Queen In Hyun’s Man-Zamanda Yolculuk Temalı Sıcacık Bir Dizi!

Yazımızın ikinci dizisi ise bayılarak izlediğim Queen In Hyun’s Man dizisi.

[“Bu dizileri izledim ve yeni dizi arıyorum” diyorsanız çoğunluğu 2019 Kore dizilerinden oluşan dizi tanıtımlarına bakabilirsiniz~]

Queen In Hyun’s Man dizisi 2012 yılında 16 bölüm olarak tvN kanalında yayımlandı. Senaristliğini Kim YoonJu ve Song JaeJong’un yaptığı dizinin yönetmenliğini Kim ByungSoo yapmış.

queen ın hyun's man konusu, kore dizi önerileri

Zamanda yolculuk yaparak geleceğe giden alimimiz.

Queen In Hyun’s Man Konusu; Kim BongDoo isimli genç bir alimin ailesi başbakanın attığı iftiralar yüzünden öldürülüyor. Kim BongDoo’da başbakanın yeni kurbanı olan Kraliçe InHyun’u korumaya karar veriyor. Tam hayatının tehlikede olduğu bir anda kendisini bomboş bir odada buluyor. Dışarı çıktığında çevresindeki her şeyin değiştiğini fark ediyor. Tanıdığı saray, tanımadığı aletler ve insanlarla dolmuş. Kendi zamanından yüzyıllar sonrasına bir şekilde gelmiş olan BongDoo karşısında tanıdığı birini buluyor:Kraliçe InHyun. Tarihi bir dizide Kraliçe InHyun’u canlandırmak için seçilmiş olan oyuncu Choi HeeJin ve alimimiz bu şekilde karşılaşıyor.

Queen In Hyun’s Man Oyuncuları;

queen ın hyun's man konusu,zamanda yolculuk kore dizileri,kore dizi önerileri

Queen In Hyun’s Man’in ana karakterleri.

Dizide ana karakterlerden olan alimimiz Kim BongDoo’yu Ji HyunWoo canlandırıyor. Ji HyunWoo’yu ilk kez bu dizide izlemiş ve çok sevmiştim. Bu dizideki karakteri gerçekten çok güzel. Ji HyunWoo’yu en son Love in Sadness dizisinde de severek izledim.(Romantik-dram Kore dizilerini sevenler bu diziye de bir göz atmalı.:))

Dizide deli dolu kadın karakterimiz olan Choi HeeJin’i ise Yoo InNa canlandırıyor. Sanırım Yoo InNa’yı da ben ilk kez bu dizide izledim fakat son yıllarda kendisi Goblin’deki unutulmaz Sunny rolü ile hatırlanıyor. (İzlemeyenler mutlaka Goblin’i de izlesin.) Kendisi en sevdiğim kadın oyunculardan biridir.

İzlemeyi Düşünenlere

İzlemeye düşünenler için mini Queen In Hyun’s Man yorumuna başlayalım. Queen In Hyun’s Man zamanda yolculuk temalı Kore dizilerinden biri. Hatta belki de en güzel zamanda yolculuk temalı Kore dizilerinden. Farklı türlerde en iyi Kore dizilerinden seçerek yeni dizilerden de bahsetmeye devam edeceğim Efsane Kore Dizileri serisinde ilk önce zamanda yolculuk temalı Kore dizilerini seçmiştim. Queen In Hyun’s Man bu serinin ikinci dizisi. İlk dizi Rooftop Prince idi. Rooftop Prince’in tanıtımında iki dizi benzer mi değil mi ikinci yazıda bahsedeceğimi söylemiştim. (Rooftop Prince’i izlemeyenler buradan hemen yazıya gidebilir~)

Eğer hala iki diziyi de izlememiş ve iki dizinin de konularına bakmışsanız “Aa, aynı değil mi bunlar?” diye düşünmüş olabilirsiniz. Nitekim dizilerin yayınlandıkları tarih de birbirine yakın olduğu için böyle düşünen ve birinden birini izlemeyen çok kişi olmuştu. Daha sonra kalan diziye de şans verip izleyen herkesin çok beğendiğine şahit oldum.

İki dizinin benzeyen yanı zaman yolculuğu. Fakat bu Rooftop Prince’de çok daha eğlenceli işlenmişken, Queen InHyun’s Man’de daha duygusal işlenmiş. İki dizide çok, çok severek izlediğim dizilerden. Tarihi dizileri sevmenize rağmen izlerken sıkılıyorsanız zamanda yolculuk yapılan diziler eski Kore havasını da barındırdığı için hoşunuza gidecektir.

Son olarak; dizimiz hem duygusal hem de heyecanlı bir Kore dizisi. Bu türde Kore dizi sevenler hala bu diziyi izlemediyseniz mutlaka izleyin!

Diziyi izlemek isteyenler için Queen In Hyun’s Man birinci bölüm linki burada! İlk defa izleyecek ve tekrar izleyecek herkese keyifli seyirler!

Mini Dizi Sözlüğü;

인현왕후의 남자

Kral: 왕 (vang)

Veliaht: 황태자 (hvang teca)

Gelecek: 미래 (mire)

Geçmiş: 과거 (koago)
Alışmak: 익숙하다 (iksukhada)

Çatı: 옥상 (oksang)

Oyuncu: 배우 (beu)

Kraliçe: 왕후 (vang hu)

Erkek: 남자 (namca)

Minihanok’a ilk defa geliyorsanız, her dizi tanıtımı yazısında minik bir sözlük var. Korece öğrenenler için sitede hemKorece kitap tavsiyesihem deKorece kelimelerlisteleri var. Fakat bu birkaç kelimeden oluşan dizi sözlüklerini Kore dizisi izleyen herkes için ekliyorum. (Ben dizi izlerken daha önce öğrendiğim kelimeleri duymak ve anlamak çok hoşuma gidiyor.) İnşallah sizlerin de hoşuna gider:)

Sizin için kalbinizde yer etmiş ,en efsane Kore dizisi hangisi? Yorumlara bekliyorum~

Keyifli Seyirler~

You may also like...

2 Responses

  1. Şebnem dedi ki:

    Yayınlandığı senesi izlemiştim kaç yıl oldu hala unutamadım zaten zamanda yolculuk dizilerine bayılırım bir de tarihi dizilere bu hem modern hem tarihi hem zamanda yolculuk hem muhteşem senaryo hem sürükleyici bir dizi peş peşe kaç bölüm izlemiştim ilk başladığımda herkese tavsiye ederim ayrıca happy end olduğu için daha bi mutlu bitirmiştim önüme gelene önerip durmuştum tek kelimeyle muhteşem bir dizi ???

  2. minihanok dedi ki:

    Bu güzel yorum için coook tesekkurler?
    Gerçekten geçmişten gelen bir kişiyi günümüzde izlemek çok keyifliydi. Işler öyle bir karışıyor ki neler olabileceğini keşfedemeyip heyecanla izliyorsunuz bölümleri. Hâlâ izlemeyen çok kişi var Inşallah onlar da izler bu harika diziyi??Yorumunuz için tekrar teşekkürler.(Haha evet mutlu son çok onemli?)

Ne düşünüyorsunuz?