en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang, en-iyi-kore-dizileri-2020dizileri

Sweet Home Konusu ve Yorumu | Yılın En İyi Netflix Kore Dizisi!

Herkesin yavaş yavaş canavara dönüştüğü bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesinin anlatıldığı Sweet Home Netflix dizisini hala izlemediyseniz bu yazıdan sonra hemen izlemek isteyeceksiniz!

Webtoon uyarlaması Kore dizilerini sever misiniz? Son senelerde artan webtoon Kore dizileri bu sene de farklı türlerde karşımıza çıktı. Kimi çok sevildi kimi hayal kırıklığına uğrattı. Fakat iki tanesi vardı ki, uyarlandıkları iki webtoon’da en sevdiklerimden olduğu için heyecanla bekliyordum. Bu kısmı uzatmak istemiyorum çünkü bundan ve bu iki muhteşem webtoon’un dizi haberlerinin beni ne kadar çok sevindirdiğinden True Beauty dizisi tanıtımında uzun uzun bahsetmiştim. Muhteşem webtoonlardan uyarlanan iki diziden biri True Beauty dizisiydi. Onun tanıtımını yayınladıktan sonra sıra tür olarak çok daha farklı bir webtoon‘un dizisine, yayınlanır yayınlanmaz en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home ‘a gelmişti. Webtoon’unu çok severek okuduğum için heyecanla ve merakla başladım diziye. Başlamamla bitirmem de bir oldu. İtiraf edeyim, böyle bir dizi beklemiyordum!

Sweet Home kdrama konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumu, cast, fragmanı, yorumları, imdb puanı, Türkçe altyazılı izle linkleri ve daha birçok şey bulunan yazımıza başlayalım!

 

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri
sweet-home-karakterleri-song-kang-netflix

 Bu yazıya da bakmak isteyebilirsiniz;

2020 Kore Dizileri

Gelmiş Geçmiş En İyi Kore Dizileri

Gizem-gerilim Severlere Muhteşem 3 Kore Filmi

2020 Netflix Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home konusu, oyuncuları ve diziye ayrılan bütçeyle daha dizi başlamadan önce bile dikkatleri üzerine çekmişti. “Sweet Home ne zaman çıkacak?” diyerek gün sayanlar sadece Sweet Home webtoon hayranları değildi, birçok Kore dizi sever Netflix Kore dizileri arasında yer alacak bu yapımı heyecanla bekliyordu. Dizi geçtiğimiz hafta Netflix Kore dizileri arasında yer aldı ve bir hafta gibi çok kısa bir süre içinde birçok ülkede Netflix ilk 10 listesine girdi! Ve bence şimdiden birçok seyirci için en iyi Netflix Kore dizileri ve 2020 yapımı en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer aldı.

Peki, Sweet Home Kore dizisinin bu kadar beğenilmesinin sebebi ne? Haydi gelin daha fazla beklemeden Sweet Home kdrama konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumu, cast, fragmanı, yorumları, imdb puanı, Türkçe altyazılı izle linkleri ve daha birçok şey bulunan yazımıza başlayalım!

Sweet Home Kore dizisi kaç bölüm, yayın tarihi, imdb, 2.sezon,  senaristleri, yönetmeni ve dahası…

2020 Netflix Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home kdrama konusu itibariyle aksiyon-gerilim, fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Şu sıralar en popüler Netflix Kore dizileri arasında yer alan yapımın yönetmenliğini en çok izlenen Kore dizilerinden Goblin, Descendants of the Sun, Mr. Sunshine gibi dizilerin de yönetmenliğini yapmış olan Lee EungBok yapıyor. Dizinin senaristliğini ise Sweet Home webtoon yazarlarından Kim KanBi ve Hwang YoungChan‘ın yanında Heung SoRi, Kim HyungMin ve Park SoRi üstleniyor. Dizi 2019-2020 yılları arasında tamamlandı.  Peki, Sweet Home kaç bölüm? 18 Aralık tarihinde Netflix orijinal Kore dizileri arasında yerini alan dizi 10 bölüm. İlk haftasında Amerika Netflix’te de ilk 10’a girmeyi başaran Sweet Home imdb puanı ise şimdilik 7.4.

  • Tür: Aksiyon-gerilim, fantastik
  • Bölüm Sayısı: 10
  • Yayın Tarihi: 18 Aralık
  • İmdb Puanı: 7.4

 

  • en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri
    sweet-home-cast-netflix

Sweet Home Konusu

Sweet Home Netflix dizisi konusu itibariyle aksiyon-gerilim ve fantastik Kore dizi severlerin ilgisini çekiyor.

Cha HyunSoo ailesini trajik bir kazada kaybetmiştir. O günden sonra da hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bir şekilde yaşamaktadır. Yeni bir apartmana taşınır ve kendi hayatını sonlandırmak için gün sayar. Bu sırada apartmanda bazı tuhaf olaylar yaşanmaya başlamıştır. Bir gün HyunSoo’nun kapısına kanlar içinde biri gelir ve yardım ister. Bu sırada apartmanın giriş katında da insanlar toplanmıştır çünkü dışarı çıkılabilecek tüm kapılar kilitlenmiştir! Herkes ne olduğunu anlamaya çalışırken gördükleri şey onları dehşete düşürür. Bu bir grup insan kendilerini bir anda canavarlarla dolu bir hayatta kalma savaşı içinde bulur!

Sweet Home Oyuncuları ve Karakterleri

Song Kang Sweet Home dizisinde içine kapanık, depresif ve hayatını sonlandırmaya meyilli bir genç olan Cha HyunSoo karakterini canlandırıyor. Ben Song Kang dizileri arasında daha önce Love Alarm dizisini izlemiştim. Diziyi beğenmiş Song Kang’ı da çok sevmiştim fakat hem bölüm sayısı az olduğu için hem de klasik bir gençlik dizisi olduğu için oyunculuğu hakkında pek bir fikrim oluşmamıştı. Bence Sweet Home Song Kang dizileri arasında neler yapabileceğini göstermesi açısından en önemli yapımlardan biri olmuş! Song Kang dizide; biri sessiz, sakin ve yaşamdan tamamen kopmuş diğeri ise kötülük arzusuyla dolu olan iki farklı karaktere hayat veriyor. Karakteriyle ilgili yorumlarımdan Sweet Home yorumu, incelemesi kısmında bahsedeceğim. Merak edenler diğer dizileri The Liar And His Lover, Love Alarm ve When The Devils Calls Your Name gibi dizilerine de bakabilir. (Song Kang instagram)

Lee DoHyun Sweet Home dizisi karakterleri arasında en çok dikkat çekenlerden birini, Lee EunHyuk karakterini canlandırıyor. Kardeşiyle beraber yaşayan sessiz ve oldukça soğukkanlı biri olan Lee EunHyuk apartmandaki krizde ipleri eline alıyor ve herkesin hayatta kalması için çabalıyor. Lee DoHyun daha önce Lee DooHyun dizileri arasındaki 30 But 17, Hotel Del Luna gibi dizilerde çok severek izlediğim bir oyuncuydu fakat bu sene rol aldığı yapımlarla çok daha büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Özellikle 2020 Kore dizileri arasındaki 18 Again dizisindeki performansıyla çok büyük beğeni topladı. Ben henüz 18 Again dizisini izlemedim fakat kendisi oyunculuğunu çok beğendiğim genç isimlerden biri. Canavarlarla savaştıkları yeni Netflix dizisinde de çok iyi bir performans sergilemiş.

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri
“Sweet Home” Netflix

Sweet Home oyuncuları aralarında genç isimlerinde bulunduğu bir ekip olmuş. Dizinin oyuncu kadrosu dizi ile ilgili çok ilgi çekici de ropörtajlar verdi. Rollerine nasıl hazırlandıklarını, onları en çok zorlayan konuları ve dizi ile ilgili ne düşündüklerini merak edenler şu yazıdan dizi oyuncuları ile gerçekleştirilen röportajalrın Türkçelerine ulaşabilir!

Lee SiYoung dizide eski özel kuvvetler görevlisi olan bir itfaiyeciyi, Seo YiKyung karakterini canlandırıyor. Seo YiKyung orijinal webtoon’da yer almayan ve dizi için yazılmış özel bir karakter. Bu konuda, röportajlarda özel ve önemli açıklamaları da var. Dizideki karakterler için hayati bir önemi var bu karakterin. Lee SiYoung amatör olarak boksla ilgilenmiş, dizideki aksiyon sahneleriyle de dikkat çekiyor. Lee SiYoung dizileri arasında Liver or Die, Risky Romance, Lookout gibi birçok yapım var fakat ben kendisini Boys Over Flowers dizisindeki rolüyle hatırlıyorum. (Jandi’nin yardım ettiği arkadaşı rolündeydi yanlış hatırlamıyorsam:)) Yeni Netflix dizisindeki performansını çok beğendim ben.

Lee JinWook dizide gizemli ve karanlık bir karakter olan Pyeon SangWook karakterini canlandırıyor. Lee JinWook’u da ard arda sezonları çekilen sevilen Kore dizisi Voice dizisinin 2. sezonundan hatırlıyorum. Çok başarılı bir aktör. Bu dizide de en sevdiğim karakterlerden birini canlandırıyordu. Merak edenler için diğer Lee JinWook dizileri şöyle; Voice 2, Voice 3, Return, Goodbye Mr. Black…

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri
sweet-home-oyuncuları-lee-dohyun-go-minsi-parkyuyoung

Sweet Home Yorumu

Çok beğendiğim dizilere yorum yazmak her zaman biraz zorluyor beni. Diziyi izlerken tam olarak ne hissettiğimi, hangi sahnede ne düşündüğümü tek tek yazamayacak bile olsam o dizilerin konusuyla, karakterleriyle ne kadar özel ve izlemeye değer olduklarını geçirebilmek istiyorum sizlere de. Webtoon uyarlaması Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home dizisi için de aynı şekilde düşünüyorum. Dizi o kadar güzel, o kadar etkileyici ki! Peki, Sweet Home dizisini bu kadar özel yapan ne? Gelin, Sweet Home yorum bölümümüze başlayalım. Diziyi henüz izlemediyseniz endişelenmeyin, yorum kısmının ilk kısmında spoiler yok. Fakat uyarı bölümünden sonraki kısım spoiler içermekte, orayı atlamayı unutmayın!

Sweet Home webtoon’u, okuduğum birçok webtoon içinde insanı ve insanlığı ele alan eşsiz ve çarpıcı konusuyla aklımda yer edinmişti. Bu yüzden Netflix tarafından bir diziye uyarlanacağını duyduğumda çok sevindim ve merakla beklemeye başladım. Sweet Home oyuncuları da farklı yapımlarda izlediğim ve çoğunu beğendiğim isimlerdi. Hem muhteşem bir konu hem de oldukça renkli ve dikkat çekici bir kadro olunca dizinin güzel ve kaliteli bir yapım olacağından emindim. Fakat sanırım bu kadar çok seveceğimi, karakterlerine bu kadar çok bağlanacağımı ve hikayeyle böyle nefes kesici bir maceraya çıkmayı beklemiyordum!

sweet-home-netflix-monster

Dizi konusu itibariyle insanların bilinmeyen bir nedenle yavaş yavaş canavarlaştığı bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesini anlatıyor.

Uzun ve karışık saçları ve bir kucak eşyasıyla HyunSoo’nun yeni bir apartmana taşınmasıyla başlıyor dizi. Kısa bir şekilde apartman sakinlerini görme fırsatımız oluyor. Güvenlik görevlisindeki bazı tuhaflıklar dikkat çekiyor ve bu tuhaflıklar HyunSoo’nun yan komşusu ile devam ediyor. Bu sırada apartman sakinleri koca binada kilitli olduklarını fark ediyorlar ve bu durumun nedenini ararken karşılaştıkları şey hepsini şok ediyor. Bu şekilde aynı apartmanda yaşayan insanlar kendilerini bir anda tuhaf canavarlarla dolu bir hayatta kalma mücadelesi içinde buluyorlar.

Dizi ile ilgili detaylı yorumuma geçmeden önce hala diziyi izlememiş olanlar için şunu söylemek istiyorum; düşündüren, duygulandıran, güzel konulara değinen kaliteli, farklı ve heyecan dolu yapımları seviyorsanız Sweet Home Kore dizisine mutlaka bir şans verin! 10 bölüm boyunca kendinizi nefes kesici, zaman zaman duygulandıran, zaman zaman düşündüren ve bazen de çok sinirlendiren muhteşem bir maceranın içinde bulacaksınız. Sıradan romantik-komedilerden sıkıldıysanız ve farklı bir yapım arıyorsanız bence en iyi 2020 Kore dizileri arasında yer alan bu yapımı sakın kaçırmayın!

Not: Sweet Home yaş sınırı +18 olarak belirlenmiş. Dizinin özellikle ilk bölümlerinde oldukça kanlı sahneler var. Bunun dışında canavarları baz alırsak çok korkunç ve uyku kaçıracak bir dizi değil bence. Yine de şiddet içeren, kanlı sahnelere karşı hassas olanlar bunu unutmasın.

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri
song-kang

-Spoiler –

Şimdi diziyi izleyenler için olan Sweet Home incelemesi kısmına geçelim. Diziyi büyük bir keyifle izledim bu yüzden duygularımı paylaşmak için sabırsızlanıyorum!

Sweet Home dizisinin yönetmeni yapılan bir röportajda; dizinin canavarlardan önce insanlarla ilgili olduğunu söylemiş. Bence dizi boyunca da en çok düşündüğümüz şeylerden biri bu. Kokuşmuş balıklarını güvenlik görevlisine veren kreş müdüründen, dışarıda canavarlar olduğunu bilmesine rağmen marketindeki yiyecekleri paylaşmak istemeyen adama kadar…Bunlar dizide daha sonra karşımıza çıkan kişilerin yanında masum kalmış olabilirler. Fakat o kadar gerçek karakterler ki. İnsanların bir kriz anında gerçek kimlikleri, gerçek karakterleri ortaya çıkıyor ve belki çok da şaşırmayarak tanık oluyoruz hareketlerine. Kendi arzuları için bencilce kararlar alanların insanlıktan nasıl da uzaklaştıklarını görüyoruz.

Dizinin ilk bölümlerinde HyunSoo ve gitar çalan kız ve kılıç kullanan adam yukarıdaki canavarları alt etmeye çalışarak ilerliyor. Aşağıdakiler ise henüz yanlarına gelen bir canavar olmadığı için insanlarla, bencillerle savaşıyorlar. Nihayetinde saklanacak bir kreş buluyorlar, yiyecek sorunları çözülüyor. Daha sonra HyunSoo ve diğerleri geliyor. Böylelikle de bir canavara dönüşmekte olan HyunSoo gerekli malzemeleri almaya gönderdikleri süreç başlıyor ve birileri gelip her şeyi mahvedene kadar bu şekilde ilerliyor dizi.

Sweet Home konusu itibariyle insanları ve her birinin içinde var olan ve arzularına göre açığa çıkmayı bekleyen canavarları anlatıyor.

Dizinin ilk bölümlerinde canavarlar daha sık çıkıyor karşımıza. Bebeğini kaybeden ve canavarken de kimseyi incitmeyen anne beni webtoon’u okurken de çok etkilemişti. Dizide de güzel yansıtmışlardı karakteri ve hikayesini. Sweet Home her insanın bir canavara dönüşebileceğini fakat bu anda bile içindeki arzuların önemli olduğunu gösteriyordu bence bize. Herkes içindeki arzulara, gerçek kimliğine uygun bir canavar oluyordu. Bu anne de kimseyi incitmedi, hatta korudu. Aynı şeyi tekerlekli sandalyedeki amcada da olmak üzere birkaç karakterde daha gördük. Diğerleri için de çabalayan ve fedakarlıklar yapan karakterlerde.

Ben dizideki çoğu karakteri de çok sevdim. Tekerlekli sandalyedeki  amca HyunSoo için olduğu gibi bence seyirciler içinde özel bir yere sahip oldu. Son anına kadar hep başkaları için savaştı. Kaba görüntüsünün altında güzel bir kalbe sahip Lee EunYu’yu da sevdim ben. Keşke sevdiği insanlara onları sevdiğini söyleyebilseydi. İtfaiyeci Seo YiKyung wentoon’da olmasa da dizi için çok önemli bir karakterdi. Askerlere HyunSoo’dan bahsettiğinde kızmıştım fakat neyseki butona basan o olmadı.

lee-dohyun

Bence dizide en çok dikkat çeken ve parlayan karakterlerden biri Lee EunHyeok‘du. Herkesi hayatta tutabilmek için hepsinden daha soğukkanlı, planlı ve sakin olmak zorundaydı. Bu zaman zaman duygusuz bir insanmış gibi algılanmasına sebep oldu fakat onunda birçok sahnede nasıl bocaladığını gördük. Ne HyunSoo’yu canavarlar arasına göndermek konusunda ne de başka konularda isteklerini yapmadığını söyledi o da. İstediği şeyi değil, yapmak zorunda olduğu şeyleri yaptı. Ve bu şekilde de çok daha uzun bir süre hayatta kaldılar. Lee DoHyun dizi ile ilgili verdiği röportajda Lee EunHyuk karakterini canlandırırken duyguları daha çok gözleri ile yansıtmak istediğini söylüyor. Bence bunda da çok başarılı olmuş, Lee EunHyuk’un güldüğünü, ağladığını, kızdığını görmüyoruz ama gözleri neler hissettiğini yansıtıyor çoğu zaman.

Dizi boyunca HyunSoo’ya çok üzüldüm. Keşke başından beri hiç yalnız kalmasaydı ve teselli eden, destek olan birileri olsaydı yanında.

Dizide beni en çok duygulandıran şeylerden biri HyunSoo’nun geçmiş hayatını izlediğimiz anlar oldu. Dizinin başından beri izlediğimiz o uzun ve dağınık saçlı, hayattan bezmiş ve kendi ölümü için gün sayan, hatta bunu önemsiz bir şey gibi söyleyerek “yapsam mı ki?” diyerek soran, yapayalnız karakter bana çok da gerçek gelmemişti başlangıçta. Sıradan bir insan değil de sadece dizilerde veya aynı böyle çizgi romanlarda karşımıza çıkabilecek bir karaktere benziyordu. Fakat bu HyunSoo’nun çok değil belki birkaç sene öncesinde okul üniformaları içinde, yüzünde kocaman bir tebessüm taşıyan bir genç olduğunu görmek beni gerçekten çok duygulandırdı.

cha-hyunsoo-karakteri

Muhtemelen HyunSoo’da arkadaşları tarafından sevilen, arkadaşlarıyla takılan, ailesiyle güzel vakit geçiren ve belki de en büyük derdi okul dersleri olan sıradan bir lise öğrencisiydi. Hayalleri, hedefleri olan mutlu biri. Fakat ne yazık ki bir gün rastladığı lanet bir insan tüm hayatını alt üst etti. Hem de “gökyüzünün çok aydınlık olması” gibi çok saçma bir sebeple. İnsanların sırf yapabildikleri için, sırf buna güçleri yettiği için bir başkasının hayatını bu şekilde cehenneme çevirmeleri dehşet verici.

Az önce bahsettiğim sahneler beni ne kadar etkilediyse HyunSoo’nun onun o depresif ve bitmiş hayatını hatırlatan uzun saçlarını kestiği sahneyi de bir o kadar sevdim. Belki geçmişte yaşananları tamamen değiştirip eski haline gelmesi mümkün değildi fakat HyunSoo her makas darbesiyle biraz daha hayata döndü bence. Ölümü için gün sayan birinin yaşamaya karar vermesini güzel bir şekilde hissettirdiler seyirciye.

Sweet Home ost yani dizi müzikleri ile de çok konuşulacak gibi. Dizide çalan şarkılardan en çok dikkat çekenleri şüphesiz Imagıne Dragons- Warriors ve BewhY ‘dan Side By Side idi.

Kılıç ustası ve gitar çalan kız çok güzel bir ikili olmuşlardı. Sahnelerini çok seviyordum. Fakat daha sonra kılıç ustası öldü. Tamam, zaten önemli karakterlerden ölecek kişilerin olduğu belliydi ama yine de ölümü çok can sıkıcıydı bence. Çok daha güçlü, devasa canavarları alt ettiler ama daha insan formundan çıkmamış güvenlik görevlisi adamı öldürürken sadece izlediler. Kılıç ustası tek başına savaşırken sürekli birinin yardım etmesini ve kolu kopmuş da olsa kurtulmasını bekledim ama ne yazık ki öldü. Onun için de son anına kadar savaşılmasını isterdim.

Diziyi izlerken en çok ne zaman korktun, en çok ne zaman karakterler için endişelendin?” diye sorsalar cevabım ne neredeyse bina kadar canavarın olduğu sahne olur ne de diğer korkunç canavarların olduğu sahneler. Sweet Home’u izlerken beni en çok endişelendiren ve “eyvah” dediğim zaman zırhlı arabaları ile bir grup insanın binaya geldikleri anlardı. Dizi insan formuna sahip olup, insan gibi yiyip içmenin ya da konuşabilmenin insanlık olmadığını gösterdi. İnsan olmayan insanların; devasa ve olağanüstü güçteki canavarlardan bile ne kadar korkunç olduklarını. O kadar bölüm boyunca kavga-gürültü de olsa birlikte hayatta kalmayı başarmış insanlar bu iğrencç katiller yüzünden bir saniyede kayıp verdiler.

Dizi bize canavarlardan daha korkunç şeyin ne olduğu ne olduğu gerçeğini de sert bir şekilde gösterdi.

Bu grupla gelen kişilerden biri de Jung UiMyong idi. Önceleri sessizce beklese de HyunSoo’yu kurtardı ve birlikte geldiği kişileri öldürürken onunda güçlü bir şekilde dönüştüğünü gördük. Kim SungCheol‘u en son yine bir orijinal Netflix dizisi olan Arthdal Chronicles‘da izlemiştim. Yüzünde muzip ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir ifade var bence. (Arthdal Chronicles’daki rolü yüzünden bana öyle görünüyor da olabilir:)) Dizilerde de genelde sürpriz bir karakteri oluyor. Bu yüzden burda da ilk gördüğümde bir şeyler yapacağı belli olsa da belki insanlara yardımı olur diye düşünmüştüm. Karakteri beni heyecanlandırmıştı fakat ne yazık ki o da yapacağını yaptı ve birçok kişiyi öldürdü. Şu cümlesi de dikkat çekiciydi bence, “İnsanlara zarar vermeyen canavarlar var. Peki, canavarlara zarar vermeyen insanlar var mı?”

Sweet Home final bölümü yarım kalmasını saymazsak etkileyici bir bölümdü ama yine can sıkıcı şeyler vardı bence. Grubun içindeki gençlerden biri askerlerin verdiği butona bastı ve gelmelerine sebep oldu. Tam bu sırada da dizideki en sevimli karakterlerden biri olduğunu düşündüğüm yaşlı amcanın bulduğu sığınağa kaçtı hayatta kalanlar. HyunSoo gelmemişti ve bu yüzden Lee EunYu, balerin kızımız, abisini onu almaya gönderdi. Lee EunHyeok , HyunSoo giriş kapısındayken ona bir iki cümle söyledi ama HyunSoo’yu durduramadı.

Dizi öyle bir yerde bitti ki Sweet Home 2. sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum!

E peki niye hızla geri dönmedi? Bu süre boyunca ne HyunSoo’ya ısrar etti, kolundan tutup götürmeye çalıştı ne de başka bir şey. Gelmediğini görünce hemen sığınağa dönmeliydi. Sanırım en çok söylendiğim sahnelerden biri bu oldu. Lee EunHyeok’un ölümü gibi gösterildi bu sahne ama ben öldüğünü düşünmüyorum.  Son anlarda akan kan muhtemeen burnundan aktı. Belki de kendisi dönüşmeye başlamıştı ve bunu biz görmemiştik. Ya da o an başladı ve göçük altında kalsa bile ölmeyecek. Sweet Home 2. sezon ne zaman gelir bilmiyorum ama İnş. bu karakteri de görürüz. En çok tanımak istediğim ve hikayesini merak ettiğim karakterlerden biri o oldu çünkü.

En son hayatta kalan bütün insanların sığınaktan çıkınca askerlerle karşılaştıklarını gördük. İtfaiyeci Seo YiKyung da üniformasını giyindi ve askerler arasında yerini aldı. Ve son olarak da en son askerler ateş ederken gördüğümüz HyunSoo’nun bir arabada gözlerini açtığını gördük. Kim aldı götürüyor, derken arabayı kullanan da Pyeon SangWook çıktı. Bir kısmı yanık olan yüzü tamamen iyileşmişti, muhtemelen o da dönüştü.

-Sweet Home yorumu, yorumları spoiler kısmı  bitti-

Evet, Sweet Home 1. sezonu böylece bitmiş oldu. Webtoon’unun sonunu net olarak hatırlamıyorum, tekrar okuyacağım. Dizi 2. sezon için ucu açık bir final yaptı. Netflix Kore dizilerinin 2. sezona daha karar bile vermeden dizileri yarım bırakmasından hiç hoşlanmıyorum açıkçası. Devamı kararlaştırılmadan bir diziyi yarım bırakmak seyirciye yapılan bir saygısızlık bence. Neyseki Sweet Home Netflix dizileri içinde oldukça ses getiren bir yapım oldu, bu yüzden 2. sezon için de olumlu konuşuluyor. Henüz Love Alarm, Arthdal Chronicles gibi orijinal Netflix dizilerinin 2. sezonları gelmedi  bu yüzden Sweet Home 2. sezon ne zaman çıkar bilmiyorum.

2. sezon ile ilgili bir haber geldiği zaman hem buraya ekleyeceğim hem de dizinin haberleri ve Sweet Home oyuncuları ile yapılmış ropörtajların olduğu yazıya ekleyeceğim. Röportajlarda çok ilgi çekici şeyler var, ben büyük bir keyifle okudum oyuncuların gözünden dizi ile ilgili şeyleri. Siz de Sweet Home Kore dizisini sevdiyseniz ve Sweet Home oyuncularının neler söylediğini merak ediyorsanız yazıya bakmayı unutmayın! Yazı için tık tık!

Son olarak; Sweet Home oyuncuları, karakterleri ve insanlık üzerine bizi düşündüren konusu ile benim gerçekten çok sevdiğim bir yapım oldu. Sanırım bu mükemmel hikaye ve güzel karakterleri uzun bir süre hafızamda kalacak. Dizi benim için en iyi 2020 Kore dizilerinden biri oldu. Ve bence Kore yapımı en iyi Netflix dizileri arasında da ilk sıralarda. Diziyi hala izlemediyseniz mutlaka bir şans vermenizi öneririm. Diziyi çoktan izlediyseniz ve 2. sezon için bekleyenler arasında katıldıysanız dizi ile alakalı yorumlarınızı merakla bekliyorum! Lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın!

Dışı her nasıl olursa olsun, karşılaştığınız herkesin özünde de insan olması dileğiyle~

Sweet Home İzle

Diziyi hemen izlemek isteyenler için Sweet Home Kore dizisi izle linkleri burada!

Netflix: Sweet Home Netflix

Koreantürk: Sweet Home 1. bölüm izle

Mini Dizi Sözlüğü  / 스위트홈

Bu bölüm Korece öğrenen Kore dizi severler içindir.

괴물 (kemul): Canavar

죽이다 (çukida): Öldürmek

다치다 (taçida): Yaralanmak

무기 (mugi): Silah

(pi): Kan

 

Diziyi izlediniz mi? Dizi hakkına ne düşünüyorsunuz? Sizce Sweet Home en iyi 2020 Kore dizilerinden biri mi?

Sweet Home konusu, yorumu, incelemesi yazımızın böylece sonuna geldik. Ben keyifle izlediğim dizinin yorumunu da büyük bir keyifle yazdım. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın! Ayrıca en yeni yazılardan anında haberdar olmak için kolayca abone olabilirsiniz!

Keyifli Seyirler!

etiketler; Sweet Home kdrama, konusu, izle, netflix, sweet home oyuncuları, song kang dizileri, sweet home konusu,yorumlar

Not: Fotoğraflar Netflix dizisi Sweet Home’dan alıntıdır.

“Sweet Home Konusu ve Yorumu | Yılın En İyi Netflix Kore Dizisi!” için 9 yorum

  1. Mutlaka izlemek istediğim dizilerden. Yönetmenin diğer işleri bile bu diziyi izlemem için yeterli bir sebep 🙂 Spoilerli kısmı diziyi izledikten sonra okuyacağım. Emeğine sağlık^^

  2. Çok güzel bir dizi tanıtımı olmuş bende izleyip izlememe arasında kaldım. Kesin izleyeceğim şu an 😍😍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.