Zombie Detective Konusu-Bir Zombi Hikayesi!

Daha önce ana karakteri kanla beslenen soğukkanlı vampirler ya da bin bir güce sahip efsanevi yaratıklar olan Kore dizileri izledik. Ve birçoğu da en sevilen Kore dizilerinden oldu. Ana karakteri sıra dışı varlıklar olan Kore dizilerini seviyorsanız sıkı durun, çünkü bu karakterlerimizin arasına birileri daha katıldı: Zombiler!

Bugüne kadar ana karakteri sıra dışı varlıklar olan çok fazla Kore dizisi izledik. Bu çok sevilen Kore dizilerinin bazılarında neredeyse bin yıldır hayatta olan Goblinler vardı bazılarında Dokuz Kuyruklu Tilkiler veya soğukkanlı vampirler. Özellikle vampirler hem tarihi Kore dizilerinde hem romantik-komedilerde hem de okul konulu Kore dizilerinde sık sık karşımıza çıktı. Ve nihayet bunların arasına birileri daha katıldı son yıllarda: kimi dizide hızlı kimi dizide yavaş hareket eden Zombiler! Bu yazımızda tanıtacağım yeni Kore dizimiz de yavaş yavaş yürüyen ve çevresindekiler tarafından yakalanmamak için çabalayan bir zombinin hikayesini anlatacak. Yakında başlayacak olan yeni 2020 Kore dizimiz Zombie Detective Kore dizisi! Dizi ilginç konusu ile daha başlamadan önce birçok izleyicinin dikkatini çekti. Haydi bizde dizinin başlamasına sayılı günler kalmışken 2020 Kore dizileri arasına yerini alacak olan Zombie Detective konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumu, fragmanı ve bölümleri olan yazımıza başlayalım!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

Başlamış ve yeni başlayacak 2020 Kore dizileri

En iyi Kore dizileri (liste)

Ekran Başından Kalkmadan İzleyeceğiniz 5 Kore Dizisi

zombie detective konusu, kore, izle, dizi

zombie-detective-kore-dizisi

2020 yeni Kore dizileri arasına yerini alan Zombie Detective konusu itibariyle fantastik-bilimkurgu ve aksiyon türünde yeni Kore dizilerinden. Yarımşar saatten oluşan 24 bölüm olarak KBS kanallarında yayımlanacak olan dizinin yönetmenliğini Shim JaeHyun, senaristliğini ise Baek EunJin yapıyor. “Zombie Detective ne zaman başlayacak? sorusunun cevabı ise 31 Ağustos 2020. 2020 Kore dizileri arasında konusuyla dikkat çeken Zombie Detective yayın günleri pazartesi ve salı.

Zombie Detective Konusu

Kim MooYoung birkaç senedir bir zombi olarak yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Neden bu halde olduğunu bilmemektedir ve birkaç sene önceki yaşamına dair hiçbir şey de hatırlamamaktadır. İnsanlardan çok farklı bir yürüyüşü vardır ve konuşmaları da hiç anlaşılmamaktadır. Bu yüzden çevredeki insanların konuşmalarını ve hareketlerini gözlemleyerek fark edilmemeye çalışır. Aradan biraz zaman geçtikten sonra özel bir büroda dedektif olarak çalışmaya başlar. Fark edilmeden yaşamaya çalışsa da bir gün Kong SunJi isminde biriyle karşılaşır. MooYoung’un hareketleri, SunJi’nin dikkatini çeker ve işler karışır.

Zombie Detective Oyuncuları ve Karakterleri

Choi JinHyuk Zombie Detective dizisinde dedektiflik yapan bir zombiyi canlandırıyor. Choi JinHyuk sevilen Koreli oyunculardan biri ve bir dizisinden sonra uzun bir ara vermiyor. Sık sık ekranlarda gördüğümüz oyuncunun en son rol aldığı yapım Rugal isimli 2020 Kore dizilerinden biriydi. Choi JinHyuk dizileri arasında Emergency Man and Woman, The Heirs, The Last Empress, Justice gibi birçok dizi sayabiliriz. Fakat benim izlediğim dizileri arasında en sevdiğim yapım zamanda yolculuk temalı Kore dizilerinden biri olan Tunnel idi. Kore dizi önerileri listelerinde de karşınıza sık sık çıkacak dizilerden biridir. Hala izlemeyenler varsa öneririm. Birçok dizide bir dedektif olarak izledik onu ama bu dizide bir zombiyi canlandıracak! Gerçekten büyük bir merakla bekliyorum.

zombie detective kore konusu, zombie detective izle

Park JuHyun Zombie Detective dizisinde eskiden bir programda senaryo yazarlığı yapmış ve şimdilerde ise dedektiflik bürosunda çalışmaya başlamış birini canlandırıyor. Park JuHyun oyunculuğa son yıllarda başlamış isimlerden biri. Netflix Kore dizileri takipçileri hatırlayacaktır kendisini en son bir Netflix Kore dizisi olan Extracurricular dizisinde izlemiştik. Extracurricular benim için en iyi 2020 Kore dizilerinden biri değildi, bu yüzden yarım bırakmıştım. Bunun dışında rol aldığı diğer bir Kore dizisini de henüz izlemedim. İzlediğim kadarıyla oyunculuğu kötü değil, bakalım Zombie Detective dizisinde nasıl bir performans sergileyecek? Merakla bekliyorum.

Zombie Detective Yorumu

Yazının giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi Kore dizi severler sıra dışı, efsanevi karakterlere alışık. Bu güne kadar Goblin de gördük Kore dizilerinde Ruh Bekçisi de efsanevi yaratıklar da. Karakterleri böyle efsanevi yaratıklar olan fantastik Kore dizilerini de çok severek izledik. Peki zombiler çıktı mı karşımıza?

Daha önce hiçbir Kore dizisinde bir Zombinin hikayesini izlemedik!

Evet, bugüne kadar zombiler Kore filmlerinde de sık sık karşımıza çıktı. En sevilen Kore filmlerinden biri olan ve geç de olsa ülkemizde de vizyona gire Train to Busan filmi de bir trende zombilerden kaçmaya çalışan insanların hikayesini anlatıyordu. Kore dizilerinde zombiler çok sık karşımıza çıkmasa da (hatta bu diziden başka hiçbir dizide gördüğümü hatırlamıyorum) en sevilen Netflix Kore dizilerinden biri olan Kingdom dizisinde de zombileri izlemiştik. Fakat hem bu iki yapımda hem de içinde zombi olan birçok dizi ve filmde zombiler hep onlardan kaçılan tehlikeli yaratıklar olarak çıktı karşımıza. Bu yapımlarda hep insalığın zombilerden kaçışını ve onlarla savaşını izledik. Fakat Zombie Detective dizisinde ise ana karakterimiz bir Zombi! Bir zombi yer mi içer mi, duyguları var mı, hangi durumda nasıl tepki verir? Dizi boyunca zombi dedektifimizi izleyerek yeni bir pencereden onlara bakma şansımız olacak! Bu yüzden büyük bir merakla bekliyorum diziyi.

İlginç konusuyla dikkatleri üzerine çeken Zombie Dedective 2020 Kore dizileri arasıan damgasını vurabilir!

Zombie Detective konusu ile dikkatleri çekti. Sağlam bir kurgu ve sürükleyici bir senaryo ile sunarlarsa bence en iyi 2020 Kore dizileri arasında kesinlikle kendisine yer bulabilir! Dizi başladıktan sonra yorumumu güncelleyeceğim. Şimdilik görüşmek üzere!

Zombie Detective İzle

Zombie Detective Kore dizisi başlar başlamaz buraya eklenecektir. Dizi başladıktan sonra aşağıdaki bölüm isimlerine basmanız yeterli!

Zombie Detective 1. bölüm izle/ Zombie Detective 2. bölüm izle

Zombie Detective Fragman

Siz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizlerin yorumları benim için çok değerli. Birlikte diziler hakkında konuşmayı veya istek ve önerilerinizi duymayı çok isterim. Bu yüzden, lütfen yorum bırakmayı unutmayın! ?Kore dizi önerileri nden ve yeni 2020 Kore dizilerinden hemen haberdar olmak için de sağ taraftaki kutucuktan kolayca abone olabilirsiniz!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?