VIP Konusu-2019 Gizem Konulu Kore Dizisi

2019 Kore dizileri arasında yerini alan VIP ‘yi izliyor musunuz?

VIP konusu kadar güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkatleri çekiyor.

Gizem-dram türündeki Kore dizilerinden biri olan VIP (yarım saatlik) 32 bölüm olarak SBS kanalında yayımlanacak. Yönetmenliğini Lee JungRim‘in yaptığı dizinin senaristliğini Hae Won yapıyor.

[Romantik-komedi Kore dizi önerisi arayanlar birbirinden güzel Kore dizileri için buraya bakabilir. Ayrıca; gizem-gerilim Kore dizisi arayanlara Strangers From Hell; romantik-komedi Kore dizisi arayanlara son zamanlarda çok sevilerek takip edilen Extraordinary You; aksiyon Kore dizisi arayanlara Vagabond; tarihi Kore dizisi arayanlara da yine çok eğlenceli bir romantik komedi olan The Tale of Nokdu‘yu öneririm. Bu dizilerin hepsi en iyi 2019 Kore dizileri arasında yer alıyor benim için. Eminim siz de çok seveceksiniz!]

VIP Konusu

VIP bir şirketin VIP müşterilerine hizmet sağlayan bir ekipteki kadınların mücadelelerini ve sırlarını anlatacak.

Na JungSun çalıştığı şirketin VIP müşterileriyle ilgilenen bir birimde görev yapmaktadır. Oldukça başarılı bir iş kadınıdır, aynı iş yerini paylaştıkları kocasıyla da mutlu bir evliliği vardır. Her şey yolunda giderken bir gün telefonuna bir mesaj gelir. JungSun’un kafasını karıştıran bu mesaj zamanla JungSun’un hem ailesinde hem iş hayatında değişikliklere yol açacaktır.

VIP Oyuncuları ve Karakterleri

vip kore dizi, kore blog

VIP dizisinin başrollerinden Jang Nara ve Lee SangYoon.

Dizinin tutkulu iş kadını Na JungSun’u en sevilen Koreli kadın oyunculardan biri olan Jang Nara canlandırıyor. İşinde ve evliliğinde olacak değişikliklerle nasıl mücadele edeceğini izleyeceğiz JungSun karakterinin.

JungSun’un kocası aynı zamanda ekip başkanı olan Park SungJoon’u yine sevilen Koreli erkek oyunculardan biri olan Lee SangYoon canlandırıyor. İlk bölümlerde karakteri hakkında fikir sahibi olamasam da sakladığı şeyleri, sırlarını merak ettiğim bir karakter oldu kendisi.

Müşterilerle ilgilenen bir diğer ekip üyesi Lee HyunA’yı ise Lee ChungAh canlandırıyor. Kendisi ilk kez Flower Boy Ramyun Shop dizisinde izlediğim bir oyuncu. Uzun zamandır bir yapımda izlememiştim. Bakalım dizi içinde karakteri nasıl bir gelişme gösterecek.

İzlemeyi Düşünenlere

İzlemeyi düşünen ve izlemeden önce Kore dizi yorumları araştırmayı sevenler için mini bir VIP yorum yazısına başlayalım.

Dizi, çoğumuzun severek izlediği romantik-komedi Kore dizilerinden biraz farklı gibi görünüyor. Gerçekçi ilişkilerin, entrikaların ve mücadelelerin yer alacağı dizi dram türüne daha yakın.

Gördüğüm kadarıyla VIP konusundan çok güçlü oyuncu kadrosuyla seyircilerin ilgisini çekti. İzleyenlerin çoğunun da diziyi sevdiğini görüyorum. Ben daha çok eğlenceli Kore dizileri, romantik-komedi Kore dizileri tercih etsem de VIP ilgimi çekti. Hem iyi bir oyuncu kadrosu var hem de sağlam bir senaryoya sahip gibi görünüyor.

Bakalım dizi en iyi 2019 Kore dizileri arasında yer alacak mı?

VIP birinci bölüm linki

Mini Dizi Sözlüğü

Müşteri: 고객 (kogek)

Evli: 결혼한 (kyoronhan)

İşyeri: 사무실 (samuşil)

Koca: 남편 (nampyon)

Sır: 비밀 (pimil)

Minihanok’a ilk defa gelenler için; her Kore dizi tanıtımı sonunda dizide geçecek başlıca kelimelerin olduğu bir dizi sözlüğü var. Minihanok’da kendi kendine Korece öğrenmek isteyenler için yazılar bulabileceğiniz gibi dizileri izlemeden önce sözlüklere de göz atabilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri dizide duyunca anlamak hoşunuza gidecektir!

Keyifli Seyirler~

You may also like...

2 Responses

  1. Anonim dedi ki:

    Çekilişten geliyorum bu arada dizi çok güzele benziyor yazın çok hoş olmuş

  2. minihanok dedi ki:

    Ilginç gizemli bir dizi. Sevilerek izleniyor suan?
    Çok teşekkürler yorumunuz icin?

Ne düşünüyorsunuz?