Train Kore Dizisi Güncel Yorum-Beraber İzleyelim!

Herkese Merhaba!

Geçtiğimiz günlerde 2020 Kore dizileri arasında yerini alan Train her hafta birbirinden heyecanlı yeni bölümleriyle devam ediyor. Polisiye-gerilim Kore dizileri hayranı biri olarak OCN’in bu muhteşem yapımı benim için daha şimdiden bu senenin en iddialı dizilerinden biri oldu. En iyi 2020 Kore dizileri listemde yerini aldı. Bu yüzden diziye başlar başlamaz bu muhteşem diziyi sizlere de tanıtmak için Train Kore dizisi konusu, karakterleri, mini yorumu, bölüm linkleri ve daha birçok şey olan tanıtım yazısını paylaşmıştım. Diziye henüz başlamamış olanlar buradan Train konusu-tanıtım yazısına ulaşabilir tık tık.

Paylaştığım bütün 2020 Kore dizileri önerileri gibi Train konusu ve mini yorumu olan yazımda da spoiler olmaması ve henüz diziyi izlememiş olanların heyecanının kaçmaması için detay vermeden hazırlamıştım tanıtım yazısını. Fakat Train o kadar heyecanlı bir yapım ki! Gerilim dolu bölümlerini heyecanla izlerken “ne oldu, ne olacak, katil kim?” diye düşünüp duruyorsunuz. Bu kadar kaliteli ve kurgusu sağlam bir dizi gelmişken ve üzerinde fikir üretmek bu kadar keyifliyken ben de Train için “Birlikte İzleyelim” yazısı yazmaya karar verdim!

train-karakterleri

Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

Başlamış ve başlayacak 2020 Kore dizileri

En iyi polisiye Kore dizileri

Gizem-gerilim türünde Kore film önerileri

Gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri

 

Birlikte İzleyelim yazıları izlediği dizi hakkında konuşmak ve diğer bölümün yayınlanmasını beklerken olanlar ve olacaklar hakkında fikir üretmek isteyenler için çok keyifli oluyor!

Birlikte İzleyelim yazıları izlediği dizi hakkında konuşmak ve diğer bölümün yayınlanmasını beklerken dizide olanlar ve olacaklar hakkında fikir üretmek isteyenler için çok keyifli oluyor! Minihanok’u bir süredir takip edenler varsa hatırlayacaklardır, daha önce bir başka dizi için yine “Birlikte İzleyelim” yazısı hazırlamaya başlamıştım. Fakat hem o dizi konusu itibariyle Train Kore dizisi kadar düşündürücü değildi hem de bölüm sayısı çok daha fazlaydı. Bu sebeplerden dolayı da yazı yarım kalmıştı. Bu yüzden Train için böyle bir yazı yazıp yazmamak arasında kalmıştım. Fakat dizinin her bölümü bir diğerinden çok daha heyecanlı ve bölüm bittikten sonra ister istemez kendinizi üzerinde düşünürken buluyorsunuz.

Bu yüzden 2020 Kore dizileri arasında bu kadar beğendiğim bir dizi hakkında mutlaka yazmak istedim. Yazımız hem bir “Birlikte İzleyelim” yazısı olacak hem de Train Kore dizi yorumu! İnş. keyifle izlediğiniz dizinin keyifle okuyup, tahminlerinizle katıldığınız bir yazısı olur. O zaman haydi iriş kısmını daha fazla uzatmadan hemen dizimize geçelim!

Dizinin bölümlerinin linklerini de başlıkların altına ekleyeceğim. İzlediğiniz bölümün yorumundan sonra hemen diğer bölüme başlayabilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler~

Train 1. ve 2. Bölüm Yorumu

ilk iki bölümün yorumu en kısa zamanda eklenecek.

Train 1. bölüm izle– Train 2. bölüm izle

Train 3. ve 4. Bölüm Yorumu

Train Kore dizisi 3. bölüm izleTrain Kore dizi 4.bölüm izle

Train 2. bölümü DoWon’un SeoKyung’un ölüsüyle karşılaşmasıyla bitmişti. Ne yazık ki SeoKyung öldü ve DoWon yıkıldı. SeoKyung’un DoWon’a bıraktığı bir ses kaydı vardı. Bu ses kaydında katilin DoWon’un babası olmadığını ve kaybolan takıların ortaya çıktığını söylüyordu. Ve artık kendisini suçlu hissetmemesi gerektiği. Açıkçası SeoKyung’un ölümüne çok üzüldüm. İkisini bu dünyada birlikte mutlu bir şekilde izlemek isterdim.

DoWon trene atladı ve daha neler olduğunu anlayamadan kendisini diğer DoWon yüzünden bir kovalamaca içinde buldu. Daha neler olduğunu, nasıl bir şey içinde olduğunu anlayamadan polislerden kaçmaya başladı ve nihayet beklediğimiz bir karşılaşma gerçekleşti. DoWon kaçarken onu bir dedektif durdurdu. Bu dünyada yaşamına devam eden SeoKyung.

Trendeki katil SeoKyung’u öldürdükten sonra diğer dünyada trenden inen birini gördük: Diğer DoWon!

diğer-dowon

Karakterimizin diğer dünyada nasıl bir hayat yaşadığı hakkında biraz bilgi sahibi olduk. Bu arada DoWon bulunan kurbanların ve SeoKyung’un katilini ararken bazı tuhaflıklarla karşılaştı. Daha önce cesedini buldukları bir kız canlı olarak ortaya çıkmıştı, bu sefer de parmak izini broşürde buldukları adamın izini buldukları parmağının olmadığı ortaya çıktı. Buldukları broşürde yazan yerin artık kullanılmadığına şahit oldu DoWon. Ve tam olarak anlayamasa da gizemli şeyler olduğunu fark etti.

train-kore-dizi

train-kore-dizisi

SeoKyung’un zihinsel engelli üvey ağabeyiyle görüşmeye gittiğinde de ilginç bir şey öğrendik. DoWon duyamadı fakat zihinsel engelli ağabey katilin kendisi olduğunu söyledi. Ben bütün bu cinayetlerin katilinin ağabeyin, diğer dünyadaki hali olduğunu düşünmüyorum. Ya da en azından bu kadar başta seyirciye bunu belli edeceklerini düşünmüyorum. Fakat yine de onun da bu cinayetlerde bir parmağı olması çok muhtemel. Zihinsel engelli olan ” Katil benim.” dediğine göre ya diğer dünyadan gelen kendisinin bir cinayet işlediğini gördü ya da başka bir şeye şahit oldu. Onun diğer dünyadaki halini henüz göremedik, nasıl bir yaşam sürdüğünü merak ediyorum.

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

Dowon-seokyung’un-üvey-ağabeyi-ile

DoWon istasyonda duyduğu bir tren sesiyle beraber kendisini yepyeni bir dünyanın içinde buldu!

Diğer dünyadaki DoWon ise yine bir dedektif olarak karşımıza çıktı fakat bir sebepten polisten kaçtığını gördük. Diğer dünyadaki DoWon’un polisle olan kovalamacası trende devam ederken SeoKyung’u kaybetmeye dayanamayan DoWon’da kendisini terk edilmiş tren istasyonunda buldu. Tam hayatını sonlandıracaktı ki bir ses onu uyandırdı: Terk edilmiş istasyonda bir tren sesi!

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

dowon-hayatını-sonlandırmak-üzereyken

Bu sahne çok duygusaldı. DoWon, SeoKyung’un öldüğü yere geldi, onun ses kaydını dinleyerek. (İkisini aynı karede göstermeleri çok güzeldi, beğendiğim sahnelerden biri oldu.)

DoWon trene atladı ve daha neler olduğunu anlayamadan kendisini diğer DoWon yüzünden bir kovalamaca içinde buldu. Daha neler olduğunu, nasıl bir şey içinde olduğunu anlayamadan polislerden kaçmaya başladı ve nihayet beklediğimiz bir karşılaşma gerçekleşti. DoWon kaçarken onu bir dedektif durdurdu. Bu dünyada yaşamına devam eden SeoKyung.DoWon trene atladı ve daha neler olduğunu anlayamadan kendisini diğer DoWon yüzünden bir kovalamaca içinde buldu. Daha neler olduğunu, nasıl bir şey içinde olduğunu anlayamadan polislerden kaçmaya başladı ve nihayet beklediğimiz bir karşılaşma gerçekleşti. DoWon kaçarken onu bir dedektif durdurdu. Bu dünyada yaşamına devam eden SeoKyung.

Train Kore dizisinin üçüncü bölümü böyle bitti. Train 4. bölümünde ise DoWon başına gelen olayları ve bulunduğu durumu anlamaya çalışıyordu. Yeni geldiği dünyada ki DoWon cinayet zanlısı olduğu ve arandığı için elbette polisler onu sorguya aldı. DoWon durumu çok çabuk kavradı ve iyi idare etti. Hatta belki biraz fazla çabuk anladı diyebiliriz. Akıllı bir hamle yaptığı için serbest bırakıldı.

train

train-dowon-diğer-dünyaya-geçiyor

train

Gidecek bir yeri olmadığı için çıkar çıkmaz gittiği ilk yerde kendi dünyasında da yaşadığı adres oldu. Neyseki bu dünyadaki DoWon’da aynı adresi paylaştığı için orada kalmaya başlayabildi. Bu dünyadaki DoWon’u tanımaya çalıştı. Gerçekten katil olan biri mi yoksa masum mu anlamaya çalıştı. Bu bölümde benim anlamadığım bir şey de oldu. DoWon diğer dedektiflerin konuşmalarını duyduğunda öğrendik ki bu dünya da da 12 yıl önce bir cinayet işlenmiş ve DoWon’un babası SeoKyung’un babasını öldürmekle suçlanmış. Bu olayı ve DoWon’la SeoKyung’un bağlantısını diğer dedektifler bile biliyor.

Fakat DoWon bu dünyaya ilk geldiğinde SeoKyung’la tren istasyonunda karşılaşmışlardı ve DoWon dedektife ismiyle hitap etmişti. Bu duruma da SeoKyung çok şaşırdı. Neden şaşırdığını anlayamadım, zaten birbirlerini tanımıyorlar mıydı? (Belkide o olaydan sonra 12 yıl boyunca karşılaşmamışlardır, bu yüzden de olabilir. Dizide bahsedildiyse bile kaçırdım:))

Her iki dünyada da aynı gece bir cinayet işlenmişti.

DoWon hemen 12 yıl önceki cinayetin dosyasını buldu. Bu dünyada davanın çok daha farklı yürütüldüğünü görmüş olduk. Davanın üstü kapatılmamış ve DoWon’un babası katil olarak bilinmiş. Burdan anlıyoruz ki DoWon yine kolyeyi bulmuş ve dedektif kadına teslim ettiğinde bulunan kolye delil olarak davada önemli bir rol oynamış. Mukyeong Konut Cinayeti ile ilgili soru işaretleri de oldu elbette. İki dünyada da aynı cinayet işlendi. Ve istasyonda bulunan cesetlerin üzerindeki takılar yüzünden ve elbette cesetleri valizle attığı için, katilin diğer dünyadan geldiğini düşündük. Diğer dünyadaki katilin gelip SeoKyung’un babasını da öldürdüğünü ve daha sonra da kendi dünyasında öldürdüğü insanların cesetlerini üzerinde çaldığı takılarla birlikte diğer dünyaya gelip istasyona attığını.

Peki bu durumda iki dünyada da işlenen bu cinayetin zanlısı aynı kişi mi? Yani katil hem kendi dünyasında hem de trenle geçtiği diğer dünyada gidip SeoKyung’un babasını mı öldürdü? Yoksa bir karakterin her iki dünyada da yaşamını sürdüren iki ayrı hali mi cinayet işledi? Eğer şüphelendiğimiz gibi tek kişiyse her iki dünyada da aynı kişiyi öldürmesinin sebebi ne? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz, sizce bütün bu cinayetleri sadece bir kişi mi işliyor?

DoWon, geldiği dünyada üzerine atılan suçu araştırdı. Lee JinSung’u gerçekten diğer DoWon’un öldürüp öldürmediğini araştırdı ve masum olduğunu anladı. Diğer DoWon’un asıl katilin peşinde olduğunu ve içinde ceset bulunan çantayı aradığını gördük. Bu sırada katilin ayağının topalladığını da görmüş olduk. Ve bölüm sonunda karşımıza görmeyi beklemediğimiz biri daha çıktı. DoWon’un deyişiyle ,”Yaşayan insanların ölmüş olduğu ve ölmüş olanların ise yaşadığı dünya” da karşımıza öldüğünü gördüğümüz bir kişi daha çıktı. DoWon’un babası. Bölüm sonunda katilin bu adam olup olmadığını düşündüm, ayağında bir problem vardı çünkü. Bakalım bir sonraki bölümde karşımıza neler çıkacak?

Sizce Train Kore dizisi nasıl gidiyor? Olaylarla ilgili tahminleriniz neler?

Train benim için bu senenin en iyi dizilerinden biri kesinlikle. İlk bölümünden beri heyecan artarak devam ediyor. Polisiye-gerilim dizileri için çok önemli olan merak öğesini canlı tutmayı çok iyi başarıyorlar bence. Fikir yürütmeye çalışsak da ortada “katil kesinlikle bu ” diyebileceğimiz net bir kişi yok. Aksine her bölüm yeni şüpheliler çıkıyor karşımıza. Her bölüm yeni bir soruyla bitiyor ve diğer bölümü sabırsızlıkla bekliyorsunuz.

Ben DoWon karakteri başta olmak üzere karakterlere de bayıldım. Yoon SiYoon canlandırdığı her rolün altından kalkan bir oyuncu ama önceki rollerine oranla çok daha ciddi ve farklı bir rolde oynadığı için gerçekten çok mutluyum. Büyük bir keyifle izliyorum karakterini. Diğer dünyadaki SeoKyung ise DoWon’un tanıdığı SeoKyung’dan çok daha hüzünlü ve ciddi bir karakter. Bakalım neler yaşamış, neden daha farklı bir karakter olmuş? İleriki bölümleri merakla bekliyorum!

 

Train 5. ve 6. Bölüm Yorumu

Train 5. bölüm izleTrain 6. bölüm izle

Bölüm 12 yıl önceki cinayet gecesini göstererek başladı. Minik seçimlerle farklı yollara ayrılan iki dünyayı gördük. DoWon’un babası sarhoş bir şekilde daha önce telefonunu unuttuğu eve gitti. SeoKyung’un babasının evine. Fakat karşılaştığı şey yerde kanlar içinde yatan bir adam oldu. Bunu görünce panik içinde kolyeyi de alıp kaçtı evden ve kaçarken bir ilaç kutusunun da mobilya altına girmesine neden oldu. Evden uzaklaşırken kaza geçirdi.

Aynı şekilde diğer dünyada da DoWon’un babası telefonunu almak için o eve gitti aynı manzarayla karşılaştı fakat çıktığında DoWon ona araba çarpmasına son anda engel oldu. Bu şekilde de anladık ki bir dünyada ölmüşken diğerinde yargılanıp hapse girmiş. (Bu durumda önceki bölümün yorumunda yazdığım gibi gelişmemiş olabilir olaylar. Ben bu dünyadaki DoWon’un babası öldükten sonra o kolyeyi teslim etti ve bu şekilde babası katil olarak anıldı diye düşünmüştüm. Fakat bu dünyada babası ölmediği için kolyeyi eşyaları arasında teslim alma durumu da yok. Bu durumda polisler evden çıkan son şüpheli diye araştırdıklarında kolyeye ulaşmış olabilirler. İleriki bölümlerde göreceğiz. )

train kore dizi replik

DoWon’un geldiği dünyada babasıyla karşılaşması duygusal bir sahneydi bence. Kendi dünyasında tam 12 yıl vicdan azabı çektirmişti babasının katil olduğunu düşünmek. Babasına birçok soru sormak istemiş fakat öldüğü için hepsi cevapsız kalmıştı.Artık babasının katil olmadığını bildiği için yanında kalmasına izin verdi fakat sabah kalktığında babası gitmişti.

DoWon kendi dünyasında kendisiyle çok yakın olan amirinin yanına gitti. Onunla konuşurken diğer DoWon’un da 12 yıl önceki cinayeti araştırdığını öğrendi. Gördüğümüz kadarıyla o DoWon’da amirle yakındı ve geçmişte yardım almıştı ondan. Bu dünyadaki amirde belirgin bir tuhaflık vardı. Bir şeyler saklıyormuş gibi bir hali vardı. Daha sonra DoWon trende katille telefonda konuştuğunda da katilin vucudu bir erkeğe göre daha ufak geldi bana. Bu yüzden bir kadın olabileceğini de düşündüm. Fakat yine katili böyle belli edeceklerini düşünmüyorum. Yine de amir katil değilse bile diğer dünyadaki amire oranla daha farklı şeyler bildiğini düşünüyorum.

train kore dizi

Bu bölümde trenle ilgili birkaç sorumuz cevap buldu.

DoWon bu dünyaya nasıl geldiğini ve nasıl döneceğini bulmak için tren istasyonuna gitti. Dizinin başından beri merak ettiğim bir şey vardı. Katilin diğer dünyaya tren sayesinde geçtiğini biliyorduk. Tren yolculuğuna diğer dünyadan başlıyor ve diğerine geçiş sağlıyor. Peki bu trenin daha doğrusu durağın varlığından kimlerin haberi var? Trenin bütün yolcuları diğer dünyaya geçen bu durakta inebiliyor mu? Tek durak terk edilmiş bu istasyon mu yoksa başka duraklar da var mı?

train

Bütün bu soruların cevaplarını henüz öğrenemesek de bu gizemli tren hakkında bir şeyler öğrendik. Mesela ben özel bir trenin değil bu duraktan geçen herhangi bir trenin geçişi şağladığını düşünüyordum. Fakat öğrendik ki bütün bu geçişlerin yaşandığı günlerde çalışan tren aynı tren. Ve direk dünyaya ait olan durak herkesin bildiği ve indiği bir durak değil. Belli zamanlarda geçiş mümkün oluyor.

DoWon bu trende araştırma yaparken yukarda bahsettiğimiz gibi bir telefon görüşmesi yaptı. Yukarıda bahsettiğim gibi ben bu kişinin katil olduğunu düşünüyorum fakat iki dünya arasındaki geçişlerden haberi olan başka biri de olabilir. Kendisi katilse ve insanları öldürerek diğer dünyaya atıyorsa DoWon’a “sınırı aştığını” söylemesi biraz anlamsız kalıyor. Telefonda konuştuğu bu kişiden geçidin kapalı olduğunu da öğrendi DoWon. Yakalamayı denese de yakalayamadı bu kişiyi.

train kore dizi, 2020 kdramas

Diğer DoWon ise (bu şekilde kimden bahsettiğim anlaşılıyor mu, a ve b şeklinde adlandırmamı ister misiniz:)) bir süredir hastanede yatıyordu. Gözlerini açtığında onunda gerçekten diğer dünyaya geçmiş olduğunu gördük. İkisi de diğerinin dünyasına geçmiş oldular. Bu DoWon da duruma çabuk uyum sağladı, akıllıca davrandı ve başka bir dünyadan geldiğini belli etmedi.

SeoKyung’un yardım aldığı bir psikolog olduğunu gördük. Ne yazık ki bu dünyadaki SeoKyung’a sahip çıkan bir DoWon yoktu ve hayatı çok daha acılarla dolu geçmişti. Üvey annesinden eziyet gördüğünü öğrendik. SeoKyung, DoWon’un çalıştığı birime geçiş yapmıştı. SeoKyung DoWon’dan hoşlanmadığı için, babasının katilinin oğlu olduğunu düşünüyor çünkü, ikisi çok iyi anlaşmıyorlardı. Bu dünyadaki SeoKyung ve DoWon ilerde nasıl bir ikili olur bilmiyorum ama DoWon’un kendi dünyasındaki, asıl tanıdığı ve senelerini beraber geçirdiği SeoKyung’un ölmemesini isterdim. DoWon ve ikisini izlemeyi çok istiyordum çünkü. Geldiği bu dünyadaki SeoKyung kendi tanıdığı SeoKyung’tan çok farklı bakalım neler olacak ilerde. Ayrıca bu dünyadaki SeoKyung diğer dünyayı öğrenecek mi, öğrenirse neler olacak bunu da çok merak ediyorum.

Train Kore dizisinin 5. ve 6. bölümünde ekip yeni bir davanın izini sürdü.

İçinde SeoKyung da olan ekip yeni bir dava aldı. Kayıp davasını araştırmak için gittiklerinde DoWon aradıkları kişinin daha önceden buldukları bir kurban olduğunu anladı. Kendi dünyasında buldukları 6. kurban. Fakat elbetteki bu bilgisini paylaşamadı kimseyle. Kadının başına ne gelmiş olabileceğini araştırırken de karşılarına DoWon’un kendi dünyasında ekip arkadaşı olan biri çıktı. Kendi dünyasında polis iken bu dünyada sabıkalı bir suçlu oluşunun sebebini öğrendik DoWon ile. Ellerindeki şüpheli oydu, DoWon onun katil olmadığını düşünse de sorguladılar. Fakat daha sonra ellerinden kaçtı ve SeoKyung ipuçlarını birleştirdiğinde onun bir başkasını öldürmeyi planladığını öğrendi. Bu kişinin bir şirket sahibi olan, SeoKyung’un üvey annesi olduğunu anladık. Bölüm sonunda hepsi bu cinayeti engellemek için kadının evine gittiler ve engelledklerini sandılar. Fakat baktıklarında kadının çoktan ölmüş olduğunu gördüler!

SeoKyung’un üvey annesi böylece hayatını kaybetmiş oldu. Kadının boynunda olan şey asıl dikkatleri çeken şeydi. Boynunda SeoKyung’un annesine ait, cinayet gecesi çalınan, takılardan biri vardı. Bu takı olmasaydı bir başka düşmanı ya da herhangi biri tarafından öldürüldüğünü düşünebilirdik fakat bu kolye seri cinayetlerle bir bağı olduğunu gösterdi. Gerçi bunu sadece DoWon düşünebilir, çünkü diğer dedektiflerin çalınan takıların cesetlere takıldığından haberleri yok. Bu yüzden SeoKyung belki de takıları üvey annesinin çaldığını, dolayısıyla babasını da onalrın öldürmüş olabileceğini düşünebilir. Bakalım bir sonraki bölümde neler olacak.

Sizce Train Kore dizisinin gizemli katili kim?

Train 7. ve 8. Bölüm Yorumu

Train 7.bölüm izleTrain 8.bölüm izle

Evet!! Muhteşem iki bölüm daha izledik ve özellikle 8. bölümün sonu çok, çok ama çok heyecanlı bitti. Yeni bölüm için gün sayarken hemen son iki bölümün yorumuna geçelim!

Aklım tamamen 8. bölümün sonunda olsa da 7. bölümden başlayalım. Train 7 ve 8. bölümü birçok şeyin aydınlandığı bölümler oldu. Önceki bölümün finalinde SeoKyung’un üvey annesi evinde ölü bulunmuştu. Dedektifler katili ararken nihayet DoWon’un diğer dünyada arkadaşı olan kişi itiraf etmeye karar verdi ne gördüğünü. Böylece kırsal alanda gördüğü ve yaşlı kadını öldürdüğünden şüphelendiği kişinin fiziksel görünüşü hakkında birşeyler öğrendik. Öğrenir öğrenmezde o kişiyle karşılaştık zaten. SeoKyung’un üvey ağabeyi.

train yorum, train kore dizi yorum, train dizi yorum

train-replik

SeoKyung’un üvey ağabeyinin daha önce cesetleri bulunan kişilerle bir alakası olduğunu da görmüş olduk. Araştırmalar devam ederken DoWon ve SeoKyung onun dolabında cinayet silahını bile buldular. Ağabeyin kesin olarak suça ortak olduğunu görmüş olsak da katili ve cinayet silahlarını bulmak bu kadar kolay olamayacağı için asıl katili beklemeye devam ediyordum. Sonraki bölüm gerçek katili öğrendik.

Dedektife yardım eden amirle ilgili şüphelerim azaldı fakat yine de hal ve tavırlarında bir tuhaflık var bence. Bu bölüm DoWon’la araları daha iyiydi ama hala bir sürpriz bekliyorum kendisinden. Kim bilir belki de katilin annesidir?

Bu bölümde daha çok fark ettiğim ve beni etkileyen şey ise hayatımıza giren bir insanın bile ne kadar çok değiştirebileceğiydi. Her iki dünyada da SeoKyung korkunç bir cinayette babasını kaybetti. Fakat birinde sevgiyle büyüdü, diğerindeyse yapayalnız. Birinde her zaman onu koruyan ve onunla ilgilenen biri vardı. Sonuç olarak büyüdüklerinde ne kadar farklı iki kişi olduklarını görmüş olduk.

Diğer dünyadaki DoWon babasını trafik kazasından kurtarmıştı bu yüzden araçtaki kişileri görmüştü. Şüphelileri araştırırken trenle geri dönmenin bir yolunu buldu. Bu sırada diğer dünyada dedektifler Lee SungWook’un izini buldu, tabii onlardan önce SeoKyung bulmuştu yerini. Bir arbededen sonra Lee SungWook’u vurdu. Vurduktan sonra kendi hayatını da sonlandıracaktı ki DoWon yetişti. Yine duygusal, etkileyici bir sahneydi bence. İkisini diğer dünyada çok yakıştırıyordum ve savcı kız ölmeseydi birlikte izlemekte istiyordum. Bu dünyadaki SeoKyung ile de çok yakışıyorlar ve SeoKyung’un yanında ona destek olacak biri de olmasını istiyorum fakat açıkçası dizimizin bu ikiliyi bir araya getireceğini sanmıyorum. Bakalım neler olacak?

Sonraki bölümde büyük bir heyecanla devam etti. Nihayet Lee SungWook’u ellerine geçirip katilin izini sürebilecekken vurulmasının üerine bir de çatıdan düşünce Lee SungWook ifade veremez duruma geldi. Bu arada kendi dünyasına dönen DoWon elbette boş durmadı. Diğer DoWon’un kendisi yerine geçtiğini öğrenince çok sinirlendi ve haklı olarak kendi yerini geri istedi. (Gerçi diğeri gelip de onun yerine testlere girmiş olmasa şuan başı çok büyük beladaydı.) Bu bölümde ikilinin tartışmalarını, kavgalarını izlemek çok keyifliydi. Farklı dünyalarda yaşayan iki DoWon’un sahnelerini beğendim ben. Sadece B dünyasında yaşayan DoWon’u biraz dikkatsiz buldum. Yeni duyduğu her şeyde çok şaşırdı ve çevresindekilere de belli etti. Yakalanmak için uğraştı resmen.

Train Kore dizisinde İki DoWon’un karşılaştığı sahneler çok heyecanlıydı.

train yorum, train kore dizi yorum, train dizi yorum

train-kore-dizi-yorum, train-replik

train yorum, train kore dizi yorum, train dizi yorum

train-kore-dizi-replik

DoWon ve dedektifler araştırma yaparken asıl katille ilgili şeyler öğrendiler. Gençlik yıllarında Lee SungWook ile tanışmış olan biri olabileceğini. Ve bu cinayetleri ikisinin beraber işlemiş olabileceğini. Diğer DoWon bu konuda daha akıllı çıktı ve kolyenin içindeki ilaç sayesinde katilin hastalığı hakkında bilgi sahibi oldu. Bu bölümde katilin, SeoKyung’un yardım aldığı psikolog olduğu kesinleşti.

Hastanede yatıyordu babaları ve onun hafızasından katili bulma ümidiyle psikologtan yardım istediler. Bu da maalesef hiç iyi olmadı. Adam kendisini hatırlayınca psikolog onu öldürmeye karar verdi. Olay yaşanırken hastanede kimsenin olmaması çok saçmaydı, yaşlı adam yardım istese de çevrede kimseyi bulamadı. Tam o sırada dışarı çıkmış olan oğlu da yardımına yetişemedi.

Bu sırada DoWon ve SeoKyung’da yardım için hastaneye koştu fakat işin sonucunda hiç ama hiç beklemediğim bir şey oldu. Sadece babası değil diğer DoWon’da katil tarafından arabayla ezildi! Açıkçası bunu hiç beklemiyordum. Benim şu ana kadar dizi ile ilgili tahminim bu davanın ardındaki sır perdesi çözüldükten sonra herkesin kendi dünyasına döneceğiydi. Hala DoWon’un kendi dünyasına döneceğini düşünüyorum fakat diğer DoWon öldüyse ne olacak? Train 9. bölüm fragmanında gördüğümüz kadarıyla DoWon babasının cenaze töreninde ve onu gören psikolog da çok şaşırıyor.train yorum, train kore dizi yorum, train dizi yorum

Train 8. bölümü büyük soru işaretleriyle bitti!

Bu durumda diğer DoWon öldü ve sessizce kaldırıldı mı ceseti? Eğer öyle olduysa SeoKyung gelene kadar nasıl yapabildi bunu DoWon? Eğer öldüyse gerçekten üzülürüm. Çok iyi bir karakter olmasa da gerçek katil ortaya çıktıktan sonra rahat bir nefes alarak ve üzerindeki suçluluğu atarak yaşamasını isterdim bu dünyadaki DoWon’un da.

SeoKyung yakında diğer dünyanın varlığını ve DoWon’un hikayesini öğrenecektir diye düşünüyorum. Hatta diğer dünyada kendisine ne olduğunu da öğrenebilir. Bakalım neler olacak?train yorum, train kore dizi yorum, train dizi yorum

Bu bölüm gerçekten çok çarpıcı bir sonla bitti ve bir sürü soru işareti bıraktı geride. Train 9. bölüm sanırım en heyecanlı bölümlerden biri olacak. Şimdilik Train yorumu burada sona eriyor. Bir sonraki bölümde görüşmek üzere!

Sizce Train dizisi nasıl bir finalle veda edecek? Sizce DoWon kendi dünyasına mı dönecek yoksa kalmaya devam mı edecek SeoKyung’un yanında?

Train 9. ve 10. Bölüm Yorumu

Train 9 ve 10. bölümü birçok sorumuzun cevabını bulduğu iki muhteşem bölümdü. Dizisnin sonuna yaklaşmışken haydi bu iki muhteşem bölümde neler olmuş bir bakalım!

Önceki bölüm B dünyasınınDoWon’una ve babasına araba çarpmasıyla son bulmuştu. Bu DoWon ölecek mi, keşke ölmese, derken dizimiz devam etti ve DoWon’un gerçekten öldüğünü gördük. A dünyasında SeoKyung’un ölümüne çok üzülmüştüm, bu DoWon’un ölümüne de üzüldüm. Katilin bacağını tutup hayatta olduğunu belli etmese belki de ölmeyecekti.

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

 

İkisi öldü ve bunu gören DoWon şok oldu. Babasını bir kez daha araba kazasında kaybedip bu şekilde görmesi çok üzücüydü. SeoKyung da geldi ve ikinci DoWon’u görünce kafası karıştı. Nihayetinde hem o hem de kısa saçlı araştırmacı olan arkadaşları iki dünya olduğunu DoWon’un nereden geldiğini öğrenmiş oldular. Adli tıpta araştırmacı olan kızın tepkisi yerindeydi bence. Yanında hala hayatta olan bir DoWon olsa da kendi tanıdığı DoWon hayatını kaybetmişti. Ölen DoWon’un ona söylediği bir şeyi hatırladı, bu süreç bitince yeniden başlamak istediğini söylemişti DoWon ona. Açıkçası onun için çok üzüldüm.

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

train-9.-bölüm-yorumu

DoWon’un babasının ölümü başlangıçta vur-kaç sanıldı. Katilin yapmış olabileceğine ihtimal verilmedi. Burası biraz saçmaydı açıkçası çünkü hiç mi kamera görüntülerine bakılmadı? (Kaçırdığım bir yer varsa yorumlarda yazabilirsiniz:))Önceki bölümde diğer DoWon arayıp bir problem olduğunu haber vermişti. İkisinin cesetini bulduktan sonra detaylı bir araştırma yapılmadı ilk başta. Ayrıca ölen DoWon’un boynunda çok bariz izler vardı boğulduğuna dair. Bunu da biraz geç fark ettiler.

Psikiyatristin, cinayetleri işlese de diğer dünyadan haberi olmadığı ortaya çıktı.

Babası için cenaze töreni düzenlendi ve DoWon’u orada sapasağlam gören psikiyatrist şok oldu. Buradan ve bölümün ilerideki dakikalarında gördük ki bu prsikiyatristin diğer dünyadan ve elbette diğer DoWon’dan haberi yok. Bu durumda bir başka isim daha olmalıydı. Katile yardım eden. Treni kullanan ve cesetleri taşıyan. Bu kişi de 10. bölümün sonunda ortaya çıktı. Sonraki bölümün yorumunda o kişiden bahsedeceğiz şimdi 9. bölümde neler olmuş bakmaya devam edelim.

Önceki bölümlerden tanıdığımız bir tanık ortaya çıktı. DoWon ve babasına ilk çarpan kişi ortaya çıktı ve birinin yerde yatan yaralı bir kişiyi boğduğunu gördüğünü söyledi. Polisler iki kurban olduğunu duyduğunda şaşırdı ki bence bu da saçmaydı. Buldukları kanları inceleyip farklı iki kişiye ait olup olmadığına bakmadılar, bir cinayetten şüphelenmedikleir için. Burası tamam. Ama yerde, iki farklı bölgede, kan yok muydu? Yani ceset kaldırılsa bile oradan yaralanmış birinin kaldırıldığının izi durmuyor muydu? Burası da bence biraz eksikti. Yinede çok uzamadan cinayet olduğunu anlamış oldular.

train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

Kamyonuyla diğer DoWon ve babasına çarpan kşiyle ilgili asıl öğrendiğimiz önemli şey DoWon’un a dünyasında bulduğu cesetlerden birinin sahibinin sevgilisi olduğu idi. Bu sayede kurbanlardan birinin ilaç kullandığını öğrenmiş oldular.

Psikiyatristin hastalığı ağırlaşınca bir plan yaptı. Yine bir cinayet işledi. Hatıralarından, annesi olduğunu tahmin ettiğimiz biri olduğunu gördük. Ve katilin meydan okuyan bir tavrı vardı. Bir cinayet daha işledi ve beklemeye başladı.

Bu sırada dedektifler nihayet hastalar arasında bir bağlantı kurdular ve hepsinin aynı psikiyatristten yardım aldığını anladılar. Kurbanlar arasındaki bağlantılara ilk başta bakılması gerekmez miydi?, diye düşündüm fakat bu dünyada bildikleri kurbanlar kısıtlıydı. Ve DoWon’un geldiği dünyada ise muhtemelen ölen kişiler arasında böyle bir bağlantı yoktu. Çünkü katil o dünyada psikiyatrist değildi ve kurbanlarda farklı hayatlar sürüyordu.train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

Bölüm sonunda DoWon ve artık suçlu olduğu ortaya çıkmış olan psikiyatrist karşı karşıya geldi.

Train 10. bölümü de heyecanla başladı. Bu bölümde katilin insanları neden öldürdüğünü anlamış olduk. Kendisine tedavi olmak için gelen depresyonda olan kişilerin “ölmek istiyorum” vb. sözlerine sinirlenip cinayet işliyordu. Ayrıca 12 sene önceki cinayeti işleyen katilinde o olduğunu gördük, üvey ağabey cinayet işlenirken tanıklık etmişti.

Psikiyatrist yakalandıktan ve sorgu odasına alındıktan sonraki tavırlarında az önce bahsettiğim gibi hep bir meydan okuma tavrı olduğunu gördük. Birini sinirlendirmek ve özellikle birisini rahatsız etmek için yapıyordu yaptıklarını. Bu yorumu Train 10. bölümünü izleyenler okuyacağı için yazmamda bir sakınca olmaz herhalde, psikiyatristin polis teşkilatından birine meydan okuduğu çok belliydi. Kim olduğunu çoğumuz tahmin etmiştik, hatta daha önceki bölümlerin yorumunda da tahminimi yazmıştım. Bu bölümde ise hepimiz emin olmuş olduk.

Katil polislere cesetleri bulurlarsa suçunun kanıtlanmış olacağını söyledi. Ve yeni bir cinayet daha işlediğini. Elbette bunu duyan bir başkası daha endişelendi ve yeni ceseti ortadan kaldırmak için yola çıktı.

Dedektifler yeni kurbanı bulmaya çalışırken SeoKyung’da psikiyatristin ailesiyle ilgili yeni bilgilere ulaştı. DoWon ise o gün kalkacak olan trene bindi ki suç ortağı cesedi ortadan kaldırmadan önce yakalayabilsin. Ve… Nihayet bunca zaman cesetleri diğer dünyaya taşıyan, SeoKyung’u öldüren kişinin kim olduğunu gördük!

Bölüm sonunda amir kadının kiliğini de öğrenmiş olduk. Açıkçası a dünyasında ondan üphelenmemiştim, çünkü dikkatimiz hep diğer dünyadan gelen birine çekilmişti. Bu yüzden onun herhangi bir suçla ilgisi olduğunu düşünmemiştim. DoWon B dünyasına geçtikten ve amirle karşılaştıktan sonra çoğumuz bu amirin biraz farklı olduğunu düşündük. İlk gördüğünden beri DoWon’a olan davranışlarında bir tuhaflık vardı. Zaman geçtikçe de oklar onu işaret etmeye devam etti zaten ve nihayet gerçek ortaya çıktı.

Bence A dünyasındaki kadın cinayetin oğlu tarafından işlendiğini öğrenince DoWon’un götürdüğü kolyeyi sakladı. Fakat muhtemelen oğlu üvey ağabey ile kaza yaptı ve ayağa kalkamaz hale geldi. Ya da amir farklı bir şekilde durdurdu oğlunu. Bu şekilde cinayet işlemeye devam edemedi. Ve amir de vicdan azabı yüzünden hem DoWon’a hem SeoKyung’a gerçekten samimi bir şekilde baktı ve onlarla ilgilendi.

B dünyasındaki ise gördüğümüz gibi cesetleri taşıyarak oğlunun cinayetlere devam etmesine sebep oldu. Zaman zaman “Bu davayı ben almamış olsaydım ne olurdu acaba?” diyerek düşünmesinden anladığımız kadarıyla o da pişmanlık yaşıyordu fakat oğlunu durdurmadı aksine devam etmesine sebep oldu. Zaten psikiyatristin asıl sinirinin de ona karşı olduğunu görmüş olduk. Başından beri kendisini bu hale getiren kişi annesi olduğu için ondan nefret ediyordu. Muhtemelen de öldüreceği son kişi amir olacak.

Train Kore dizisinin finalinde görüşmek üzere!

Train yine çok güzel iki bölümle karşımıza çıktı. Son iki bölümünde sorularımız cevabını bulacak. Ben DoWon hangi dünyada kalacak ve dünyalar hakkındaki sırlar ortaya çıkmazsa bu cinayetler nasıl çözülecek ve katil hukuken cezasını çekecek çok merak ediyorum. Bakalım nasıl bir final izleyeceğiz. Şimdiden çok heyecanlıyım. Train finalinde görüşmek üzere!train konusu, train kore dizi yorum-train dizi- 2020 kore dizileri

 

Train Kore dizisi gerçekten muhteşem bir dizi. Bu heyecanlı diziyi sizde izliyorsanız fikirlerinizi, yorumlarınızı, dizi ile ilgili sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri yazmayı unutmayın. Bu bir “Birlikte İzleyelim” yazısı. Bu yüzden istediğiniz kadar Train Kore dizisi hakkında konuşabilirsiniz, yorumlarınızı ve tahminlerinizi bekliyorum!:)

Train Final Yorumu (11. ve 12. Bölümler)

Evet, Train Kore dizisi geçtiğimiz hafta çok konuşulan bir finalle ekranlara veda etti. Final bölüm yorumu bazı aksaklıklardan dolayı biraz gecikti, bunun için hepinizden özür dileyerek Train final yorumuna başlıyorum. Bakalım final bölümümüzde neler olmuş?

Trene binerek diğer dünyaya geçen ismin kim olduğunu öğrenmiştik. Son iki bölümdeyse seri katil olan psikiyatrist ve amir arasındaki ilişki ve sırları ortaya çıktı. DoWon bavuldaki cesetle birlikte kendi dünyasına dönmüştü trenden düştükten sonra. Hemen kendi dünyasındaki amiri aramaya başladı. Bu sırada diğer dünyadaki amir de treni hurdaya çıkarttırmak ve DoWon’un geri dönüş yolunu tıkamak için bir plan yaptı. Train 11. bölümünde DoWon’un geri dönmeye çalışmasını izledik. Ayrıca kendi dünyasında geçirdiği son zamanları da bu bölümde gördük. Açıkçası ben kendi dünyasındaki adli tıp uzmanı arkadaşına da olayları anlatmasını isterdim. Her iki DoWon ile karşılaşmış olsa da olaylardan haberi olmadı.

Seri katilin, amirin oğlu olduğu kesinleşti. DoWon’un kendi dünyasında, uzun zaman önce tahmin ettiğimiz gibi, amirin oğlunun bilinci yerinde değildi. Bu yüzden diğer dünyada işlenen cinayetler bu dünyada devam etmiyordu. Bu bakımdan ve anladığım kadarıyla diğer dünyalardan da haberi olmadığı için bu dünyadaki amiri diğerine oranla biraz daha samimi buldum DoWon ve Seokyung’a karşı. Fakat başından beri oğlunun katil olduğunu biliyordu ve bunu sakladı. Oğlunun ve kendisinin hayatlarını sonlandıracakken DoWon kurtardı. İkisinin yüzleşmesinde bu dünyadaki amirin neden oğlunu koruduğunu dinlemiş olduk.

Bu bölümde ilginç bir sahne de yaşandı. DoWon ve SeoKyung birbirlerinin dünyasına geçmenin yolunu ararken tren istasyonunda birbirlerinin sesini duydu. Bu sahne bana sevdiğim bir animeyi hatırlattı fakat üzerinde çok durulmadı.

Bu sırada bence bu bölümün bombası başka bir şeydi. Polisler bir gölden araba çıkarttılar. İçinde ceset olan bir araç. Ve aracın içerisinde buldukları şey beni şaşırttı açıkçası ve bilmediğimiz şeyler olduğunu gösterdi. Araçtan çıkarttıkları şey bir polis apoletiydi! Ve hepimiz o an anladık ki bu dünyadaki amir çoktan öldürülmüş!

SeoKyung ise uzun zamandır beklediğim bir şeyi teslim aldı nihayet. Uzun süre önce diğer DoWon buldukları ilacı kullanan kişilerin listesini istemişti. Bölümler boyunca bu belgeden bir ses gelmeyince unuttuklarını düşünmüştüm ama neyseki SeoKyung’a teslim edildi ve o da amirin kimliğini, en azından seri katilin annesi olduğunu, öğrendi.

Vee soluksuz izlediğimiz final bölümü başladı.

Bu bölümde olan olayları çok kısaca hatırlatıp yorumumu yapmak istiyorum.

Anne oğulun yüzleşmesi güzeldi. Psikiyatristin her defasında annesinin sorumluluk alıp onu yakalamasını beklediğini gördük. Ve bütün hareketleri için onu suçladığını. Açıkçası bu bölümde amirin ne kadar gözünün döndüğüne bir kez daha şahit olduk. Kendi meslektaşlarını gözünü kırpmadan öldürmeye kalktı. SeoKyung da ölmek üzereydi ki DoWon yetişti. O sırada nasıl tren olmadan geçiş yaptığını anlayamamıştım ama sonra adli tıptaki arkadaşı ile SeoKyung’un bir şeyler yaptğını öğrendik.

Seri katil olan oğul kendisini öldürdü ve burdan sonra olaylar çok daha karışık bir hal aldı. Birbirine geçiş yapılan dünyaların sadece 2 tane olmadığı ortaya çıktı. Ve diğer dünyada yaşanan olay burada da tekrar etti ve SeoKyung yaralandı. DoWon amirle görüşmeye gittiğinde ise onunla birlikte öğrendik ki bu amirin geçiş yaptığı ilk dünya değil ve daha önce benzer şeylere defalarca şahit olmuş.

Amirin diğer dünyaya geçip cesetleri attığını biliyorduk fakat bu olaylar açığa çıkana kadar ben onunda başka bir dünyadan geçiş yaptığını düşünmemiştim açıkçası. Sınırları geçerek farklı dünyalara adım atan birçok insan olduğunu da duyduk. Burası bence soru işaretleri bıraktı izleyicilerin kafasında. Çünki diğer dünyalarla amirin geldiği dünya arasında zaman farkı yoktu. Her geçtiğinde oğlunu tutuklayıp-korumak arasınaki seçimi tekrar mı yaptı? Yoksa ilerisine mi şahit oldu bu kısmı anlamadım. Ama hangi dünyada hangi seçimi yaparsa yapsın aynı sonuçla karşılaştığını gördük. DoWon bütün bu duyduklarından sonra kendisini suçlu hisseti ve SeoKyung anlamadan o dünyadan ayrılmanın bir yolunu buldu.

Final akıllarda kalıcı bir sahneyle son buldu. DoWon gittiği bir başka dünyada kendisinden ve tanıdığı kişilerden kaçarken karşısına biri çıktı: SeoKyung.

Burası da soru işaretleri bıraktı elbette. DoWon kaderleri tekrarlanmasın diye kaçtı ve muhtemelen kendi dünyasına dönemediği için bir 3. dünyaya geldi. Ve SeoKyung da bir şekilde yolunu bulup yolculuk yaparak DoWon’u buldu. Bu yolculuk yine aynı istasyondaki bir trenle mi oldu, SeoKyung nasıl tam olarak DoWon’un geldiği dünyayı buldu? Bunların cevabını alamadık ama en azından çiftimiz finalde bir araya geldi. Birçok seyirci için olduğu gibi benim içinde bir arada görmek istediğim çift dizinin başında izlediğimiz savcı SeoKyung ve DoWon idi. Savcı olan SeoKyung’un DoWon’un asıl hislerini duymasını isterdim. Fakat DoWon nerede olursa olsun SeoKyung’un bir şekilde bir yerlerde iyi olduğunu bilmekle yetinebileceğini söylemişti, bu yüzden beni dizi boyunca izlediğimiz bu çift de sevindirdi. Yeni geldikleri dünyada kendilerinden birer tane daha varken nasıl yaşayacaklar, yolculuk yapmaya devam edecekler mi bilinmez ama Train bence güzel bir finalle veda etti.

Böylece muhteşem bir diziye daha veda ettik. Train bence ilk bölümünden finaline kadar heyecanın hiç düşmediği, hem harika bir polisiye hemde harika bir dram dizisiydi. Evet, dizide zaman zaman ufak hatalar oldu, katili erken fark edenler de çok oldu fakat bence buna rağmen gizem ve gerilimi her zaman canlı tutan ve yeni bölümü sabırsızlıkla beklememizi sağlayan bir dizi oldu. Ben DoWon başta olmak üzere karakterleri ve hikayelerini de sevdim. Çiftimizin hikayesi de hem sıcak hem duygusaldı. Nihayet Yoon SiYoon‘u böyle bir rolde izleyebildiğim içinde çok mutlu oldum. Yoon SiYoon kadar diğer roller canlandıran bütün oyuncularda çok iyi işler çıkarmışlardı.

Train her şeyiyle benim çok severek izlediğim bir 2020 Kore dizisi oldu. Finali biraz buruktu benim için ama yinede 2020 Kore dizileri arasından Kore dizi önerileri isteyen herkese söyleyeceğim ilk dizilerden biri oldu.

Böylece hem Train dizimizin hem de ilk “Birlikte İzleyelim” yazımızın sonuna geldik. Train dizisini birlikte izlediğimiz bu haftalar boyunca yazımı okuyan herkese çok teşekkür ederim. Dizimize veda ederken sizlerinde kısacık yorumlarınızı görmeyi çok isterim. Heyecanla bekliyorum!

Sizce Train finali nasıldı? Diziyi başkalarına önerir misiniz? Train dizisi hakkında duygu ve düşüncelerinizi kısa da olsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

 

Sonraki yazılardan ve Kore dizi önerilerinden hemen haberdar olmak için abone olmayı unutmayın!

 

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?