Witch's Court

Witch’s Court Dizi Tanıtımı-Cadılar Mahkemeye Girer Mi?

Polisiye dizi, hukuk temalı dizi severler için çok beğendiğim ve yayınlandığı zamanda güzel izlenme oranı elde etmiş bir dizinin tanıtımıyla geldim.

(Hukuk dizisi seviyorsanız, Witch’s Court gibi çok kaliteli bir dizi olan Your Honor’ı da öneririm.  Dizinin konusuna buradan bakabilirsiniz.😊)

Witch’s Court;

  • KBS2 kanalında yayınlanmış 16 bölümlük bir dizi.
  • Dizinin yönetmenliğini Kim Young-Kyoon senaristliğini ise  Jung Do-Yoon yapmış.

Sıkıntılı bir çocukluk geçirmiş olan Ma YiDeum savcılık yapmaktadır. Bir gün üstlerinden birinin bir gazeteciyi taciz ettiğine şahit olur. Başkalarının işlerine karışıp başını belaya sokmak istememektedir. Kendisine olayı soran yeni savcı Yeo JinWook’a hiçbir şey görmediğini söylemiş olsa da daha sonra gelip gördüğü şeyleri dürüstçe anlatır. Bu olay yüzünden çalıştığı birim değiştirilir ve yalnızca cinsel suçlarla uğraşan bir birime gönderilir. Yeo JinWook da gönüllü olarak aynı birime gelmiştir.

Ekip davaları çözerken seneler önceki sırlar da yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Witch's Court dizi tanıtımı
Witch’s Court ‘un cadı savcısı Ma YiDeum.

Ma YiDeum annesiyle yaşamaktayken bir gün annesi ortadan kaybolur. Ne kadar arasa da annesini bulamaz.Seneler geçer ve Ma YiDeum savcı olur. Gerçekleri söylediği için birimi değiştirilir ve hiç istemese de yeni biriminde çalışmaya başlar.

Cadı gibi savcı Ma YiDeum’u Jung RyeWon canlandırıyor. Witch’s Love Jung RyeWon’un izlediğim ilk dizisi ve beğendim oyunculuğunu. Wok Of Love başrol oynadığı yeni dizilerden biri.

minihanok Witch's Court dizi tanıtımı
Witch’s Court ‘un savcı beyi.

Yeo JinWook önceleri psikiyatrlık yapmış daha sonra savcı olmaya karar vermiştir. Ma YiDeum’un gönderildiği ekibe o gönüllü olarak katılır. Zeki ve akıllı bir kişiliği vardır ve duyarlı bir insandır.

Savcı Yeo JinWook’u sevdiğim oyunculardan biri olan Yoon HyunMin canlandırıyor. Yoon HyunMin’i en son Tunnel  dizisinde izlemiştim. HyunMin’in oyunculuğunu çok başarılı buluyorum ve bence özellikle polisiye ya da hukuk temalı dizilere çok yakışıyor kendisi. Yoon HyunMin’in son oynadığı dizilerden biri de geçen ay biten Tale of Gyeryong Fairy.

Witch's Court dizi tanıtımı
Witch’s Court

Jo GapSu suçlandığı taciz davalarından aklanır ve tekrar halkın sevgisini kazanır. Seneler geçer ve Ma YiDeum’la yolları kesişir.

Dizimizin kötü adamını Jeon KwangRyeol canlandırıyor. Dizi başladıktan bir süre sonra “Bu adam Yi Injwa değil mi? demeye başladım ve bitince gördüm ki hatırladığım karaktermiş. Jackpot/Daebak dizisinin kötü adamı oluyor Yi InjWa:) Oyunculuğunu beğendiğim biri kötü adam olarak kaldı aklımda ama napalım:) The Man İn The Mask, Sign rol aldığı diğer dizilerden birkaçı.

Yoon HyunMin ve Jung RyeWon Witch’s Court ‘da ki rolleri için KBS 2017 Ödüllerinde en iyi çift ödülünün de sahibi olmuşlar.

İzlemeyi Düşünenlere;

  • Hukuk-polisiye temalı dizileri seven herkesin beğeneceğini düşündüğüm bir dizi Witch’s Court. Bu konuda çok fazla dizi var Witch’s Court‘un artısı ne diye soranlar olabilir. Dizideki birimin ele aldığı konular ne kadar rahatsız edici de olsa belli suçlara odaklandığı için diğer dizilerden farklı. Hırsızlık,yolsuzluk,cinayet gibi her türlü suçun davasını alan bir tim yerine belli davalara bakan bir tim izliyoruz.
Witch's Court Dizi Tanıtımı minihanok
Witch’s Court
  • Ele alınan davalarla önemli problemlere değiniliyor.
  • Dizide orijinal karakterler var. Özellikle Ma YiDeum karakteri; sevecen, nazik, kırılgan ya da çok saf kadın karakterlerden çok farklı. Aynı zamanda Yeo JinWook karakteri de aşırı fedakar aşırı havalı bir karakter değil. Karakterlerin kendilerine has çizgileri var bu yüzden bu da dizide sevdiğim diğer bir nokta.
  • Dizi komedi dizisi olmasa da oldukça komik sahneleri var ve bence çok sürükleyici. Ne zaman başladım ne zaman bitti hiç fark etmedim.

Diziyi OnlineDizi sitesinden izleyebilirsiniz.

“Şöyle kaliteli, dolu dolu bir dizi izleyeyim” diyorsanız hemen Witch’s Court ‘a başlayın.

Keyifli Seyirler~

“Witch’s Court Dizi Tanıtımı-Cadılar Mahkemeye Girer Mi?” için 1 yorum

  1. Geri bildirim: He is Psychometric Dizi Tanıtımı-Dizi Önerisi! ~ Minihanok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.