2020 Kore Dizileri-Merakla Beklenen Yeni Kore Dizileri!

Büyük bir merakla beklediğiniz 2020 Kore dizileri hangileri?

2020 Kore dizileri hız kesmeden yayımlanmaya devam ediyor. Şimdiden birbirinden güzel Kore dizileri yayımlanmaya başlandı. Fakat henüz yayımlanmaya başlamayan ve Kore dizi severlerin büyük bir sabırsızlıkla beklediği onlarca yeni 2020 Kore dizisi var. Gelin hep birlikte 2020 Kore dizilerine bakalım!

2020 Kore dizilerinden oluşacak listemize geçmeden önce hala izlemeyenler en iyi 2019 Kore dizilerine buradan ulaşabilir!

Bildiğiniz gibi yeni Kore dizilerinin çoğu konusu, mini yorumu ve daha birçok şeyle birlikte blogda yerini alıyor. Fakat genelde izlediğim , beğendiğim ve önerdiğim yapımları seçip yazıyorum bu nedenle blogda olmayan diziler olabiliyor. Bu liste 2020 boyunca yayımlanacak bütün dizileri bir arada görmek isteyenler için hazırlandı. Listemiz 2020 boyunca yayımlanan Kore dizilerini kapsayacak ve listeyi yeni diziler geldikçe de güncellemeye devam edeceğim. Böylece 2020 Kore dizilerinin hepsini bulabileceksiniz!

İzlemeye başladığım ve özellikle önermek istediğim dizilerin detaylı yazılarına da her bir dizinin altına koyduğum linkten ulaşabilirsiniz!

Not: Listenin ilk sıralarında 2019 yılı sonunda yayımlanmaya başlayan ve 2020 yılında da yayımlanmaya devam eden diziler yer alıyor.

2020 Kore dizileri listemize başlayalım!

2020-kore-dizileri-
2020-kore-dizileri-psychopath-diary

Psychopath Diary

Günlüğünüz bir katilin anılarıyla dolu olsaydı ne yapardınız?

Komedi-gerilim türündeki Kore dizilerinden biri olan Psychopath Diary‘nin başrolünü Yoon ShiYoon, Jung InSun ve Park SungHoon paylaşıyor. Sosyal ilişkilerinde başarısız olan DongShik bir gün bir cinayete tanık oluyor ve bu korkunç anda katilin defteri bir şekilde eline geçiyor. DongShik polisi aramak için dışarı çıktığı sırada kaza geçirip hafızasını kaybedince uyandığında defteri kendisinin zannediyor. İşin içine bir polis ve gerçek katil de girince olanlar oluyor ve DongShik kendisini çılgın bir hikayenin ortasında buluyor.

2020 Kore dizileri listemizin ilk dizisi olan Psychopath Diary’nin detaylı yazısına buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!

 

en-iyi-kore-dizileri,2020 kore dizileri
crash-landing-on-you

Crash Landing On You

Güney Koreli bir kadın ve Kuzey Koreli bir adam bir araya gelirse ne olur?

HyunBin ve Son YeJin’in başrolünü paylaştığı romantik-komedi Kore dizisi Crash Landing On You rekor üstüne rekor kırdı ve bence çoğu Kore dizi sever için  en iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini aldı. Bir şirket varisi olan Güney Koreli YoonSeRi bir kaza sonrası kendisini Kuzey Kore topraklarında buluyor. Burada başına gelen felaketten kurtulmaya çalışırken Kuzey Koreli bir askerle karşılaşıyor ve bu inanılmaz, muhteşem ve sevgi dolu bir hikayenin başlangıcı oluyor.

En iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini alan Crash Landing On You Kore dizisinin detaylı yazısına buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!

 

kore-dizi-
the-game-towards-zero/

The Game: Towards Zero

Yüzüne baktığınız kişilerin, hatta kendinizin  ölüm anını görebilseydiniz ne yapardınız?

2PM’den TaecYeon ve Lee YeonHee‘nin başrolünü paylaştığı dizi, gizem-gerilim-romantizm türündeki yeni Kore dizileri arasında yerini alıyor. Yüzüne baktığı insanların ölüm anlarını görebilen tuhaf bir yeteneğe sahip TaePyung bir gün bir olaya karışınca bir polis memuruyla tanışıyor. Hayatındaki herkesin, hatta kendisinin bile ölüm anlarını görebilirken bu kişinin ölüm anını göremediğini fark edince çok şaşırıyor. İkili birlikte TaePyung’un yeteneğini kullanarak cinayetleri çözmeye çalışırken karşılarına bir kişi çıkıyor ve işler karışıyor. Bakalım TaePyung yeteneğini kullanarak korktuğu geleceği değiştirebilecek mi?

Gizem-gerilim türündeki Kore dizilerini sevenlere 2020 Kore dizileri arasından önereceğim ilk dizi bu olur. Dizinin detaylı yazısına buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!

 

forest-kore-dizisi,kore-dizi,öneri
2020-romantik-komedi-kore-dizileri-forest

Forest

Gizemli bir ormanda yolları kesişen bir adam ve kadının hikayesi!

En sevdiğim Koreli aktörlerden biri olan Park HaeJin ve Jo BoAh‘ın başrolünü paylaştığı Forest, 2020 romantik-komedi ve gizem türündeki Kore dizilerinden biri. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan SanHyeok bir kurtarma ekibinde çalışmaktadır. Bir gün yolları bir cerrahi asistanı olan YoungJae ile kesişir. İkili bazı nedenlerden dolayı gizemli bir ormanda birlikte yaşamak zorunda kalır ve gizem ve romantizm dolu bir hikaye başlar.

Forest Kore dizisinin ilk bölümüne buradan ulaşabilirsiniz!

 

2020-kore-dizileri,my-holo-love,netflix-kore
2020-kore-dizi-önerileri-my-holo-love

My Holo Love

Sizin için her şeyi yapabilecek akıllı ve sevimli bir hologramınız olsun ister miydiniz?

2020 Netflix Kore dizileri arasında yerini alan bilim kurgu- romantizm türündeki My Holo Love’ın başrollerini Yoon HyunMin ve Ko SungHee paylaşıyor. Bir gözlük firmasında çalışan ve yüz körlüğü hastalığından muzdarip SoYeon bir gün çantasında ilginç bir gözlük buluyor. Bu gözlüğü taktığında karşısına çıkan yapay zekalı muhteşem bir hologram olunca da aşk, macera ve dram kaçınılmaz oluyor.

Keyifli bir romantik-komedi Kore dizisi olan My Holo Love yorumu ve detaylı yazısına buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!

 

touch-kore-dizisi-poster
touch-kore

Touch

Hayatında yeni bir sayfa açan bir kızla çılgın bir makyaj sanatçısının hikayesi!

Kore dizi severlerin şu sıra çok severek izlediği romantik-komedi Kore dizilerinden biri olan Touch Kore dizisinin başrollerini Kim BoRa ve Joo SangWook paylaşıyor. 10 yıl boyunca idol/şarkıcı olabilmek için gece gündüz çabalamış olan SooYeon çıkışına çok az bir zaman kala bir skandala karışıyor ve hayallerine veda etmek zorunda kalıyor. Bir zaman sonra hayatına yeni bir sayfa açmaya karar verdiğinde yolları bir makyaj sanatçısı ile kesişiyor.

2020 Kore dizi önerileri arasında sayabileceğim Touch Kore dizisinin detaylı yazısına buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!

 

2020-kore-dizileri,2020-kore-dizi-önerileri
love-with-flaws-konusu

Love With Flaws

Kahkalarla dolu bir romantik-komedi izlemek ister misiniz?

Love With Flaws konusu itibariyle Kore dizi severlerin ilgisini çeken eğlenceli bir yapım ve dizinin başrollerini Ahn JaeHyun ve Oh YeonSeo paylaşıyor. Küçükken yaşadığı şeyler yüzünden görüntüsüne takıntılı bir adam, bir lisede beden eğitimi öğretmenliği yapan bir kadınla tanışıyor. Joo SeoYeon isimli bu kadın 3 yakışıklı abisi yüzünden iyi görünümlü erkeklerden bezmiş biri çıkınca ikili arasında komik bir hikaye başlıyor.

Love With Flaws Kore dizisinin ilk bölümüne buradan ulaşabilirsiniz!

 

2020-kore-dizileri,kore-dizi-önerileri
hot-stove-league-konusu

Hot Stove League

Dipteyken tepeye çıkan bir beyzbol takımının muhteşem öyküsü!

Kore dizileri 2020 listemizin bir diğer dizisi ise dram türünde yer alan Hot Stove League. Çılgın rollerin adamı Nam GongMin‘in başrolünde yer aldığı dizide ligin son sıralarında yer alan bir beyzbol takımının yeniden doğuşu anlatılıyor. Dream isimli bir beyzbol takımı artık her şeye veda etmek üzereyken gelen yeni bir yönetici ile başarı basamaklarını bir bir çıkmaya başlıyor.

Hot Stove League dizisi ilk bölümü burada!

 

2020-kore-dizileri
dr-romantic-2

Romantic Doctor, Teacher Kim 2

Medikal Kore dizi severler kaçırmasın, Kim Hoca yeni bir ekibiyle hayat kurtarmaya devam ediyor!

Birçok Kore dizi sever için en iyi medikal Kore dizilerinden biri olan Romantic Doctor, Teacher Kim dizisi ikinci sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor. İlk sezondaki kemik kitle dururken stajyerler değişiyor ve Kim Hoca yeni ekibiyle beraber hayat kurtarmaya devam ediyor. Yeni 2020 Kore dizileri arasında severek izlenen dizinin başrollerini Ahn Hyo Seop, Lee SungKyung ve Han SukKyu paylaşıyor.

Romantic Doctor, Teacher Kim dizisinin ikinci sezonundan önce muhteşem ilk sezonunu izlemek isteyenler dizinin ayrıntıları için buraya bakabilir. İkinci sezonu izlemek isteyenler için de ilk bölüm linki burada!

 

itaewon-class-karakterleri,2020-kore-dizileri
itaewon-class-konusu

Itaewon Class

Park SeoJoon severler burada mı?

2020’nin en çok beklenen Kore dizilerinden biri de Park SeoJoon‘un başrolünde oynadığı Itaewon Class dizisiydi. Itaewon Class konusu itibariyle Kore dizi severlerin seveceğini düşündüğüm bir yapım. Genç bir adam olan Park SaeRoYi talihsiz bir şekilde babasını kaybediyor. Babasını kaybettikten ve bazı nedenlerden dolayı hapse girip çıktıktan sonra ilk işi babasının katillerine ve adaletsizliklere karşı savaş açmak oluyor. Bu yolculuğunda kendisine eşlik edecek çılgın bir grup da eklenince keyifli ve heyecanlı bir macera onları bekliyor.

Itaewon Class dizisinin yorum ve  detaylı yazısına buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!

 

2020 kore dizileri
hyena-kore-dizi

Hyena

Davalılar, davacılar, hırslı avukatlar, savcılar ve çekişmeli mahkemeler… Kore hukuk dizilerini sever misiniz?

2020 Kore hukuk dizileri arasında yerini alan Hyena konusu itibariyle suç ve hukuk dizi severlerin hoşuna gidecek gibi görünüyor. Başrollerini Kim HyeSoo ve Ju JiHoon‘un paylaştığı ve  en iyi avukatlardan oluşan bir grubun hikayesinin anlatıldığı dizi çok çekişmeli olacak gibi!

Hyena Kore dizisinin ilk bölümüne buradan ulaşabilirsiniz!

 

2020-kore-dizileri,kore-dizi-önerileri
tell-me-what-you-saw-kore-dizi

Tell Me What You Saw

Polisiye Kore dizi severler burada mı?

JangHyuk ve Choi JooYoung‘un başrollerini paylaştığı Tell Me What You Saw konusu itibariyle Kore polisiye dizi severlerin seveceği bir yapım. Yıllar sonra eski bir seri katil tekrar ortaya çıkıyor. Bu seri katili yakalamak için bir dedektif ve bir profil uzmanı birlikte çalışmak zorunda kalıyor ve tehlike dolu bir hikaye başlıyor.

Kore polisiye dizileri en sevdiğim dizilerden. İzlediğim hemen hemen bütün polisiye Kore dizilerini hem çok keyifle izledim hem de severek hatırlıyorum. Siz de polisiye Kore dizilerini seviyorsanız daha önce yazmış olduğum bu dizilere de bakmayı unutmayın! Tell Me What You Saw’ın ilk bölümünü izlemek isteyenler buradan ulaşabilir!

 

en-iyi-2020-kore-dizileri,

Welcome

Bir kız ve insan olmak isteyen bir kedi bir araya gelirse ne olur?

2020 yeni Kore dizileri arasında yerini alacak bir diğer dizi ise INFINITE grubundan L’in ve He is Psychometric dizisinde severek izlediğim Shin YeEun‘ın başrolünü paylaştığı Welcome dizisi. Welcome Kore dizisi konusu itibariyle fantastik ve romantik dizi severlere çılgın ve bir o kadar komik olacağını düşündüğüm bir dizi sunacak. L bir önceki dizisinde insan olmak isteyen bir melekken Welcome Kore dizisinde onu insan olmak isteyen bir kedi olarak izleyeceğiz.

 

The King: Eternal Monarch

Muhteşem bir kadroya sahip muhteşem bir diziyi izlemeye hazır mısınız!

2020’nin şüphesiz en çok beklenen dizisi başrollerini Lee MinHo, Kim GoEun ve Woo DoHwan‘ın paylaştığı The King: Eternal Monarch dizisi. Yayımlanır yayımlanmaz en iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini alacağını düşündüğüm dizi, iki paralel evren arasında düzeni korumaya çalışan bir imparator ve günümüz Kore’sinde yaşayan bir dedektifin hikayesini anlatacak. Bakalım ikilimiz kendi dünyalarını koruyabilecek mi, bu macerada başlarına neler gelecek?

The King: Eternal Monarch konusu itibariyle en çok merak ettiğim dizilerden biri. 

 

Love Alarm 2

Sevilen Netflix Kore dizisinin devamı yakında!

Kim SoHyun, Song Kang ve Jung GoRam‘ın başrolllerini paylaştığı Love Alarm en sevilen 2019 Netflix Kore dizilerinden biriydi. Ben diziyi henüz izlemedim fakat duyduğum ve gördüğüm kadarıyla birçok izleyici ilk sezonun sonundan tatmin olmamıştı. İkinci sezonu 2020 yılı ortasında yayımlanacak dizi Love Alarm bakalım bu sefer izleyiciyi memnun edebilecek mi?

Born Again

Tür: dram-romantizm-fantastik   Bölüm Sayısı: 32

En sevilen Koreli oyuncular arasından Jang KiYong, Jin YeSun ve Lee SooHyuk’un başrollerini paylaştığı Born Again dram-fantastik ve romantizm türündeki 2020 Kore dizilerinden biri! 1980’li yıllarda dramatik bir şekilde yolları ayrılan 3 kişinin yıllar sonra, yeni hayatlarında tekrar karşılaşmalarını anlatan dizi ilgi çekici bir dizi olacak bence. Bakalım 3 kişinin tekrar eden kaderini anlatan Born Again en iyi 2020 Kore dizileri arasında yer bulabilecek mi?

Born Again ilk bölümleriyle benim ilgimi çekti. Özellikle dram-romantik türündeki Kore dizilerini sevenlere tavsiye ediyorum diziyi. Dizinin yorumu, konusu, oyuncuları için detaylı yazısına buradan; ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz.
2020-romantik-kore-dizileri

When My Love Blooms

Tür: romantik-dram  Bölüm Sayısı: 16

Yoo JiTae, Lee BoYoung,  Jeon SoNee ve JinYoung’un  başrollerini paylaştığı yeni 2020 Kore dizileri arasında yerini alan When My Love Blooms yıllar sonra karşılaşan bir çiftin hikayesini anlatıyor. Dizi izleyenlerden dizinin Love Rain tadında bir Kore dizisi olduğunu duydum. (Çiftimiz Love Rain dizisindeki kadar yaşlı değil) Bu da dizi ile ilgili beklentimi artırdı çünkü Love Rain en sevdiğim Kore dizilerinden biridir. Bakalım yıllar sonra karşılaşan ikiliyi nasıl bir macera bekliyor?

2020 romantik Kore dizileri arasında yerini alan When My Love Blooms dizisinin ilk bölümüne buradan ulaşabilirsiniz!
2020-kore-dizileri
en-iyi-2020-kore-dizileri

Extracurricular

2020 Kore dizileri arasına yeni bir Netflix Kore dizisi eklendi!

Tür: suç-romantizm-dram Bölüm Sayısı: 10

2020 Netflix Kore dizileri arasında yerini alan son dizilerden biri de Extracurricular oldu. Gençlik-dram ve gerilim severlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm para kazanmak için yasa dışı işler yapmaya başlayan ve kısa zamanda kendilerini bir kabusun içinde bulan gençleri anlatıyor. Bakalım çılgın fragmanıyla izleyicinin ilgisini çeken dizi en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer bulabilecek mi?

Extracurricular dizisinin detaylı konusuna ve yorumuna buradan, ilk bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz!
2020-en-iyi-romantik-komedi-kore-dizisi

Dinner Mate

Dinner Mate bence en iyi 2020 romantik-komedi Kore dizilerinden biri!

Tür: romantik-komedi Bölüm Sayısı: 32

Dinner Mate romantik-komedi severler için ilaç gibi gelen muhteşem bir Kore dizisi! Biri psikiyatrist biri ise bir youtube kanalında çalışan iki çılgın karakter bir şekilde bir yemek yiyor. Daha sonra da karşılaşmaya devam ediyorlar ve kendilerini beklemedikleri bir hikayede buluyorlar. Dizi bence bu senenin en iyi romantik-komedilerinden biri. Her bölümünü sabırsızlıkla izliyorum. Bu muhteşem diziyi kaçırmayın!

Dinner Mate detaylı konusu ve yorumuna buradan, birinci bölümüne de buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

2020 Kore dizi listesi yeni diziler geldikçe güncellenmeye devam edecek!

Siz hangi 2020 Kore dizilerini izliyorsunuz? Hangilerini çok beğendiniz ya da “Büyük bir sabırsızlıkla bekliyordum ama tam bir hayal kırıklığı oldu!” dediğiniz Kore dizileri var mı?

Yorumlarınız çok değerli, lütfen yorum bırakmayı unutmayın!😊

 

 

 

 

 

“2020 Kore Dizileri-Merakla Beklenen Yeni Kore Dizileri!” için 4 yorum

  1. Bu senenin en sevdiğim yapımlarından biri olan A Piece of Your Mind dizisi yorumunuzu da merak ediyorum^^ İzleyip izlemediğinizi bilmiyorum ama izlemediyseniz öneririm 🙂

  2. Bu listeden crash landing on you ile the eternal monarch dizilerini izledim Oooo kadar güzellerdi ki. Şiddetle öneririm
    Son zamanlarda izlediğim en iyi dizi Chicago Typewriter ama bu iki dizinin de hakkını yiyemem

    1. Her ikisi de zaten en çok izlenen 2020 Kore dizileri ve en iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini sağlamlaştırıyor. Keyifli dizilerdi kesinlikle.
      Chicago Typewriter izleyen herkesin kalbinin bir köşesinde duruyor her zaman😆Bu özel dizi ile ilgili uzunca bir yorumum vardı okumak isterseniz beklerim😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.