Snowdrop Dizi Yorumu: Tekrar Tekrar İzlemek İsteyeceğiniz Kore Dizisi!

2 yıldır seyircilerin gün saydığı dizi nihayet başladı. Peki, beklentileri karşıladı mı?

Jung HaeIn ve JiSoo’nun başrollerinde oynadığı Snowdrop dizisi nihayet geçtiğimiz haftalarda başladı. Ben, neredeyse iki yıl önce duyurulan diziyi senenin başında burada tanıtmış hem konusundan hem de oyuncu kadrosundan bahsetmiştim. Benim için Snowdrop hem sevdiğim oyuncularla dolu kadrosu hem de izlemeye değer bulduğum konusuyla gerçekten çok büyük beklentilerle başlamasına gün saydığım bir diziydi.

Yılın başında yayınlanmasını beklediğimiz dizi Korelilerin topladığı imzalar, senaryodaki unsurlar, ardı kesilmeyen şikayetler derken ertelendi durdu. Neyseki 18 Aralık 2021 tarihinde başladı ve yayınlanmaya devam ediyor. Peki, Snowdrop dizisi nasıl olmuş? Dizi, 2 yıl büyük bir merakla beklediğimize değmiş mi?

Bu yazıda sizlere henüz ilk bölümleri yayınlanan Snowdrop ile ilgili yorumlarımdan bahsedeceğim. Dizi yeni başladı ancak şimdiden üzerine konuşmaya değer birçok şey var. Bu yüzden bu Snowdrop dizi yorumu yazısında hem diziyi izleyenler hem de henüz başlamayanlar için diziden bahsetmek istiyorum.

Yazı spoiler içermeyecektir, henüz başlamadıysanız ve dizi hakkında genel fikirlere bakıyorsanız endişelenmeyin! Keyifli okumalar!

Bu yazıya da bakmak isteyebilirsiniz;

Snowdrop Konusu, Oyuncuları ve Merak Edilenler!

Snowdrop Dizi Yorumu/İncelemesi:

Geçtiği dönemle Snowdrop bizleri Kore’de bir zaman yolculuğuna çıkarıyor!

2021 Kore dizisi Snowdrop konusu itibariyle 1980’li yıllardaki Güney Kore’de geçiyor. Biz, bir kız yurdundaki öğrencilerin keyifli ve eğlenceli yaşamına konuk olarak başlıyoruz diziye. Ancak, dönemin siyasi durumunun ve bunun sebep olduğu tehlikelerin farkına varmamız da uzun sürmüyor. Kısacası dizi siyasi olarak oldukça çalkantılı bir döneme götürüyor seyirciyi.

Eun YoungRo, Hosu Kadın Üniversite’sinde Edebiyat okuyor ve aynı üniversitenin yurdunda kalıyor. Burada bir cadıyı andıran katı yurt müdürelerini ve yurt yaşamlarını görüyoruz. YoungRo’ya kişilikleriyle diziye renk katan 3 oda arkadaşı eşlik ediyor. Bir Alman-Koreli olan Lim SooHo ise Güney Kore’ye yeni gelmiş bir yüksek lisans öğrencisi. Biz ilk bölümlerde daha çok YoungRo ağırlıklı izlediğimiz için SooHo ile ilgili çok bilgimiz olmuyor.

Bu ikili, arkadaş gruplarıyla katıldıkları bir randevuda tanışıyorlar ancak iletişimi kaybediyorlar. Aradan bir süre geçiyor ve, spoiler olmaması adına söylemeyeceğim, SooHo ve YoungRo’nun yolları tekrar kesişiyor. Hem de inanılmaz heyecanlı ve gerilim dolu bir şekilde. Snowdrop yorum ve inceleme yazısını Snowdrop özet niteliğinde yazmak istemediğim için burada bitirip yorumlarıma geçeceğim. Ancak dizi boyunca izleyeceğimiz karakterlerimizi ve tanışmalarını biraz anlatmak istedim.

Snowdrop sizi hikayesiyle daha ilk bölümlerden içine çekmeyi başarıyor!

Dizi bir saatten uzun bölümleriyle gözünüzü korkuttuysa merak etmeyin. Bölümlerin ne zaman bittiğini anlamıyorsunuz bile! Cıvıl cıvıl bir öğrenci yurdu (bu pek de uzun sürmüyor), renkli karakterler, gerilimi ve tempoyu arttıran kafa yormanıza sebep olan siyasi taraf, arabalar, kasetler ve müzikleriyle nostalji havası… Snowdrop izlemesi gerçekten çok keyifli bir dizi olmuş!

Burası çok az spoiler içerebilir.

Henüz ilk bölümleri izlediğimiz için dizinin politika tarafıyla ilgili net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak, resmedilen hükümete ve sahnelerine bakıldığında kafada soru işaretleri de oluşuyor. Korelilerin Snowdrop dizisi yorumları ve şikayetlerini okuduysanız, diziyi tarihi gerçekleri çarpıtmakla suçladıklarını görmüşsünüzdür.

Koreliler, SoHoo karakterinin bir Kuzey Koreli ajanı oynaması, ya da ajan zannedilen masum bir öğrenciyi oynaması senaryoları üzerinden sayısız eleştiri yapıyorlar. Dizide resmedilen dönemin hükümetini de anladığım kadarıyla Kuzey Kore ile işbirliği içinde gösterildiği için diziyi gerçekleri çarpıtmakla suçluyorlar. Buna rağmen JTBC ısrarla dizide sanılan şeylerin olmayacağını savunuyor. Bu SooHo karakteri ve geleceği hakkında ne gösterecek dizi yayından kalkmazsa göreceğiz. Ben dizinin yayından kalkmamasını diliyorum, umarım dizi gerçekleri çarpıtmıyordur ve bu güzel dizinin sonunu da görürüz.

Dizide az sahnelere sahip olsa da yavaş yavaş tempoyu artıran politika sahnelerinden de bahsettik. Şimdi biraz diziyle ilgili en sevdiğim şeylerden bahsetmek istiyorum.snowdrop-dizi-yorumu-yorumlar-analiz-snowdrop-dizisi-kdrama

Snowdrop yorumları: JiSoo ve Jung HaeIn izlemeye doyulmayacak bir ikili olmuş!

Öncelikle itiraf edeyim, JiSoo’dan böyle bir performans beklemiyordum. Başarılarıyla dünyaya maal olmuş BlackPink çok yakından takip ettiğim bir grup değil. JiSoo’yu tanısam da oyunculuğunu yalnızca Arthdal Chronicles’da izlemiştim. Orada da belki bir dakika bile görünmüyordu. Bu yüzden yer aldığı ilk uzun soluklu dizide başrol olacağını, hem de böyle bir kadroyla, duyduğumda açıkçası hiçbir beklentim yoktu. Ancak JiSoo beklentilerin çok üstünde bir performans sergilemiş!

Ben bir üniversite öğrencisi olarak YoungRo karakterini çok doğal buldum. JiSoo mimikleriyle, hal ve hareketleriyle rolünün altından kalkmış. İdol oyuncularda genelde korkulduğu gibi donuk bir performans sergilemiyor bence. Bence karakterine çok yakışmış ve HaeIn ile de harika bir uyumları var.

Arthdal Chronicles Konusu ve Yorumu: Son Yılların En Etkileyici Kore Dizisi!

Jung HaeIn, zaten oyunculuğunun ne kadar iyi olduğunu defalarca kanıtlamış biri. En son bir askeri canlandırdığı 6 bölümlük Netflix dizisi D.P’de izlemiş, kendisine bir kez daha hayran olmuştum. Bu dizide de harika bir performans sergiliyor.

Snowdrop karakterleri ve onları canlandıran oyuncularla da çok başarılı!

Dizi yalnızca başrolleri ile değil, her bir karakteri canlandıran oyuncuları ile de konuşulmaya değer. Snowdrop tanıtımı yazısında da bahsettiğim gibi nereye baksanız muhteşem bir oyuncuyla karşılaşıyorsunuz. Yoon SeAh bir müdüre olarak karşımıza çıkıyor ve gizemli hikayesi ile hepimizi meraklandırıyor. Zaman zaman gıcık eden karakteri ile Kim HyeYoon;koşuşturmayı bırakmayan Jang SeungJo ve Jung Eugene;sahneleriyle, “Ne karıştırıyor bunlar?” diye sormanıza sebep olan Park SungWoong ve Heo JunHo dahil tüm kadro muhteşem. Dizi gerçekten özenle seçilmiş bir kadroya sahip.

30.01.2022 Tarihli Güncelleme: Snowdrop dizisi için özellikle ilk bölümleri kapsayan bir yorum yazmıştım. Ancak dizi öyle bir ilerledi ki yorumumu güncellemeden edemedim!

Öncelikle dizi, “kim ajan, kim iyi, kim kötü?” sorgulamaları içerse de oldukça sakin bölümlerle başlamıştı. Öyle ki romantik bir dönem dizisi olduğunu bile konuşuyordu seyirciler. Ancak dizinin ilk bölümlerinden sonra olanlar oldu ve onlarca öğrenci rehin alındı, dizinin tüm seyri değişti. (Merak etmeyin diziyi henüz izlemeyenler için detaylı bir bilgi yazmayacağım!) Böylece Snowdrop dizisi o başlangıçta bahsettiğimiz renkli ve sevimli havadan tamamen çıktı. Peki, bu kötü bu oldu? Hayır! Dizi tam anlamıyla nefes kesici bir hale geldi!

İyi ve kötünün birbirine karıştığı dizide her bölüm öyle olaylar yaşanıyor ki diziyi gözünüzü kırpmadan izliyorsunuz! Hikayenin politika ve siyaset dolu tarafı izlerken sizleri hayrete düşürüp sinirlerinizi bozuyor. SoHoo ve YoungRo ise kısa ancak çok konuşulan sahnelere imza atıyorlar. Öyle ki, uzun zamandır bu kadar yakıştırılan ve sevilen bir Kore dizi ikilisi görmemiştik!

Snowdrop sonunda ne oluyor, final nasıl olacak?

Şimdilik seyircinin en merak ettiği konu bu. Birçok seyirci Snowdrop benzeri dizileri örnek göstererek final hakkında tahminler yapmaya başladı bile! Bakalım bizleri nasıl bir son bekliyor?

snowdrop-jisoo-youngro-oyuncular-yorumu-

snowdrop-dizi-yorumu-jisoo

Snowdrop yorumları ve incelemesi burada sona eriyor!

Ben Snowdrop dizisini şimdiden gerçekten çok sevdim. Dizi hikayesiyle, karakterleriyle, oyuncuları ve müzikleriyle seyretmesi inanılmaz keyifli bir yapım olmuş. Uzun bölüm sürelerine rağmen de oldukça sürükleyici, sıkılmadan izliyorsunuz. Bence dizi yılın en iyi yapımlarından biri. Henüz izlemeye başlamayan herkese şiddetle öneriyorum! Şimdiden keyifli seyirler!

Diziyi izliyor musunuz? Sizce Snowdrop İzlemeye değer mi?

İzleyenleri de bu muhteşem dizi hakkında sohbet etmek için yorumlara bekliyorum! Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız JiSoo, Jung HaeIn hakkında düşüncelerinizi, değerli Snowdrop yorumları nızı bırakmadan ayrılmayın! Bunun yanında, en yeni yazılardan anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açabilirsiniz. Takipte Kalın!

You may also like...

1 Response

  1. Okurix dedi ki:

    Merhaba. BCp etkinliğine bu sene de devam ediyoruz. Katılmak istersen bloğa mesaj birak lütfen.

Ne düşünüyorsunuz?