Extraordinary You Konusu-Bağımlılık Yapan Kore Dizisi!

Günün birinde bir çizgi roman karakteri olduğunuzu öğrenseniz ne yapardınız?

Fantastik Kore dizilerini çoğumuz çok seviyoruz. Vampirler, zombiler, zamanda yolculuklar, efsanevi yaratıklar…Bizleri farklı varlıkların heyecan dolu dünyasına götüren bu diziler hem çok keyifli hem de çok sürükleyici oluyor. Fakat 2019 Kore dizileri arasında bir dizi var ki Kore dizi severlerin çoğu için en iyi Kore dizileri arasına girdi! Bu yazımızda bahsedeceğim mükemmel Kore dizisi webtoon’dan uyarlanan Kore dizileri arasında yerini alan Extraordinary You! Extraordinary You konusu ve kadrosu ile bence en iyi 2019 Kore dizileri arasında!

 

Extraordinary You konusu, oyuncuları ve yorumu olan yazımıza geçmeden önce bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

İnsanların arasına karışan bir zombinin hikayesi: Zombie Detective!

(En yeni ve güncel Kore dizileri): 2020 Kore Dizileri

Kore dizi önerileri: Gelmiş Geçmiş En iyi Kore dizileri

 

Extraordinary You dizi konusu, yorumları, oyuncuları (cast), karakterleri, fragmanı (trailer), yorum, kaç bölüm, yayın günleri, ımdb puanı, Extraordinary You izle linkleri ve daha birçok ilgi çekici şey bulacağınız yazımıza başlayalım!

Son yıllarda çok sayıda webtoon’dan uyarlama Kore dizileri Kore dizi severlerle buluştu. Kore webtoon dizileri arasında çok keyifli bir tarihi romantik-komedi Kore dizisi olan Tale of Nokdu ve gerilim türünde zirveye yerleşmiş olan Strangers From Hell benim favorilerimden. webtoon dan uyarlanan Kore dizileri izlemek isteyenlere bu iki yapımı da şiddetle öneririm.

Webtoon uyarlaması Kore dizileri son yıllarda farklı türlerde karşımıza çıkmaya devam ediyor, dedik. Buna rağmen çoğu zaman seyirciler özellikle bakmadıkları sürece bu dizilerin webtoon uyarlaması olduğunu bilmiyorlar. Fakat bazı diziler ilgi çekici hikayeleri ve muhteşem karakterleriyle öyle bir akılda kalıyor ki! Bahsettiğim diziler webtoon konulu Kore dizileri. Yani sizi gerçekten bir çizgi roman dünyasına götürüp, çizgi roman karakterlerinin dünyasına tanık eden ve sizi onlarla muhteşem bir maceraya sürükleyen diziler. İşte Extraordinary You tam da bir çizgi roman Kore dizisi! Haydi, gelin daha fazla zaman kaybetmeden Extraordinary You konusu, yorumu, oyuncuları, izle linkleri, kaç sezon, kaç bölüm ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

Türkçe ismiyle Olağanüstü Sen Kore dizisi olan Extraordinary You özet, kaç bölüm, türü ve dahası…

Kore webtoon dizileri arasında yerini alan Extraordinary You dizi konusu itibariyle fantastik ve gençlik Kore dizilerinden. Çizgi roman Kore dizisi yönetmenliğini Kim SangHyub yaparken, senaristliğini In JiHye ve Song HaYoung yapıyor. Peki, bu güzel dizinin aslı olan webtoon kime ait? Merak edilen Extraordinary You yazar kim? Dizinin uyarlandığı webtoon Moo Ryoo ‘nun eseri. Extraordinary You kaç bölüm: 32 (yarımşar saatlik bölümler) Extraordinary You Netflix ‘te de bulunuyor, dileyenler oradan da izleyebilir.

Extraordinary You Konusu, Oyuncuları ve Yorumu

Extraordinary You Konusu

Extraordinary You konu: DanOh zengin bir ailenin biricik kızlarıdır. Kalp hastalığı dışında hayatında büyük bir sorun yoktur, yaşıtları gibi liseye gitmektedir. Birden hayatında bazı tuhaflıklar olduğunu fark eder. Hatırlayamadığı birçok anısı vardır ve zaman zaman kendisini anlamlandıramadığı bazı durumlarda ve yerlerde bulmaktadır. İlk önce bunun bir sağlık problemi olduğunu sansada kısa bir süre sonra hayatındaki bütün bu garipliklerin sebebini anlar ve şok olur. Kendisi bir webtoon (çizgi roman) karakteridir!

Bu gerçeğe alışamadan bir de yakın zamanda webtoon’dan çıkarılma ihtimali olduğunu anlayan DanOh kendi kaderini çizmeye karar verir. Ne pahasına olursa olsun webtoon yazarının istediği hayatı değil kendi istediği hayatı yaşayacaktır. Kaderini değiştirmeye çalışırken webtoon’da ilk önce ismi bile olmayan Haru ile tanışır.

Extraordinary You Oyuncuları ve Karakterleri

extraordinary you konusu,kore blog,minihanok kore

Extraordinary You dizisinin renkli kadrosu.

Extraordinary You oyuncu kadrosu ile bence son yılların en renkli dizilerinden biri!

Kim HyeYoon Extraordinary You dizisinde kaderini değiştirmeye çalışan çılgın ve neşeli karakter DanOh’u canlandırıyor. Kim HyeYoon son zamanların en iyi genç oyuncularından biri. Rol aldığı son dizi SKY Castle‘daki muhteşem performansıyla 55. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. (Hala izlememiş olanlar varsa, en iyi 2019 Kore dizileri arasında çoktan yerini almış olan SKY Castle‘ı şiddetle öneririm.) Ben SKY Castle dizisini de çok beğenmiştim ama benim Kim HyeYoon dizileri arasındaki favori dizim Extraordinary You.

Extraordinary You karakterler arasında parlayan Haru ‘yu RoWon canlandırıyor.

Rowon Extraordinary You dizisinde ilk bölümlerde kendini gizleyerek daha ortaya çıkmadan hem DanOh’u hem seyirciyi heyecanlandıran gizemli karakter HaRu‘yu canlandırıyor. Haru Extraordinary You dizi seyircilerinin en sevdiği karakterlerden biri oldu. Hatta karakter o kadar sevildi ki diziyi “haru Kore dizisi” olarak aratanlar bile oldu. Meşhur Extraordinary You Haru gerçek adı az önce söylediğim gibi RoWon. Kendisi SF9 K-pop grubunun da bir üyesi.

RoWon’u en son okul konulu Kore dizisi olan School 2017‘de izlemiştim. O dizide çok sahnesi yoktu fakat Extraordinary You, başrollerden biri olarak, RoWon ‘un yeteneklerini göstermesi için iyi bir fırsat olacak gibi görünüyor.

[Okul konulu Kore dizilerini sevenler birbirinden eğlenceli dizi önerileri için buraya bakabilir.]

Lee JaeWook Extraordinary You dizisinde DanOh’la bir sebepten nişanlanmaya zorlanmış fakat DanOh’u pek sevmeyen ve bunu da hissettiren sert karakterimiz BaekKyung’u canlandırıyor.Benim Lee JaeWook dizileri arasında izlediğim ilk yapım bu diziydi ve bayıldım! . Lee JaeWook da son zamanlarda isminden en çok söz ettiren Koreli genç oyunculardan biri. Benim de favori oyuncularım arasına girdi bile! Lee JaeWook dizileri merak edenler son dizisi Do Do Sol Sol La La Sol dizisine de mutlaka bir şans versin!

 

Extraordinary You başrol oyuncuları kadar yan rollerdeki karakterleri canlandıran oyuncuları ile de göz dolduruyor!

Dizide webtoon’un ana karakteri olan ve romantik-gençlik hikayelerindeki karakterlerin bütün klişe özelliklerini barındıran JooDa’yı April grubundan NaEun canlandırıyor. NaEun mini Kore dizisi olarak da adlandırabileceğimiz internet dizilerinde sık sık karşıma çıkan bir oyuncu. Gençlik Kore dizilerini sevenler (özellikle kısa soluklu bir dizi izlemek istiyorsanız) eğlenceli bir Kore dizisi olan A-Teen’e mutlaka baksın!

Webtoon’un erkek başrolü olan NamJu’yu ise Kim YoungDae canlandırıyor. Kendisinin daha önce bir dizisini izlememiştim, onu da ilerleyen zamanlarda daha çok göreceğimizi tahmin ediyorum.

Webtoon’un ana karakterlerinden acı çeken ikinci erkek karakteri olan DoHwa’yı Jun GunGoo canlandırıyor. Jun GunGoo çok fazla televizyon dizisinde yer almasa da NaEun gibi çok sayıda internet dizisinde rol almış bir oyuncu. İlerde daha önemli rollerde göreceğimizi umarak merakla bekliyorum.

Extraordinary You Yorumu

extraordinary you konusu,kore blog,minihanok kore

HaRu ve DanOh

Extraordinary You yorum yazısına başlayalım.

Dizi başlayalı bir süre oldu bu yüzden Extraordinary You tanıtım yazısı yazmayı düşünmüyordum. Fakat diziyi izlemeye başlayınca bu mükemmel dizi hakkında bir şeyler yazmak istedim. Umarım hala izlemeye başlayanlar içinde yararlı bir yazı olur! Yazımıza Extraordinary You dizi yorumu ile devam edelim!

Öncelikle söylemeliyim ki; Extraordinary You en iyi 2019 Kore dizileri listemi alt üst etti! Sıra dışı konusu, genç oyuncuların yer aldığı güzel kadrosu ve harika işlenişiyle dizi mükemmel olmuş!

Extraordinary You Konusu itibariyle bir webtoon (çizgi roman) karakteri olduğunu fark ettikten sonra kendi yolunu çizip, kaderini değiştirmeye çalışan gençleri anlatıyor.

Yaşadığı dünyanın bir webtoon dünyası olduğunu fark eden bir karakterin hikayesini izliyoruz dizide. Konuyu okuyanların aklına ilk gelen şeylerden biri en iyi fantastik Kore dizileri arasında adından sıkça söz ettiren W-Two Worlds olacaktır. Kendi kaderini yönetmeye çalışan karakterler dışında iki dizinin göze çarpan bir benzerliği yok.

(Kıyaslamam gerekirse hem işleniş hem dizinin sürükleyiciliği olarak Extraordinary You’yu çok daha fazla sevdiğimi itiraf etmeliyim!)

Dizinin sıra dışı ve merak uyandıran konusunun yanında işlenişi de çok, çok başarılı. Dizi de sahne geçişleri, webtoon dünyasının işlenişi de çok güzel yansıtılmış.

Her romantik-gençlik yapımında gördüğümüz, hepimizin alışık olduğu klişeler dizide çok eğlenceli bir şekilde işleniyor.(Kötü ve kaba erkek başrol, zengin ve kötü kızlar, eziyet gören güzel bir başrol kız, okulun popüler çocuklarından oluşan harika bir grup… Aradığınız her türlü klişe dizide var ve izlerken gülümsemenizi tutamıyorsunuz.)

Dizi o kadar eğlenceli ki! Webtoon yazarının yönlendirdiği akışı izlerken karakterimizin kaderini değiştirmek için yaptığı şeyleri izlemek çok keyifli. “Kaderini değiştirebilecek mi” , “Neler olacak” derken bölümleri soluksuz izliyorsunuz.KORE DİZİ, KORE BLOG, MİNİHANOK KORE

Extraordinary You benim için en iyi 2019 Kore dizilerinden biri oldu. Hem gençlik Kore dizilerini hem fantastik Kore dizilerini seven biri olarak diziye bayıldım. Her bölümü merakla izliyorum. Diziyi izlemeye başlamayan varsa mutlaka bu mükemmel diziye bir fırsat versin, bu heyecan dolu maceraya katılsın! Şimdiden keyifli seyirler!

Extraordinary You İzle

Diziye hemen başlamak isteyenler için Extraordinary you Türkçe altyazılı ilk bölüm linki burada~ Extraordinary You birinci bölüm

 

Mini Extraordinary You Sözlüğü/어쩌다 발견한 하루

Çizgi roman/Manga: 만화 (manhwa)

Başrol: 주연 (cuyon)

Gerçek: 진실 (çinşil)

Kader: 운명 (unmyong)

Değiştirmek: 바꾸다 (bagguda)

Aşk: 사랑 (sarang)

Kalp: 심장 (şimcang)

Keşfetmek: 발견하다 (balgyonhada)

Bir gün: 하루 (haru)

Yazar: 작가 (cakka)

Minihanok’a ilk defa geliyorsanız, herdizitanıtımı yazısındaminik bir sözlükvar. Korece öğrenenler için sitede hemKorece kitap tavsiyesihem deKorece kelimeler listeleri var. (K-Pop dinleyicileri için de Şarkılarla Korece serisi var elbette~) Fakat bu birkaç kelimeden oluşan dizi sözlüklerini Kore dizisi izleyen herkes için ekliyorum. (Ben dizi izlerken daha önce öğrendiğim kelimeleri duymak ve anlamak çok hoşuma gidiyor.) İnşallah sizlerin de hoşuna gider:)

Diziyi izliyor musunuz?

Siz bir çizgi roman dünyasında yaşadığınızı öğrenseydiniz ne yapardınız?

Yorum bırakmayı unutmayın ~

 

You may also like...

6 Responses

 1. Spoilersız hava sahası dedi ki:

  Valla sağol ya daha ilk başlıkta deli gibi spoiler yedim.

 2. minihanok dedi ki:

  Bunun spoiler olarak sayıldığını zannetmiyorum. Dizinin yapımcıları tarafından henüz başlamadan önce duyurulmuş konusu bu zaten. Eğer bir diziye başlamadan önce konularını inceliyorsanız, bu , bu diziyi tanıtan her yazıda karşınıza çıkacak bir sey. Kaldı ki ilk bolumde öğreniyorsunuz bunu.
  Her zaman spoiler vermemeye özen gosteriyorum, merak etmeyin?

 3. Azra dedi ki:

  Gerçekten başarılı bir dizi,konusu ve dizinin kurgusu iyi,orta yaşa da hitap eden yönleri var bence,bu 4.dizim.Bu dizi bitmek üzere sonlarda biraz tekrarlar olsa da oyuncular çok hoş tekrar tekrar izlemek sıkmadı.

 4. minihanok dedi ki:

  Kesinlikle bir lise-gençlik dizisinden öte bir diziydi. Her yaştan izleyici çok keyif aldı:))

 5. Anonim dedi ki:

  Oylemiiii?

 6. minihanok dedi ki:

  Hayır. Bu zaten dizinin her yere servis edilmiş konusunda olan bir bilgi?

Ne düşünüyorsunuz?