Lovestruck in the City Konusu ve Yorumu – İzlemeye Değer mi?

Bir tatil sırasında karşılaşan bir adam ve bir kadının sıcacık hikayelerinin anlatıldığı yeni Kore dizisini izliyor musunuz?

Kore dizi severler  birçok yeni dizi haberini heyecanla karşılıyor ve çoğu diziyi de merakla bekliyor. Fakat bazı diziler oluyor ki bunlar için resmen gün sayılıyor ve yayınlanır yayınlanmaz da izleniyorlar. Bunun sebebi bazen dizilerin okur okumaz merak uyandıran konuları oluyor, bazen daha önce harika işlere imza atmış senarist veya yönetmenler bazense dizilerin uyarlandıkları muhteşem eserlerler.  Milyonlar tarafından okunan webtoon uyarlaması True Beauty, Sweet Home dizilerinde ya da en iyi Koreli senaristlerden biri olan Kim EunSook‘un  dizilerinde olduğu gibi. Fakat 2020-2021 Kore dizileri (romantik Kore dizileri 2020 – 2021 yapımları) arasında bir dizi var ki sanırım her şeyden önce oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz yeni ve güncel Kore dizisi Lovestruck in the City!

Bu yazıda Lovestruck in the City dizi konusu, yorumu, oyuncuları, cast, Türkçe altyazılı izle linkleri, fragmanı, oyuncu kadrosu, incelemesi, karakterleri, kdrama 2020, yayın tarihi, hangi günler yayınlanıyor, drama, kaç bölüm, trailer gibi birçok şey bulabilirsiniz!

lovestruck-in-the-city-dizi, city-couples-way-of-love-konusu, ji-changwook-dizileri, kim-jiwon, city-couples-way-of-love-dizi, ji-changwook-son-dizisi, güncel-2021-kore-dizi

lovestruck-in-the-city-oyunucları-changwook-ve-kim-jiwon

Bu yazıda Lovestruck in the City dizi konusu, yorumu, oyuncuları, cast, Türkçe altyazılı izle linkleri, fragmanı, oyuncu kadrosu, incelemesi, karakterleri, kdrama 2020, yayın tarihi, hangi günler yayınlanıyor, drama, kaç bölüm, trailer gibi birçok şey bulabilirsiniz!

Geçtiğimiz hafta son 2020 Kore dizileri arasında yayınlanmaya başlayan Lovestruck in the City dizisi çok büyük bir ilgi gördü. Az önce bahsettiğim gibi diziyi özellikle Lovestruck in the City oyuncuları için merakla bekleyen çok büyük bir kitle vardı. Bunun en büyük sebebinin son dizilerinde beklentileri karşılayamamış olan Ji ChangWook olduğunu düşünüyorum, bundan az sonra kısacık dizi yorumu bölümünde bahsedeceğim. (Bu konuda sizin düşüncelerinizi de çok merak ediyorum.)

Lovestruck in the City konusu ve daha sonra oyuncu kadrosu açıklanınca da dizi severler ” Lovestruck in the City ne zaman yayınlanacak?” diyerek sabırsızlıkla gün saymaya başlamıştı. Yapımı 2020 yılında devam eden dizi nihayet geçtiğimiz hafta seyirciyle buluştu. Peki, dizi beğenildi mi? Gelin önce Lovestruck in the City konusu, kaç bölüm, oyuncuları, karakterleri, yayın günleri gibi şeylere daha sonra da yorumuna bakalım!

lovestruck-in-the-city-dizi, city-couples-way-of-love-konusu, ji-changwook-dizileri, kim-jiwon, city-couples-way-of-love-dizi, ji-changwook-son-dizisi, güncel-2021-kore-dizi

ji-changwook

Romantik Kore dizileri 2020 -2021 yapımları arasında yerini alan güncel Kore dizisi  , ” City Couple’s Way of Love: My Lovely Camera Thief ” ismiyle de anılıyor. Yönetmenliğini Park ShinWoo‘nun senaristliğini ise Jung HyungJung ve Jung DaYeon‘un yaptığı Lovestruck in the City dizisi Kakao TV ve Netflix ortak yapımı olan Kore dizilerinden. City Couple’s Way of Love konusu itibariyle dram ve romantik-komedi türünde. Peki, Lovestruck in the City kaç bölüm, hangi günler yayınlanıyor, yayın tarihi ne, Netflix’te ne zaman çıkacak? Dizi her biri 30 dakika olan 12 bölümden oluşuyor. 22 Aralık 2020 tarihinde başlayan dizi 29 Ocak 2021 tarihinde son bölümüyle ekrana gelecek. Son olarak dizinin yayın günleri ise Salı ve Cuma.

 • Türü: Romantik-komedi, dram
 • Bölüm Sayısı: 12
 • Yayın Günleri: Salı, cuma

Not: Meraklılar için dizi bittikten sonra Lovestruck in the City imdb puanı buraya eklenecek. (Unutursam lütfen hatırlatın.:)) Ayrıca diziyi hemen izlemek isteyenler için ben yazı sonlarına ilk bölümleri ekliyorum. Netflix hesabınız yoksa aşağıdaki Lovestruck in the City izle linklerinden diziye ulaşabilirsiniz!

Lovestruck in the City Konusu

Park JaeWon boş zamanlarında şehrin sokaklarında dolaşıp yeni yerler keşfetmeyi seven başarılı ve tutkulu bir mimardır. Lee EunOh ise bir pazarlama şirketinde çalışan ve sık sık detaylı planlar yapmadan tatile çıkan bir kadındır. Bir gün yine bir tatile çıkar. EunOh insanlara kendisini farklı bir isimle tanıtır ve bu süre boyunca olduğundan çok daha farklı biri gibi davranır. Etrafı yabancılarla çevrili olduğu için normalde yapamadığı birçok şeyi rahatça yapar. Fakat bu sırada karşısına Park JaeWon çıkar ve ikili kendilerini beklemedikleri bir maceranın içinde bulur.

lovestruck-in-the-city-dizi, city-couples-way-of-love-konusu, ji-changwook-dizileri, kim-jiwon, city-couples-way-of-love-dizi, ji-changwook-son-dizisi, güncel-2021-kore-dizi

kim-jiwon

Lovestruck in the City Oyuncuları ve Karakterleri  (Cast)

Ji Changwook Lovestruck in the city dizisinde tutkulu bir mimar olan Park ChaeWon karakterini canlandırıyor. Park ChaeWon bir tatil sırasında bir kadınla tanışıyor ve bir daha onu unutamıyor.  Ji ChangWook son dizisi ile kısa bir aradan sonra ekranlara döndü. Kendisi Kore dizi severlerin en çok beğendiği isimlerden biri. En sevilen Koreli erkek oyuncular arasında da ilk sıralarda. Ben kendisini ilk kez Ji ChangWook diziler arasındaki en ünlü yapımlardan biri olan  Healer dizisinde bayılarak izlemiştim. Daha sonra ise Ji ChangWook aksiyon dizileri arasındaki The K2 ve Suspicious Partner, Melting Me Softly gibi dizilerde izledim.

Kendisi önceleri genelde aksiyon dizilerinde karşımıza çıkıyordu fakat daha sonra farklı türler denemek istemiş olacak ki Ji ChangWook yeni dizisi ve geçtiğimiz yıl çıkan dizilerinde bambaşka türlerle karşımıza çıktı. Bu diziler çok farklı tepkiler aldı. Kimisi çok beğendi fakat çoğunlukla olumsuz eleştiri alan yapımlardan oldu. Bu konudan Lovestruck in the City yorumları bölümünde bahsedeceğim. Merak edenler Ji ChangWook dizileri arasındaki şu yapımlara da bakabilir; Empress Ki, Secret Love, Healer, Backstreet Rookie. (Ji Chanwook instagram)

Dizinin oyuncu kadrosu oldukça sevilen isimlerden oluşuyor.

Kakao Tv Dizi Resmi

Kim JiWon dizide bir tatil sırasında tamamen farklı biri gibi davranmaya karar veren hayat dolu bir pazarlamacı olan Lee EunOh karakterini canlandırıyor. Kim JiWon ilk kez en ünlü gençlik Kore dizileri arasındaki To the Beautiful You ve The Heirs dizilerinde izlediğim bir oyuncu. Önceleri hep yan  rollerde görüyorduk fakat zamanla muhteşem dizilerde başrol olarak karşımıza çıktı. Özellikle Descendant of the Sun dizisindeki performansıyla büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

Kim JiWon dizileri arasına baktığımda rol aldığı bir çok yapımı izlediğimi fark ettim, izledikleirmin hepsi de oldukça keyifli dramalardı. Fakat benim için Kim JiWon dizileri arasındaki en unutulmaz dizi Arthdal Chronicles. Bence Kim JiWon dizileri arasında mutlaka izlemeniz gereken bir yapım, bu yüzden hala izlemeyenler varsa diziyi şiddetle öneriyorum! Kim JiWon son dizisi City Couple’s Way of Love Netflix  dizisinde de ilginç bir karakteri canlandırıyor gibi görünüyor. Ayrıca meraklılar şu dizilerine de bakabilir; Fight For My Way, Hide İdentity, One Sunny Day. (Kim JiWon instagram)

Lovestruck in the City Yorumu

Dizi konusu itibariyle bir kadın ve adamın hayatın zorlu şartları altında hayatta kalma çabalarına ve ilişkilerine odaklanıyor.

City Couple’s Way of Love başından beri,  gerçekçi ilişkilere odaklanan ve ilgi çeken konusundan çok benim için de oyuncularının öneminin fazla olduğu bir yapımdı. Ji ChangWook ve Kim JiWon ikilisini duyduğumdan beri büyük bir heyecanla bekliyordum diziyi. Fakat açıkçası büyük bir heyecanla beklememin ve beklentilerimin yüksek olmasının sebebi Ji ChangWook’dan çok Kim JiWon. Sanırım bundaki en büyük etken de Ji ChangWook’un askerden döndükten sonra rol aldığı dizilerinin, özellikle Ji ChangWook dizileri 2020 yapımı Backstreet Rookie‘nin, beni hayal kırıklığına uğratmış olması.

Bahsettiğim dizilerden biri az önce söylediğim Backsetreet Rookie ve diğeri ise Melting Me Softly. Ben ne yazık ki her iki diziyi de yarım bıraktım. Aranızda bu dizileri henüz izlememiş olanlar için bir not düşmek istiyorum. Bilim kurgu ve romantik-komedi türündeki Melting Me Softly konusuyla oldukça ilgi çekici bir diziydi ve güzel de başlamıştı. Fakat beklediğim kadar da sürükleyici değildi. Buna rağmen çok kötü bir dizi olduğunu da söyleyemem. Öte yandan Backstreet  Rookie sanırım oluşan ön yargımın asıl sebebi. Ben dizinin sadece iki bölümünü izlemiştim ve diziyi  çok beğenen bir çok kişi de olduğu için çok yorum yapmak istemiyorum. Fakat bence dizi yılın en iyi Kore dizilerinden biri değildi. Bu yüzden Ji ChangWook’un yeni dizilerine biraz temkinli yaklaşmaya başladım. Çok iyi bir diziyle dönüp de bu ön yargıları kırmasını bekliyorum.

Sizin Lovestruck in the City konusu ve oyuncuları hakkındaki yorumları  ve eleştirilerinizi çok merak ediyorum! Sizce dizi izlemeye değer mi?

Kim JiWon ise gerçekten çok sevdiğim bir oyuncu. Bence rol alacağı yapımları seçme konusudna da oldukça başarılı. İzlediğim diziler arasında beni hayal kırıklığına uğratan hiç bir dizi yok. Bence Ji ChangWook ile de çok yakışmışlar. Gördüğüm Lovestruck in the City yorumları arasında da hep güzel şeyler yazıyordu. Ben diziye henüz başlamadım. Başlamak için bölümlerinin tamamlanmasını bekliyorum. İzledikten sonra da yorumlarımı güncelleyeceğim. (Açıkçası diziye başlayıp başlamamak konusunda biraz da ikilemde kaldım. Sizden gelen yorumlara göre başlayacağım!) Siz diziyi izliyor musunuz? Sizce dizi izlemeye değer mi?

Lovestruck in the City izle | City Couple’s Way of Love izle

Diziyi merak edenler ve hemen izlemek isteyenler Lovestruck in the City altyazılı izle linkine buradan ulaşabilir.

City Couple’s Way of Love 1. bölüm Türkçe altyazılı izle

Mini Dizi Sözlüğü | 도시남녀의 사랑법: 나의 사랑스런 카메라 도둑

Korece öğrenenler için hazırlanan bu bölüm her Kore dizi önerisi yazısının sonunda yer almaktadır ve bahsedilen dizide sık sık geçen kelimeleri içerir. Lovestruck in the City ne demek? Dizinin ismi “Şehirde aşk, şehirde aşka tutulmak” gibi anlamlara gelmekte.

도시 (doşi): Şehir

사랑 (sarang): Aşk

법 (bob): Yol, yöntem, yasa

카메라 (kamera): Kamera

도둑 (doduk): Hırsız

Dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce güncel Kore dizileri 2020 -2021 yapımları arasında en iyilerinden biri mi?

Lütfen yorum bırakmayı ve yeni yazılardan anında haberdar olmak için abone olmayı unutmayın! Diziyi birlikte izlemek istediğiniz arkadaşlarınıza da yazıyı gönderebilirsiniz!

Ayrıca romantik-komedi Kore dizi severler Run On dizisine de bakmayı unutmasın! Bence dizi bu senenki en iyi yapımlardan biri.

Not: Yazıda kullanılan bütün resimler alıntıdır ve Netflix-Kakao TV ortak yapımı olan diziye aittir. 

You may also like...

17 Responses

 1. Beauty life tr dedi ki:

  Ji chang wook varsa bende varım ahahhaah

 2. Başrol oyuncuların ikisini de seviyorum o yüzden merakla beklediğim diziler arasında. Tamamı yayınlanınca izlerim büyük ihtimalle. 🙂
  Tanıtım için teşekkürler 🙂

 3. Fulden Ufacık dedi ki:

  Buna da bakacağım baya dizi oldu 🙂

 4. Banu'Ca dedi ki:

  Tamamının yayınlanmasını bekliyorum ben de ?

 5. renklitirtil dedi ki:

  Tanıtım için teşekkürler. 🙂

 6. minihanok dedi ki:

  Ben teşekkür ederim yorumunuz için:)

 7. minihanok dedi ki:

  Ben de beklemedeyim bakalım nasıl bir dizi.:)

 8. Rose dedi ki:

  İzlenecekler listem iyice kabardı harika bir yazı olmuş ellerine sağlık ?

 9. Akela dedi ki:

  Tamamlanınca mutlaka izlemek istediğim dizilerden. Chang Wook sevdiğim oyunculardan ama son 2 dizisi ile ilgili çok fazla olumsuz yorum okuduğum için izlemedim. Bu dizi çok keyifli olacak gibi duruyor, bakalım. Süresi de kısaymış. İzlerim ben bunu^^ Yalnız şunu söylemeliyim ki yazından emek akıyor. Emeğine sağlık. Dolu dolu bir yazı olmuş ?

 10. Egitim haber dedi ki:

  Rehber niteliğinde oldukça faydalı içerikleriniz var. Eğitim Haber

 11. renklitirtil dedi ki:

  Başrol oyuncularını seviyorum, çokta yakışıyorlar. ?

 12. minihanok dedi ki:

  Benim de sevdigim oyuncular, yakinda baslarim diziye. Siz başladınız mi??

 13. minihanok dedi ki:

  Cok tesekkur ederim. Evet pes pese o kadar cok dizi geliyor ki?

 14. minihanok dedi ki:

  Cok ama cok tesekkur ederim. Ben de izleyecegim. Ins bu sefer hayal kirikligi olmaz. Hos artik changwooku geçtim jiwon icin bakacagim?

 15. Ayşe dedi ki:

  Bence bu oyuncuların bir araya gelip de bu kadar öylesine gelişigüzel bir senaryoyu oynamaları çok sıkıcıydı. zaten 30 dklık bölümde aşırı ordan oraya zıplamalar, cevapları aşırı saçma. Hiç de hayatın içinden gibi gelmedi bana. İlişkileri de aşırı yapay. Yakıştıramadım Ji Jang Wook a. Beklediğim romantizm maalesef gelmedi 10. bölümdeyim ama. Size kesinlikle katılıyorum askerden döndükten sonraki dizileri çok sönük ben de bir bölüm izlemiştim. Kim yönlendiriyorsa bu çocuğu bu dizilere, menajerliğini çok kötü yapıyor.

 16. minihanok dedi ki:

  İzlemeyi düşündüğüm bir diziydi:(( Beğenenler de oldu gördüğüm kadarıyla ama çoğunluk pek sevmedi gibi. Askerden döndükten sonraki dizileri ne yazık ki biraz öyle… Ben de en azından bir iki bölüm bakacağım yine de bu diziye. İnş bir sonraki dizisi hit bir dizi olur da sevenler keyifle izler:)

 17. gözde dedi ki:

  ben şu an 15.bölümdeyim ve çok beğendim. Cidden son zamanlarda ki en iyi kore dizilerinden biri oldu benim için. Her ikisine de hak verip,duygulaniyorsunuz. Changwook da bence kurtardı kendini bu diziyle. Ona aşık olmak çok yakışmıştı ve başrollerin kimyalarını da çok beğendim.

Ne düşünüyorsunuz?