Hellbound Dizi Konusu, Oyuncuları ve Yorumu – Yeni Netflix Orijinali Beklentileri Karşılayamadı mı?

Hit 2021 Netflix orijinal Kore dizileri yarışına bir yenisi daha katıldı: Hellbound dizisi!

Hellbound dizisi konusu itibariyle ölüm meleklerinin, yepyeni dinlerin ve kargaşanın yer aldığı bir dünyada yaşayan insanların hikayelerini anlatıyor. Gizem, gerilim ve distopya türündeki yapım, “Jiok” (Cehennem) ve Hell isimleri ile de anılıyor. Hellbound dizisi merak uyandıran konusu ve iddialı oyuncu kadrosunun yanında, yönetmen koltuğuna oturan isimle de büyük bir beklenti uyandırıyor.

Hellbound Netflix dizisinin yönetmenliğini yapan isim Yeon SangHo. Başarılı yönetmen, bir tren dolusu insanın zombilerden kaçışını anlatan Train to Busan’ın yönetmeninden başkası değil! İzlenme rekorları kıran ve devam filmi de çekilen yapım, ülkemizde de vizyona girmiş seyircilerden büyük bir beğeni almıştı.

Ayrıca, yeni Kore dizisi Hellbound önceki eserleri çok beğenilen yönetmenin işleri arasında özel bir yere sahip. Çünkü yapım, yönetmenin yazdığı ve yönettiği ilk dizi olacak. Hellbound Kore dizisinin, “Jiok” isimli bir webtoon’dan uyarlandığını da ekleyelim. Orijinal webtoon, dizinin senaryosunu da birlikte kaleme alan Yeon SangHo-Choi KyuSeok ikilisinin elinden çıkmış.

Bu yazıda Hellbound konusu, Netflix, oyuncuları, yorumu, yorumları , yayın tarihi, kaç bölüm, cast, incelemesi, izle, fragman, konu ve oyuncu kadrosunda kimler var gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.


Hellbound Netflix Dizisi Konusu, Oyuncuları, Yorumu…

Hellbound konusu nedir?

Güney Kore’de, Saejinrihwe isimli yeni bir din ortaya çıkmıştır. Bu dinin lideri oldukça gizemli ve karizmatik bir adam olan Jung JinSoo’dur. Bir süre tuhaf bir varlık insanlara ne zaman öleceklerini söylemeye başlar. Kısa bir süre içinde hem medyanın, hem polis gücünün hem de tüm ülkenin dikkati bu adamda ve bu dinde olacaktır. Çünkü, ölüm tarihi verilen insanlar tam da söylediği günde ve saatte öldürülmeye başlar! Hem de cehennemden fırlamış devasa yaratıklar tarafından! Bu olaylar tüm ülkeyi çalkalamaya devam ederken bir gazeteci ve bir polis memuru gerçekleri ortaya çıkarmak için mücadele eder. Ancak bu sandıkları kadar kolay olmayacaktır.


Şuna da Bakmak İsteyebilirsiniz: 2021 Yılında Netflix’te Yayınlanmış En İyi 7 Kore Dizisi!


Hellbound dizisi ne zaman başlayacak, yayın tarihi ne?

Netflix yeni Kore dizileri arasındaki yapımın hazırlığına 2020 yılında başlanmıştı. Yönetmeni, hikayesi ve oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken dizinin ne zaman yayınlanacağı ise merak konusuydu. Peki, Hellbound ne zaman başlayacak, yayın tarihi ne, dizi ne zaman yayınlanıyor?Hellbound Netflix dizisi, 19 Kasım 2021 tarihinde Netflix’te yerini aldı.


Hellbound kaç bölüm, kaç sezon?

Dizi ile ilgili merak edilen bir diğer şey ise Hellbound kaç bölüm olacağı ve ne zaman Netflix’te yer alacağı konusuydu. 2021 Kore dizileri arasındaki yapım 6 bölüm olarak planlandı ve ilk sezonuyla 19 Kasım’da platformdaki yerini aldı.

Uyarı: Hellbound yaş sınırı +18 olarak belirlenmiş bir dizi. Dizide çok sayıda kanlı ve şiddet içeren sahneler bulunuyor. Çocuklara uygun olmamakla birlikte hassas kişiler de izlemek istemeyebilirler.


hellbound-konusu,netflix,oyuncuları,cast,yoo-ah-in-yeni-dizisi,ne-zaman-başlayacak

hellbound-oyuncuları

Hellbound Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Yoo AhIn Hellbound dizisinde, yeni bir dinin lideri olan Jung JinSoo karakterini canlandıracak. Oldukça iddialı bir geri dönüş yapan Yoo AhIn çok uzun süredir ekranlardan uzaktaydı. Başarılı aktör en son 2017 yılında yayınlanan Chicago Typewriter dizisinde rol almış, o tarihten beri de dizi çekimlerine ara vermişti.

Bu yüzden hayranları Yoo Ah In yeni dizisi için çok heyecanlı. Bunda, aktörün şu ana kadar yer aldığı çoğu dizinin özgün ve sağlam senaryolara sahip olmasının da büyük bir etkisi var. Yoo Ahİn dizileri arasındaki son yapımı izledikten sonra Alive filmine de bir şans vermeyi unutmayın!

Chicago Typewriter Konusu ve İncelemesi: Başyapıt Niteliğinde Kore Dizisi!

Park JungMin dizide bir yayın istasyonunda programcılık yapan Bae YoungJae karakterini canlandırıyor. Park JungMin daha önce Reply 1988, Entourage gibi yapımlarda rol almış bir isim. Aynı zamanda şarkıcılık da yapan aktör, en son Mr. Sunshine isimli dizide konuk oyuncu olarak seyircinin karşısına çıkmış. Hell Netflix dizisi, kendisinin 4 yıl aradan sonra rol alacağı ilk yapım olacak.

Hellbound oyuncuları, oyuncular arasında sevilen isimler yer alıyor.

Hellbound oyuncuları arasındaki Kim HyunJoo dizide bir gazeteci olan Min HyeJin karakterini canlandırıyor. Min HyeJin, ortaya çıkan yeni dine inanan insanları araştırıyor ve gerçekleri ortaya çıkarmak için mücadele ediyor. Sevilen aktris uzun yıllardır oyunculuk yapan isimlerden. Meraklılar Kim HyunJoo dizileri arasındaki şu yapımlara da bakabilir; Undercover, Watcher, What Happends to My Family…

Hellbound oyuncular arasında karşımıza çıkan son isim olan Won JinAh ise dizide, Bae YoungJae karakterinin eşi olan Song SoHyun karakterini canlandırıyor. Won JinAh, son yılların sevilen Koreli aktrisleri arasında. Başarılı oyuncu en son She Would Never Know dizisiyle karşımıza çıktı. Birçok seyircide hayal kırıklığı olan Melting Me Softly dizisinden sonra, senaryo seçimlerinde daha dikkatli olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada, 2017 yılında rol aldığı Just Between Lovers dizisi de mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri arasında.


Hellbound Dizi Yorumu

Hellbound Kore dizisi seyircilerin aylardır gün sayarak bekledikleri, yılın en merak edilen yapımlarından biriydi. Bunun sebepleri arasında hem yapımın son orijinal Kore dizileri hit olan Netflix’ten çıkacak olması hem de oyuncu ve yapımcı kadrosundaki efsane isimler vardı. Hellbound konu, oyuncuları dışında özellikle oyuncu kadrosunda yer alan Yoo AhIn yüzünden benim de izlemek için çok sabırsızlandığım bir yapımdı.

Nihayet heyecanla beklenen dizi platformda yerini aldı ve yayınlanır yayınlanmaz bu hafta en çok izlenen dizilerden biri oldu. Peki, şu sıra en çok konuşulan dizilerden biri olan Hellbound beklentileri karşılayabildi mi? Yoksa dizi izlenme oranına rağmen hayal kırıklığı mı yarattı? Bu bölümde Hellbound yorumu, incelemesi bulacaksınız.

Hellbound dizi yorumları, yorumu arasında spoiler bulunmamaktadır.

2021 Netflix orijinalleri arasındaki Hellbound 1. bölüm ile hikayeye hızlı bir giriş yapıyor. Bir kafede oturmakta olan oldukça gergin bir adam görüyoruz. Az sonra adamın başına gelenlerle dizi boyunca bizleri nasıl bir dünya beklediğine dair bir fikrimiz oluyor. Hellbound dizi tarafından ekrana taşınan dünyada, birden simsiyah ve oldukça büyük yaratıklar ortaya çıkmaya başlıyor. Bu koca yaratıklar kalabalıklar içerisinde belirlenmiş insanları yakalayıp hayatlarını sonlandırıyor. İlk aşamada polisin el koyduğu ve tüm ülkenin anlamlandırmaya çalıştığı bu olay gözlerin, “Yeni Doğru” isimli bir tarikata çevrilmesine neden oluyor.

Hayatlarını kaybeden insanlar arttıkça kaosun ve korkunun hakim olduğu toplumun yaşam şekilleri değişmeye başlıyor. Elbette en büyük değişim din anlayışında oluyor ve bizlerde dizi boyunca bu olayların insanları ve inançlarını nasıl etkilediğini izliyoruz. Dizi, “Bir gün cehennemden çıkan yaratıklar gelse ve insanları bizzat cezalandırsalar ne olurdu?” sorusuna cevap arıyor. Orijinal Kore dizisinin oldukça gerçekçi ve başarılı bir gelecek resmi çizdiğini söylemeliyim.

Ancak dizinin eksik kaldığı yönleri olduğunu da itiraf etmek gerek. Spoiler olmaması adına ayrıntıya girmemekle birlikte, dizinin özellikle yeni dine sebep olan olayların derinine inmemesi birçok soruyu cevapsız bırakıyor. Bu soruların dizinin olası 2. sezonunda açıklanmasını umuyorum.

Hellbound dizi yorumları: Dizi eksikliklerine rağmen birçok yönden etkileyici bir seyir sunuyor!

Öncelikle dizinin önceki orijinal Netflix yapımlarında da karşımıza çıkan bir noktası onu izlemeye değer yapımlardan biri haline getiriyor. İnsan psikolojisini ve insanların belirli şartlar altında neler yapabileceğini yansıtmadaki başarısı! Netflix Sweet Home, Squid Game, Arthdal Chronicles gibi dizilerinde de özellikle insanlığı yansıtmadaki başarısıyla alkışı hak etmişti. Elbette başarının asıl sahibi senaryoyu kaleme alan Yeon SangHo-Choi KyuSeok ikilisi. Yeni bir din anlayışıyla çalkalanan dünyadaki insanları korkuyla, hayretle ve şaşkınlıkla izliyorsunuz. Bunun yanında dizi kendinize, “bu durumda ben olsam ne yapardım?” sorusunu da sorduruyor.

Hellbound yorumları arasında göze çarpan bir diğer konu, dizinin görsel efektleri ile ilgili. Siyah yaratıklarla birlikte birkaç öğe içinde sık sık görsel efektlerin yardımına başvuruyor dizi. Ben, dizideki efektleri kötü bulmadım. Daha iyisi olabileceğini düşünmekle birlikte bence görsel efektlerde de iyi bir iş çıkartmış ekip. Görsel efektlerden bahsetmişken bir kez daha vurgulamak istediğim bir şey var. Dizi, aşırı derecede kanlı şiddet sahneleri içermekte. Bu tip sahnelerden rahatsız olanlar aklında bulundurmalı.

Yoo AhIn’in diziyi izlememde çok büyük bir etkeni olduğunu söylemiştim. Bunun birçok seyirci için de geçerli olduğunu biliyorum. Başarılı aktör her zamanki gibi dizide muhteşem bir performans sergiliyor. Adeta yaşayarak canlandırdığı sahnelerini büyük bir merak ve keyifle izliyorsunuz. Ancak, dizinin başrolleri arasındaki aktörün toplamda çok da fazla sahnesi olmadığını söylemek gerek.

Yeni Netflix orijinali odağına bir karakteri almıyor. Hellbound oyuncuları arasındaki Kim Hyun Joo‘da dizide çok etkileyici bir performans sergiliyor. Bunun yanında Won JinAh‘ın da özellikle dramatik sahnelerde ne kadar iyi olduğunu bir kez daha görüyoruz. Genel olarak oyuncuların performanslarının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Netflix Orijinali, çarpıcı hikayesiyle yılın izlenmesi gereken yapımlarından biri olmayı başarıyor.

Hellbound dizi yorumu, yorumları ve incelemesi sonuna geldik. Ben, beklentilerimin biraz altında kalmasına rağmen diziyi bir çırpıda izledim ve beğendim. Sizlerde, gizem, gerilim ve fantastik yapımları seviyorsanız diziye bir şans vermek isteyebilirsiniz!


hellbound-yoo-ah-in-yeni-dizisi

Hellbound 2. sezon olacak mı?

Netflix’in, özellikle başarılı olan dizilerine ikinci sezon çekme alışkanlığı malum. İlk sezonlarıyla seyirciyi ekrana kilitlemeyi başaran Sweet Home, Arthdal Chronicles gibi diziler ikinci sezonları onaylanan Netflix orijinalleri arasında. Bu yüzden ilk sezonu oldukça başarılı tepkiler alan Hellbound Kore dizisi içinde yeni bir sezon geleceğini düşünüyorum. Dizinin ilk sezonunun nasıl bittiği de düşünülürse, Hellbound 2 sezon geleceği ihtimalleri oldukça yüksek. Yeni sezonla ilgili bir haber geldiği zaman yazı güncellenecektir.

Not: Hellbound ne demek, anlamı ne?

Dizinin ismi, “Cehennemlik, cehenneme gideceği belli olan” gibi anlamlara geliyor.


Hellbound 2021 İzle

Dizi Netflix’te yer alacak, ancak Netflix hesabı bulunmayanlar Koreantürk gibi alternatif sitelerden de diziye ulaşabilirler. Hellbound 1. bölüm Türkçe altyazılı olarak, diğer tüm bölümleri ile birlikte, bu sitelerde de yer alacaktır.


Diziyi izlediniz mi? Sizce beklentileri karşılamayı başardı mı?

Hellbound konusu, oyuncuları, yayın tarihi, kaç bölüm, yorumu gibi birçok şeyin olduğu yazımızın sonuna geldik. En yeni Kore dizilerinden ve yazıyla ilgili güncellemelerden anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açmayı unutmayın. Bildirimleri, sayfanın sağ altında yer alan kırmızı zile basarak, ya da “Minihanok’u Takip Et” butonuna tıklayarak açabilirsiniz. Ayrıca yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın. Takipte Kalın. Keyifli seyirler!

 

Bu Dizilere De Bakmak İsteyebilirsiniz;

Dark Hole Konusu ve Yorumu: İnsanları Canavara Çeviren Bir Dumanın Hikayesi!

Sweet Home Konusu ve Yorumu: Bir Diğer Netflix Rekortmeni!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?