Your Honor Dizi Tanıtımı

your honor

Your Honor 2018’in hukuk temalı Kore dizilerinden biri.

Han SooHo ve Han KangHo karakterleri birbirinden çok farklı ikiz kardeşlerdir. SooHo başarılı bir öğrencilik hayatı geçirmişken, KangHo yıllarını haylazlık yaparak geçirmiştir. Yıllar sonra SooHo başarılı bir hakim olmuştur, KangHo ise dolandırıcılık gibi suçlardan hapse girip çıkmıştır. Bir gün Kangho hapisten çıkar, annesiyle yaşadığı tartışmadan sonra kendisinden çok daha iyi bir hayat yaşayan kardeşinin evine gider. SooHo evde yoktur. KangHo evde kalınca SooHo sanılır ve adliyeye gitmesi gerekir. Kardeşi ortada olmadığı için hakimlik yapmak zorunda kalacaktır.

Hukuk eğitimi almamış, üstelik sabıkalı biri hakimlik yapabilir mi? Yaparsa ne olur?

Your Honor SBS’de yayınlandı ve yayınlandığı sürede bir çok diziyi geride bırakarak iyi bir reyting elde etti.
Dizi 32 bölüm, bölümler yarımşar saatten oluştuğu için diğer 16 bölümlük diziler kadar uzunluğu.
Dizinin yönetmenliğini Boo Sung-Chul, senaryo yazarlığını ise Chun Sung-ıl yapmış.

Oyuncularımıza ve Karakterlerine geçelim;

your honor dizisi

 

 

 

 

 

Dizinin ikizlerini Yoon ShiYoon canlandırıyor. Dizinin ana karakterlerinden biri sabıkalı olan Kangho. Çocukluklarından itibaren abisine farklı davranan, ayrıcalık gösteren annesine çok kızgın olan Kangho ondan öcünü almak için ilk başlarda haylazlığı bırakıp ders çalışmaya karar vermiş. Her sınavda ülke birincisi olan ikizini geçemeyince de dikkatsiz bir yaşam sürmeye başlamış ve türlü suçlardan sürekli hapse girip çıkmış.

Gerçek ismi Yoon DongGu olan Yoon ShiYoon’u ilk kez sevilen dizilerden biri olan Flower Boy Next Door’da izlemiştim. Mimiklerini kullanmakta son derece başarılı bir oyuncu. Bu dizide de beğenerek izledim. (FT.ISLAND’ın vokali HongKi’ye yüz ve tavır olarak çok benzetiyorum kendisini, söylemeden geçmeyeyim 🙂 )

Grand Prince, The Best Hit, Romance Full of Life son dizilerinden bazıları.

 

your honor dizisi

 

 

 

 

 

Han SooHo’nun ofisinde çalışmaya başlayan stajyer, hukuk öğrencisi Song Ji-Hyun’u Lee Yoo-Young canlandırıyor.
Song JiHyun’un ablasının başına kötü bir olay geliyor. Hakimlerin adaleti sağlamakta yetersiz olduklarını gördükten sonra JiHyun, bizzat kendisi hukuk okuyarak ablasının hakkını savunmaya karar veriyor. Stajyer olarak Hakim Han SooHo’nun ofisine verilmesiyle de ofiste hakim rolü yaparak çalışmak zorunda kalan KangHo ile yolları kesişiyor.

Kendisini en son Tunnel‘ de izlemiş, oyunculuğunu beğenmiştim. Burada ana karakterlerden biri olduğu için oyunculuğunu daha çok görme fırsatım oldu. Saçlarından mıdır yoksa öğrenci rolünde olmasından mıdır bilemiyorum, burada çok daha genç göründüğünü düşündüm.

 

Hakim Han SooHo’nun kız arkadaşı olan, spiker Joo Eun’ı HELLOVENUS grubundan Nara canlandırıyor. Suspicious Partner dizisinde tanımıştım kendisini, izlediğim iki dizisi de hukuk temalı diziler. Oyunculuğu iyi olan sanatçılardan biri olduğunu düşünüyorum.

İzlemeyi Düşünenlere,

Maalesef dünyanın her yerinde hukuku istediği gibi kullanan insanlar var ve her zaman adalet sağlanamıyor. Kore son zamanlarda çok fazla hukuk temalı dizi yapıyor ve bu konuda da güzel mesajlar veriyor. Diğer hukuk temalı dizilere oranla, bazılarında ana konudan uzaklaşma sorunu olabiliyor, Your Honor’da anlatılmak istenen şeyler dizinin içine güzelce yerleştirilmiş. Hukuk teması diziler arasında en kalitelilerinden biri Your Honor.

İlk bölüm akıcı değil ama dizi sonrasında açılıyor, oldukça akıcı ve keyifli bir diziydi. İlk bölümünden sıkılsanız da kapatmayın! ?

Karakterler çok renkli, çok eğlenceli. Özellikle ShiYoon’un canlandırdığı KangHo’yu izlemek çok keyifliydi.

Fragmanları izlemek isteyenler için;

Keyifli seyirler dilerim~

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?