2020 Yılında Yayınlanmış En İyi 5 Kore Dizisi- Bu Dizileri Hala İzlemediniz mi?

 

2020 yılı ardında birbirinden güzel ve mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri bırakarak sona erdi. Bir Kore dizi sever ve bir Kore dizi blog sahibi olarak ben de birçok 2020 Kore dizilerini severek izledim ve sizler için blogumdaki 2020 Kore dizi önerileri yazılarıma ekledim. Kore dizi yorumları ile birlikte tanıttığım bu diziler arasında en yeni Kore dizileri, en çok izlenen Kore dizileri 2020 yapımları, 2020 Kore dizi önerileri ve daha birçok şey vardı. Ayrıca önceki senelere ait izlediğim muhteşem dizileri de (2020 en iyi Kore dizileri ile ayrı olarak) bloga yerini aldı.

Minihanok’u daha önce ziyaret ettiyseniz en çok okunanlar arasındaki 2020 Kore dizileri listesi dikkatinizi çekmiştir. Bu yazıda sene boyunca yayınlanan romantik Kore dizileri 2020 yapımları, polisiye, tarihi, gizem-gerilim, aksiyon türünde onlarca yapım başta olmak üzere listede yerlerini aldılar. Tamamlanmış, en güncel Kore dizileri ve yeni 2020 Kore dizileri konuları ve bölüm sayısı, yayın tarihi bilgilerinin yanında hemen izlemek isteyenler için ilk bölüm linkleri ile bu listede yerini aldı. Çok beğendiğim ve en iyi Kore dizileri 2020 yapımları arasında gördüğüm dizileri de az önce bahsettiğim şekilde ayrı ayrı yazıp yorumladım. Peki, 2020 yılında yayınlanan ve tavsiye edilen Kore dizileri arasında hangileri en iyileriydi? Bu sene yayınlanan diziler arasında mutlaka izlenmesi gereken diziler hangileriydi?

2020 Kore Dizileri-Merakla Beklenen Yeni Kore Dizileri!

 

Bu liste, sene boyunca çıkmış yüzlerce 2020 Kore dizileri ve yeni Kore dizileri arasında kaybolan ve “Hangi Kore dizisini izlemeliyim?” diye soranlar için.

2021 Kore dizileri yayınlanmaya başladı fakat geçtiğimiz sene yayınlanan dizilerden bazıları o kadar güzeldi ki! Bu yüzden sizler için mutlaka hazırlamak istediğim bir yazı, bir dizi listesi vardı: En iyi 5 2020 Kore Dizisi! Haydi, gelin birlikte bu sene yayınlanmış popüler Kore dizileri veya 2021 yılında yayınlanan en yeni dizileri bir kenara bırakalım da mutlaka izlenmesi gereken 2020 Kore dizileri arasına dönelim!

Aslında yazıyı biraz daha erken yayınlamak istiyordum, bir hafta kadar gecikti. Fakat yine de bu yazıda bahsedeceğim Kore dizilerini o kadar beğenildi ve ben de o kadar keyif alarak izledim ki. Hala izlememiş olanlar için mutlaka yazmak istedim. Aralarında izlediğiniz diziler varsa da yorumlara bekliyorum sizleri. Bakalım hangi dizi sizleri daha çok heyecanlandırmış! Sizleri daha fazla bekletmeyeyim. Gelin Kore dizi önerileri 2020 yapımları arasındaki en iyi 5 diziye bakalım!

2020 en iyi Kore dizileri, Kore yapımı en iyi diziler, kdrama önerileri, Kore dizi önerileri, 2020 Kore dizi önerileri, netflix en iyi diziler, netflix Kore yapımları, 2020 en iyi drama ve çok daha fazlası!

En İyi 5 2020 Kore Dizisi

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang, en-iyi-kore-dizileri-2020dizileri

netflix sweet home

Sweet Home

 • Tür: Gerilim, fantastik, bilim kurgu
 • Bölüm Sayısı: 10
 • İmdb Puanı: 7.4

Bence 2020 yılında yayınlanmış en iyi 5 Kore dizisinden biri kesinlikle Sweet Home! Kore dizi severlerin bildiği gibi bu sene yayınlanan 2020 Kore dizileri arasında çok, çok sayıda webtoon uyarlaması Kore dizisi vardı. Netflix Kore dizileri arasında yerini alan Sweet Home da aynı isimli bir webtoon’dan uyarlama. Dizi, ailesini bir kazada kaybetmiş yapayalnız bir gencin ve bir grup insanın etrafında dönüyor. Bu bir grup insan, insanların korkunç bir şekilde canavarlara dönüştüğü bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyorlar. Peki, canavarlardan ve diğer birçok tehlikeden korunmak mümkün oluyor mu? Hem de her an kendileri de canavara dönüşebilecekken!

Sweet Home muhteşem ve çok ilgi çekici bir konuya sahip. Bir anda kendinizi canavarlarla dolu bir apartmanda bir grup insanla kilitli kalmış halde buluyorsunuz. Birbirinden farklı karakterdeki bu insanlara zamanla alışıyor ve maceralarına ortak oluyorsunuz. 2020 en iyi Kore dizileri arasındaki (hatta birçoğumuz için en iyi 2020 Kore dizisi bile olabilir!) Sweet Home ayrıca her biri performansıyla göz dolduran muhteşem de bir oyuncu kadrosuna sahip. Song Kang, Lee JinWook, Lee SiYoung, Lee DoHyun ve daha birçok başarılı isim. (Sweet Home oyuncuları ile gerçekleştirilmiş birçok röportaj var. Oyuncuların rollerine hazırlanma aşamalarını ve diziyle ilgili düşüncelerini merak ediyorsanız sizler için çevirdiğim bu röportajlara da bakabilirsiniz!)

Bütün bunların yanında benim Sweet Home dizisini Kore dizi önerileri 2020 listeme almamın ve Kore yapımı Netflix en iyi diziler arasında görmemin sebebi sadece bu ilgi çekici ve sürükleyici konu veya muhteşem oyuncu kadrosu değil.

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri

“Sweet Home” Netflix

Sweet Home izlerken sizi zaman zaman geriyor, zaman zaman duygulandırıyor fakat aynı zamanda öyle noktalara parmak basıyor ki. Bir canavarı canavar yapan özelliklerin ne olduğunu ve asıl canavarın kim olduğunu fark ediyorsunuz. Bence bu, Sweet Home dizisini 2020 izlenmesi gereken Kore dizileri arasına sokan en büyük etkenlerden biri. Bunun dışında dizi ne zaman başladı ne zaman bitti anlamıyorsunuz! Ben izlerken gerçekten çok büyük bir keyif alarak heyecanla izledim tüm diziyi, aynı heyecanla da detaylı bir Sweet Home yorumu yazdım bloğuma. Dilerseniz dizinin detaylı konusu, yorumu, oyuncuları için bu yazıya da bakabilirsiniz. Ayrıca diziyi izleyenleri ve izleyecek olanları ikinci sezon gelmeden önce dizi hakkında sohbet etmek için de yazının yorumlarına beklerim! Bakalım ikinci sezon hakkında tahminleriniz neler?

Not: Sweet Home yılın son ayında diğer ülkelerle eş zamanlı olarak Netflix Türkiye ‘de de Netflix Kore dizileri arasında yerini alan bir dizi. Birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemiz de de en çok konuşulan Netflix Kore dizileri arasında yer aldı. Dizi neredeyse izleyen herkes tarafından çok beğenildi. Fakat diziyi izlemek istemesine rağmen korkutucu olduğunu düşündüğü için vazgeçen birçok kişi olduğunu gördüm. Öncelikle dizideki canavarların düşündüğünüz kadar korkunç olmadığını eklemek istiyorum. (Bu elbette kişiden kişiye değişebilecek bir düşünce:)) Dizinin +18 olarak derecelendirilmesinin ana nedeni bazı şiddet sahneleri ve kanın çok sık gösterilmesi bence. Bu yüzden canavarların aşırı korkunç olduğundan endişeleniyor ve diziyi izlemekten vazgeçiyorsanız en azından bir şans vermeyi unutmayın!

2020 Kore dizi öneri listesini oluştururken en popüler Kore dizileri ya da en çok izlenen Kore dizileri 2020 yapımlarını seçmedim. Elbette en iyi 5 2020 Kore dizileri listemizde bu seneye damgasını vurmuş yapımlar da var. Fakat listeyi oluştururken neredeyse tüm Kore dizi severler tarafından izlenmiş en iyi romantik komedi Kore dizileri 2020 gibi bilindik yapımlar yerine kaçırmış olma ihtimaliniz olan dizileri seçmek istedim.

Sweet Home Benzeri Diziler;

365 repeat the year kore dizisi, en-iyi-kore-dizileri, en-iyi-5-2020-kore-dizisi, 2020-kore-dizi-önerileri, best-kdramas-2020

365: Repeat The Year

 • Tür: Gizem,fantastik
 • Bölüm Sayısı: 24 (yarım saatlik bölümler)
 • İmdb Puanı: 8,1

Bir gün telefonunuz çalsa ve arayan kişi sizi geçmişe gönderebileceğini söylese ne yaparsınız?

365: Repeat The Year bence açık ara 2020 yılında yayınlanmış en iyi Kore dizileri arasındaydı bu yüzden benim de Kore dizisi önerileri isteyenlere sık sık tavsiye ettiğim dizilerden biri oldu. Zamanda yolculuk temalı Kore dizi severlerin ve aksiyon, gizem türündeki dizileri sevelerin bayılacağını düşünüyorum 365: Repeat The Year dizisine. Hatta tekrar tekrar bile izlemek isteyebilirsiniz!

Dizi; her birinin hayatında değiştirmek istediği şeyler olan bir grup insanın hikayesini anlatıyor. Kimi bir yakını kaybetmiş olan kimi de çok farklı seçimler yapmış olmayı dileyen bu insanlar birbirini tanımıyor. Fakat bir gün hepsi bir telefon araması alıyor. Telefonun ucundaki yabansı ses onlara eğer isterlerse hepsini tam 1 sene öncesine gönderebileceğini, zamanı geriye alabileceğini söylüyor. Bunu duyan bu insanlar da teklifi kabul ediyorlar ve bir sene öncesine dönüyorlar. Fakat bir süre sonra öyle şeyler olmaya başlıyor ki kendilerini korkunç bir durumun içinde buluyorlar.

365: Repeat the Year ilginç konusuyla dikkatimi çeken dizilerden biriydi ama izlemeye başladıktan sonra beklediğimden çok daha güzel bir diziyle karşılaştım. Dizi hem çok farklı hem de sürükleyici bir konuya sahip. İzlerken bir an bile sıkılmıyorsunuz. Biraz Kelebek Etkisi biraz Son Durak filmleri tadında. Bence konunun işlenişi de oldukça başarılı olmuş. Romantik-komedi 2020 Kore dizileri ve geçtiğimiz sene yayınlanmış diğer birçok türdeki dizileri izlemenize rağmen bu diziyi hala izlemediyseniz mutlaka bir şans verin! En iyi 2020 Kore dizileri arasındaki ikinci dizimiz de 365: Repeat the Year idi.

mutlaka-izlenmesi-gereken-kore-dizileri, en-iyi-kore-dizileri-2020,kore-dizi-tavsiye, kore-dizi-blog

en-iyi-kore-dizileri-2020

Flower of Evil

 • Tür: romantik-gizem
 • Bölüm Sayısı: 16
 • İmdb Sayısı: 8,7

Sıradaki dizimiz “İyi güzel de romantik Kore dizileri 2020 yapımları arasından bir öneri yok mu?” diyenler için! Flower of Evil polisiye, gizem ve romantizmin muhteşem bir şekilde harmanlandığı bir dizi! Flower of Evil dizisine polisiye-gerilim türünü çok sevdiğim ve oyuncu kadrosu da oldukça iddialı isimlerden oluştuğu için başlamıştım. Fakat bu kadar güzel bir çifti izleyemeyi beklemiyordum. Dizi ağırlıklı olarak gizem gerilim türüne yakın da olsa bence romantizm türünde de en iyi romantik Kore dizileri 2020 yapımları arasında yer aldı.

Dizi bence muhteşem hikayesiyle sadece polisiye türünde en iyi 2020 Kore dizileri arasında değil aynı zamanda en iyi romantik Kore dizileri 2020 yapımları arasında da yer aldı.

Kore dizi önerileri 2020 listemizin 3. dizisi Flower of Evil konusu itibariyle seneler öncesinde kalmış bir seri cinayet vakasıyla hayatları altüst olmuş insanlar anlatıyor. Çok mutlu bir aileye sahip bir dedektif seneler önce bir yerde işlenen seri cinayetleri araştırmaya başlıyor. Fakat başlangıçta tüm gücüyle aydınlatmaya çalıştığı bu cinayet davalarında karşısına şüpheli olarak hiç beklemediği bir isim çıkıyor: Çok sevdiği kocası! Dizi boyunca sevmek, sevilmek, üzüntü, mutluluk hiçbir duyguya sahip olmayan ve artık bir başkasının kimliği altında yaşayan bir adamın ve dedektif eşi etrafında dönen nefes kesici bir kovalama izliyoruz.

memorials-konusu

Memorials

 • Tür: Romantik-komedi, politika
 • Bölüm Sayısı: 16
 • İmdb Puanı: 7,6

Sıradaki en iyi 2020 Kore dizisi listedeki diğer biraz daha farklı. Listemizdeki diğer 4 Kore dizisi biraz daha gerilim ağırlıklı dizilerdi. Memorials ise daha çok romantik-komedi ve politika ağırlıklı bir dizi. Dizi önüne gelen her işi yapan çılgın bir kadının para kazanmak için “İlçe Halk Konseyi” üyesi olmasıyla yaşanan bir takım olayları anlatıyor. Koo SeRa girdiği mecliste yolsuzluğu önlemek için savaş veriyor ve bu süreçte ona, SeRa kadar olmasa da , çılgın bir başka memur yardım ediyor. Dizi boyunca daha önce siyaset ve politikayla ilgili hiçbir bilgisi olmayan SeRa’nın mecliste neler yaptığını izliyoruz. Siyaset veya politikaya ilgisi olmayanlar başlangıçta dizinin sıkıcı olduğunu düşünebilir fakat Memorials kesinlikle sıkıcı bir dizi değil. Aksine zaman zaman kahkahalar atarak, büyük bir keyifle izliyorsunuz diziyi. Dizinin yozlaşmış sisteme dokundurmalar yaptığı ana hikayesinin yanında çok da tatlı bir çifti ve romantik hikayesi de var. Bence eğlenceli Kore dizileri arıyorsanız bu muhteşem 2020 Kore dizisini izlemeden geçmeyin!

Train

 • Tür: Polisiye-fantastik-gizem
 • Bölüm Sayısı: 12
 • İmdb Puanı: 8,0

 

Evet, en iyi 2020 Kore dizileri listemizin son dizisi Train! Bloğu takip ediyorsanız Train dizisi hakkında yayınladığım birçok yazıya ve instagram hesabımdaki birçok hikayemden gelmişsinizdir. Train dizisi konusu itibariyle bir cinayet davasını araştırırken paralel evrene geçiş yapan bir dedektifin etrafında dönüyor. Se DoWon bir peşinde olduğu bir cinayet davasını araştırırken cesetlerin atıldığı tren istasyonuna gidiyor. Senelerdir kullanılmayan bu istasyonda çok ilginç bir şey oluyor ve terk edilmiş bu istasyonda bir tren duruyor. Dedektif katili yakalamak için atladığı bu ,trenle hiç beklemediği bir yere gidiyor: paralel bir evrene!

Train her bölümü birbirinden heyecanlı olan, sonraki bölümü beklerken sabırsızlandığımız 2020 Kore dizilerinden biriydi. Ben diziyi güncelken izledim. Dizi o kadar heyecanlı ki, neler olacağı hakkında tahminler yürütürken buluyorsunuz kendizi. Ben de bu tahminlerimi “Birlikte İzleyelim- Train”yazısında yayınlamıştım diziyle eş zamanlı olarak. Train Life on Mars, Tunnel tarzı dizileri sevenler için muhteşem bir yapım. Gizem-gerilim seviyorsanız bu diziyi mutlaka ama mutlaka izleyin.

Train benzeri diziler;

2020 en iyi Kore dizileri ve mini yorumlarından oluşan 2020 Kore dizi önerileri yazımız burada sona eriyor.

En iyi 5 2020 Kore dizisi listesinde sizler için 5 dizi tanıtmaya çalıştım. Bu diziler ağırlıklı olarak gizem,gerilim türüne ait oldu fakat zaten romantik komedi Kore dizileri 2020 yapımları yıl boyunca her yerde karşımıza çıktı. Bu listedekiler de elbette sık sık karşımıza çktı fakat yine de diğer dizilere oranla listede yer vermeye çalıştığım yapımlar gözden kaçırmış olabileceğiniz muhteşem Kore dizileri. Bence bütün Kore dizi severler bu 5 Kore dizisine bir şans vermeli!

Kore Dizileri 2020 yapımları arasında sizin favoriniz hangisiydi? Bu 2020 En iyi Kore dizileri arasında izlediğiniz bir yapım var mı?

Listedeki dizilerden hangilerini izlediniz? Sizce bu listede olmayı hak eden başka hangi diziler var? Sizin yorumlara bırakmak istediğiniz 2020 kdrama önerileri hangileri? Yorumlarınızın her biri benim için çok önemli ve değerli. Lütfen sizler için hazırladığım bu listeyi beğendiyseniz ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın! Ayrıca en yeni 2021 Kore dizileri ve daha birçok Kore dizi önerileir yazılarından anında haberdar olmak isterseniz abone olabilirsiniz! Abone olmak için “Abone ol” kutusuna mail adresinizi yazmanız ve gelen maili onaylamanız yeterli!

etiketler: kore dizileri imdb yüksek, 2020 en iyi kore dizileri, 2020 best korean drama, kore dizi önerileri 2020, kore dizisi önerileri

You may also like...

11 Responses

 1. diaryofmeri dedi ki:

  365: Repeat The Year benim de favorilerimdendi☺️

 2. minihanok dedi ki:

  Gercekten dolu dolu cok da surukleyici bir diziydi?

 3. Okurix dedi ki:

  Repeat The Year ı duymamıştım listeye ekledim. Train de güzel gibi. Sweet Home ve Flower of Evil zaten Listendeler. ?

 4. Neva dedi ki:

  Flower of Evil ve Train benim de çok sevdiğim iki dizi.Train e polisiye sevmem diye düşündüğüm için güncel başlamadım ama güncel bitirdim.365.Repead The Year seyretmeyi düşündüğüm bir dizi.Bu sene Lee Joon Gi,Lee Min Ho,Kim Soo Hyun dizilerini güncel seyretmek için bekledim ve üçünü de begendim.

 5. Fulden Ufacık dedi ki:

  Ben hepsine bakayım en iyisi 🙂

 6. Banu'Ca dedi ki:

  Sweet home müptelasıyım bu aralar. Öneriler çok hoş ellerine sağlık ?

 7. minihanok dedi ki:

  Ben de tekrar izleyebilirim belki, ikinci sezonu beklerken bol bol geri döneceğim gibi görünüyor:) Çok teşekkürler keyifli seyirler.

 8. minihanok dedi ki:

  Bu iki diziyi beğendiyseniz repeat the year dizisini de çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Evet hepsinin dizileri birbirinden güzeldi. Keyifli seyirler:)

 9. Esra dedi ki:

  Hiçbirini izlemedim desem, çok tarzım değiller ama sırf oyuncular için izlerim. Ellerine sağlık^^

 10. Kitap Tutkusu dedi ki:

  Sweet Home ilk çıktığında izlemeye başladım ama henüz bitiremedim. Yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum. 365: Repeat the Year, konusu çok ilgimi çekti daha önce görmediğim bir diziydi izleyeceğim. Flower of Evil listemde 🙂 Eline sağlık 🙂

 11. minihanok dedi ki:

  Genel olarak gizem-gerilim-polisiye severlere hitap eden diziler. Ama gerçekten her biri çok güzel. Çok teşekkür ederim İnş keyifle izlersiniz:)

Ne düşünüyorsunuz?