Hometown Cha-Cha-Cha Konusu ve Yorumu-Dizi İzlemeye Değer Mi?

İzleyecek romantik komedi Kore dizisi arıyorsanız Shin MinAh ve Kim SeonHo’nun yeni dizisi ilaç gibi gelebilir!

2021 yılının son çeyreğine girmişken yepyeni Kore dizileri seyircilerle buluşmaya devam ediyor. Bu diziler arasında ise özellikle romantik komedi türündeki Kore dizileri ilgi görüyor. Kimileri büyük bir beğeniyle izleniyor ve benzer konulara sahip olanları seyirci tarafından eleştiriliyorken 2021 romantik komedi Kore dizileri arasına bir yenisi daha katıldı! Dizimiz, Hometown Cha-Cha-Cha dizisi !

Merakla beklenen Hometown Cha-Cha-Cha dizisi geçtiğimiz günlerde ilk bölümleri ile ekrana geldi. Dizi, ilk bölümleriyle çoğu seyircinin beğendiği bir yapım olurken bir kısım ise beklentilerin altında kaldığını söyledi. Ben de dizinin ilk bölümlerini izledim. Peki, Hometown Cha-Cha-Cha konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var? Shin MinAh ve Kim SeonHo ikilisinin olduğu yeni Kore dizisi izlemeye değer mi?

Bu yazıda sizler için Hometown Cha-Cha-Cha konusu ve yorumu, oyuncuları, kaç bölüm, kaç sezon, yayın tarihi ne, hangi günler yayınlanıyor, dizi izlemeye değer mi gibi merak edilen soruları cevaplayacağım!

Hometown Cha-Cha-Cha Dizi

Yeni dizi Hometown Cha Cha Cha ne zaman başlayacak, yayın tarihi ne?

Hometown Cha-Cha-Cha konusu ve oyuncuları yönünden, seyircilerin uzun zamandır heyecanla beklediği bir yapım. Bu heyecanın en büyük sebebi ise şüphesiz dizinin başrolünü üstlenen Shin MinAh ve Kim SeonHo! Seyirciler, sevilen bu iki oyuncuyu, gamzeli bir çift olarak görmek için çok heyecanlıydı! Bu yüzden sık sık “Seaside Village Cha Cha Cha ne zaman çıkacak?“, “Hometown Cha-Cha-Cha ne zaman başlayacak, yayın tarihi ne?” sorularıyla karşılaşıyorduk. Dizi nihayet 28 Ağustos 2021 tarihinde başladı.

Hometown Cha-Cha-Cha kaç bölüm olacak, dizi hangi kanalda yayınlanıyor, yayın günleri ne?

Öncelikle diziyi, Seaside Village Chachacha veya Gaetmaeul ChaChaCha ismiyle de bulabileceğinizi ekleyelim. Ancak yaygın kullanılan adıyla Hometown Cha-Cha-Cha konusu itibariyle romantik-komedi türündeki Kore dizilerinden. Yönetmenliğini Yoo JeWon‘un, senaryo yazarlığını ise Shin HaEeun‘ın yaptığı dizi popüler 2021 Kore dizilerinin aksine webtoon uyarlaması değil.

Merak edenler için mutlaka izlenmesi gereken Webtoon uyarlaması Kore dizileri!

Peki, dizi kaç bölüm olarak ekrana gelecek? tvn ve Netflix ortak yapımı olan dizi 16 bölüm olarak ekrana gelecek. Şimdilik Hometown Cha Cha Cha 2. sezon olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi ise yok. 28 Ağustos 2021 tarihinde başlayan dizi, 17 Ekim 2021 tarihinde sonra erecek. Hometown Cha-Cha-Cha hangi günler yayınlanıyor sorusunun cevabı ise cumartesi ve pazar.hometown-cha-cha-cha-konusu,yorumu,oyuncuları,yayın-günleri,yayın-tarihi,yorumları

Hometown Cha-Cha-Cha Konusu

Dizi konusu itibariyle bir sahil köyünde çalışmaya başlayan bir kadının ve orada yaşayan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Yoon HyeJin (Shin MinAh) bir diş doktorudur. Bir gün işyerinde bir sıkıntı yaşar ve bunun üzerine her yıl gittiği Gongjin isimli sahil köyüne gider. Buraya kısa süreli bir ziyaret için gelmiştir ancak işler yolunda gitmez ve sahil köyünde bir gece geçirmek zorunda kalır. Bu sırada ise orada Bay Hong olarak tanınan, neredeyse her işi becerebilen Hong DuSik ile tanışır. Yoon HyeJin Seul’de yaşayan biri olarak bu sahil köyünde yaşamayı düşünmese de bir anda fikrini değiştirir ve orada çalışmaya karar verir. Böylece kendisini bir sahil köyündeki dostluk, romantizm ve samimiyet dolu bir yaşamın içinde bulur.

Hometown Cha-Cha-Cha Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Hometown ChaChaCha oyuncuları/oyuncu kadrosu içinde çok sevilen isimler var!

Shin MinA, dizide bir diş doktoru olan Yoon HyeJin karakterini canlandırıyor. Yoon HyeJin’in, bu sahil köyüne gidip orada kalmaya karar verince yaşadığı maceraları izliyoruz. Shin MinAh, çok uzun yıllardır dizilerde göremediğimiz bir isim. Bence, çok güzel ve yetenekli bir oyuncu. Tanıdığım ilk Koreli oyunculardan biri olduğu için de çok severim. Dizide de güzel bir performans sergiliyor. Karakteri ve performansından Hometown Cha-Cha-Cha dizi yorumu bölümünde bahsedeceğim. Merak edenler Shin MinAh dizileri arasındaki şu yapımlara da bakabilir: Oh My Venus, Tomorrow With You, Chief of Staff…

Kim SeonHo Hometown Cha Cha Cha dizisinde köy halkının sevgilisi olan Hong DuSik karakterini canlandırıyor. Kim SeonHo ilk kez bir mini dizide daha sonra ise 100 Days My Prince başta olmak üzere birçok dizide severek izlediğim bir oyuncu. Sevenleri uzun bir süredir “Ne zaman başrol olacak?” diye merakla bekliyordu. Nihayet Kim SeonHo, başrol olarak karşımıza çıktı. Karakteriyle ilgili yorumlarımı dizi yorumu bölümüne saklıyorum!

Kim SeonHo dizileri : Strongest Deliveryman, 100 Days My Prince vb.

Hometown Cha Cha Cha Dizi Yorumu, Yorumları

Merakla beklenen Hometown Cha-Cha-Cha dizisi başladı ve ben de dizinin ilk bölümlerini izledim. Bildiğiniz gibi her Kore dizi önerileri ya da tanıtımından sonra mini bir yorum yapıyorum. Bu yüzden diziyi henüz izlemeyen ancak izlemeyi düşünenler için, Hometown Cha-Cha-Cha 1. bölüm ağırlıklı olmak üzere dizi ile ilgili genel görüşlerimi yazacağım. Mini yorum bölümü spoiler barındırmadığı için endişelenmeden okuyabilirsiniz!

Hometown Cha-Cha-Cha Yorumu: Dizi izlemeye değer mi?

Shin MinAh ve Kim SeonHo’nun başrollerinde olduğu yeni Kore dizisi bizleri bir sahil köyüne konuk ediyor. Ana kadın karakterimiz, vefat eden annesinin hatırasını anmak için bu köye gidiyor. Ancak ziyaretini yapıp geri dönmek üzereyken bazı olaylar gelişiyor ve burada bir gece geçirmek zorunda kalıyor. Bu sırada, Kim SeonHo‘nun canlandırdığı Bay Hong karakteri ile tanışıyor. Karakterlerimiz, birbirine çok zıt karakterler oldukları için elbette başta anlaşmakta biraz zorlanıyorlar. Ancak bu, klasik romantik komedilerde görmekten sıkıldığımız türde bir atışma ya da kavga olarak karşımıza çıkmıyor. Aksine bence tüm farklılıklarına rağmen daha ilk bölümden itibaren güzel bir iletişime sahip olacaklarının sinyallerini veriyorlar. Biri, beslenme düzeninden hayat şekline kadar tam bir şehirli diğeriyse tüm doğallığıyla tam anlamıyla köyün sevgili oğlu olan iki karakterin iletişimi ilk bölümden itibaren oldukça keyifli.

Böylece, bu sahil kasabasına gelen karakterimiz orada bir diş kliniği açmaya karar veriyor. Orada yaşamaya başlıyor ve hem sahil köyündeki yaşama alışmaya çalışmasını hem de bu sırada gelişen romantik hikayeyi izliyoruz. Bence, dizi konusuyla klasik romantik komediler arasına çok özgün bir şey katmıyor. Daha önce benzerini hiç izlemediğimiz bir konu ile karşılaşmıyoruz ki özgün bir konu genelde romantik komediler için seyircilerin aradığı ilk kriter de olmuyor.

Ancak dizi şehirde büyüyen bir diş doktorunu alıp, büyükannelerle ve renkli hikayelerle dolu bir sahil köyüne getirdiğinde ortaya izlemesi çok keyifli bir dizi çıkıyor. Hometown Cha-Cha-Cha belki daha önce benzerini hiç izlemediğimiz bir konuyla karşımıza çıkmıyor. Ancak, hem renkli hikayesi hem de bir o kadar renkli karakterleriyle kesinlikle bir romantik komedi dizisinden beklentilerinizi karşılıyor.

Hometown Cha-Cha-Cha oyuncuları ile de göz dolduruyor!

Dizinin konusu bir kenara bırakırsak bence çiftimiz çok yakışmış! Shin MinAh ve Kim SeonHo harika bir ikili olmuşlar. Shin MinAh’ı uzun süredir bir romantik komedide izlememiştik. Bence romantik komedilere acayip yakışan bir oyuncu. Kim SeonHo ise genelde ikinci erkek olarak karşımıza çıkıyordu. Bu dizide başrolü hak ettiğini kesinlikle bizlere göstermiş. Her iki oyuncu da güzel bir performans sergiliyor.

Hometown Cha-Cha-Cha yorumu, yorumları bölümünü bitirmeden önce eklemek istediğim bir şey daha var. Dizi, eğlenceli ve renkli bir senaryoya sahip ancak biraz sakin bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bir bölüm biter bitmez merakla diğerini açmak isteyeceğiniz bir dizi arıyorsanız, Hometown Cha-Cha-Cha doğru dizi olmayacaktır. Ancak hem eğlenceli hem romantizmi bol olan bir romantik komedi izlemek istiyorsanız dizi beklentilerinizi karşılacak! Şimdiden keyifli seyirler!

Diziyi izliyor musunuz? Sizin Hometown Cha-Cha-Cha yorumları , düşünceleriniz neler?

Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen yorum bırakmadan ayrılmayın. Ayrıca en yeni Kore dizilerinden ve Kore dizi önerilerinden anında haberdar olmak için, bloğun bildirimlerini açmayı unutmayın! Bildirimleri, sayfanın sağ alt kenarında çıkan kırmızı zile tıklayarak açabilirsiniz!

Hometown Cha-Cha-Cha İzle

En Yeni 2021 Kore Dizileri İçin Tık Tık!

You may also like...

4 Responses

 1. veriut min dedi ki:

  arkadaşlar bu diziyi izleyin… gerçekten çok şirin bir dizi yavaş ve sakin ilerleyen bir dizi ama izlerken sıkılmayacağınız türden. çoğu yerde istemsizce sırıttığımı far ettim güvenin bana:)

 2. minihanok dedi ki:

  Gerçekten keyifli bir dizi. Romantik komedi arayanlar mutlaka bakmalı:)

 3. Hatice dedi ki:

  Diziyi netflixte tüm bölümler tamamlanınca izledim, çok güzel drami da komediside romantizmi de tam kararında izlemesi çok keyifli bir diziydi.

 4. minihanok dedi ki:

  Kesinlikle keyifli bir romantik komediydi. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Ne düşünüyorsunuz?