yaklaşık bir saat olan 20 bölüm halinde yayınlanacak.

Peki, Bossam Steal the Fate ne zaman yayınlanıyor, yeni bölüm ne zaman?

Güncel Kore dizisi Cumartesi ve Pazar günleri yayınlanıyor. Bossam Steal the Fate yeni bölüm ne zaman olduğunu merak edenler her haftasonu dizinin yeni bölümlerine ulaşabilir. Diziyi Türkçe altyazılı izleyenler ise bir iki gün içerisinde dizinin Türkçe altyazılı olarak çevrilmiş haline ulaşabilir.

Bossam Steal the Fate Konusu

BaWoo başı kanunlarla dertte olan genç bir adamdır. Gizemli gemişi dolayısıyla gerçek kimliğini herkesten saklamak zorunda kalmıştır. Kumar ve hırsızlık gibi şeylerle geçimini sağlamaktadır. Fakat geçimini sağladığı çok daha ilginç bir şey vardır: Dul kalmış kadınları para karşılığı kaçırmak ve evlendirmek! BaWoo yine bir gün evlendirmek üzere dul bir kadını kaçırır. Ancak BaWoo’nun yanlış bir kadını kaçırdığı ve bu kadının bir prenses olduğu ortaya çıktığında her şey karışır!

Bossam Steal the Fate Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Jung Il Woo yeni dizisinde geçimini kanundışı işlerle sağlayan BaWoo karakterini canlandırıyor. Jung IlWoo ilk kez 49 Days dizisinde izlediğim, uzun zamandır da severek takip ettiğim oyunculardan biri. Bence özellikle böyle kural tanımaz, deli dolu karakterleri başarıyla canalndırıyor. Yeni tarihi dizisindeki karakterinden az sonra Bossam Steal the Fate yorumu kısmında bahsedeceğim. Merak edenler Jung IlWoo dizileri arasındaki Haechi, 49 Days, Flower Boy Ramyun Shop ve Cindirella and the Four Knights dizilerine bakabilir.

Kwon Yuri dizide eşi düğün günü ölünce dul kalmış bir prenses olan Prenses Soo Kyung karakterini canlandırıyor. Kwon Yuri de birçok üyesinin oyunculuk yaptığı Girls Generation grubunun bir üyesi. Kendisi daha önce de çeşitli dizilerde rol almış ancak ben Yuri’yi ilk defa yeni tarihi dizisinde izliyorum. Ben oyunculuğunu beğendim. Bazı Kwon Yuri dizileri ise şöyle; Dae Jang Geum Is Watching, Defendant, Fashion King

Bir diğer Girls Generation üyesi SooYoung’un şu sıralar sevilerek izlenen romantik-komedi Kore dizisine de bakmak isteyebilirsiniz : So I Married With Anti Fan.

bossam-steal-the-fate-konusu, oyuncuları, yorumu, 2021-tarihi-kore-dizileri

bossam-steal-the-fate-oyuncuları-jung-ilwoo-yuri-fotoğrafı

Bossam Steal the Fate Dizi Yorumu

Dizinin konusundan ve oyuncularından, kaç bölüm olduğu veya hangi günler yayınlanıyor olduğundan bahsettik. Şimdi ise diziyi izlemeyi düşünenler için biraz da dizinin hikayesinden ve yorumlarımdan bahsetmek istiyorum. Bossam Steal the Fate yorumu, yorumları bölümüne başlamadan önce belirtelim; bu bölümde herhangi bir spoiler bulunmamaktadır. Bu yüzden diziyi henüz izlemeyenler de okuyabilir!:)

Dizi konusu itibariyle yanlış giden bir kaçırılma (bossam) olayı sonrası yaşanan maceraları anlatıyor.

Dizi, ana karakterlerden BaWoo’nun ve Prenses SooKyung’un yaşamından kesitlerle başlıyor. Prenses SooKyung’un, her ne kadar bir prenses de olsa ailesinden çok da iyi muamele görmediğini anlıyoruz. Kısa süre sonra da bunun sebebi ortaya çıkıyor. Bir diğer karakter olan BaWoo ise toplumun soylu ve asil kısmından gelmiyor. Hatta geçmişi ile ilgili büyük bir de gizem var, kendisi kimliğini saklayarak yaşıyor. Bir gün BaWoo dul bir kadını kaçırdığını sanarak Prensesi kaçırıyor ve böylece heyecan dolu macera başlıyor.

bossam-steal-the-fate-

dizi-oyuncuları

Bossam ne demek? (보쌈 – 운명을 훔치다)

Joseon döneminde eşi vefat eden kadınların tekrar evlenmeleri yasaktı. Kadınlar eşleri vefat ettikten sonra eşlerinin yaslarını tutmak zorundalardı. (Hatta dizide gördüğünüz gibi beyaz Hanbok’lar (geleneksel kıyafet) da yas tutmayı ifade ediyor.) Bossam da bu şekilde dul olan insanlarınevlendirilme amacıyla kaçırılmaolayına verilen isim. Bu Bossam olayı iki tarafın rızası dahilinde olabildiği gibi, habersiz bir şekilde de gerçekleştirilebiliyordu. (Eklemek istediğiniz bir şey varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın!)

Dizi Joseon döneminde geçiyor. Bu yüzden sınıfsal farklılıklar, soyluların ve halkın yaşamı arasındaki uçurum, o döneme ait katı gelenekler dizide işlenen konulardan. Bunların yanında dizi daha önce tarihi Kore dizilerinde merkeze alındığını görmediğimiz bir noktaya daha değiniyor. Eşi vefat eden insanların , çoğu zaman kadınların, durumuna. Joseon döneminde bir dul olmak ne anlama geliyor bunu anlıyoruz.

Bossam Steal the Fate dizisi , bir tarihi Kore dizisinin sahip olması gereken her şeye sahip!

Dizinin şimdiden neredeyse yarısı yayınlandı. Ben de dizinin ilk bölümlerini izledim. Öncelikle dizi bir tarihi Kore dizisinin sahip olması gereken her şeye sahip. Dizinin içinde dram da var, romantizm de, komedi de… Ve tabii ki her tarihi Kore dizisinin sahip olduğu bolca aksiyon!

Dizi, ilgi çekici bir konuya sahip. Bir sonraki bölümde ne olacağını, karakterlerin neler yaşayacağını merakla bekliyorsunuz. Bunun yanında dizinin oyuncu kadrosu da bence oldukça başarılı isimlerden oluşuyor. Jung IlWoo da Yuri de diğer oyuncular da iyi bir performans sergiliyor, karakterlerinin duygularını güzelce geçiriyorlar seyirciye. Dizi final yaptıktan sonra yorumumu güncellemek istiyorum. (Unutursam veya gecikirse lütfen hatırlatın!:)) Şuana kadar bence dizi gayet güzel ilerledi, tarihi bir Kore dizisi arıyorsanız diziye mutlaka bir şans verin!

Mini Dizi Sözlüğü /보쌈 운명을 훔치다

Bu bölüm Korece öğrenenler içindir. Korece öğrenenler bu yazıya da bakabilirler ; En Çok Kullanılan 1000 Korece Kelime.

Dolandırmak : 사취하다 (saçühada)

Evlenmek : 결혼하다 (kyöronhada)

Dul: 과부 (kabu)

Çalmak: 훔치다 (homçida)

Diziyi izliyor musunuz?

Yazıyı buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın! En yeni Kore dizilerinden anında haberdar olmak için de kolayca abone olabilirsiniz! Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Keyifli seyirler!

not: yazıda yer alan tüm fotoğraflar MBN dizisinden alınmıştır.

 

You may also like...

4 Responses

 1. gül özdemir dedi ki:

  Değişik bir konusu varmış ama pek benlik değil gibi, belki ileride izlerim 🙂

 2. renklitirtil dedi ki:

  Daha finaline gelemesem de güzel bir dizi (izlediğim yerde 10. bölüme kadar çevrildi). Tarihi dizileri seviyorum. 🙂

 3. Neva dedi ki:

  Diziyi güncel izliyordum.6,7 bölüm de izledim.Ve izlediğim yere kadar beğendim.Korenin 16 bölümlük dizilerinde pek çocuk olmuyor. Lee Min Ho, Ji Chang Wook,Hun Bin i baba olarak göremedik.O yüzden bu diziyi o yönüyle de sevdim.Dizide Jung İl Woo dullari evlendiren Esra Erol gibiydi.Ama yine de dizide eksik bir şey vardı.Cok kısa bir sürede 56 bölümlük bir dizi bitirdim.İste o eksik şey neyse bazı diziler kalıyor,bazı diziler bitiyor.

 4. minihanok dedi ki:

  Evet, genelde anne-baba olarak göremiyoruz oyuncuları. Gerçekten bazı diziler öyle oluyor. Bossam için bence gayet sürükleyici bir dizi, ancak bence de bir şeyler daha gerekiyordu. Yine de kesinlikle izlemeye değer. Bossam Steal the Fate yorumu bıraktığınız için teşekkürler:)))

Ne düşünüyorsunuz?