Squid Game Oyuncuları: Gerçek İsimleri, Yaşları, Instagram Adresleri ve Dahası!

Yüzlerce yarışmacının, 45 Milyar Won para ödülünü kazanmak için hayatlarını tehlikeye atarak oynadığı oyunların etrafında dönen Squid Game, ilgi çekici hikayesi, içerdiği geleneksel Kore oyunları, hatta Dalgona isimli Kore şekeri ile sosyal medyayı adeta ele geçirdi! Ancak, diziyi izleyen izlemeyen herkesin gündemine oturan bir başka konu daha var ki bunun zaman zaman dizinin hikayesini gölgede bıraktığını söyleyebiliriz: Squid Game oyuncuları!

Squid Game oyuncuları, dizi ile ilgili en çok aranan başlıklar arasında!

Her bölümü heyecan dolu olan Squid Game dizisini izlediyseniz, muhtemelen sizin de internette arattığınız ilk şeylerden biri “Squid Game oyuncuları, gerçek isimleri, instagram adresleri” vb. sorgular olmuştur! Nitekim, Squid Game dizisiyle ilgili en çok aranan kelimeler arasında “Squid Game oyuncuları gerçek isimleri, Squid Game polis, yaşlı adam, Ali” gibi aramalar ilk sıralarda! Hatta seyirciler oyuncuları yalnızca Squid Game karakterleri isimleri ile değil, oyundaki numaraları ile de aramış!

Netflix’in popüler dizisi Squid Game oyuncularını sizler için derledik. Bu yazıda Squid Game oyuncuları gerçek isimleri, yaşları, instagram hesapları gibi merak ettiğiniz birçok şeyin cevabını bulacaksınız!

Squid Game Oyuncuları ve Haklarında Bilinmeyenler

squid-game-oyuncuları, squid-game-cast-kadro-oyuncuları-ali-polis-yaşlı,amca,001,lee-yoomi- squid-game-karakterleri-polis-junho

Squid Game Oyuncuları Polis Memuru: Wi Ha Joon

Hit dizi, Squid Game oyuncuları ve karakterleri hakkında ilgi çekici bilgileri paylaşacağımız yazımıza, dizinin en gözde oyuncularından biri olan Wi Ha Joon ile başlayalım! Squid Game oyuncu kadrosu arasında en çok dikkat çeken isimlerden biri şüphesiz ki Wi Ha Joon oldu. Squid Game oyuncuları arasında polis (dedektif) JunHo karakterine hayat veren Wi Ha Joon, dizinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra instagramda milyonlarca takipçi sayısını hızla geride bıraktı bile!

Peki, Squid Game Wi Ha Joon’un rol aldığı ilk dizi mi, aktör başka hangi yapımlarda rol almış? 5 Ağustos 1991 doğumlu olan ve geçtiğimiz aylarda 30 yaşına giren Wi Ha Joon oyunculuğa 2015-2016 yıllarında başlamış bir isim. İlk kez Coin Locker Girl filmi ve Goodbye Mr. Black dizileriyle seyirci karşısına çıkan aktör, yıllar içinde çeşitli Kore dizi ve filmlerinde de rol almış. Orijinal Netflix Kore dizilerini takip edenler kendisini, Romance is a Bonus Book, Something in the Rain gibi dizilerden de hatırlayacaktır. Wi Ha-Joon filmleri arasında ise Midnight, Gonjiam: Haunted Asylum gibi yapımlar var.

Squid Game Jun Ho karakteriyle hafızalara kazınan aktör, daha önce popüler Netflix dramalarında da rol almıştı.

Wi Ha Joon’un rol aldığı diziler ve filmler bunlarla sınırlı değil elbette. Aktörün ufak rollerde yer aldığı birçok dizi ve film de bulunmakta. Örneğin Kore dizilerinde yeni yeni görmeye başladığımız aktör, 18 Again ve Romance is a Bonus Book dizilerindeki performansıyla çok sevilmiş bir süre dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak her iki dizide de başrolde yer almayan aktör, şu ana kadar çok büyük bir çıkış yapmamıştı. 2021’in, Squid Game‘in, Squid Game oyuncularının ve dolayısıyla Wi Ha Joon‘un da yılı olduğunu söylemeye gerek yok. Wi Ha Joon, çoktan yılın en çok konuşulan aktörlerinden biri oldu bile!

Wi Ha Joon, Squid Game Dizisi İçin Harika Bir Röportaj Verdi: “İkinci sezonda geri dönmek istiyorum!”

Squid Game ile yıldızı parlayan Wi Ha Joon, dizi ile ilgili çok keyifli bir röportaja da konuk olmuş. Wi Ha Joon verdiği röportajda, dizinin en can alıcı sahneleri, hangi oyunda eleneceğini düşündüğü ve ikinci sezon ile ilgili tahminlerini de içeren birçok ilgi çekici şeyden bahsediyor. Eğer siz de Squid Game dizisini izlediyseniz ve Wi Ha Joon hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız bu röportajı büyük bir keyifle okuyacaksınız!

Squid Game oyuncular arasında polis karakteriyle öne çıkan aktör, yalnızca oyunculukta iyi değil!

Yetenekli genç aktör, yalnızca oyunculukta bu kadar iyi değil. Aynı zamanda dans ve şarkı söylemekle de ilgilenen aktörün kısa videoları internette viral olmuş durumda! Merak edenler, Wi Ha Joon’un, 2018 yılında bir Kore dizisi için seslendirdiği bir şarkıya da buradan bakabilir. Son olarak Wi Ha-Joon instagram adresini şuraya bırakıp, aktörün ses getiren son filmi Midnight‘ın incelemesinin de önümüzdeki hafta burada yer alacağını ekleyip sıradaki Squid Game oyuncusuna geçelim!

456 numara Seong KiHun: Lee Jung Jae

Lee Jung Jae, Squid Game dizisinde organ mafyasına olan borçlarını ödemek için Kalamar Oyunu’na katılmak zorunda kalan Seong GiHun karakterini canlandırıyor. Her karakterinin ve oyuncusunun inanılmaz bir ilgi gördüğü Squid Game için tek bir başrolden bahsetmek mümkün değil. Ancak, Lee JungJae’nin dizide oldukça önemli bir yere sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Squid Game başrol oyuncularıarasındaki isim, dizideki genç oyuncu kadrosundaki isimlerin aksine çok uzun süredir bu sektörde yer alan ve oldukça sevilen bir isim!

Squid Game başrol oyuncuları arasındaki isim, oyunculuğa neredeyse 30 yıl önce başlamış!

Oyunculuğa, 1993 yılında yer aldığı Dinasour Teacher dizisindeki rolüyle adım atan Lee Jung Jae yıllar içinde sayısız dizi ve filmde yer almış. Öyle ki aktörün yer aldığı filmlerin sayısı neredeyse 30‘dan fazla! Neredeyse her yıl yeni bir filmde seyirci karşısına çıkan aktör, televizyondan yani dizilerdense bir süre uzak kalmış. 10 yıl kadar küçük ekrana ara veren aktör, 2019 yılında sevilen ve ikinci sezonuyla da ekranlara gelen Chief of Staff dizisiyle küçük ekranlara geri dönmüş.

squid-game-lee-jungjae-youth-gençliği-young, squid-game-oyuncuları

squid-game-oyuncuları-lee-jungjae-gençliği-solda

Squid Game ‘de 456 numara olarak karşımıza çıkan Lee Jung Jae şaşırtıcı bir sebeple bir kez daha viral oldu: Gençliği!

Squid Game oyuncuları arasındaki Lee Jung Jae, dünyayı etkisi altına alan Squid Game‘den sonra gözlerin üzerine çevrildiği isimlerden biri oldu. Bunun etkisiyle Lee Jung Jae dizileri, filmleri, tv şovları ve hatta eşi bile konuşulan konulardan biri oldu. Ancak kısa süre içerisinde aktörle ilgili öyle bir konu patlak verdi ki, aktör bir kez daha sosyal medyada en çok paylaşılan isimlerden biri oldu. Bu, Lee Jung Jae gençliği başlığından başka bir şey değil! Aktörün, neredeyse 30 yıldır ekranlarda olduğunu az önce söyledik. Dolayısıyla şimdilerde 40 lı yaşlarının sonunda olan aktör, 20’li yaşlarındayken de oldukça sevilen oyunculardan biriydi. Hatta aktör, henüz gençlik yıllarında da birçok ödülün sahibi olmuştu.

Lee Jung Jae yaşını merak edenler için aktörün 1972 doğumlu olduğu bilgisini de ekleyelim. İşte durum böyle olunca, Lee Jung Jae’nin gençlik yıllarına ait, eski fotoğrafları büyük bir ilgi çekti! Fotoğrafları gören hayranların çoğu aktörün gençlik yıllarındaki görünüşü karşısında oldukça şaşırdı. Öyle ki, aktörün gençlik fotoğraflarının, Squid Game şekeri tarifi kadar popüler olduğunu söyleyebiliriz! Henüz görmeyenler için Lee Jung Jae gençlik fotoğraflarından birini ekliyoruz. Bunun yanında Lee JungJae dizileri ve filmleri arasında daha çok yapım izlemek isteyenlere de Along With the Gods: The Last 49 Days ve Shava: The Sixth Finger filmlerini önerelim. Her iki yapımı da Netflix’te bulabilirsiniz. Son olarak Lee Jung Jae instagram hesabı ise burada!

Squid Game oyuncuları Cho Sang Woo Karakteri: Park Hae Soo

Squid Game karakterleri arasında zekası ve sakinliği ile öne çıkan Cho SangWoo karakterini, Park Hae Soo canlandırıyor. Park Hae Soo, Squid Game dizisinde zaman zaman seyircilerin hak verdiği ancak çoğu zaman tepki gösterdikleri bir karakterde. 21 Kasım 1981 doğumlu olan aktör, aynı zamanda çok başarılı bir müzikal oyuncusu! Müzikal sahnelerinde kariyerine başlayan başarılı sanatçı, son yıllarda birçok dizi ve filmde de yer almış. Listedeki tüm oyuncular gibi, Park Hae Soo’nun rol aldığı en popüler yapım Squid Game. Ancak başarılı aktör, Squid Game öncesinde de rol aldığı dizilerle adından bahsettirmeyi başarmış biri. Park Hae Soo dizileri arasında yer alan ve yüksek imdb puanı ile öne çıkan Prison Playbook da bunlardan biri. Merak edenler bu diziye de bir şans vermek isteyebilir!

Squid Game yıldızı Park Hae Soo, La Casa De Papel ‘in Kore versiyonunda Berlin karakterini canlandıracak!

Evet, doğru duydunuz. Squid Game’in Sang Woo‘su, Kore versiyonu La Casa De Papel’in Berlin‘i olacak! Güney Kore genellikle webtoon ya da roman uyarlamalarını ekrana taşımayı tercih etse de zaman zaman popüler yabancı dizi uyarlamalarını da seyirciyle buluşturuyor. Netflix’in en popüler yapımlarından biri olan İspanyol dizisi La Casa De Papel de uyarlamasının çekileceği duyurulan son dizilerden biri! Eğer siz de sıkı bir La Casa De Papel hayranı iseniz sıkı durun, çünkü Park Hae Soo dizinin Kore uyarlamasında Berlin karakterini canlandıracak kişiden başkası değil!

Squid Game Tüm Oyuncuları gerçek isimleri, numaraları, yaşları, instagram adresleri gibi birçok bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz!

Jung HoYeon – Kang SaeByeok/067

Squid Game 067 gerçek adı, kimdir, instagram adresi ne?

Jung HoYeon, Squid Game karakterleri arasındaki 067 numaralı Kuzey Koreli Kang SaeByeok karakterine hayat veriyor. Kuzey Koreli bir sığınmacı olarak ölüm oyununa katılan SaeByeok karakteri, dizinin en dikkat çeken karakterlerinden biri. Karaktere hayat veren Jung HoYeon, ilk kez Squid Game dizisi ile oyunculuk çıkışını gerçekleştirmiş!

Jung HoYeon, Louis Vuitton başta olmak üzere birçok dünya markasıyla çalışmış başarılı bir model!

Squid Game dizisiyle oyunculuk kariyerine de başlayan Jung HoYeon aslında bir model! Başarılı model; Marc Jacobs, Fendi, Louis Vuitton ve H&M gibi onlarca marka için yürümüş! Aynı zamanda Chanel, Sephore gibi birçok markanın reklamlarında da rol almış. 23 Haziran 1994 doğumlu olan aktris, Squid Game ile en dikkate değer popülerliği de kazanan isim. Güzel oyuncunun instagram hesabı diziden sonra neredeyse tam 19 milyon artmış! Jung HoYeon şuan, en çok takipçiye sahip Güney Koreli kadın oyuncu! İşte aktristin instagram hesabı.

Squid Game: Yaşlı Adam/Bey Amca /001 Numara – Oh Yeong Soo

9 bölümlük popüler diziyi izleyenlerin çoğunun ilk aradığı isimlerden biri de dizide çok önemli bir karakter olan Yaşlı Adam! Öyle ki, Squid Game oyuncuları aramalarında, “Squid Game bey amca, dede, ihtiyar, yaşlı adam ve 001 numara” gibi aramaları görmemek imkansız! Dizide, kilit bir karaktere hayat veren başarılı oyuncunun gerçek ismi ise Oh Yeong Soo. Squid Game yaşlı adam kaç yaşında sorusunun cevabı ise yetmişin üzerinde! Aktör, 19 Ekim 1944 doğumlu. Dizide, 001 numaralı yaşlı adama hayat veren Oh YoungSoo dizileri arasında şunlara da bakabilirsiniz; Chocolate, God of War…

squid-game-oyuncuları-ali-abdul

ali-abdul-karakterine-hayat-veren-anupam-tripathi

Squid Game Ali Abdul: Tripathi Anupam

Dizinin saf, temiz yürekli ve uğradığı ihanetle en unutulmaz karakterleri arasına giren Squid Game Ali Abdul karakterini Tripathi Anupam canlandırıyor. Squid Game oyuncular ve karaterleri, yılın son çeyreğinde en çok arananlardan. Ancak bu sorguların çok büyük bir bölümünü de Ali Abdul karakteri ele geçirmiş durumda! Peki, Güney Kore yapımı Squid Game dizisinde Ali karakterine hayat veren Tripathi Anupam kimdir,Squid Game Ali nereli, kimdir?

Squid Game 1. sezon oyuncuları arasındaki Tripathi Anupam bir tartışmanın da odağında!

Hit dizi, Squid Game karakterleri arasındaki Ali Abdul, dizide geçinmek için Güney Kore’ye taşınan Pakistanlı bir karakter olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak, dizi boyunca Korece’siyle de dikkatleri çeken Tripathi Anupam, canlandırdığı Ali Abdul karakterinin aksine Pakistanlı değil. 2 Kasım 1988 doğumlu aktör, Hindistan doğumlu. Bu durum, sizler için bir şey ifade etmiyor olabilir. Ancak, dünyanın dört bir yanında izlenme rekorları kıran dizinin Pakistanlı seyircileri durumdan hiç memnun değil. Pakistanlı seyirciler, uluslarası yapımlarda Pakistanlı karakterlerin Hintli aktörler tarafından canlandırılmasından yakınmakta. Ali Abdul karakteri ve onu canlandıran Tripathi Anupam da tartışmayı alevlendiren son örnek oldu!

Squid Game Ali karakteri gerçek adı, nereli, kimdir gibi soruları cevapladık. Son olarak merak edenler için aktörün rol aldığı diğer yapımlardan da bahsedelim! Güney Kore’de oyunculuk yapmakta olan Tripathi Anupam, daha önce Space Sweepers, Strangers From Hell ve bir diğer rekortmen Netflix dizisi Hospital Playlist’te de rol almış. Tripathi Anupam rol aldığı dizileri merak ediyorsanız bu yapımlara da bir şans vermek isteyebilirsiniz!

 

Squid Game karakterleri arasındaki favori karakteriniz hangisi? Dizide yer alan oyunculardan hangisinin performansını daha başarılı buldunuz?

Squid Game oyuncuları hakkında merak edilenlerden bahsettiğimiz yazımızın sonuna geldik. Dizinin ikinci sezonu hakkında tüm bilgilerden anında haberdar olmak için blogun bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın!

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Squid Game 2. Sezon olacak mı? İkinci sezon oyuncuları belli oldu mu?

Bir Diğer Netflix Orjinali: D.P. Konusu ve Yorumu!

Squid Game Benzeri Kore Dizisi Arayanlara: Sweet Home!

 

etiketler; squid game oyuncuları adları, adı, dizideki isimleri, 240, kadın, polis, dedektif, dede, yaşlı adam, gerçek isimleri, ilnam, ihtiyar, kaç yaşında, instagram, tüm oyuncular ve karakterleri,numaraları…

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?