Twenty Five Twenty One: Konusu, Oyuncuları ve Yorumu!

Yeni Kore dizisi Twenty Five, Twenty One nostalji dolu romantik komedi severleri memnun edecek!

Kore dizi seyircileri olarak bizleri zaman yolculuğuna çıkarıp yıllar öncesine götüren ve oradaki hikayelere tanık eden dizileri seviyoruz. Hemen her biri en çok izlenen Kore dizilerinden biri olmayı başaran Reply serisinden, dönem polisiyesi olan Life on Mars’a kadar bu diziler hala büyük bir beğeniyle takip edilmekte. Sizler de cıvıl cıvıl karakterlerin, sıcacık ilişkilerin ve nostalji rüzgarlarının olduğu dizileri seviyorsanız 2022 Kore dizileri arasında yerini alan bir diziye bayılacaksınız. Bu yazımızda Twenty Five Twenty One dizisinden bahsedeceğiz!

Yazıda Twenty Five Twenty One dizi konusu, oyuncuları, hangi günler yayınlandığı, kaç bölüm olacak, Netflix’e gelecek mi gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız. Ayrıca yazı sonuna kısa bir Twenty Five Twenty One dizi yorumu ekleyeceğim. Diziye henüz başlamayan ve kararsız olanlar spoilersız bu bölümden genel yorumlara ulaşabilecekler. Şimdiden keyifli okumalar!


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

2022 Kore Dizileri: Güncel ve En Yeni Kore Dizileri!

Mutlaka İzlenmesi Gereken 7 Netflix Kore Dizisi!


Twenty Five Twenty One Dizisi

Türkçesi, “Yirmi Beş, Yirmi Bir” olan yeni Kore dizisi konusu itibariyle romantik komedi türünde bir yapım. 1998 yılında başlayan bir aşk ve başarı öyküsüne odaklanan dizi şu sıralar en sevilen gençlik dizilerinden. Dizinin yönetmenliğini Jung JiHyun yapıyor. Kendisi daha önce çok popüler dizileri de yönetmiş bir isim. Bu diziler arasında Lee MinHo’nun son dizisi The King: Eternal Monarch, Mr. Sunshine gibi yapımlar yer alıyor. Dizinin senaryosunu ise Kwon DoEun kaleme alıyor.

Pachinko Konusu: Lee MinHo Yeni Dizisinde Kötü Adamı Oynayacak!


Twenty Five Twenty One hangi günler yayınlanıyor?

Kim Taeri ve Nam JooHyuk’un başrollerini paylaştığı dizi 12 Şubat 2022’de başladı. Peki, Twenty Five Twenty One kaç bölüm, hangi günlerde yayınlanıyor? 3 Nisan 2022 tarihinde final yapacak dizi 16 bölüm olacak. Dizinin yayın günleri ise Cumartesi ve Pazar. Yayın saati 21.10.

Yukarıda bahsettiğimiz yayın günü ve saati dizinin tvN kanalında yayınlandığı zaman. Diziyi Türkçe altyazılı izleyenler ortalama bir gün sonra bölümleri izleyebilirler.


Twenty Five Twenty One Netflix’te yer alacak mı?

Diziyi takip edenlerin en merak ettiği sorulardan biri de bu. Twenty Five Twenty One Netflix’e gelecek mi, ne zaman gelecek? Evet, dizi platformda yerini alacak. Ancak dizi platformda güncel yani haftalık olarak yayınlanmıyor. Netflix üzerinden izlemek isteyenler 19 Mart tarihini beklemeli.


Twenty Five Twenty One Konusu

Na HeeDo (Kim TaeRi) hayat dolu bir lise öğrencisidir. Okulunun eskrim takımındadır ve bu sporda oldukça başarılıdır. Ancak Güney Kore’de yaşanan bir ekonomik kriz sonrası okulundaki takım kapatılır. Na HeeDo şimdi hayalinin peşinden gitmek için bir yol bulmalıdır. Tam bu sırada bir çizgi roman dükkanında çalışan Baek YiJin (Nam JooHyuk) ile tanışır. Baek YiJin 22 yaşında bir gençtir. Ekonomik kriz yüzünden şirketleri iflas etmiş, Baek YiJin tek başına kalmıştır. Aynı kriz yüzünden hayatları etkilenen bu iki genç birbirlerinin hayatına girdiğinde her şey değişecektir.


Twenty Five Twenty One Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Nam Joo Hyuk yeni dizisi 25/21’de Baek YiJin karakterini canlandırıyor. 22 yaşında bir üniversite öğrencisiyken babasının şirketi iflas ediyor ve bu genç kendisini hayat mücadelesinde yapayalnız halde buluyor. Nam Joo Hyuk’un karakteri ve performansıyla ilgili yorumlarımdan dizinin yorum kısmında bahsedeceğim. Meraklılar şu Nam JooHyuk dizilerine de bakabilirler; The School Nurse Files, Start-Up…

Kim Taeri yeni dizisinde cıvıl cıvıl bir karakter olan Na HeeDo’yu canlandırıyor. Na HeeDo, eskrim sporcusu olmak için çabalayan bir lise öğrencisi olarak karşımıza çıkıyor. Kim TaeRi yer aldığı ilk filmle “En İyi Aktris” ödülünü alan başarılı bir oyuncu. Twenty Five Twenty One Kore dizisi yer aldığı ilk romantik dizi. Meraklılar, aktristin Song JoongKi ile birlikte yer aldığı Space Sweepers filmine de bakabilirler.

Güney Kore’nin İlk Uzay Filmi: Space Sweepers Konusu ve Yorumu!

Twent Five Twenty One oyuncuları arasında yeni yüzler de yer alıyor.

WJSN isimli K-Pop grubunun bir üyesi olan Bona dizide başarılı bir eskrim sporcusu olan Ko YuRim karakterini canlandırıyor. Karakter, takımına katılan Na HeeDo ile çatışma yaşıyor. Gerçek ismi Kim JiYeon olan şarkıcı daha önce Girls’ Generation 1979 gibi dizilerde yer almış.

Geçtiğimiz yıl “Yeni En İyi Oyuncu” ödülünü kazanan Choi HyunWook ise dizide Moon JiWoong karakterini canlandırıyor. Kadrodaki en genç ve yeni yüzlerden biri olan oyuncu daha önce şu dizilerde yer almış; Jirisan, Racket Boys, Taxi Driver…

Kadronun tamamına şuradan ulaşabilirsiniz: Twenty-Five,Twenty-One kdrama oyuncuları asianwiki


twenty-five-twenty-one-kaç-bölüm

Twenty Five Twenty One Dizi Yorumu

Her sene hem oyuncu kadrosu hem de hikayesiyle onlarca dizi arasından parlayan yapımlar mutlaka oluyor. Bence 2022 yılında bu dizilerden biri de Twenty Five Twenty One dizisi. Nam JooHyuk ve Kim Taeri ikilisi, böyle sevimli bir konuyla bir araya gelince dizi, aylardır en çok merak edilen dizilerden biriydi.

Kim TaeRi’yi daha önce yalnızca bir filmde izledim. Ancak Nam JooHyuk neredeyse her dizisini takip ettiğim, çok severek izlediğim bir oyuncu. Bu yüzden bu yeni nostaljik gençlik dizisi listemde yer alan yapımlardan biriydi. Dizi çıkar çıkmaz da yayınlanan ilk bölümlerini izledim. Yazımızın bu kısmında sizlere genel Twenty Five Twenty One yorumları, fikirlerimden bahsedeceğim. Spoilersız olan bu kısmı gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz.

Dizi Koronavirüs’le tanışmış olan günümüzde başlıyor ve uzun bir zaman atlaması ile geçmişe gidiyor.

Dizinin konusunda ayrıntılı bahsetmedim ancak dizi yalnızca 1998 yılında geçmiyor. Aksine, neredeyse çeyrek asır sonrayı görüyoruz önce. Maskeler, dejenfektanlar derken seyirciyi günümüz Kore’si ve Na HeeDoo karşılıyor. (“Eyvah, spoiler!” diyen varsa merak etmeyin, henüz dizinin ilk saniyelerinden bahsediyorum. Yine de ayrıntı vermeyeceğim.) Bir şekilde Na HeeDoo’nun henüz 18 yaşında olduğu yıllara gidiyoruz ve sonraki bölümler ağırlıklı olarak burada devam ediyor.

Nam JooHyuk ailesi iflas ettikten sonra hayalleri yıkılan; hayatın tüm yükünü omuzlamak zorunda kalmış olan bir genci canlandırıyor. Kim TaeRi‘nin karakteri ise az önce bahsettiğimiz gibi henüz yalnızca 18 yaşında, hayali dışında dertleneceği hiçbir şey yok. Bunu bizzat karakterin kendisinden de duyuyoruz.

twenty five twenty one konusu oyuncuları yorumu

twenty-five-twenty-one-konusu

Yaşları yakın olmasına rağmen hayatın çok farklı yerlerinde olan bu iki genç karşılaşıyor ve dizimiz başlıyor. Ben her iki karakteri de çok sevdim. Kim TaeRi’nin canlandırdığı Na HeeDo cıvıl cıvıl, hayat dolu bir karakter. Bana biraz Extraordinary You’daki DanOh karakterini anımsattı. O da çok sevimli bir karakterdi ve tüm seyirciler bayılmıştı. Na HeeDo’da da aynı enerji var.

Nam JooHyuk ise tam tersi neşesini yitirmiş ve hayatta kalma savaşı veren bir karakterde. Kendisini genelde hep sakin ve olgun karakterlerde izliyoruz ve farklı yapımlarda da görmeyi çok isterim. Ancak her zamanki gibi Baek YiJin karakterini de muhteşem bir performansla canlandırıyor.

Dizi henüz yeni başladı ancak finali şimdiden çok merak ediliyor!

Dizi geçtiğimiz hafta başladı ve henüz birkaç bölümü yayınlandı. Ancak Twenty Five Twenty One finali, dizi sonunda ne olacağı şimdiden en merak edilen şeylerden biri. Bunun sebebi elbette dizide bir zaman atlaması olması. Seyirciler 1998 yılını izliyor ve elbette günümüze gelindiğinde bu karakterlere ne olacağını; daha doğrusu günümüzde nasıl hayatlar sürdülerini merak ediyor.

Dürüst olayım, bunu ben de çok merak ediyorum. Ancak henüz bundan bahsetmek için çok erken. Umarım dizi seyirciyi tatmin eden (mutlu!) bir sonla biter.


Twenty Five Twenty One dizi yorumu, yorumları bölümünün sonuna geldik!

Yorum bölümümüzün sonuna geldik. Ben şimdiye kadar yayınlanan bölümleriyle, diziyi çok sevdim. İlgi çekici bir hikaye ve bence iyi yazılmış karakterlerle keyifli bir dizi olmuş. Eğlenceli, renkli ve nostalji rüzgarları esen dizileri seviyorsanız bu diziye bir şans vermek isteyebilirsiniz. Herkese şimdiden keyifli seyirler diliyorum! Ayrıca diziyi izleyenlerin ve izlemeyi düşünenlerin yorumlarını da çok merak ediyorum. Lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın!

Diziyi izliyor musunuz? Sizce Kim TaeRi ve Nam JooHyuk nasıl bir ikili olmuş?

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?