See You in My 19th Life Yorumu: Aranan Romantik Komedi Bulundu!

Daha önce yaşadığınız 18 farklı hayata dair her şeyi hatırlasaydınız ne yapardınız?

Diyelim ki defalarca reenkarne oluyorsunuz. Yani şimdiki ömrünüz bir şekilde sona eriyor ve tekrar dünyaya geliyorsunuz. Bu sefer bambaşka bir cinsiyetiniz, bambaşka bir aileniz ve bambaşka bir hayatınız var. Ancak bir şey var ki, sizin sil baştan yeni bir yaşama başlamanızı engelliyor: Geçmişteki hayatlarınıza dair her şeyi ama her şeyi hatırlıyorsunuz. Böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız?

İşte, yeni Netflix dizisi See You in My 19th Life tam da bu durumu yaşayan bir kadının hikayesini anlatıyor.

Peki, See You in My 19th Life Kore dizi konusu ne? Oyuncuları kimler? Dizi kaç bölüm? Ve en önemlisi, dizi izlemeye değer mi? Bu yazıda aşağı sıraya göre tüm bunların cevabını bulacaksınız.

 • Dizi Konusu
 • Dizi Bilgileri (Bölüm Sayısı, yayın günleri vb.)
 • Oyuncular ve Karakterleri
 • Dizi Yorumu

see-you-in-my-19th-life-konusu

See You in My 19th Life Dizi Konusu

Ban JiEum (Shin HyeSun), 20’li yaşlarında bir kadındır ancak hayatı yaşıtlarınınkinden çok daha farklıdır. Çünkü Ban JiEum, daha önce defalarca kez dünyaya gelmiş, bambaşka hayatlar yaşamıştır. Önceki yaşamlarında farklı ülkelerde doğmuş, savaşlar görmüş hatta bir erkek olarak bile yaşamıştır. Her yaşamı ona birbirinden yararlı beceriler miras bırakmış olsa da ruhunun yorulmasına sebep olmuştur.

Bu yüzden Ban JiEum ömrü boyunca, geçmiş hayatını hatırlamaktan hep nefret etmiş; her şeyi unutmayı dilemiştir. Ta ki 18. yaşamına kadar. Ban JiEum, 18. yaşamında varlıklı bir ailenin kızları olarak dünyaya gelir. 12 yaşında küçük bir kızken tanışacağı bir çocuk yaşama bakışını tamamen değiştirecektir.

JiEun, 18. yaşamında SeoHa isminde bir çocukla tanışır. Bu ikili kısa zamanda çok yakın bir dostluk kurar. Ancak yaşadıkları korkunç bir şey yollarını ayıracaktır.

JiEun, 18. yaşamının beklenmedik bir şekilde sona ermesiyle gözlerini 19. yaşamına açar. Bu yaşamında tek amacı SeoHa’yı bulmak ve güvende olduğundan emin olmaktır. Bu yüzden 20’li yaşlarına geldiğinde SeoHa’nın karşısına çıkar.


Dizi Bilgileri

Netflix‘in romantik komedi ve fantasik türündeki yeni dizisi, son günlerde Kore dizi severlerin en çok konuştuğu yapımlardan biri oldu. Dizinin yönetmenliğini romantik komedi dizilerinde tecrübeli olan Lee NaJeong yapıyor. Yönetmen daha önce Love Alarm, Fight for My Way ve Oh My Venus gibi hit yapımlara da imza atmış.

See You in My 19th Life Webtoon: Dizi Lee Hye tarafından yazılan, aynı isimli bir webtoon’dan uyarlama. Dizinin senaryosu Lee Hye ve Choi YoungRin isimli senariste ait.

See You in My 19th Life Kaç Bölüm, Yayın tarihi ne?

17 Haziran 2023‘te başlayan dizi, 12 bölümden oluşuyor. See You in My 19th Life hangi günler yayınlanıyor sorusunun cevabı ise, Cumartesi ve Pazar. Son olarak, See You in My 19th Life Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.


see-you-in-my-19th-life-konusu-oyuncuları-cast-yorumu

see-you-in-my-19th-life-oyuncuları-cast

See You in My 19th Life Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

See You in My 19th Life dizi oyuncuları arasında Mr. Queen dizisinin yıldızı Shin HyeSun ve Yumi’s Cells yıldızı Ahn BoHyun gibi isimler yer alıyor.

Shin HyeSun dizide tekrar tekrar dünyaya gelen bir karakteri canlandırıyor. Nihayetinde 19. yaşamında Ban JiEum olarak dünyaya geliyor ve önceki yaşamındaki birini arıyor.

Shin HyeSun yeni dizisi, birkaç yıl aradan sonra yer aldığı ilk yapım. Kendisini en son yine bir Netflix orijinali olan hit Mr. Queen dizisinde izlemiştik. Ben oyunculuğunu beğeniyorum.

Shin HyeSun dizileri arasında Still 17‘yi izlemediyseniz o diziye de mutlaka bakmanızı öneririm.


Still 17 Dizi Yorumu: İçinizi Isıtacak Muhteşem Bir Romantik Kore Dizisi!


Ahn BoHyun yeni dizisinde Mun SeoHa isimli bir adamı canlandırıyor. Mun SeoHa çocukluğunda çok sevdiği birini kaybetmiş; daha bu olayı atlatamadan oldukça acı bir olay yaşamıştır. Şimdilerde genç bir adam olan SeoHa bir gün hiç beklemediği biriyle karşılaşacaktır.

Ahn BoHyun See You in My 19th Life dizisinde travmatik geçmişe sahip bir karaktere hayat veriyor. Kendisi en sevdiğim Güney Koreli oyunculardan biri. Bence çok başarılı bir isim ve ekrana çok yakışıyor.

Ahn BoHyun dizileri arasında da özellikle Yumi’s Cells ve My Name dizilerini öneririm. Onu bir aksiyon dizisinde izlemek isteyenler Jo BoAh ile başrolünü paylaştığı Military Prosecutor Doberman dizisini de listelerine ekleyebilirler.


Yumi’s Cells: Son 10 Yılın En Başarılı Romantik Komedisi


Ha YoonKyung dizide geçmişi SeoHa ve JiEum’la bağlantılı Yoon ChoWon karakterini canlandırıyor. Ha DoHyun karakterine ise Ahn DongGoo hayat veriyor.

See You in my 19th Life çocuk oyuncuları da muhteşem bir performans sergiliyor.

Park SoYi, Ban JiEum karakterinin çocukluğuna hayat veriyor. Kim SiA, karakterin 18. yaşamındaki kıza hayat verirken; Jeong HyunJun ise SeoHa’nın çocukluğunu canlandırıyor. Dizideki tüm çocuk oyuncular büyük bir alkışı hak ettiği için onları da eklemek istedim.

See You in My 19th Life dizi oyuncularının tamamına buradan ulaşabilirsiniz: See You in My 19th Life cast


ahn-bohyun-shin-hyesun

See You in My 19th Life Dizi Yorumu

2023 yılı birçok güzel Kore dizisinin yayınlandığı ve yayınlanmaya devam ettiği bir yıl oluyor. Ancak kendi adıma uzun zamandır sürükleyici bir romantik komedi izlememiştim. Shin HyeSun ve Ahn BoHyun‘un yeni dizisi o kadar güzel başladı ki, hemen dizi üzerine düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Hazırsanız, See You in My 19th Life dizi yorumu bölümüne başlıyoruz. Merak etmeyin, diziye dair heyecan kaçıracak bir spoiler paylaşmayacağım.

See You in My 19th Life draması bir romantik komediden aradığınız her şeye sahip!

Bence yeni Netflix dizisinin bu kadar çok sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri, tam bir romantik komedi Kore dizisi olması! Kore dizilerinin klasiği çocukluktan tanışma var. Sevilesi ana karakterler ve renkli yan karakterler var.

Ana karakterlerin arasındaki bağı güçlendirecek dramatik olaylar, travmalar var. Bunun yanında tüm bu elementleri bir üst noktaya taşıyacak muhteşem bir fantastik hikaye var.

Kısacası, See You in My 19th Life Kore dizisi, bir romcom’dan beklediğiniz her şeye sahip!

Dizi, ana kadın karakterimizin geçmişini hızlı bir şekilde özetleyerek başlıyor. Onlarca farklı hayat yaşamış ve nihayetinde 19. kez dünyaya gelmiş biri olduğunu öğreniyoruz. Sonra dizi, bir önceki yaşama dönüyor ve 18. yaşamında onun için çok özel biri ile tanıştığını görüyoruz.

Zaten sonrası da bu kişi olan SeoHo‘yu bulmasıyla gelişen olayları anlatıyor.


shin-hye-sun-dizileri

shin-hyesun

Diziyle ilgili beğendiğim şeyler;

 • Öncelikle, dizi gerçekten güzel bir hikayeye sahip. Fantastik elementler dizilere bambaşka bir boyut katıyor. See You in My 19th Life dizisi de bunu başarmış.
 • Ahn BoHyun ve Shin HyeSun yakışan bir ikili olmuşlar. İkisi de çok başarılı isimler.
 • Ana karakterler arasındaki özel bağı hissediyorsunuz. İkisinin de travmaları var ve birbirlerine iyileşmelerinde yardım edeceklerini anlıyoruz. Bence bu her zaman karakterlerin bağını derinleştiren bir şey oluyor. Bu yüzden heyecanlıyım.
 • Dizinin havası çok güzel. Hem komik hem de oldukça dramatik sahneler var. Eski Kore dizilerindeki havayı özlediyseniz, bu dizide onu bulabileceğinizi düşünüyorum.
 • Dizi oldukça sürükleyici. 12 bölüm olarak planlandığı için sürekli bir olay oluyor ve hızlı ilerliyor. Bu (az sonra bahsedeceğim) bazı problemlere de yol açıyor bence. Ancak genel olarak oldukça akıcı ve sürükleyici bir dizi izliyoruz.
 • Henüz dizinin ilk bölümlerini izledik. Ancak belli ki ilerleyen bölümlerde dizi daha da heyecanlı bir hale gelecek. Reenkarnasyon olayının karakterin geleceğini nasıl etkilediğini ve durum böyleyken çifti nelerin beklediğini izleyeceğiz. Bence dizi gittikçe açılacak.

Peki, dizide beğenmediğim noktalar neler?

See You in My 19th Life harika bir dizi olsa da, bence çok daha iyi olabilecek birkaç noktası da var.

 • Dizinin hikayesinde farklı olsaydı daha iyi olurdu, diyeceğim ilk şey, kızın henüz bir çocukken SeoHa’dan hoşlanması olurdu. Ana kadın karakterimiz, 18. yaşamında SeoHa ile tanışıyor ve o zamandan itibaren aralarında duygusal bir bağ oluştuğunu anlıyoruz. Bu bağın ne kadar romantik bir bağ olduğunu tam bilemesek de, 24 yaşındaki Bang JiEum’un SeoHa’yı görür görmez verdiği tepkilerden ondan hoşlandığını anlayabiliyoruz.

Bence, ikili iki çocukluk arkadaşı olarak kalsa, ve aralarındaki romantik ilişki 19. yaşamdaki karşılaşmalarında başlasa daha iyi olabilirdi. Bu SeoHa için böyle olsa da, bence JiEum karakterinin de duygularının gelişimini izlemek daha keyifli olurdu. Dizinin şuanki haliyle çok hızlı ilerleyen bir gelişim var.

 • Yine dizinin hızlı ilerlemesinden kaynaklı olabilir, bence ana kadın karakterin duyguları çok iyi verilemiyor. Kavuşmak için bir ömürdür beklediği insanın karşısına çıkıyor, ancak sonrasındaki gelişmeler yaşadığı duyguları seyirciye geçirmekte başarısız olabiliyor. Ben JiEum karakterini biraz fazla plan odaklı buldum. Evet, SeoHa’yı bulmak çok uzun zamandır yaptığı bir plan, ancak nihayet bunu başardığında daha heyecanlı olmasını beklerdim. SeoHa ile konuşurken ya da birlikteyken JiEum’un duyguları daha fazla yansıtılmalı.

Bu haliyle JiEum karakterinde bir durgunluk, hiçbir şeye çok heyecanlanmama hali var gibi. Bu, çoktan 18 farklı hayat yaşamış olmasından kaynaklı yapılan bir şey de olabilir. Ancak yine de ileriki bölümlerde JiEum’un duygu düşünceleri daha iyi yansıtılır diye umuyorum.

Sonuç olarak: See You in My 19th Life izlemeye değer mi?

Evet, dizi kesinlikle izlemeye değer!

Dizide geliştirilebilecek birkaç nokta olmasına rağmen, bence çok keyifli bir romantik komedi dizisi. Güzel ve farklı bir hikaye, başarılı performanslar ve harika karakterler var. Yukarıda bahsettiğim noktalara rağmen, dizinin seyirciyi hikayeye çekme gücü yüksek.

Bence, romantik komedi seven herkes diziye bir şans vermeli. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler. Diziyi izleyen ve yazıyı buraya kadar okuyan herkesi de yorumlara bekliyorum. Yorumlarınız benim için çok değerli. Lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın!


Diziyi izliyor musunuz? Sizce dizi izlemeye değer mi?

En yeni Kore dizilerinden ve dizi yorumlarından anında haberdar olmak için, Minihanok’u takip etmeyi unutmayın. Bloğu takip etmek için, abone ol kutusuna mail adresinizi yazmanız yeterli.

Bir sonraki yorumda görüşmek üzere!

See You in My 19th Life Fragman İzle

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?