Sweet Home Konusu ve Oyuncuları | 2. Sezon Gelecek Mi?

Herkesin yavaş yavaş canavara dönüştüğü bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesinin anlatıldığı Sweet Home Netflix dizisini hala izlemediyseniz bu yazıdan sonra hemen izlemek isteyeceksiniz!

Webtoon uyarlaması Kore dizilerini sever misiniz? Son senelerde artan webtoon Kore dizileri bu sene de farklı türlerde karşımıza çıktı. Kimi çok sevildi kimi hayal kırıklığına uğrattı. Fakat iki tanesi vardı ki, uyarlandıkları iki webtoon’da en sevdiklerimden olduğu için heyecanla bekliyordum. Bu kısmı uzatmak istemiyorum çünkü bundan ve bu iki muhteşem webtoon’un dizi haberlerinin beni ne kadar çok sevindirdiğinden True Beauty dizisi tanıtımında uzun uzun bahsetmiştim.

Muhteşem webtoonlardan uyarlanan iki diziden biri True Beauty dizisiydi. Onun tanıtımını yayınladıktan sonra sıra tür olarak çok daha farklı bir webtoon‘un dizisine, yayınlanır yayınlanmaz en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home ‘a gelmişti. Webtoon’unu çok severek okuduğum için heyecanla ve merakla başladım diziye. Başlamamla bitirmem de bir oldu. İtiraf edeyim, böyle bir dizi beklemiyordum! Sweet Home dizi konusu, oyuncular ve karakterleriyle beni oldukça şaşırttı!

(Güncelleme) Sweet Home 2. sezon ne zaman? Sweet Home 2. sezon gelecek mi?

Şubat 2021 tarihli güncelleme: Yeni Netflix dizisi Sweet Home dizi konusu, oyunculari ve daha birçok şeyle senenin en iddialı dizilerinden biri oldu. Muhteşem diziyi izleyenler şimdiden ikinci sezon için sabırsızlanmaya başladılar. “Sweet Home 2. sezon ne zaman, 2. sezon olacak mı? Sweet Home 2. sezon gelecek mi?” gibi birçok sorunun cevabı şimdilik belli değil. Fakat yeni sezonu sabırsızlıkla bekleyen seyircilerden biri olarak gelen tüm haberleri bu yazıya ekleyeceğim. Sweet Home 2. sezon ile ilgili gelecek tüm haberlere ve dizi hakkındaki güncel bilgilere yazı sonundan ulaşabileceksiniz!:)

Sweet Home kdrama konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumu, cast, fragmanı, yorumları, imdb puanı, Türkçe altyazılı izle linkleri, 2 sezon, 2. sezon ne zaman ve daha birçok şey bulunan yazımıza başlayalım!

 

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri

sweet-home-karakterleri-song-kang-netflix

Sweet Home oyuncuları, oyuncular, konusu, dizi, 2. sezon, 2. sezon ne zaman, kaç bölüm, karakterleri, cast ve dahası!

Bu yazıya da bakmak isteyebilirsiniz;

Sweet Home benzeri diziler, benzer diziler arayanlar bu dizilere de bir şans vermek isteyebilir;

Geçtiğimiz hafta Netflix dizileri arasında yerini alan Sweet Home konusu ve oyuncular ile çok büyük bir ilgi gördü!

2020 Netflix Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home konusu, oyuncuları ve diziye ayrılan bütçeyle daha dizi başlamadan önce bile dikkatleri üzerine çekmişti. “Sweet Home ne zaman çıkacak?” diyerek gün sayanlar sadece Sweet Home webtoon hayranları değildi, birçok Kore dizi sever Netflix Kore dizileri arasında yer alacak bu yapımı heyecanla bekliyordu. Dizi geçtiğimiz hafta Netflix Kore dizileri arasında yer aldı ve bir hafta gibi çok kısa bir süre içinde birçok ülkede Netflix ilk 10 listesine girdi! Ve bence şimdiden birçok seyirci için en iyi Netflix Kore dizileri ve 2020 yapımı en iyi Netflix Kore dizileri arasında yer aldı.

Peki, Sweet Home Kore dizisinin bu kadar beğenilmesinin sebebi ne? Haydi gelin daha fazla beklemeden Sweet Home kdrama konusu, oyuncuları, karakterleri, yorumu, cast, fragmanı, yorumları, imdb puanı, Türkçe altyazılı izle linkleri ve daha birçok şey bulunan yazımıza başlayalım!

Sweet Home Kore dizisi kaç bölüm, yayın tarihi, imdb, 2.sezon, senaristleri, yönetmeni ve dahası…

2020 Netflix Kore dizileri arasında yer alan Sweet Home kdrama konusu itibariyle aksiyon-gerilim, fantastik türündeki yeni Kore dizilerinden. Şu sıralar en popüler Netflix Kore dizileri arasında yer alan yapımın yönetmenliğini en çok izlenen Kore dizilerinden; Goblin, Descendants of the Sun, Mr. Sunshine gibi dizilerin de yönetmenliğini yapmış olan Lee EungBok yapıyor. Dizinin senaristliğini ise Sweet Home webtoon yazarlarından Kim KanBi ve Hwang YoungChan‘ın yanında Heung SoRi, Kim HyungMin ve Park SoRi üstleniyor. Dizinin yapımı 2019-2020 yılları arasında sürmüş. Peki, Sweet Home kaç bölüm? 18 Aralık tarihinde Netflix orijinal Kore dizileri arasında yerini alan dizi 10 bölüm. İlk haftasında Amerika Netflix’te de ilk 10’a girmeyi başaran Sweet Home imdb puanı ise şimdilik 7.4.

 • Tür: Aksiyon-gerilim, fantastik
 • Bölüm Sayısı: 10
 • Yayın Tarihi: 18 Aralık
 • İmdb Puanı: 7.4

 

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-konusu, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri

sweet-home-cast-netflix

Sweet Home Konusu

Sweet Home dizi konusu itibariyle aksiyon-gerilim ve fantastik Kore dizi severlerin ilgisini çekiyor.

Cha HyunSoo ailesini trajik bir kazada kaybetmiştir. O günden sonra da hayattan hiçbir beklentisi kalmamış bir şekilde yaşamaktadır. Yeni bir apartmana taşınır ve kendi hayatını sonlandırmak için gün sayar. Bu sırada apartmanda bazı tuhaf olaylar yaşanmaya başlamıştır. Bir gün HyunSoo’nun kapısına kanlar içinde biri gelir ve yardım ister. Bu sırada apartmanın giriş katında da insanlar toplanmıştır çünkü dışarı çıkılabilecek tüm kapılar kilitlenmiştir! Herkes ne olduğunu anlamaya çalışırken gördükleri şey onları dehşete düşürür. Bu bir grup insan kendilerini bir anda canavarlarla dolu bir hayatta kalma savaşı içinde bulur!

Sweet Home Oyuncuları ve Karakterleri

Netflix dizisi Sweet Home oyuncular ve karakterleri ile de dikkat çekiyor.

Song Kang Sweet Home dizisinde içine kapanık, depresif ve hayatını sonlandırmaya meyilli bir genç olan Cha HyunSoo karakterini canlandırıyor. Ben Song Kang dizileri arasında daha önce Love Alarm dizisini izlemiştim. Diziyi beğenmiş Song Kang’ı da çok sevmiştim. Buna rağmen hem bölüm sayısı az olduğu için hem de klasik bir gençlik dizisi olduğu için oyunculuğu hakkında pek bir fikrim oluşmamıştı. Bence Sweet Home Song Kang dizileri arasında neler yapabileceğini göstermesi açısından en önemli yapımlardan biri olmuş! Song Kang dizide; biri sessiz, sakin ve yaşamdan tamamen kopmuş diğeri ise kötülük arzusuyla dolu olan iki farklı karaktere hayat veriyor. Karakteriyle ilgili yorumlarımdan Sweet Home yorumu, incelemesi kısmında bahsedeceğim. Merak edenler diğer dizileri; The Liar And His Lover, Love Alarm ve When The Devils Calls Your Name gibi dizilerine de bakabilir. (Song Kang instagram)

Sweet Home Netflix oyuncuları arasındaki Lee DoHyun dizinin en soğukkanlı karakterlerinden birini canlandırıyor.

Lee DoHyun Sweet Home dizisi karakterleri arasında en çok dikkat çekenlerden birini canlandırıyor. Lee EunHyuk karakterini. Kardeşiyle beraber yaşayan sessiz ve oldukça soğukkanlı biri olan Lee EunHyuk apartmandaki krizde ipleri eline alıyor ve herkesin hayatta kalması için çabalıyor. Lee DoHyun daha önce Lee DooHyun dizileri arasındaki 30 But 17, Hotel Del Luna gibi dizilerde çok severek izlediğim bir oyuncuydu fakat bu sene rol aldığı yapımlarla çok daha büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Özellikle 2020 Kore dizileri arasındaki 18 Again dizisindeki performansıyla çok büyük beğeni topladı. Ben henüz 18 Again dizisini izlemedim fakat kendisi oyunculuğunu çok beğendiğim genç isimlerden biri. Canavarlarla savaştıkları yeni Netflix dizisinde de çok iyi bir performans sergilemiş.

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri

“Sweet Home” Netflix

Sweet Home oyuncuları aralarında genç isimlerinde bulunduğu bir ekip olmuş. Dizinin oyuncu kadrosu dizi ile ilgili çok ilgi çekici de ropörtajlar verdi. Rollerine nasıl hazırlandıklarını, onları en çok zorlayan konuları ve dizi ile ilgili ne düşündüklerini merak edenler şu yazıdan dizi oyuncuları ile gerçekleştirilen röportajların Türkçelerine ulaşabilir!

Lee SiYoung dizide eski özel kuvvetler görevlisi olan bir itfaiyeciyi, Seo YiKyung karakterini canlandırıyor. Seo YiKyung orijinal webtoon’da yer almayan ve dizi için yazılmış özel bir karakter. Bu konuda, röportajlarda özel ve önemli açıklamaları da var. Dizideki karakterler için hayati bir önemi var bu karakterin. Lee SiYoung amatör olarak boksla ilgilenmiş, dizideki aksiyon sahneleriyle de dikkat çekiyor. Lee SiYoung dizileri arasında Liver or Die, Risky Romance, Lookout gibi birçok yapım var. Fakat ben kendisini Boys Over Flowers dizisindeki rolüyle hatırlıyorum. (Jandi’nin yardım ettiği arkadaşı rolündeydi yanlış hatırlamıyorsam:)) Yeni Netflix dizisindeki performansını çok beğendim ben.

Lee JinWook dizide gizemli ve karanlık bir karakter olan Pyeon SangWook karakterini canlandırıyor. Lee JinWook’u da ard arda sezonları çekilen sevilen Kore dizisi Voice dizisinin 2. sezonundan hatırlıyorum. Çok başarılı bir aktör. Bu dizide de en sevdiğim karakterlerden birini canlandırıyordu. Merak edenler için diğer Lee JinWook dizileri şöyle; Voice 2, Voice 3, Return, Goodbye Mr. Black…

en-iyi-netflix-kore-dizileri, sweet-home-yorumu-inceleme, netflix-dizileri, en-popüler-netflix-kore-dizileri, song-kang-dizileri

sweet-home-oyuncuları-lee-dohyun-go-minsi-parkyuyoung

Sweet Home Yorumu

Sweet Home oyuncular, karakterler ve daha birçok yönden bence senenin en iyi Netflix dizileri arasında!

Yeni dizi Sweet Home oyuncuları, karakterleri ve insanlık üzerine bizi düşündüren konusu ile benim gerçekten çok sevdiğim bir yapım oldu. Bu mükemmel hikaye ve karakterler sanırım uzun süre hafızamda kalacak. Dizi ile ilgili detaylı yorumumu ve “Sweet Home dizisini bu kadar özel yapan şeyin ne olduğu” ile ilgili düşüncelerimi Sweet Home yorum yazısında paylaştım. Hem spoiler olan hem de olmayan iki bölüm var yazıda. Diziyi henüz izlemediyseniz ve izlemeden önce hakkındaki yorumlara bakmak istiyorsanız bu yazıya bakabilirsiniz: Sweet Home yorumu ve İnceleme.

Diziyi çoktan izlediyseniz ve 2. sezon için bekleyenler arasında katıldıysanız dizi ile alakalı yorumlarınızı merakla bekliyorum! Lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın!

Sweet Home 2 sezon ne zaman, 2. sezon olacak mı?

Dizinin yapımcılarının ikinci sezona olumlu baktığını söyleyebiliriz. Fakat şimdilik bu konuda net bir bilgi yok. 2. sezon ile ilgili bir haber geldiği zaman buraya ekleyeceğim. Bununla birlikte dizinin haberleri ve Sweet Home oyuncuları ile yapılmış ropörtajların olduğu yazıya da ekleyeceğim. Röportajlarda çok ilgi çekici şeyler var. Ben büyük bir keyifle okudum oyuncuların gözünden dizi ile ilgili şeyleri. Siz de Sweet Home Kore dizisini sevdiyseniz ve Sweet Home oyuncularının neler söylediğini merak ediyorsanız yazıya bakmayı unutmayın! Yazı için tık tık!

Sweet Home Dizisi Röportaj ve Haberleri!

Sweet Home İzle

Diziyi hemen izlemek isteyenler için Sweet Home Kore dizisi izle linkleri burada!

Netflix: Sweet Home Netflix

Koreantürk: Sweet Home 1. bölüm izle

Mini Dizi Sözlüğü / 스위트홈

Bu bölüm Korece öğrenen Kore dizi severler içindir.

괴물 (kemul): Canavar

죽이다 (çukida): Öldürmek

무기 (mugi): Silah

(pi): Kan

 

Diziyi izlediniz mi? Dizi hakkına ne düşünüyorsunuz? Sizce Sweet Home en iyi 2020 Kore dizilerinden biri mi?

Sweet Home konusu, yorumu, incelemesi yazımızın böylece sonuna geldik. Ben keyifle izlediğim dizinin yorumunu da büyük bir keyifle yazdım. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın! Ayrıca en yeni yazılardan anında haberdar olmak için kolayca abone olabilirsiniz!

Keyifli Seyirler!

Dışı her nasıl olursa olsun, karşılaştığınız herkesin özünde de insan olması dileğiyle~

etiketler; Sweet Home kdrama, konusu, izle, netflix, sweet home oyuncuları, song kang dizileri, sweet home konusu,yorumlar

Not: Fotoğraflar Netflix dizisi Sweet Home’dan alıntıdır.

You may also like...

11 Responses

 1. Okurix dedi ki:

  Henüz izlemedigim için yazının tamamını okumadım. Çok merak ettiğim bir dizi. ?

 2. minihanok dedi ki:

  Muhtesem bir dizi. Izlerseniz yorumunuzu mutlaka beklerim.?

 3. Akela dedi ki:

  Mutlaka izlemek istediğim dizilerden. Yönetmenin diğer işleri bile bu diziyi izlemem için yeterli bir sebep 🙂 Spoilerli kısmı diziyi izledikten sonra okuyacağım. Emeğine sağlık^^

 4. Rose dedi ki:

  Yine harika bir yazı olmuşş emeğine sağlık ☺️

 5. Fulden Ufacık dedi ki:

  Baya ayrıntılı güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık 🙂

 6. Banu 'Ca dedi ki:

  Yazılarınız kore dizilerine ilgimi artırıyor ?

 7. Beauty life tr dedi ki:

  Çok güzel bir dizi tanıtımı olmuş bende izleyip izlememe arasında kaldım. Kesin izleyeceğim şu an ??

 8. minihanok dedi ki:

  Çok teşekkür ederim:))

 9. minihanok dedi ki:

  Mutlaka izleyin:) Beğenip beğenmediğinizi de merakla bekleyeceğim!

 10. STRAY KİDS dedi ki:

  diziyi izlediğim sitedeki yorumlarda ya da internette gördüğüm bazı yorumlarda “canavarlar kötü yapılmış” , “song kang love alarmda daha iyiydi bu dizide saçlarını fln sevmedim” gibi yorumlar görüp konusuyla ilgili güzel bir yorum göremeyince sinirlenmiştim çünkü dizinin anlatmaya çalıştığı, söylemeye çalıştığı şeyi görmezden geliyorlarmış gibi sanki onlar da canavarmış gibi hissetmiştim (dizinin etkisiyle kdbgfhgf). Yazınız çok güzel açıklamış mutlu oldum böyle bir yorum okurken . İzlemeyenler de mutlaka izlemeli kaçırılmaması gereken bir dizi.

 11. minihanok dedi ki:

  Çok farklı yorumlar aldı dizi ama bende sizin gibi hakkının yenildiğini düşünüyorum. Dizinin vermek istediği mesajlarda, hikayesi de oldukça güzeldi. Çok teşekkür ederim.:)

Ne düşünüyorsunuz?