365 repeat the year kore dizisi, en-iyi-kore-dizileri, en-iyi-5-2020-kore-dizisi, 2020-kore-dizi-önerileri, best-kdramas-2020

365: Repeat The Year-En İyi 2020 Kore Dizilerinden Biri!

Hayatınız bir sürü olumsuzlukla doluyken bir gün telefonunuz çalıyor. Telefonunu açtığınızda ise çılgınca bir teklifle karşı karşıya kalıyorsunuz! Biri sizi arayıp sizi geçmişe götürebileceğini söyleseydi ne yapardınız?

2020 Kore dizileri arasında yerini alan yeni Kore dizimiz 365: Repeat The Year dizisi oldu. Dizi ilgi çekici konusu, muhteşem kurgusuyla benim ilk bölümlerini çok severek izlediğim bir yapım oldu ve hemen yazmak istedim. 365: Repeat The Year Kore dizisinin konusu, oyuncuları, mini yorumu ve daha birçok şey içeren yazıma başlıyorum!

[Diziyi merak eden ve hemen izlemek isteyenler için bölüm sonunda izleme linkleri de buluyor. Dizinin ilk bölümüne hızlıca oradan ulaşabilirsiniz!]

Diğer birçok 2020 Kore dizisine buradan bakabilirsiniz. Birbirinden muhteşem, en iyi 2019  Kore dizileri arasında da hala izlemediğiniz yapımlar varsa bu Kore dizi önerilerine de  bakmayı unutmayın!

Not: Diziyi izledikten sonra “Buna benzer başka Kore dizisi yok mu?” diyenler varsa yine gerilim ve heyecan dolu muhteşem bir OCN yapımı olan Train dizisine mutlaka bir şans verin!

2020 Kore dizileri arasında yerini alan 365: Repeat The Year konusu itibariyle  bilim kurgu-fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Kurumi Inui‘nin romanından uyarlama olan dizi MBC kanalında 35 dakikalık 24 bölüm olarak yayımlanacak. Dizinin senaryo yazarlığını Lee SeoYoon  ve Lee JooKyung yaparken yönetmenliğini ise Kim KyungHee yapıyor. Bir diğer ismi 365: One Year Against Destiny olan dizi, 365: Repeat The Year yayın günleri ise pazartesi ve salı.

365-repeat-the-year-kore,2020-kore-dizileri
365-repeat-the-year-ana-karakterleri

365: Repeat The Year Konusu

Ji HyungJoo şiddet suçları biriminde çalışmakta olan bir dedektiftir. Bir gün evine döndüğü sırada bir saldırıya uğrar. Kendisine saldıran suçlu seneler önce Ji HyungJoo tarafından yakalanmıştır ve bu yüzden ondan intikam almak istemektedir. Ji HyungJoo saldırıdan sonra büyük bir endişeyle evine gittiğinde korkunç bir manzarayla karşılaşır. Ağabeyi gibi gördüğü mesai arkadaşı bir dedektif aynı suçlu tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra Ji HyungJoo hayata küser. Tam on ay sonra aldığı bir telefon ise hayatını değiştirecektir.

Bir gün telefonu çalar ve telefondaki bir kadın sesi ertesi gün olacak bir kazayı bütün ayrıntılarıyla haber verir. Ji HyungJoo buna inanmasa da ertesi gün haberlerde her şeyin birebir çıktığını görünce şok olur ve o sırada ikinci bir arama gelir aynı kadından. Kadın, dedektife çok tuhaf bir teklifte bulunur: İsterse zamanda yolculuk yapmasını sağlayacak ve onu geçmişe gönderecektir! Ji HyungJoo, Lee Shin isimli bu ünlü psikiyatristin çağırdığı bir yere gider ve orada kendisi gibi davet almış bir grup insanla karşılaşır. Bu insanlar arasında ünlü bir çizgi roman yazarı olan Shin GaYeun da vardır. Mükemmeliyetçi bir yazar olan Shin GaYeun bir sene önce korkunç bir kaza geçirmiştir ve hayatı cehenneme dönmüştür.

Her birinin farklı hikayeleri, farklı umutları olan bu 10 kişilik grup psikiyatristin çılgınca teklifini kabul edip bir sene öncesine dönerler. Fakat başta her şey çok iyi giderken hiç beklemedikleri bir şey öğrenirler. Kaderlerini değiştirmek için çıktıkları yol korkunç bir kabusa dönüşecektir!

 

365-repeat-the-year,2020-kore-dizileri,kore-dizi,önerileri
zamanda-yolculuk-yapan-10-kişilik-grup

365: Repeat The Year Oyuncuları ve Karakterleri

Lee JoonHyuk 365: Repeat The Year Kore dizisinde geçmişe yolculuk yapan bir karakteri canlandırıyor. Ji HyungJoo isimli dedektif geçmişe dönüp arkadaşını kurtarıyor fakat kısa zamanda kendisini karmakarışık bir hayatta kalma oyununun içinde buluyor. Lee JoonHyuk’u ilk gördüğümde daha önce izlemediğim biri sanmıştım ama meğer kendisini en iyi Kore dizilerinden birinde izlemişim. City Hunter dizisindeki unutulmaz savcıymış kendisi. (hala izlememiş olanlar için ayrıntıya girmeyeceğim fakat dizideki savcının başına gelenler bütün City Hunter izleyicilerini çok etkilemişti:)) Lee JoonHyuk dizileri ve filmleri arasında sevilen yapımlar var. Along With The Gods: The Last 49 Days ve Along With The Gods: The Two Worlds filmlerini çok merak ediyorum, izleyenler varsa yorumlarını ve fikirlerini yazmayı unutmasın 🙂

Nam JiHyun 365: One Year Against Destiny dizisinde başına gelen bir olay yüzünden yürüyemeyen bir yazarı canlandırıyor. Yazarımız tekrar ayağa kalkmak ve bu kazayı önlemek için geçmişe yolculuk yapıyor ama işler hiçte planladığı gibi gitmiyor. Nam JiHyun’u ilk kez Ji ChangWook‘la birlikte rol aldıklarını bir romantik-hukuk Kore dizisi olan Suspicious Partner dizisinde izlemiştim. O dizide oyunculuğunu da karakterini de sevmemiştim açıkçası fakat sonrasında izlediğim 100 Days My Prince dizisi fikrimi değiştirdi. EXO D.O ile birlikte rol aldıkları bu muhteşem Kore dizisi benim için en iyi Kore dizileri arasında yer alıyor. Tarihi-romantik Kore dizisi izlemek isteyenler bu muhteşem diziyi de kaçırmasın!

Kim JiSoo dizide 10 kişilik grubun geçmişe yolculuk yapmasına yardım eden gizemli bir psikiyatristi canlandırıyor. Lee Shin isimli bu psikiyatrist başta iyi niyetli ve masum biri olarak karşımıza çıkıyor fakat zamanla hiçte göründüğü gibi olmadığını anlıyoruz. Özellikle bu karakteri çok merak ediyorum.

365: One Year Against Destiny
365: One Year Against Destiny

İzlemeyi Düşünenlere

365: Repeat The Year Yorum

365: One Year Against Destiny dizisi 2020 Kore dizileri arasında yerini aldı. Peki, dizi nasıl? Onlarca yeni Kore dizisi arasında onu özel yapan ne? Diziye henüz başlamamış olanlar için mini 365: Repeat The Year yorum yazısına başlıyorum. Mini yorumlar hiçbir spoiler içermediği için rahatlıkla okuyabilirsiniz 🙂

365: Repeat The Year konusu ilgimi çeken bir dizi olsa da bu kadar iyi bir dizi beklemiyordum!

Dizinin henüz ilk bölümleri yayımlandı ve ben de hemen izledim. Zamanda yolculuk yapma konusu çok ilgimi çekse de itiraf ediyorum bu kadar iyi bir dizi beklemiyordum. Dizi beklentimin çok daha üstünde bir yapım oldu benim için.

Zamanda yolculuk teması Kore dizilerinde sıklıkla karşımıza çıkan bir şey. Yine zamanda yolculuk yapan karakterlerin olduğu Queen InHyun’s Man, Rooftop Prince benim için en iyi Kore dizilerinden bazıları. Fakat genelde bu dizilerde yüzlerce yıl geçmişe ya da yüzlerce yıl geleceğe giden karakterler izliyorduk. 365: Repeat The Year dizisinde ise sadece bir yıl geriye yolculuk yapan bir grup insanı izliyoruz.

Hayatlarındaki problemleri çözebilmek ve hayatlarını mükemmel hale getirmek için inanılmaz bir teklifle karşılaşan 10 insanın hikayesini izliyoruz.

Hayatlarındaki problemleri çözebilmek ve hayatlarını mükemmel hale getirmek için inanılmaz bir teklifle karşılaşan 10 insanın hikayesini izliyoruz. Kimi bir sene öncesine dönüp bir yakınının hayatını kurtarmak istiyor kimi yaptığı hatalara engel olmayı kimi ise piyangoyu kazanıp zengin olmayı. Fakat döndüklerinde bu çıktıkları yolculuğun hiçte hayal ettikleri gibi olmadığını görüyorlar. Kaderlerini değiştirmeyi hayal ederken kendilerini bir hayatta kalma oyunu içinde buluyorlar.

Dizide hayatlarını değiştirmeye çalışırken kendilerini çok garip bir durumun içinde bulan insanları izliyoruz. Diziyi izlerken hem bu 10 kişinin hikayelerine şahit oluyoruz hem de neden bu yolculuğa çıktıklarına. Hem yolculuğa çıkan ve rastgele seçildikleri söylenen bu 10 kişi hem de gizemli psikiyatrist  çok merak uyandırıcı. Hikayelerini, aralarındaki bağlantıyı ve bu tehlikeli yolculuğun onlara neler getireceğini çok merak ediyorum.

kore dizi önerileri
dedektif-yazar-ve-psikiyatrist

Kelebek Etkisi konulu filmleri, yapımları sevenlerinde ilgisini çekeceğini düşünüyorum dizinin.

Dizi gerçekten çok güzel. Sağlam bir kurguya ve muhteşem bir hikayeye sahip olduğu belli. Kelebek Etkisi konulu filmleri, yapımları sevenlerinde ilgisini çekeceğini düşünüyorum dizinin. Bir karakter bir şeyi değiştiriyor, peki bu değişimin onun ve diğerlerinin hayatına nasıl bir etkisi oluyor? Dizide gerçekten merak ögesi hep canlı tutuluyor, bir sonraki bölümde neler olacağını sabırsızlıkla bekliyorsunuz.

Sanırım çoğumuzun zaman zaman  “keşke şu zaman dönebilseydim” ya da “ah şu güne dönsem her şey çok farklı olurdu” gibi düşünceleri olmuştur. Bu düşüncelerle çılgın bir teklifi kabul eden bu 10 kişinin hikayesini anlatan diziyi sakın kaçırmayın!

Ben, 365: Repeat The Year dizisini şimdiden çok beğendim ve benim için 2020 Kore dizileri arasında farklı bir seviyede yerini aldı. İnşallah ilk bölümlerindeki kaliteyi sonuna kadar koruyabilir ve en iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini alır!

Mini Dizi Sözlüğü/365: 운명을 거스르는 1년

Her Kore dizi önerisi yazısında o dizide geçen başlıca kelimelerin olduğu bir liste var. Böylece Korece öğrenenlerin her dizide yeni kelimeler öğrenmelerine yardımcı olmak istiyorum. Korece öğrenenler, Korece kelime listelerine ve Şarkılarla Korece yazılarına bakmayı da unutmasın:) Bu listeden bildiğiniz bir kelime var mı?

Kader: 운명 (unmyong)

Geçmiş: 과거 (koago)

Yazar: 작자 (cakka)

Değiştirmek: 바꾸다 (pakkuda)

Yıl: 년 (nyon)

Zaman: 시간 (şigan)

365: Repeat The Year izle

365: Repeat The Year Koreantürk / 365: Repeat The Year 1 bölüm izle

Fragman

 

 

 

Hangi 2020 Kore dizisini izliyorsunuz? 365: Repeat The Year dizisini izliyor musunuz? İzliyorsanız beğendiniz mi? Böyle çılgın bir teklif size sunulsa kabul edip geçmişe döner miydiniz?

Yorumlarınız ve destekleriniz benim için çok kıymetli. Lütfen çıkmadan önce yorumlarınızı bırakmayı unutmayın! En güzel Kore dizilerinden ve yeni Kore dizilerinden anında haberdar olmak isterseniz de hemen abone olabilirsiniz. Yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum??

“365: Repeat The Year-En İyi 2020 Kore Dizilerinden Biri!” için 2 yorum

  1. Hayatımda izlediğim en iyi kore dizisi, kim benden öneri istediyse direk bunu söyledim. Kirlenmemiş oyuncu yüzleri, saf, duru ve akıcı. Ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi kaderin hem bizim hemde bir yaratıcının elinde olduğu. 10/10

    1. Ne kadar güzel ifade etmişsiniz. Dizi gerçekten öncelikle muhteşem konusu ve sağlam kurgusuyla daha sonra da başarılı karakterleri ve oyunculuklarıyla unutulmazlar arasına giriyor. Kesinlikle katılıyorum size en iyi Kore dizileri arasında çok üst sıralarda yer alıyor benim içinde. 2020 Kore dizileri arasında öne çıkan bir yapım oldu, İns daha çok seyirciye ulaşır!
      Güzel yorumunuz için teşekkürler. Güzel günler diliyorum~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.