The Secret Life of My Secretary Dizi Tanıtımı

Yeni biten bir romantik-komedi Kore dizisi olan The Secret Life of My Secretary dizisinin tanıtımıyla geldim!

2019 Kore dizilerinden, romantik komedi türündeki dizimizin yönetmenliğini Lee GwangYoung , senaristliğini Kim AJung yapıyor. Yarımşaar saatten 32 bölüm olan dizi SBS kanalında yayımlandı.

Dizi yüzleri ayırt edemeyen bir patron ve çalışkan bir sekreter etrafında dönüyor.

The Secret Life of My Secretary konusu, kore dizi önerisi,kore dizi 2019,minihanok blogThe Secret Life of My Secretary dizisinin sekreter ve patronu 🙂

The Secret Life of My Secretary Konusu ve Oyuncuları

Jung GalHee bir şirkette yönetici olan Do Minİk’in sekreteridir. GalHee bu şirkette sekreterlik yapmaya başlayalı henüz bir yıl olmuştur ve kalıcı bir eleman olabilmek için var gücüyle çalışmaktadır. Patronu Minİk ise geçmişte yaşadığı bir olay yüzünden her sene sekreterini değiştirmektedir. Bir yıl dolduğu için GalHee ile de yollarını ayırır. GalHee ile yollarını ayırdıktan kısa bir süre sonra arkadaşıyla buluşmak üzere buluşma yerine gittiğinde saldırıya uğrar. O sırada orada bulunan GalHee yardımına yetişse de Minİk yüksek bir yerden düşer ve kafasına darbe alır. Bu olay yüzünden yüz körlüğü hastalığına yakalanır. Kısa bir süre önce kovduğu sekreteri Jung GalHee’nin yüzü dışında kimsenin yüzünü ayırt edememektedir. GalHee işini kazanmaya çalışırken patronuna bir çok konuda yardımcı olmaya başlar. Patronun yüz körlüğü hastalığı yüzünden kısa sürede işler birbirine karışacaktır.

Dizinin çatlak patronunu Kim YoungKwang, kırmızı ceketli sekreterini de Jin KiJoo canlandırıyor.

Kim YoungKwang’ı daha önce yan rollerde izlemiştim. (Çok sevdiğim bir grup olan INFINITE’den, SungYeol’un de oynadığı dizi olan D-Day‘de de Kim YoungKwang başroldü. Uzun süredir izlemek istesem de bir türlü başlayamadım bu diziye, farklı diziler çıkınca unutmuşum onu. Kim YoungKwang’ı başrolde görmeyi sevdim, diğer dizilerine de bakacağım.)
YoungKwang dizide, yüz körü hastalığından muzdarip bir insanı canlandırıyor. Rolüne yakışmış ben keyifle izliyorum. Aşırı kendini beğenmiş, işkolik, mükemmeliyetçi bir patrondan çok eğlenceli, biraz da çatlak bir karakter olmasını da sevdim. (Bu arada YoungKwang’ı Lee SeungKi‘ye acayip benzetiyorum!??)

Jin KiJoo dizide, gayretli bir sekreteri canlandırıyor. O kadar gayretli ki resmen kendisini unutmuş. Balıkları beslemek, ayakkabı giyerken tutunulacak destek olamaya kadar yapmadığı iş kalmayan GalHee de renkli bir karakter. ?
Jun KiJoo’yu en son geçen sene yayımlanan Come And Hug Me dizisinde izlemiştim. The Secret Life of My Secretary dizisinde ki oyunculuğunu daha çok beğendim sanırım.( Özellikle ağlama sahnelerinde çok yetenekli.)

The Secret Life of My Secretary Yorum

Diziye çok büyük bir hevesle başlamamıştım açıkçası. Son zamanlarda güncel diziler takip ettiğim için (Abyss vb.) bölüm beklerken yeni bir diziye başlamaya karar verdim. Adını sıkça duyduğum ve oyuncularını da sevdiğim için bu diziye başladım.

Diziye hevesle başlamama nedenim sekreter-patron bulunan dizilere biraz ön yargım olmasıydı. (Dizinin çok fazla seveni olsa da geçen sene yayınlanan ‘Why Secretary Kim‘ benim beklentilerimin çok altında kalan bir diziydi. Başrol oyuncuları olan Park SeoJoon ve Park MinYoung çok beğendiğim oyuncular olsalar da dizide pek doğal gelmemişlerdi bana.)

minihanok the secret life of my secretary

Do Minİk ve Jung GalHee

Dizi izlemeye başladıktan sonra çok beğendiğim bir dizi oldu. Elbette, klişe denebilecek sahneleri var fakat bana diğerlerine çok benzer bir dizi gibi hissettirmedi. Öncelikle oyuncu seçimi çok güzel olmuş. Başrollerin hepsi yetenekli oyuncular, fakat çok sık izlediğimiz yüzler değil. Yüzlerinin çok fazla eskimemesi iyi bir şey bence. Önceki rollerini unutup yeni bir rolde keyifle izleyebiliyorsunuz. İkinci olarak sekreter-patron ilişkisini sevdim ben. Sürekli iş buyuran bir patron yok, daha çok arkadaş gibiler. Aralarındaki seviyeli samimiyet güzel.
Dizinin yan rolleri de (onları da başrol olarak sayabiliriz herhalde) çok renkliler. İzleyince göreceksinizdir, ana karakterler kadar onların da seveni var.

minihanok the secret life of my sekretary

Dizimizin en sıra dışı karakteri olan ‘Veronica Park’ ?

Mini The Secret Life of My Secretary Sözlüğü;

Patron: 사장 (sacang)

Sekreter: 비서 (biso)

Şirket: 회사 (höesa)

Yüz: 얼굴 (olgul)

Doktor: 의사 (ıysa)

Yalan: 거짓말 (kocidmal)

The Secret Life of My Secretary birinci bölüm linki hemen izlemek isteyenler için burada! (Kore dizisi izlemek için en iyi sitelerden biri Koreanturk sitesidir.)

Dizi sıkılmadan izleyeceğiniz, eğlenceli bir yapım. Hem güldürüyor hem duygulandırıyor, heyecanla izletiyor kendisini. Eğlenceli, romantik komedi Kore dizisi arayanlar beğenerek izleyecektir.?

Diziyi izlediniz mi? Sekreter-patron konulu dizileri seviyor musunuz ?Hangi dizileri izliyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. ??

 

You may also like...

3 Responses

  1. munisshi dedi ki:

    diziyi görünce aklımda hemen ‘Veronika Park iyeyo ‘ sesi yankılanıyo ?

  2. doğancay dedi ki:

    diziye 15 dakika dayanabildim. sözde başroldeki erkek denyonun kasım kasım kasılmasından gına geldi be. bu koreli denyoların hepsi mi kasıntılı olur ya. bu ne ya. adamlar kasılmaktan role giremiyor. oyunculuk yerlerde sürünüyor. bayan oyuncular bu erkek oyuncuları beşe katlar.

  3. minihanok dedi ki:

    Ikı sene önce ızlemıstım, ancak kasıntı bir karakter olarak kalmamıs benim aklımda. Oyunculuğunu da cok severim, begenilen oyunculardan biri:)) Kadın oyuncular da gerçekten birbirinden yetenekli:)) Bu dizi size hitap etmemiş, blogdaki diğer dizilere bakmayı unutmayın. Keyifle izleyeceğiniz bir dizi bulursunuz Ins:))

Ne düşünüyorsunuz?