Shadow Beauty Konusu ve Yorumu: Bir Sırrı Ne Kadar Saklayabilirsin?

Okulda zorbalığa uğrayan bir kız aynı zamanda yüzbinlerce takipçisi olan bir sosyal medya fenomeni olsaydı ne olurdu?

İkili hayatlar, sahte kimlikler…Sosyal medya, gelişen teknoloji ve değişen dünya ile her geçen gün yaşamımızın önemli bir parçası haline geliyor. Adeta bir sergi alanı haline gelen bu platformlarda insanlar kendilerini bambaşka kimliklerle tanıtıp inanılmaz kitlelere ulaşabiliyorlar. İşte, 2021 web Kore dizileri arasında yerini alan son yapımlardan biri de tam bu konuya parmak basıyor. Dizimiz, Shadow Beauty Kore dizisi!

Günümüz dünyasını çarpıcı bir şekilde ekrana taşıyan Shadow Beauty, son zamanların en çok konuşulan web dizilerinden biri. 2021 web Kore dizileri arasında yer alan yapım her bölümüyle seyirciyi ekrana kitlemeyi başarıyor. Bunda, dizinin inanılmaz ancak aynı zamanda yaşanma ihtimali oldukça yüksek olan konusu büyük rol oynuyor. Peki, Shadow Beauty konusu ne? Oyuncuları kimler ve dizi izlemeye değer mi? Bu yazımızda Shadow Beauty dizi konusu, oyuncuları, kaç bölüm, yorumu gibi birçok şeyin cevabını bulacaksınız.


Shadow Beauty dizi konusu, oyuncuları, yorumu, yorumları, kaç bölüm, kaç sezon, hangi günler yayınlanıyor, shim dalgi, izle…

shadow-beauty-konusu-oyuncuları-yorumu-kaç-bölüm-kdrama-

Shadow Beauty Konusu

Goo AeJin dış görünüşü yüzünden dışlanan ve zorbalığa uğrayan bir lise öğrencisidir. Yemeklerini beraber yedikleri bir kişi hariç hiç arkadaşı yoktur. Buna rağmen telefonu asla sessiz kalmaz. Çünkü Goo AeJin, sosyal medyada tam 700 bin takipçisi olan bir fenomendir! Tüm gününü makyaj yapmakla ve kendisini bir güzellik kraliçesi olan Genie’ye çevirmekle geçirmektedir. Bunu yaparken yakalanmamaya ve sınıfındakilerin bu sırrını öğrenmemesine gayret eder. Ancak bir gün telefonuna gizemli bir mesaj gelir. Onu yakından tanıyan biri sırrını öğrenmiştir ve onu tehdit etmektedir. Goo AeJin bu kişinin kim olduğunu bulmaya çalışırken her şey karışır.

Shadow Beauty kaç bölüm, kaç sezon, yayın günleri ve webtoon…

False Beauty ismiyle de anılan Shadow Beauty konusu itibariyle gençlik ve gizem türündeki yapımlardan. Şu sıralar en çok izlenen web Kore dizileri 2021 yapımları arasında dizi aynı isimli bir webtoon’dan uyarlanmış. Daum Kakao TV tarafından bir web dizisine çevrilen Shadow Beauty webtoon ‘u 2017-2020 yılları arasında A Heum tarafından yayınlanmış.

Shadow Beauty Kore dizisi yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Bang SooIn yapıyor. Kısa bölümleriyle heyecanı dorukta tutan dizi ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de Shadow Beauty kaç bölüm olacak sorusu. Ayrıca Shadow Beauty yayın günleri ve hangi günler yayınlandığı da merak edilenlerden biri. Her bir bölümü 20’şer dakika olan dizi toplam 13 bölüm olacak. Çarşamba ve cumartesi günleri yayınlanan dizi, 29 Aralık 2021 tarihinde final bölümüyle ekranlara veda edecek.

Not: Shadow Beauty 1. bölüm Türkçe altyazılı izle mek isteyenlere, Dizikorea sayfasını öneririm. Ayrıca, “Shadow Beauty ne demek, anlamı ne?” diye soranlar için dizinin ismi “Gölge Güzellik” anlamına geliyor.


shadow-beauty-oyuncuları-yorumu

false-beauty-oyuncuları

Shadow Beauty Oyuncuları ve Karakterleri (cast)

Shadow Beauty oyuncuları arasındaki Shim Dalgi dizinin ana karakteri olan Goo AeJin karakterini canlandırıyor. 1999 doğumlu olan oyuncu daha önce Save Me 2, The School Nurse Files gibi dizilerde rol almış. Ben, The School Nurse Files‘ı izlememe rağmen karakterini hatırlayamadım. False Beauty dizisi oyuncuları arasındaki genç isim muhteşem olmasa da güzel bir performans sergiliyor.

The School Nurse Files Konusu ve Yorumu: Gelmiş Geçmiş En Garip Kore Dizisi!

Dizide dikkat çeken karakterlerden bir diğer olan Kim HoIn‘i ise Golden Child üyesi Choi Bomin canlandırıyor. Choi BoMin, daha önce Melting Me Softly ve 18 Again gibi dizilerde rol almış, oyunculuğu çok beğenilmişti. Bu dizideki oyunculuğu ile ilgili fikirlerimden Shadow Beauty yorumları arasında bahsedeceğim. Genç isim 2000 doğumlu.

Goo AeJin’in liseden tanıdığı bir öğrenci olan Lee JinSung’u Yang HongSuk canlandırıyor. Yang HongSuk da idol-oyunculardan ve Pentagon grubunun üyesi. Ben kendisini daha önce herhangi bir yapımda izlememiştim ancak Move to Heaven gibi sevilen yapımlarda da rol almış. Son olarak Yang HongSuk ise 1994 doğumlu.

Not: Merak edenler için Shadow Beauty oyuncuları gerçek yaşları da eklenmiştir.


Shadow Beauty Dizi Yorumu/İncelemesi

Güney Kore çağın en önemli gelişme ve sorunlarından biri olan sosyal medya kullanımı ve hayattaki etkileri hakkında çok başarılı diziler yapıyor. Bu yüzden Shadow Beauty konusu okuduğumda mutlaka izlenecekler listeme eklediğim dizilerden biriydi. Dizi başladı ve şimdiden neredeyse yarısı yayınlandı. Peki, dizi nasıl izlemeye değer mi?

Öncelikle dizi gerçekten çok ilgi çekici ve sürükleyici bir hikayeye sahip. Aynı zamanda hem yüzbinlerce takipçisi ve hayranı olan bir sosyal medya fenomeni hem de sınıfta varlığının bile önemsenmediği bir lise öğrencisi izliyoruz. Üstelik zorbalık gören ve bunu kimsenin durdurmadığı bir öğrenci. Bu noktada Shadow Beauty dizisi, bizlere hem sosyal medyanın sahteliğine hem de gerçek yaşamdakinden çarpıcı farkına dair güzel bir bakış açısı sunuyor. Güzellik standartları bir hayli yüksek olan Kore’deki algı ve acımasızlık da ele aldığı önemli konulardan.

Shadow Beauty Yorumları: Dizi oldukça sürükleyici!

Bölümler çok kısa ve dizi bir web dizisi. Bu yüzden her bölüm heyecanın yüksek olduğu ve yüksek bir noktada bittiği bölümler oluyor. Gördüğüm çoğu yorum bölümlerin kısalığından şikayetçiydi. Bence oldukça sürükleyici ve seyir zevki yüksek bir dizi olmuş False Beauty.

Yukarıda bahsettiğim gibi oyuncuların çoğu yeni yüzler. Ben genel olarak oyunculukları da çok fena bulmadım. Zaten dizi biraz abartıyı biraz tuhaflığı kaldıracak türden. Bu yüzden karakterlerin bazılarında bulunan tutukluk çok da dikkat çekmiyor. Yalnızca daha önce gayet iyi performans sergilediğini düşündüğüm Bomin’in oyunculuğu biraz gözüme battı. Dizide, Japon dizilerinden fırlamışçasına bir aşırılık vermişler karakterine. Bomin’in karakteri bir korku filminden çıkmış da gelmiş gibi çoğu zaman. Bu durum dizinin içinde kaynasa da bence biraz rahatsız ediyor. Diziyi izleyenler varsa bu konudaki görüşlerini özellikle merak ediyorum. (Siz de izliyorsanız yorum bölümüne fikrinizi yazmayı unutmayın!)

Son olarak ben diziyi başarılı buldum. Hikayeyi heyecanla ve bir sonraki bölümde neler olacağını merak ederek izliyorsunuz. Bence bu tarz konuları ve hafif ürkütücü dizileri seviyorsanız bu kısa diziye mutlaka bir şans vermelisiniz! Şimdiden keyifli seyirler!


Diziyi izlemeyi düşünüyor musunuz?

Bir Kore dizi önerileri 2021 yazımızın daha sonuna geldik. Sizlerin de yorumunu çok merak ediyorum. Lütfen diziyi izliyorsanız veya izlemeyi düşünüyorsanız ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın.

Ayrıca en yeni Kore dizileri ve Kore dizi önerileri yazılarından anında haberdar olmak için bloğun bildirimlerini açmayı unutmayın! Bildirimleri, “Minihanok’u Takip Et” bölümünden ya da sayfanın sağ alt kısmında yer alan kırmızı zile tıklayarak açabilirsiniz. Bir sonraki dizide görüşmek üzere!


Bu Diziye de Bakmak İsteyebilirsiniz;

Nightmare Teacher-Mini Kore Dizi Önerisi

You may also like...

2 Responses

  1. Diziyi ben çok severek izledim. Zaten blog yazımı da gördün. Gerçekten aşırı sürükleyici. Her ne kadar posteri biraz korkutucu olsa da dizi gerçekten çok güzel. Söylediğin gibi izlemeye değer bir dizi kesinlikle.

  2. minihanok dedi ki:

    Evet bayılarak okudum yorumunu! Bence de hem posteri ürkütücü hem de dizinin genel havası öyle. O heyecanı sağlayan da buydu bence zaten. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim!

Ne düşünüyorsunuz?