Beyond Evil Konusu ve Oyuncuları – 20 Sene Önceki Seri Katil Ortaya Çıkarsa Ne Olur?

Polisiye Kore dizilerini seviyorsanız Beyond Evil 2021 Kore dizisine bir şans vermek isteyeceksiniz!

2021 Kore dizileri arasına fantastik, tarihi, romantik, aksiyon türünde diziler hız kesmeden eklenmeye devam ediyor. Şubat ayı ise daha çok polisiye-gerilim türünde Kore dizilerinin seyirciyle buluştuğu bir ay oldu. Seri katillerin kovalandığı, gizemli cinayetlerin aydınlatıldığı Kore dizilerini seviyorsanız şanslısınız. Çünkü bu diziler arasına bir yenisi daha katılıyor: Beyond Evil 2021 dizisi!

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Beyond Evil dizi konusu, oyuncuları, karakterleri, cast, fragmanı, kdrama, imdb puanı, kdrama oyuncuları. Monster 2021 konusu, oyuncuları, Gwemul ve dahası!

beyond-evil-2021, beyond-evil-konusu-ve-oyuncuları

beyond-evil-kdrama-konusu

Beyond Evil dizisi konusu, oyuncuları, yorumu, kdrama oyuncuları, 2021, cast, fragmanı, goemul… Kore dizileri 2021, polisiye gerilim dizileri ve dahası!

Kore dizileri 2021 yapımları arasında yerini almaya hazırlanan Beyond Evil konusu itibariyle polisiye gerilim türünde. Monster (2021) ismiyle de bulabileceğiniz dizi polisiye gerilim severlerin merakla beklediği yapımlardan biri. Beyond Evil kdrama dizisinin yönetmenliğini At Eighteen dizisinin de yönetmenliğini yapmış olan Sim NaYeon üstleniyor. Dizisinin senaryosu ise The Light in Your Eyes, Mad Dog gibi dizilerin senaristi olan Kim SooJin‘in kaleminden çıkmış. Senarist aynı zamanda BTS grubunun dizisi olan Youth dizisinin de senaryosunu yazmış. (Milyonlarca hayran tarafından sabırsızlıkla beklenen dizinin bu yıl yayınlanması bekleniyor.)

Peki, 2021 Kore dizileri arasındaki Beyond Evil dizisi ne zaman başlayacak, kaç bölüm?

JTBC kanalında yayınlanacak olan dizi 19 Şubat 2021 tarihinde 1. bölümü ile seyirciyle buluşacak. Dizinin yayın günleri ise cuma ve cumartesi. (Dizi yayınlandıktan muhtemelen bir gün sonra Türkçe çevirisine ulaşabilirsiniz. Diziyi izleyebileceğiniz linklere yazı sonundan ulaşabilirsiniz.) Beyond Evil kaç bölüm olduğu ise şuan belli değil. Belli olduktan sonra yazıyı güncelleyeceğim.

  • Türü: polisiye-gerilim
  • Bölüm Sayısı:
  • Yayın Tarihi: 19 Şubat 2021
  • Yayın Günleri: cuma ve cumartesi

Beyond Evil Dizi Konusu

Bir zamanlar başarılı bir dedektif olan Lee DongShik artık küçük bir polis istasyonunda çalışmaktadır. Bir gün sessiz ve küçük bir şehirde olan bu istasyona yeni bir dedektif atanır. Lee DongShik’in patronu ve iş ortağı olarak atanan Han JooWon yetenekli ama gizemli bir dedektiftir. Kısa bir süre sonra iki dedektif korkunç bir vakayla karşı karşıya kalır. Soğukkanlı bir seri katil ortaya çıkmıştır ve özellikleri 20 sene önce Lee DongShik’in hayatını değiştiren dava ile aynıdır. İki dedektif katilin peşine düşer.

beyond-evil-2021, beyond-evil-konusu, beyond-evil-kdrama, 2021-kore-dizileri, polisiye-gerilim-2021-kore-dizileri, beyond-evil-dizi-kdrama

beyond-evil-oyuncuları

Beyond Evil Oyuncuları ve Karakterleri (Cast)

Beyond Evil kdrama oyuncuları arasında Yeo JinGoo ve Shin HaKyun gibi isimler var.

Yeo JinGoo yeni dizisi nde Han JooWon isimli bir dedektifi canlandırıyor. Gizemli sırları olan dedektif küçük bir şehirdeki polis istasyonuna atanıyor ve korkunç bir vakayla karşılaşıyor. Yeo JinGoo ilk kez I Mıss You dizisinde izlediğim, o zamandan beri de beğenerek takip ettiğim oyunculardan biri. Başarılı oyunculuğunun yanında bence seyircilere tebessüm ettiren, pozitif bir havası var kendisinin. Bu yüzden dizilerini izlemeyi gerçekten çok seviyorum. Tarihi diziler haricinde genellikle öğrenci olarak karşımıza çıkıyordu. Bir dedektif olarak izleyeceğimiz içinde merakla bekliyorum.

Yeo JinGoo dizileri arasında Orange Marmalade, Circle, The Crowned Clown, My Absolute Friend ve Hotel Del Luna gibi birçok dizi var. Ben oynadığı birçok diziyi izledim ve çok beğendim. Fakat en sevdiğim dizilerinden biri Reunited World dizisiydi. Acı ve beklenmedik bir olay sonucu hayatını kaybeden bir gencin, 12 yıl sonra ailesi ve arkadaşlarının yanına dönmesini anlatan dizi kesinlikle en iyi Kore dizilerinden biri. Yeo JinGoo dizileri arasındaki yapımlara bakmak isteyenler bu diziye de mutlaka bir şans versinler.

Beyond Evil kdrama oyuncuları arasındaki Shin HaKyung eski bir dedektifi canlandırıyor.

Shin HaKyung dizide kötü bir olayla hayatı değişen ve artık küçük bir yerde çalışmakta olan Lee DongShik karakterini canlandırıyor. Shin KaYoung onlarca dizide ve çok sayıda Kore dizisinde rol almış, beğenilen bir oyuncu. Bu kadar çok yapımda rol almasına rağmen ben kendisini ilk kez Monster, Beyond Evil dizisi nde izleyeceğim. Bu arada filmlerine de bakmak istiyorum. Merak edenler için Shin KaYoung filmleri arasındaki birkaç yapım şöyle; Room No.7, The Present, Inseparable Job… Shin KaYoung dizileri merak edenler de şu dizilere bakabilir; Soul Mechanic, Less Than Evil vb.

beyond-evil-2021, beyond-evil-konusu, beyond-evil-kdrama, 2021-kore-dizileri, polisiye-gerilim-2021-kore-dizileri, beyond-evil-dizi-kdrama

diziden-bir-sahne

Beyond Evil Yorumu

Monster (2021), bir diğer ismiyle Beyond Evil Kore dizisi ilk bölümüyle seyircilerle buluştu! (Yazıyı hazırlamaya bir iki gün önce başlamıştım, ben yazıyı yayınlamadan önce dizi başlamış oldu:)) Ben henüz diziye başlamadım ama bu hafta başlayıp dizi ile ilgili ilk fikrimi sizlerle paylaşacağım! Gördüğüm Beyond Evil yorumları ve ilk incelemesi genelde olumluydu. Bu yüzden diziyi izlemek için sabırsızlanıyorum! Siz Beyond Evil 1. bölüm ünü izlediniz mi?

Bu arada merakla beklenen Vincenzo dizisi de geçtiğimiz gün başladı. Merak edenler ona da bakabilirler. Song JoongKi’nin bir mafya avukatını canlandırdığı dizi oldukça iddialı bir başlangıç yaptı! Dizinin konusu ve ilk bölümüne bu yazıdan ulaşabilirsiniz!

Mini Dizi Sözlüğü;

Korece öğrenenler şu yazıya da bakabilirler: En Çok Kullanılan 1000 Korece Kelime

경찰 (gyongçal): Polis

형사 (hyongsa): Dedektif

도시 (doşi): Şehir

Beyond Evil İzle

Diziyi birçok Kore dizi izleme siteleri nde bulabilirsiniz. Ben sizler için çevirilerini her zaman beğendiğim Kore dizi online izleme platformu olan (elbette indirerek izleme seçeneği de var) Koreantürk linkini bırakıyorum.

Dizinin konusunu beğendiyseniz ve hemen başlamak isterseniz Beyond Evil 1. bölüm Türkçe altyazılı bölümüne buradan ulaşabilirsiniz!

Dizi Fragmanı / Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=e59hqWf0JrI

Diziyi izliyor musunuz? Polisiye Kore dizilerini sever misiniz?

Polisiye Kore dizilerini sever misiniz? Bence dizi, polisiye gerilim dizi severlerin hoşuna gidecek bir yapım olacak. Bu konuda sizlerin de yorumlarını çok merak ediyorum. Dizinin konusu ve oyuncuları hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız yorum bırakmadan ayrılmayın🙂 Ayrıca yazıyı, diziyi birlikte izlemek istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilir, en yeni Kore dizilerinden anında haberdar olmak için de bloga abone olabilirsiniz! Abone olmak için “abone ol” kutusuna mail adresinizi yazmanız yeterli. Herkese keyifli seyirler!

not: yazıda kullanılan tüm fotoğraflar alıntıdır ve JTBC kanalının yeni dizisine aittir.

You may also like...

1 Response

  1. Neva dedi ki:

    Yeo Jin Go’ yu hep çocuk olarak seyrettim. İlk kez yetişkin ve dedektif rolünde izleyeceğim.Diğer erkek oyuncuyu da öyle.Polisiye gerilim seviyorum Kore dizilerinde.Lee Dong Shik şüpheleri üstüne çeken,olayları yönlendiren, psikopat polis rolünü de çok güzel oynuyor.Bazen katil olduğunu, bazen de ortalığı bilerek karıştırdığını düşünüyorum.Kısaca sevdim diziyi.

Ne düşünüyorsunuz?