2021-kore-dizileri, snowdrop-kore-dizisi, snowdrop-konusu, oyuncuları, cast

Snowdrop Konusu ve Oyuncuları- BLACKPINK Jisoo, Jung HaeIn, Yo İnna ve Dahası!

Yılın bombası olmaya hazırlanan yepyeni bir 2021 Kore dizisi ile herkese merhaba!

Yakında başlayacak olan ve en yeni 2021 Kore dizileri arasında yerini almaya hazırlanan dizimizin tanıtımına başlarken dizi için çok heyecanlı olduğumu söylemeliyim! Çılgın bir oyuncu kadrosunun yanında, gerilim, gizem, romantizm ve nostalji dolu konusuyla muhteşem bir dizi daha 2021 Kore dizileri arasında yerini almak üzere! Peki, dünyanın dört bir tarafından hem binlerce Kore dizi severin hem de milyonlarca K-pop severin sabırsızlıkla beklediği bu yeni Kore dizisi hangisi? Haydi gelin 2021 Kore dizileri arasında yerini almaya hazırlanan Snowdrop kdrama konusu, oyuncuları, yorumu ve daha birçok ilgi çekici şey olan yazımıza başlayalım!

Snowdrop konusu, oyuncuları, cast, ne zaman başlayacak, yorumu,  fragman, dizisi, snowdrop dizi oyuncuları, ne demek, kaç bölüm, jisoo kdrama, jung haein jisoo, 2021 Kore dizileri, yakında başlayacak Kore dizileri, Kore dizi önerileri ve dahası!

snowdrop-cast, 2021-kore-dizileri, jisoo-dizisi, jung-hae-in-jisoo, snowdrop-konusu
jisoo

Snowdrop konusu, oyuncuları, cast, ne zaman başlayacak, yayın tarihi, kaç bölüm, dizi, 2021 Kore dizileri, en yeni Kore dizileri, Jisoo yeni dizisi, Snowdrop actors, Snowdrop Kore dizi konusu, yorumu, Türkçe altyazılı izle linkleri ve dahası!

Snowdrop

  • Tür: Romantik-dram-tarih
  • Yayın Tarihi: ?
  • Kanal: JTBC

2021 Kore dizileri arasında seyirciyle buluşmaya hazırlanan Snowdrop dizisi konusu itibariyle dram, tarih ve romantik türünde Kore dizilerinden. JTBC kanalında 2021 yılında yayınlanacak olan dizinin yönetmenliğini Jo HyunTak yaparken senaristliğini Yoo HyunMi yapıyor. “En iyi Kore dizileri” arasında adından sık sık bahsettirmeyi başarmış olan SKY Castle dizisi de aynı ekibin dizisi. Peki, en çok merak edilen “Snowdrop dizisi ne zaman başlayacak?” sorusunun cevabı ne? Dizinin yayın tarihi henüz kesinleşmedi. Dizi, muhtemelen mayıs ayında 2021 Kore dizileri arasında seyirciyle buluşacak. Snowdrop kaç bölüm, yayın tarihi, yayın günleri gibi bilgiler netleşir netleşmez ben de yazımı güncelleyeceğim.

BLACKPINK grubundan Jisoo’nun bir Kore dizisinde başrol olacağı ve de dizinin adının Snowdrop dizisi olduğu duyurulduktan sonra özellikle K-pop hayranları meraklı bir bekleyişe başlamıştı. Grubun milyonlarca hayranı sevdikleri şarkıcıyı bir dizide başrol olarak görecek olmanın heyecanını yaşarken bir yandan da herkes Snowdrop dizisi başrol oyuncuları  (cast) arasında hangi isimlerin olacağını merak ediyordu.

 

snowdrop-cast, 2021-kore-dizileri, jisoo-dizisi, jung-hae-in-jisoo, snowdrop-konusu
jung-hae-in

Snowdrop dizi oyuncuları ile bu senenin en iddialı dizilerinden biri!

Bir süre sonra da Snowdrop oyuncu kadrosu açıklandı ve her biri birbirinden iddialı ve yetenekli isimler seyircilerin heyecanını ikiye katladı! (Snowdrop oyuncuları açıklandıktan sonra benim dizi ile beklentim çok, çok yükseldi. Merak etmeyin, az sonra dizinin oyuncuları ve karakterleri bölümünde her birinden bahseceğim!)  Daha sonra dizinin konusu ve dizi hakkında birçok bilgi de netleşti. Karanlık olayların yaşandığı 1987 yılında bir grup üniversite öğrencisinin hayatını anlatacak olan dizinin konusu da en az oyuncu kadrosu kadar büyük bir merak uyandırdı.

Konusuyla ve iddialı, sevilen isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla Snowdrop Kore dizisi uzun zamandır hem Kore dizi severlerin hem de K-pop hayranlarının “Snowdrop dizisi ne zaman başlayacak? Snowdrop ne zaman yayınlanacak?” diyerek gün sayıyor olduğu bir dizi! Dizinin yayın tarihi hakkında birçok farklı bilgi geldi, gelmeye de devam ediyor. Az önce de bahsetmiş olduğum gibi, bütün bu bilgiler gelir gelmez yazı güncellenmiş olacak. Haydi, gelin dizi başlamadan önce Snowdrop kdrama konusu ve muhteşem oyuncu kadrosu (cast)a bakalım!

Snowdrop Konusu

Snowdrop dizisi konusu itibariyle bir diktatör tarafından yönetilen Kore’de, kendilerini tehlikeli bir durum içinde bulan iki gencin romantik ilişkisini anlatacak.

Kore’nin oldukça katı bir iktidar tarafından yönetildiği 1987 yılında Eun YoungCho bir üniversitede İngiliz Edebiyatı okumaktadır. Im SoHoo ise yarı Koreli yarı Alman biridir ve oldukça prestijli bir üniversitede yüksek linsansını yapmaktadır. Bir gün bu ikili arkadaşları ile birlikte eğlenmek amacıyla kör bir randevuya katılırlar. Beklediklerinden daha güzel geçen bu randevuda ikili tanışmış olur. Aradan biraz zaman geçer. Bir gün Eun YoungCho karşısına kanlar içinde SoHoo’yu bulur. SoHoo’nun sakladığı sırları bilemese de ona yardım eder. Fakat bu durum bir anda kendisini tehlikeli bir olayın ortasında bulmasına neden olacaktır.

snowdrop-cast, 2021-kore-dizileri, jisoo-dizisi, jung-hae-in-jisoo, snowdrop-konusu
snowdrop-oyuncuları

Snowdrop Dizi Oyuncuları (Snowdrop Cast)

Snowdrop oyuncuları birbirinden başarılı isimler! Oyunculuğa yeni yeni adım atan Jisoo dışında Snowdrop cast ‘i oynadıkları her dizide muhteşem performanslara imza atmış isimlerden oluşuyor.

Dizinin yıldızı ile başlayalım. Jisoo Snowdrop dizisinde hoşlandığı kişiye yardım ederken kendisini oldukça karanlık bir durumun ortasında bulan bir üniversite öğrencisini; Eun YoungCho karakterini canlandırıyor. Jisoo çoğunuzun bildiği gibi en sevilen Kpop gruplarından biri olan BLACKPINK grubunun ana vokallerinden biri. Bir şarkıcı olarak ne kadar başarılı olduğu zaten tartışmasız bir gerçek bu yüzden ben oyunculuk kariyerine dönmek istiyorum. Jisoo yeni dizisi ile ilgili hayranlarından ve Kore dizi severlerin çoğundan büyük bir destek görüyor. Fakat önce bir iki dizide çok ufak roller aldığı için tecrübesiz olduğunu düşünen ve başrol için yetersiz olacağını savunan büyük bir kitle de var.

Jisoo dizileri arasında konuk oyuncu olarak rol aldığı 4 yapım var. Biri şirketin kendi yapımlarından biriyken diğer üçü The Producers, Part Time İdol ve Arthdal Chronicles. Ben Part Time İdol dizisini izlemiş olmama rağmen Jisoo’nun olduğu sahneleri hatırlamıyorum. Bir oyuncu olarak Jisoo Arthdal Chronicles dizisindeki performansı ile kaldı benim aklımda. En iyi Kore dizileri 2019 yapımları arasındaki dizide Jisoo’nun çok kısa da olsa hatırda kalan bir karakteri vardı.

snowdrop-cast, 2021-kore-dizileri, jisoo-dizisi, jung-hae-in-jisoo, snowdrop-konusu,jisoo-kdrama
jisoo-kdrama

Snowdrop Jisoo ‘nun başrol olduğu ilk yapım.

Arthdal Chronicles dizisindeki rolü de oldukça kısaydı bu yüzden oyunculuk becerisi ve performansı hakkında net bir fikrim yok. Buna rağmen Jisoo bildiğim kadarıyla oyunculuk eğitimi almış (net bilgisi olan yorumlarda paylaşabilir), ben kötü bir performans sergileyeceğini düşünmüyorum. Ön yargılarımızı bir kenara bırakıp Jisoo’ya bir şans vermeliyiz bence:) Bu arada hala Arthdal Chronicles dizisini izlemeyenler varsa Snowdrop Kore dizisi başlamadan önce mutlaka izlesin!

jisoo-arthdal-chronicles-dizisi

Jung Haeİn Snowdrop dizisi karakterleri arasında gizemli ve karanlık işlere karışmış bir yüksek lisans öğrencisi olan Im SoHoo karakterini canlandırıyor. Jung Haeİn en çok sevdiğim Koreli oyunculardan biridir. Bence mimiklerini çok iyi kullanan ve bütün duyguları seyirciye çok başarılı şekilde geçirebilen oldukça yetenekli oyunculardan biri. Ben ilk kez seneler önce Bride of Century dizisinde izlemiştim. Jung Haein dizileri arasındaki bu ilk yapımda kendisi ufak bir rol sahibiydi. Daha sonra Blood, While You Were Sleeping gibi birbirinden güzel dizilerle karşımıza çıktı. Son senelerde ise hep nuna romans tadında dizilerde; çok sakin ve olgun karakterleri canlandırıyordu.

Jung Haeİn Jisoo ikilisi seyircilerin görmeyi merakla beklediği bir ikili. Dizi henüz başlamadı fakat bence güzel bir ikili izleyeceğiz.

Elinizde kahvenizle sakince izleyebileceğiniz bu dizileri ben zaman zaman sıkılsam da keyifle izlemiştim fakat farklı yapımlarda görmeyi de sabırsızlıkla bekliyordum açıkçası. Jung Haein yeni dizisi Snowdrop drama sında bir öğrenciyi canlandıracak. Ayrıca dizinin konusu itibariyle de aksiyon ve gerilim de olacak gibi. Dizi başlayınca fikrim değişir mi bilmiyorum ama Jisoo ile de yakışacağını düşünüyorum. Umarım dizi Jung Haein dizileri arasında en iyileri arasına girer. Meraklılar için diğer birkaç Jung Haeİn dizileri ise şöyle; One Spring Night, Something in the Rain, A Piece of Your Mind… Bu arada Netflix Kore Filmleri arasındaki Tune in Love filmine de bakmak isteyebilirsiniz. (Filmi hem Netflix’te hem de Kore film izle Türkçe altyazılı şeklinde karşınıza çıkan birçok sitede bulabilirsiniz.)

Kim HyeYoon Snowdrop dizi karakterleri arasında maddi durumu yüzünden eğitim hayatını sonlandırmak zorunda kalmış olan Kye BoonOk karakterini canlandırıyor. Kye BoonOk da bir üniversite öğrencisi gibi davranarak kör randevuya katılıyor fakat bu kendisini beklemediği bu durumun içinde bulmasına neden oluyor. Kim HyeYoon bayıldığım genç oyunculardan biri! Senelerce minik rollerde karşımıza çıkmış bir isim olmasına rağmen çoğumuzun dikkatini en çok izlenilen Kore dizileri arasında 2019’a damgasını vurmuş olan SKY Castle dizisindeki performansıyla çekti.

Kim HyeYoon Kore dizi severlerin bu dizide görmek için en çok sabırsızlandıkları oyunculardan biri.

Benim ve birçok Kore dizi severin favori oyuncuları arasına ise yine en çok izlene Kore dizileri arasındaki Extraordinary You dizisindeki “haru yaa” diyerek dolaşan DanOh performansıyla girdi. HyeYoon bu performansı ile 2019 MBC Drama Ödüllerinde 2 büyük ödülün de sahibi olmuştu. HyeYoon hırslı ve sinir bozucu bir karakteri canlandırırken kendisinden nefret ettirmeyi de başarıyor, gülücükler saçarak dolaşırken enerjinizi yükseltmeyi de. Snowdrop dizisi karakterleri arasında karşımıza nasıl çıkacak merakla bekliyorum ama akılda kalıcı bir performans sergileyeceğine eminim! Extraordinary You dizisini de hala izlememiş olan varsa bu diziyi de şiddetle öneriyorum!

Yo İnna ise dizide gizemli bir kişiliğe sahip bir cerrahı canlandırıyor. Yetenekli bir cerrah olan Kang ChungYa da birçok şey bilen bir karakter olarak karşımıza çıkacak. Yo İnna Kore dizi severlerin çoğunun bayıldığı kadın oyunculardan biridir. Ben kendisini ilk kez zamanda yolculuk temalı Kore dizileri arasında en çok izlenilen Kore dizileri nden biri olan Queen InHyun’s Man ve You Came From the Stars dizilerinde izlemiştim. En son ise Yo inna dizileri arasındaki son yapım olan The Spies Who Loved Me dizisinde izlemiştim. Yo inna da sevdiğim ve beğendiğim kadın oyunculardan biri, Snowdrop 2021 dizisi içindeki karakteri ne kadar önemli bir karakter olacak henüz bilmiyoruz ama Yo inna’yı da sabırsızlıkla bekliyorum. Meraklılar için diğer birkaç Yo İnna dizisi ise şöyle; Touch Your Heart, Goblin, My Secret Hotel…

Not: Touch Your Heart; Yoo İnna ve Lee DongWook’un Goblin dizisinden sonra tekrar bir araya geldikleri bir romantik komedi dizisi.  Yo İnna ve son yapımı The Tale of Nine Tailed ile yıla damgasını vuran Lee DongWook bu dizisi Goblin severler tarafından büyük ilgi görmüştü. Meraklılar bu diziye de bakabilir.

Snowdrop Yorumu

Snowdrop Kore dizisi konusu itibariyle hem romantizmi hem aksiyonu hem de gerilimi hissedeceğimiz bir dizi olacak bence. Ben geçmiş senelerde geçen Kore dizilerini izlemeyi çok severim, gördüğüm kadarıyla Kore dizi severlerin çoğu da bu yapımları çok seviyor. Örneğin, Chicago Typewriter‘ın 1930‘lu yıllarının havası birçok Kore dizi severi çok etkilemişti ve o sahneleri izlemeye doyamamıştık.

Snowdrop dizisi de edebiyat okuyan ana kadın karakteri, karanlık birilerinden kaçan ana erkek karakteri ve gizemli hikayelere sahip yan karakterleriyle dolu dolu ve sürükleyici bir dizi olacak bence. Snowdrop oyuncu kadrosu için ise söyleyecek hiçbir şeyim yok. Snowdrop dizisi oyuncuları her biri birbirinden muhteşem isimler! Diziyi merakla bekliyorum!

Snowdrop ne zaman çıkacak, ne zaman başlayacak” sorusunun cevabı gelir gelmez yazıya ekleyeceğim. Dizi başladıktan sonra da diziyle ilgili yorumlarımı güncelleyeceğim. Bakalım Snowdrop beklentileri karşılayıp en çok izlenilen Kore dizileri ve en iyi Kore dizileri 2021 yapımları arasında yer alabilecek mi?

Snowdrop İzle

Bildiğiniz gibi blogdaki Kore dizi önerileri ve tanıtımlarındaki dizilerin birinci bölüm linkleri yazıda yer alıyor. Snowdrop 1. bölüm yayınlandığı zaman da aşağıdaki linkten diziye hızlıca ulaşabileceksiniz.

Snowdrop Türkçe altyazılı izle (dizi başladıktan sonra link çalışacaktır.)

Mini Dizi Sözlüğü – 설강화

Snowdrop ne demek? Dizinin ismi “kardelen” anlamına geliyor.

  • 강화 (kanghva): Güçlenme, çoğalma
  • 문학  (munhak): Edebiyat
  • 눈 (nun): Kar

Snowdrop Kore dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Diziyi izleyecek misiniz? Sizce dizinin konusu ve kadrosu nasıl?

Jisoo’nun başrolü alması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlarınızı merakla bekliyorum. Yeni yazılardan ve 2021 Kore dizilerinden anında haberdar olmak isterseniz ayrılmadan önce abone olmayı unutmayın! 

Bu Yazılara da Bakmak İsteyebilirsiniz;

En İyi 5 2020 Kore Dizisi!

Son Yılların En İyi Kore Dizileri

 

“Snowdrop Konusu ve Oyuncuları- BLACKPINK Jisoo, Jung HaeIn, Yo İnna ve Dahası!” için 1 yorum

  1. Dizinin konusu güzelmiş. Jisoo yu her ne kadar sevimli bulsam da, oyunculuğu konusunda şüphelerim var. Umarım yanılıyorumdur. 😔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.