Abyss Dizi Tanıtımı

Abyss romantik komedi, fantastik, gizem gibi birçok türü içinde barındıran bir tvN dizisi. Yönetmenliğini Yo JeWon’un,  senaristliğini Moon SooYun’un yaptığı dizi 16 bölümden oluşuyor.

 

Abyss gizemli bir küre tarafından hayata döndürülen insanları anlatıyor.

Cha Min başarılı bir şirketin varisidir. Bir gün nişanlısından bir mesaj alır. Nişanlısı, Cha Min çok çirkin olduğu için onu daha fazla görmek istemediğini söylemektedir. Bu mesajdan sonra Cha Min sarhoş bir halde bir binanın çatısına çıkar, kendi hayatını sonlandırmak ister. Tam atlamak üzereyken vazgeçse de garip bir şey ona çarpar. Cha Min metrelerce yükseklikten aşağı düşüp hayatını kaybeder. Az sonra iki garip varlık Cha Min’in yanına gelir ve gizemli bir küre kullanarak onu hayata döndürürler. Cha Min hayata dönmüştür fakat görünüşü tamamen değişmiş, çok yakışıklı bir adama dönmüştür. İki gizemli varlık küreyi Cha Min’e verip kürenin yeni sahibinin o olduğunu söylerler. Cha Min daha başına gelenleri sindiremeden çok yakın bir arkadaşı olan Go SeYeon’un ölüm  haberini alır. Çok güzel bir kadın olan arkadaşı SeYeon savcıdır ve gizemli bir cinayete kurban gitmiştir. Cha Min arkadaşının cenazesine katılır ve çok kıymet verdiği arkadaşını hayata döndürmek için küreyi, Abyss‘i , kullanmayı dener. Şaşırtıcı şekilde SeYeon’da hayata döner. İkili hem SeYeon’un katilini aramaya başlar hem de kürenin gizemini çözmeye çalışır.

 

Abyss dizi karakterlerinden Cha Min ve Go SeYeon.

Abyss dizisinin başrollerinde Ahn HyoSeop ve Park BoYoung var.

Cha Min’i canlandıran Ahn HyoSeop’u en son 30 But 17 dizisinde  çok severek izlemiştim. Orada tam bir liseliyi canlandırıyordu, bu dizide biraz daha olgun(kilo almış herhalde😄) bir rolde. Yaşı oynadığı rolden çok daha küçük olduğu için rolünden genç gösterse de izlerken çok rahatsız olmuyorum.

Go SeYeon’u canlandıran Park BoYoung çok sevdiğim kadın oyunculardan biridir. En son Do BongSoon dizisinde izlemiştim sanırım kendisini. Uzun süre sonra yeni bir dizisini izlemiş oldum Abyss ile. Oyunculuğu çok güzel.(Acaba şu saçlarını uzatsa mıydı biraz😄)

İzlemeyi Düşünenlere;

Abyss Mayıs ayında başladı ve yakın zamanda da final yapacak. Diziyi ilk bölümden beri güncel bir şekilde takip ediyorum. Bu yazıyı çoğunlukla diziyi izlemeye henüz başlamamış olanlar okuyacağı için çok ayrıntıya girmeden fikirlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Dizi, insanları farklı bedenlerde hayata döndüren Abyss isimli bir gizemli küre tarafından hayata döndürülen iki karakterin yaşadıklarını gösteriyor. Küremiz ve etkileri sayesinde fantastik bir yapım olarak da adlandırıyoruz diziyi. Fakat dizi melekler, şeytanlar, olağanüstü varlıklarla dolu değil. Bu yüzden çok fantastik unsur barındıran yapımları sevmeyenler de beğenerek izleyebilir Abyss’i.

Ben hem hukuk hem polisiye dizilerini çok severim. Abyss dizisinde de çözülmeye çalışılan cinayetler, bu türleri sevenlerin hoşuna gidecektir.

Abyss dizi resim
Abyss dizi karakterleri

Dizinin başında bedenler değiştikten sonra bir kaç bölüm boyunca biraz alışma problemi yaşadım açıkçası. Fakat 2,3 bölüm sonra hem karakterlere alışıyorsunuz hem de dizi sürüklemeye başlıyor.

Dizide zaman zaman bazı mantık hataları,duraklamalar oluyor bu yüzden beğenmeyenler olmuş Abyss’i , fakat çok severek hatta bayılarak izleyenlerin sayısı da fazla.

Dizi bazı eleştiriler alsa da ufak hatalar beni çok rahatsız edip izleme keyfimi kaçırmadı. Diziyi heyecanla ve merakla izliyorum. Romantik komedinin yanında gizem içeren dizileri sevenlere bu diziye bir şans verin derim:)

Mini Abyss Sözlüğü;

Bilye,küre: 구슬(kusıl)

Ölüm: 죽음(çugım)

Yüz: 얼굴(olgul)

Savcı: 검사(gomsa)

Doktor: 의사(ıysa)

Tehlike: 위험(vihom)

Katil: 살인범(sarin bom)

Cinayet: 살인(sarin)

Sahip: 주인(cuin)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir