100 Days My Prince Tanıtımı-Muhteşem Bir Tarihi Dizi!

Dizi asırlar öncesinde, Joseon Hanedanlığı zamanında geçiyor.

100 Days My Prince

Lee Yeol Jeoson Hanedanlığı kralının kardeşinin oğludur. Yi Suh ise eski bir saray komutanın kızıdır. Kralın kardeşi saraydaki bazı güç sahibi adamlarla işbirliği yapar, kralı ve kendilerine engel olacaklarını düşündükleri insanları öldürürler. Yi Suh’un babası da öldürülenlerden biridir.

Yeni kral tahta geçmiştir. Seneler geçer. Bu sırada ülkede kuraklık vardır uzun süredir yağmur yağmamaktadır. Saraydakiler bu uğursuzluğu Veliaht Prens olan Lee Yeol’ün evlenmemesine bağlar. Evlenmek istemediği için, bekar olan herkesin evlenmesi emrini veren veliaht prens bir gün bir saldırıya uğrar. Uyandığında bir köydedir ve hiçbir şey hatırlamamaktadır. Kendisini bulan kişiye inanır ve onlarla, köyde yaşamaya başlar.

Yakın zamanda biten 100 Days My Prince dizisi yayınlandığı zaman diliminde iyi bir izlenme elde etti.

100 Days My Prince tvN’in yaklaşık birer saatten oluşan 16 bölümlük bir dizisi. Dizinin senaryo yazarlığını My Lovely Girl dizisinin de senaryo yazarı olan No JiSul yapmış.

Oyuncular ve karakterler;

100 days my prince minihanok

Çoğumuzun bildiği gibi KyungSoo, sahne adıyla D.O, EXO grubunun üyesi. Oyunculuğun üstesinden en iyi gelen şarkıcılardan biri bence. Birçok dizi ve filmde rol aldı ve oyunculuğu çok beğeniliyor. Hello Monster, It’s Ok- This is Love rol aldığı dizilerden; My Annoying Brother, Room No.7 ise rol aldığı filmlerden bazıları. Oynadığı son film olan Swing Kids’ de yakın zamanda gösterime girecek. Türkiye’de de vizyona gireceğini duydum umarım doğrudur. 🙂

KyungSoo dizide Veliaht Prens Lee Yeol’ü canlandırıyor. Kılıç-ok kullanma, binicilik, edebiyat gibi birçok şeyde eğitimli olan veliaht prens başına gelen olaylardan sonra hafızasını kaybediyor. Uyandıktan sonra evleniyor ve halktan biri gibi yaşaması gerekiyor. Elini soğuk suya sokmamış veliaht prensin geçimini sağlamak için çalışması gerekiyor.

100 days my prince minihanok

Dizinin başrolünü paylaşan isim Nam JiHyun. What Happens to My Family, Shopping King Louis gibi dizilerde rol almış. Nam JiHyun’u ilk kez Ji ChangWook’la beraber rol aldığı Suspicious Partner dizisinde izlemiştim. Saçının renginden midir konuşma tarzından mı bilmiyorum pek sevmemiştim kendisini. Burada daha doğal duruyor, geleneksel kıyafetler içinde görmeyi sevdim.

Nam JiHyun’un canlandırdığı karakter olan YiSuh’un babası kralı devirmeye çalışan hainler tarafından öldürülüyor. YiSuh ve abisi de hayatta kalmak için kaçarken birbirlerinden ayrılıyorlar. YiSuh bir adam tarafından evlat ediniliyor ve tanınmamak için ismini değiştiriyor. Böylece halktan biri gibi yaşamaya başlıyor.

100 days my prince minihanok

Dizide akıllı bir saray muhafızı olan Jung JeYeon’u Kim SunHo canlandırıyor. Ben kendisini sadece bir mini dizide seyretmiştim ama Two Cops , Strongest Deliveryman gibi dizilerde de rol almış. Two Cops’taki oyunculuğuyla da MBC’nin 2017 Drama Ödülleri’nden ikisine de sahip olmuş.
Veliaht prensin kaybolması ve sonrasında gelişen olaylarda bir gariplik olduğunu düşünen JeYeon kendisi araştırmalara başlıyor.

Dizimiz saraydakileri de katarsak bir sürü karaktere sahip. En çok izleyeceklerimizle sonlandıralım karakter tanıtımlarımızı 🙂

100 days my prince minihanok

İzlemeyi Düşünenlere,

Kore’nin tarihi dizilerini çok seviyorum. İzlerken eski kıyafetleri, evleri görmek; saraydakilerin ve halkın eskiden nasıl yaşadığını izlemek hoşuma gidiyor. Özellikle saraylar ve geleneksel enstrümanlarla çalınan ezgileri çok seviyorum.?

KyungSoo’nun oyunculuğu gerçekten çok iyi özellikle ilk bölümlerde yaptığı şeyler çok komik, halkın hayatına alışmaya çalışırken lüks sevdasından vaz geçemiyor. Eğlenerek izleyeceğiniz bir dizi 100 Days My Prince.?

Tarihi dizi seviyorsanız, oyuncularıyla, hikayesiyle, müzikleriyle (Chen’in söylediği bir şarkı bile var!) çok severek izleyeceğiniz bir dizi 100 Days My Prince~

Mini Dizi Sözlüğü,

Bundan sonra dizi tanıtımlarının sonuna dizide duyacağınız belli başlı kelimelerden yazacağım. Bildiğim kelimeleri duymak ve anlamak benim hoşuma gidiyor. Böylece umarım siz de hem her diziden biraz kelime öğrenebilirsiniz hem de diziyi anlayarak daha çok zevk alarak izlersiniz ?

Kral: (vang)

Veliaht Prens: 왕세자(vang seca)

Eş(kadın): 아내(ane)

Eş(erkek): 낭군(nanggun)

100: (bek)

Gün: (il)

Kraliçe: 왕비(vangbi)

Soylu,asil: 명문(myongmun)

 

Keyifli seyirler~?

 

 

You may also like...

1 Response

  1. 15 Ocak 2019

    […] ana karakterlerinden biri olan DoYoung’u Kyungsoo canlandırıyor. En son 100 Days My Prince dizisinde izlediğim KyungSoo her yapımında oyunculuğunu çok beğendiğim isimlerden. Çok […]

Ne düşünüyorsunuz?