Kim Bum, Ghost Doctor Karakteri Hakkında Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

Kim Bum, en son Tale of the Nine Tailed (2020) ve Law School (2021) yapımlarında rol almıştı. Her iki dizide büyük bir ilgiyle izlendi. Şu günlerde yayınlanan yeni dizisi de aynı ilgiyle takip ediliyor: Ghost Doctor! Kim Bum’un bu dizisinin büyük bir ilgi görmesinin birçok nedeni var. Bunlardan biri, aktörün dizide bedeni ele geçirilmiş bir doktoru canlandırması! Sizler için Kim Bum‘un yeni dizisi için verdiği röportajın bir derlemesi olan haberi çevirdim. Keyifli okumalar!

Bu Yazılara da Bakmak İsteyebilirsiniz;

Lee JongSuk Röportajı: Sevilen Aktör Askerlikten, Pandemi Döneminden ve Yeni Dizi Planlarından Bahsetti!

Wi HaJoon Röportajı: Squid Game Yıldızı Dizinin Başarısı ve 2. Sezon Hakkında Konuştu!


Kim Bum yeni dizisi Ghost Doctor hakkında neler söyledi?

Kim Bum, yakın zamanda tvN’in yeni dizisi “Ghost Doctor”da rol alması hakkında konuştu.

Heirs”in yönetmeni Boo SungChul tarafından yönetilen Ghost Doctor; geçmişleri, yetenekleri ve kişilikleri birbirinden çok farklı olan ancak bir şekilde kendilerini aynı beden ve ruhta bulan iki doktorun hikayesini anlatan medikal-fantastik türde bir yapım.

Rain dizide bir göğüs cerrahı olan Cha YoungMin karakterini canlandırırken, Kim Bum ağzında gümüş kaşıkla doğan bir asistanı, Go SeungTak’ı, canlandırıyor. Apink‘ten Son Naeun, tıp eğitimine rağmen doğaüstü olaylara ve mucizelere inanan acil servis stajyeri Oh SungJae’yi canlandırıyor. Uee ise dizide aynı zamanda Cha YoungMin’in eski kız arkadaşı olan bir beyin cerrahını, Jang SeJin karakterini canlandırıyor.

Kim Bum’un karakteri olan Go SuengTak, ayrıcalıklı bir geçmişten gelen oldukça zeki bir asistan. Büyükbabası hastanenin kurucusuyken, annesi vakfın başkanı. Karakter, stajyerlik için bir mülakata giriyor ve neden doktor olduğu sorulduğunda şu cevabı veriyor, “Çünkü annem ve büyükbabam bana doktor olmamı söyledi.” Karatker başlangıçta bir doktor olarak hiçbir görev bilincine sahip değilken beklenmedik bir kaza geçiriyor. Bu kaza sonucunda kendisini, dahi göğüs cerrahı Cha YoungMin ile karmaşık bir halde bulunca bu hayatında çok önemli bir dönüm noktası oluyor.

Kim Bum haberleri: Kim Bum yeni dizisi hakkında samimi açıklamalar yapıyor.

Kim Bum karakteri Go SeungTak hakkında samimi açıklamalar yapıyor. ”Go SeungTak’ı canlandırmaya, onun gerçekçi bir karakterden çok bir çizgi roman karakteri olduğunu düşünerek başladım. Şu ana kadar canlandırdığım projelerdeki karakterlerimin aksine, bu bazı komik özellikler taşıyor. Böylece seyirciler benim daha yumuşak bir yanımı da görebilirler.”

Aktör bunları söyledikten sonra ekliyor. Ancak, Go SeungTak yalnızca parlak tarafı olan bir karakter değil. Aynı zamanda acı bir hikayesi de var. Bu yüzden umarım onun çeşitli yönlerini görmeyi merakla beklersiniz.”

Kim Bum, karakterini tanımlamak için 3 anahtar kelime seçmesi istendiğinde şu kelimeleri seçiyor; “Ele geçirilmeden önce”, “ele geçirilmiş halde” ve “ele geçirildikten sonra”. Cha YoungMin ile beden ve ruhları birleşmeden önce Go SeungTak oldukça parlak ve neşeli bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu olağanüstü olay yaşandıktan sonra hayatında çeşitli olaylar yaşanıyor. Seyirciler bu noktadan sonra karakterde oluşan hızlı duygusal değişimleri açıkça görebiliyorlar. Kim Bum bu durumu şöyle açıklıyor, “Seyirciler Go SeungTak’taki değişimleri her sahnede görebiliyorlar. Bence bu dizinin ana noktası çünkü bunu yalnızca bu dizi ve karakterde görebiliyoruz.”

Kim Bum karakterleriyle ilgili ayrıntıları açıklamaya devam ediyor. “Go EunTak, bazı nedenlerden dolayı ameliyat yapamıyor. Ancak esasen insanları kurtarmak isteyen biri. Sonra özel bir insan olan Cha YoungMin‘le tanışıyor ve onun elleriyle insanları kurtarmak istiyor. Bu yüzden görevi ve inançları oldukça açık. Ancak bölümler ilerledikçe korkuları yüzünden yapamadığı ameliyatları da yapabileceğini hissediyor. Ben, Go SeungTak’ın gelişim hikayesine bu şekilde odaklandım.”

Aktör karakteriyle senkronizasyonuyla ilgili olarak da bir açıklama yapıyor. “Go SeungTak ile ilk karşılaştığımızda birbirimizden çok farklı olduğumuzu düşündüm. Çünkü o benden çok daha enerjikti. Ancak çekimleri yaparken Go SeungTak’ın mutluluk virüsünü yakalayabildim. Şu an onu canlandırırken pozitif bir güç buldum ve bu yüzden de mutluyum. Umarım, Ghost Doctor’u ve Go SeungTak’ı izleyen herkes böyle bir enerji yakalayabilir.”


Diziyi izliyor musunuz? En sevdiğiniz Kim Bum dizisi hangisi?

Kim Bum’un yeni dizisi ve karakteri hakkında konuşmalarına yer veren haberimiz burada sona eriyor. Aktör, diziyi çekerken oldukça eğlenmiş belli ki! Henüz, Ghost Doctor dizisini izlemediyseniz konusuna şuradan bakabilirsiniz; Ghost Doctor Konusu ve Oyuncuları.

Ayrılmadan önce en yeni dizilerden haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açmayı ve yorum bırakmayı unutmayın!

Not: Bu haber soompi’ye aittir.

You may also like...

1 Response

  1. diaryofmeri dedi ki:

    Bu diziyi izlemeyi iple çekiyorum <3

Ne düşünüyorsunuz?