Abyss Dizi Tanıtımı-Ölüleri Dirilten Küre!

Abyss 2019 fantastik Kore dizilerinden bir tanesi. Dizi hem romantik Kore dizileri hem de fantastik Kore dizileri arasında sayılıyor. Yönetmenliğini Yo JeWon’un, senaristliğini Moon SooYun’un yaptığı dizi Abyss 16 bölümden oluşuyor. Dizide çözülmeye çalışılan olaylar olduğu için hukuk ve polisiye dizi severlerin ilgisini de çekebilir.

Fantastik Kore dizilerini seviyorsanız şu an çoğu Kore dizi severin bayılarak izlediği Hotel Del Luna‘yı da öneririm.

Dizide çözülmeye çalışılan olaylar olduğu için hukuk ve polisiye dizi severlerin ilgisini de çekebileceğini söyledim fakat daha sağlam ve ciddi bir polisiye izlemek isteyenlere Voice dizisini öneririm. Aynı şekilde Kore hukuk dizilerini sevenler de beğenerek izlediğim Witch’s Court ve Your Honor‘a bakabilir.

Abyss Konusu

Dizi gizemli bir küre tarafından hayata döndürülen insanları anlatıyor.

Cha Min başarılı bir şirketin varisidir. Bir gün nişanlısından bir mesaj alır. Nişanlısı, Cha Min çok çirkin olduğu için onu daha fazla görmek istemediğini söylemektedir. Bu mesajdan sonra Cha Min sarhoş bir halde bir binanın çatısına çıkar, kendi hayatını sonlandırmak ister. Tam atlamak üzereyken vazgeçse de garip bir şey ona çarpar. Cha Min metrelerce yükseklikten aşağı düşüp hayatını kaybeder. Az sonra iki garip varlık Cha Min’in yanına gelir ve gizemli bir küre kullanarak onu hayata döndürürler. Cha Min hayata dönmüştür fakat görünüşü tamamen değişmiş, çok yakışıklı bir adama dönmüştür. İki gizemli varlık küreyi Cha Min’e verip kürenin yeni sahibinin o olduğunu söylerler. Cha Min daha başına gelenleri sindiremeden çok yakın bir arkadaşı olan Go SeYeon’un ölüm haberini alır. Çok güzel bir kadın olan arkadaşı SeYeon savcıdır ve gizemli bir cinayete kurban gitmiştir. Cha Min arkadaşının cenazesine katılır ve çok kıymet verdiği arkadaşını hayata döndürmek için küreyi, Abyss‘i , kullanmayı dener. Şaşırtıcı şekilde SeYeon’da hayata döner. İkili hem SeYeon’un katilini aramaya başlar hem de kürenin gizemini çözmeye çalışır.

Abyss Oyuncuları

Abyss dizi karakterlerinden Cha Min ve Go SeYeon.

Dizinin başrollerinde Ahn HyoSeop ve Park BoYoung var.

Cha Min’i canlandıran Ahn HyoSeop’u en son 30 But 17 dizisinde çok severek izlemiştim. Orada tam bir liseliyi canlandırıyordu, bu dizide biraz daha olgun(kilo almış herhalde?) bir rolde. Yaşı oynadığı rolden çok daha küçük olduğu için rolünden genç gösterse de izlerken çok rahatsız olmuyorum.

Go SeYeon’u canlandıran Park BoYoung çok sevdiğim kadın oyunculardan biridir. En son Do BongSoon dizisinde izlemiştim sanırım kendisini. Uzun süre sonra yeni bir dizisini izlemiş oldum Abyss ile. Oyunculuğu çok güzel.(Acaba şu saçlarını uzatsa mıydı biraz?)

Abyss Yorum;

Dizi Mayıs ayında başladı ve yakın zamanda da final yapacak. Diziyi ilk bölümden beri güncel bir şekilde takip ediyorum. Bu yazıyı çoğunlukla diziyi izlemeye henüz başlamamış olanlar okuyacağı için çok ayrıntıya girmeden fikirlerimi paylaşmaya çalışacağım.

Dizi, insanları farklı bedenlerde hayata döndüren Abyss isimli bir gizemli küre tarafından hayata döndürülen iki karakterin yaşadıklarını gösteriyor. Küremiz ve etkileri sayesinde fantastik kore dizisi olarak da adlandırıyoruz diziyi. Fakat dizi melekler, şeytanlar, olağanüstü varlıklarla dolu değil. Bu yüzden çok fantastik unsur barındıran yapımları sevmeyenler de beğenerek izleyebilir Abyss’i.

Ben hem hukuk hem polisiye dizilerini çok severim.Dizide de dizisinde de çözülmeye çalışılan cinayetler, bu türleri sevenlerin hoşuna gidecektir.

Abyss dizi resim

Abyss dizi karakterleri

Dizinin başında bedenler değiştikten sonra bir kaç bölüm boyunca biraz alışma problemi yaşadım açıkçası. Fakat 2,3 bölüm sonra hem karakterlere alışıyorsunuz hem de dizi sürüklemeye başlıyor.

Dizide zaman zaman bazı mantık hataları,duraklamalar oluyor bu yüzden beğenmeyenler olmuş, fakat çok severek hatta bayılarak izleyenlerin sayısı da fazla.

Dizi bazı eleştiriler alsa da ufak hatalar beni çok rahatsız edip izleme keyfimi kaçırmadı. Diziyi heyecanla ve merakla izliyorum. Romantik komedinin yanında gizem içeren dizileri sevenlere bu diziye bir şans verin derim:)

Abyss dizisi birinci bölümü buradan (Koreanturk) izleyebilirsiniz. Koreanturk Kore dizisi izlemek için en iyi sitelerden biridir.

Son zamanlarda Kore dizi çevirilerini en hızlı yapan sitelerden biri olan OnlineDizi sitesine de bakabilirsiniz. OnlineDizi Abyss birinci bölüm için buraya bakabilirsiniz:)

Mini Abyss Sözlüğü;

Bilye,küre: 구슬(kusıl)

Ölüm: 죽음(çugım)

Yüz: 얼굴(olgul)

Savcı: 검사(gomsa)

Doktor: 의사(ıysa)

Tehlike: 위험(vihom)

Katil: 살인범(sarin bom)

Cinayet: 살인(sarin)

Sahip: 주인(cuin)

You may also like...

2 Responses

  1. Hayatperest dedi ki:

    Are you human too bitti yeni dizi arıyordum sizde önerdiğinize göre hemen başlıyorum

  2. minihanok dedi ki:

    Keyifli seyirler:))

Ne düşünüyorsunuz?