Romantik Komedi Kore Dizileri: İzlenmesi Gereken 25 Dizi!

Romantik-komedi türündeki Kore dizileri çoğu seyircinin en sevdiği yapımlardan. Öyle ki, “en iyi Kore dizileri” ve “Kore dizi önerileri” listelerinin neredeyse tamamı bu dizilerle dolu. Ancak bu listelerde genelde izlenme rekorları kıran efsanevi romantik Kore dizileriyle karşılaşıyoruz. Ve bu listeye bakıyorsanız muhtemelen o dizileri zaten izlediniz. İşte tam da bu yüzden sizler için yeni romantik Komedi Kore dizileri ile harika bir liste hazırladım!

Romantik Komedi Kore dizi önerileri arayanlar için son yıllarda yayınlanan en güzel dizileri derledim. Listemizde son 3 yılda yayınlanan en yeni romantik komedi Kore dizi önerileri yer almaktadır. Sıralama da bu dizilerin yayınlanma tarihine göre yapılmıştır. Keyifli okumalar!


En İyi Kore Dizileri Romantik Komedi

25. Romance is a Bonus Book

Yıl: 2019 Bölüm Sayısı: 16 Kanal: tvN, Netflix

2019 yılında yayınlanan orijinal Netflix dizisi romantik komedi Kore dizi önerileri listemizin ilk yapımı oluyor. Başrollerinde Lee JongSuk ve Lee NaYoung’un olduğu dizi derin ve çarpıcı hikayesi; etkileyici karakterleriyle son yılların en iyi romantik Kore dizileri arasında! Kang DanYi önceleri oldukça başarılı olan ancak uzun zamandır çalışmayan bir yazardır. Boşanınca kızına bakabilmek için tekrar çalışmaya karar verir. Ancak yıllardır çalışmayan bir yazar için iş bulmak kolay olmayacaktır. Kang DanYi özgeçmişi ile ilgili yalan söylemek zorunda kalır ve eski bir tanıdığı olan Cha EunHo’nun çalıştığı yayınevinde işe girer. İkili bir şekilde aynı evde de yaşamaya başlayınca ortaya keyifli bir romantik hikaye çıkacaktır. Romance is a Bonus Book kesinlikle bir romantik komediden aradığınız her şeye sahip. Diziyi hala izlemediyseniz mutlaka bir şans verin!


En Beğenilen romantik komedi Kore dizilerinden biriyle devam ediyoruz!


24. Tale of Nokdu

Yıl: 2019 Bölüm Sayısı: 32 (30 dk) Kanal: KBS2, Netflix

Kadınların erkek kılığına girdiği çok K-drama izledik. Peki, ya bir erkek kadın kılığına girerse? Romantik tarihi Kore dizileri içindeki Tale of Nokdu kesinlikle izlenmeyi hak eden dizilerden! Jeon Nokdu bir gün ailesinin saldırıya uğradığına şahit olur. Bunu yapanlardan intikam almak için peşlerine düşer ancak yolun sonunda tuhaf bir manzarayla karşılaşır. Suçlular bir dullar köyüne girmiş ve ortadan kaybolmuştur. Onları yakalamak için yalnızca bir yol vardır: kadın kılığına girmek! Nokdu, ailesine saldıran insanları ararken burada yaşamaya başlar ve kendisini beklenmedik bir aşkın içinde bulur. Dizi en beğenilen romantik komedi Kore dizileri içinde!


Sıra Kore dizisi önerileri romantik komedi dendi mi akla gelen ilk dizilerden birinde!


23. Crash Landing On You

Bölüm Sayısı: 16 Yayıncı: Netflix Yıl: 2019

Bir “en iyi romantik komedi Kore dizileri” listesi yapıp da bu diziyi koymamak düşünülemez! Başrollerinin şimdilerde evlenme hazırlığı yaptığı dizi çoğu seyirci için en romantik Kore dizileri arasında! Dizi konusu itibariyle bir Kuzey Koreli askerin ve Güney Koreli kadının aşkını anlatıyor. Yoon SeRi son derece zengin ve başarılı bir işkadınıdır. Bir gün paraşütle açıldığı sırada güçlü bir rüzgara denk gelir ve indiğinde kendisini hiç beklemediği bir yerde bulur; Kuzey Kore topraklarında! Genç kadın ülkesine güvenle dönmenin hayalini kurarken burada Kuzey Koreli bir askerle tanışacak ve bu tüm hayatını değiştirecektir. Hem bol kahkaha hem de çok tatlı bir aşk hikayesi izlemek isterseniz bu dizi tam size göre!


Romantik okul konulu Kore dizileri ve romantik lise okul dizileri sevenler sıraki diziyi çok sevecek!


22. Extraordinary You

Yıl: 2019 Yayıncı: Netflix, MBC Bölüm Sayısı: 16

Sıradaki dizimiz gençlik ve fantastik türünü sevenler için harika bir seçenek! Romantik okul konulu Kore dizileri içindeki yapım fantastik öğelerle süslenmiş keyifli bir hikayeye sahip. DanOh kalp hastalığına sahip zengin bir lise öğrencisidir. Çok neşeli ve hayat doludur ancak bir gün etrafında bazı tuhaflıklar olduğunu hisseder. Kendisini bir anda başka mekanlarda bulmaktadır ve hatırlayamadığı çok anısı vardır. Bunun sebebinin bir çizgi roman karakteri olduğunu anlamasıyla tüm dünyası başına yıkılır. Dahası yakında çizgi romandan çıkarılmak üzeredir. DanOh kendi kaderini çizmeye çalışırken karşısına esrarengiz bir çizgi roman karakteri olan Haru çıkar. Deli dolu karakterleri, inanılmaz hikayesi ile Extraordinary You bence yeni romantik komedi Kore dizileri arasında çok özel bir yere sahip. Gençlik türünde romantik Kore dizisi izlemek istiyorsanız bu diziye mutlaka bir şans verin!


Bol romantik Kore dizileri arayanlar sıradaki dizi tam da size göre!


21. The Secret Life of My Secretary

Bölüm Sayısı: 32 (30 dk) Yıl: 2019 Kanal: SBS

Sekreter-patron konulu Kore dizilerini sever misiniz? Bol romantik Kore dizileri içindeki yapım türü sevenlerin hoşuna gidebilir. Jung GalHee çok titiz ve gıcık bir patron olan Do MiNik’in sekreteridir. Patronu her sene sekreter değiştirmektedir ve bu yüzden GalHee’nin işte kalmak adına çok çalışması gerekmektedir. Bir gün Do Minİk bir kaza geçirir ve yüz körlüğüne yakalanır. Bir kişi hariç kimsenin yüzünü tanıyamamaktadır: sekreteri Jung GalHee! GalHee bu durumda onun yanında çalışmaya devam eder. Ancak aynı zamanda Do Minİk’in görüştüğü kadının kılığına girmesiyle işler karışacaktır. Bol klişe dolu ancak çok tatlı ve sürükleyici olan bu yapıma da bir şans vermek isteyebilirsiniz.


Ağlatan Kore dizi önerileri arıyorsanız Chocolate izlerken mendillerinizi hazırlamayı unutmayın!

20. Chocolate

Bölüm Sayısı: 16 Kanal: JTBC Yıl: 2019

Gözyaşlarına boğan aşk hikayelerini seviyorsanız Chocolate dizisi listenizde yer alması gerekenlerden. Dizi, hikayesiyle en romantik ve en dram dolu Kore dizilerinden olmayı başarıyor. Başrollerinde Yoon KyeSang ve Secret Garden yıldızı Ha JiWon’un olduğu dizi bir beyin cerrahı ve mutfak şefinin dramatik hikayesini anlatıyor. Moo ChaYoung çocukluğunda bir gençle tanışmış ve ondan aldığı ilhamla şef olmaya karar vermiştir. Aradan yıllar geçtikten sonra bu adamla tekrar karşılaşırlar. Ancak hayat onları zorlu bir aşkın içine sürükleyecektir.


19. I Wanna Hear Your Song

Yıl: 2019 Kanal: KBS2 Bölüm Sayısı: 32(30 dk)

2019 Kore dizileri içindeki dizi, müzik ve bol romantizm dolu. Hong YiYoung geçmişte bir kaza geçirmiş ve hafızasının bir bölümünü kaybetmiştir. Bir gün karşısına gizemli bir adam olan Jang Yoon çıkar. İkili kısa sürede yakınlaşır ancak adamın kimliği ortaya çıktığında her şey karışacaktır. Dizi yayınlandığı dönem hak ettiği ilgiyi görebilmiş bir yapım değil. Ancak bence dizi dram ve romantizm türünde keyifli Kore dizilerinden. Bir şansı hak ettiğini düşünüyorum.


18. Run On

Bölüm Sayısı: 16 Kanal: Netflix Yıl: 2020

Derin sohbetler, ilgi çekici ve doğal karakterler, sürükleyici bir hikaye… Sakin ancak her bölümüyle sizi içine çekecek Run On’u hala izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz! Başrollerinde İm SiWan ve Shin SeKyung’un yer aldığı dizi bir koşucu ve editörün hikayesini anlatıyor. Dizi romantik komedi Kore dizileri 2020 yapımları içinde oldukça popüler; Netflix’te de en çok izlenen Kore dizilerinden biri.17. Dinner Mate

Bölüm Sayısı: 32 Kanal: MBC Yıl: 2020

Karşılaşan iki yabancının zamanla gelişen hikayesini izlemek isterseniz Dinner Mate’e bayılacaksınız. Kim HaeKyung başarılı bir psikiyatristtir. Woo Do Hee ise bir YouTube kanalının ekibinde yer almaktadır. Bu ikili oldukça olaylı bir şekilde tanışır ve birlikte bir karar alırlar. Bundan sonra bazen buluşacak ve birlikte yemek yiyeceklerdir. Bu yemeklerin hayatlarında neleri değiştireceğinden haberleri yoktur.


16: More Than Friends

Bölüm Sayısı: 16 Kanal: JTBC Yıl: 2020

İlgi çekici konusuyla More Than Friends bence en iyi romantik komedi Kore dizileri 2020 yapımlarından biri. İki eski lise arkadaşının yıllar sonra bir araya gelmesini konu eden dizi gençlik türünde yer alıyor. Lee Soo hayatta en çok kendisini ve kendi duygularını önemsemektedir. Başarılı bir fotoğrafçıdır ve yurt dışında yaşamaktadır. Kyung WooYeon ise henüz istediği kariyere ulaşamamış bir yazı sanatçısıdır. Bir gün 10 yıldır sevdiği Lee Soo geri döner ve hayatına tekrar girer. Bu sefer Lee Soo da duygularını fark edecektir ama çok geç kalmıştır. Dizi, romantik komedi Kore dizi önerileri içinde sık sık bahsedilen bir yapım. Bir şans vermek isteyebilirsiniz.15. My Holo Love

Bölüm Sayısı: 12 Kanal: Netflix Yıl: 2020

Sıradaki dizimiz imkansız aşk severler için! Bir yapay zeka ve bir kadının aşkını anlatan My Holo Love orijinal Netflix dizilerinden biri. Platformda en çok izlenen Kore dizileri içinde olmayı başaran yapım bilim kurguyla harmanlanmış bir hikayeye sahip. Han SoYeon bir gözlük firmasında çalışan yalnız bir kadındır. Bir gün çantasında gizemli bir gözlük bulur. Bunu taktığında karşısında uzun boylu ve iyi görünümlü bir hologramla karşılaşır. Holo isimli bu hologramın hayatına girmesiyle kendisini hem beklemediği bir aşkın hem de savaşın ortasında bulur. Listedeki diğer dizilere oranla kısa olan bu diziyi farklı bir şeyler izlemek isteyenlere öneririm.


14. Flower of Evil

Bölüm Sayısı: 16 Kanal: tvN Yıl: 2020

En iyi Kore dizileri aşk ve aksiyon ‘un bir arada olduklarıdır.” diyorsanız sıradaki dizi sizin için!
En iyi aksiyon romantik Kore dizileri içindeki Flower of Evil başından ayrılamayacağınız bir diğer yapım! Cha JiWon bir cinayet dedektifidir ve eski bir seri katilin dosyasını incelemektedir. Çok mutlu bir evliliğe sahip olan dedektif katili yakalamak için araştırma yaptığında karşısına hiç beklemediği biri çıkar; çok sevdiği kocası! Dizinin başrollerinde Lee JoonGi ve Moon ChaeWon yer alıyor. Bu nefes kesici dizi kesinlikle en iyi romantik Kore dizilerinden!


13. Find Me in Your Memory

Bölüm Sayısı: 32 (30 dk) Kanal: MBC Yıl: 2020

Listemiz ağırlıklı olarak komedilerden oluşuyor. Ancak siz, “Komedi olmasa da olur. Ben Kore drama dizi önerileri arıyorum!” diyorsanız Find Me in Your Memory harika bir seçenek olabilir. Başrollerinde True Beauty yıldızı Moon GaYoung ve Kim DongWook’un olduğu dizi dram ve romantizm türünde. Hikaye hafızasını kaybeden bir kadının ve hayatındaki en küçük ayrıntıları bile unutmayan bir adamın aşkını anlatıyor.12. Men Are Men

Bölüm Sayısı: 32 (30 dk) Yılı: 2020 Kanal: KBS2

Dizimiz çok bilinmeyen ama izleyenlerin “en iyi romantik Kore dizileri 2020” yapımları arasında andığı Men Are Men. Dizi artık aşk hayatını kapatmış ve tek başına yaşamaya karar veren bir kadının hikayesini anlatıyor. Tam bir kariyer kadını olan Seo HyunJoo aşk defterini kapatmaya karar veriyor. Ancak tam bu sırada iki yakışıklı erkekten aşk itirafı alınca olanlar oluyor! Eğlence garantili bu diziyi kaçırmayın.11. When My Love Blooms

Bölüm Sayısı: 16 Yılı: 2020 Kanal: tvN

When My Love Blooms bir çiftin iki farklı dönemini anlatan, sıcak ve duygusal bir dizi. Romantik Kore dizileri 2020 yapımları içinde çok izlenen dizi harika bir kadroya sahip. Han JaeHyun üniversite yıllarındaki halinin aksine, şimdi hırslı bir iş adamıdır. Yoon JiSoo ise maddi durumu yüzünden zor bir hayat sürmektedir. Birbirlerinin ilk aşkı olan bu iki insan tam 20 sene sonra karşılaşır. Bu karşılaşma her ikisin de geçmişe dönüp bakmasına sebep olacaktır. İkinci Bahar tadında aşk hikayeleri seviyorsanız When My Love Blooms güzel bir seçenek.10. The Tale of Nine Tailed

Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2020 Kanal: tvn

Son yılların en çarpıcı Gumiho dizilerinden biri olan The Tale of Nine Tailed da romantik hikayesiyle seyirciyi büyüleyenlerden! Lee Yeon bir Gumiho’dur. İnsanlar ve ruhlar dünyası arasında memur gibi çalışmaktadır. Nam JiAh ise bir televizyon programı yapımcısıdır ve efsanevi yaratıkları araştırmaktadır. Bir program için ziyaret ettiği yerde Lee Yeon ile karşılaşır. İkili kendilerini tehlikeli yaratıkların olduğu bir kargaşanın içinde bulur. Lee Yeon, Nam JiAh’ı korumaya kararlıdır.9. Lovestruck in the City

Bölüm Sayısı: 17 (30 dk) Yılı: 2021 Kanal: Neflix

Sıradaki dizimiz daha gerçekçi ve ayakları yere basan senaryoları sevenler için. Park ChaeWon tutkulu bir mimardır. Bir yaz, tatil yaparken karşısına Lee EunOh çıkar. Normalde çok çekingen bir tavra sahip olan Lee EunOh bu tatilde özgür ruhlu bir kadın kimliğine bürünmüştür. Bu sahte kimlikle tanıştığı adama aşık olur ancak yolları ayrılır. Ancak ikili birbirini unutamaz ve bir gün tekrar karşılaşırlar. Lovestruck in the City listemizde yer alan en gerçek, en yalın dizilerden biri. Bu tip dizileri seviyorsanız Ji ChangWook ve Kim JiWon’un başrollerini paylaştığı bu diziye de bir şans vermek isteyeceksiniz.


8. My Roommate is Gumiho

Bölüm Sayısı: 16 Yılı: 2021 Kanal: TVN

Kore dizi önerileri listemizde yer alan bir diğer fantastik yapım da Dokuz Kuyruklu Tilki hikayesini anlatıyor. Lee Dam bir üniversite öğrencisidir. Bir gün yolda giderken gizemli bir adamla karşılaşır. Bu adam bir dokuz kuyruklu tilki olan Shin YeonWoo’dur! Korkunç bir kaza olur ve Lee Dam bu efsanevi varlığa ait bir boncuğu yutar. Büyülü boncuk içinde kalırsa 1 sene içinde ölecek; Gumiho ise sonsuza kadar insan olmayacaktır. İkili bu durumdan kurtulmak için birlikte yaşamaya başlar. Dizi, yeni Kore dizileri içinde çok sevilmişti. Fantastik ve bol kahkahalı bir şey izlemek istiyorsanız diziyi listenize eklemeyi unutmayın.7. Dali and Cocky Prince

Bölüm Sayısı: 16 Kanal: KBS2 Yılı: 2021

Dünyanın en narin kızıyla, çok rahat bir genç bir araya gelirse ne olur? Kim MinJae ve Park GyuYoung’un başrollerini paylaştığı dizi en yeni komik Kore dizileri içinde! Öyle ki diziyi izlerken kahkaha atmamak mümkün değil! Jin MooHak zengin bir ailenin oğludur. Bir gün yanlışlıkla bir davete katılır ve burada Kim DaLi ile tanışır. Onun aksine Kim DaLi oldukça entellektüel bir kişiliğe sahip bir kızdır. Kısa bir süre sonra ikili çok farklı bir yerde tekrar karşışacak ve bu onları romantik bir ilişkinin içine sokacaktır. Dali ve Cocky Prince en iyi romantik komedi Kore dizileri içinde. Dünyanın en zıt iki karakterinin, bol kahkahalı aşkını izlemek isterseniz bu diziye mutlaka bir şans verin!6. Hello, Me

Bölüm Sayısı: 16 Yıl: 2021 Kanal: Netflix

Netflix orijinal dizisi Hello, Me yüksek imdb puanına ve ilgi çekici konusuna rağmen gözden kaçan dizilerde biri. Bu yüzden romantik Kore dizi önerileri listemizde özellikle yer vermek istedim. Ban HaNi 37 yaşında bekar bir kadındır. İşsizlik ve yalnız kalma korkusuyla savaşırken karşısına inanılmaz biri çıkar: 17 yaşındaki kendisi! 17 yaşındaki hali,şu an olduğunun aksine çok cesurdur. Bu iki HaNi’nin karşılaşması çok komik olayları da beraberinde getirir.5. Yumi’s Cells

Bölüm Sayısı: 14 Kanal: tvN Yıl: 2021

Sıradaki dizimiz yeni çıkan romantik komedi Kore dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor! Hikayesi, karakterleri, renkli animasyonları ile dizi o kadar güzel ki tekrar terkar izlemek istiyorsunuz. 30’lu yaşlarındaki Yumi yalnız yaşayan bir ofis çalışanıdır. Her biri ayrı bir karaktere sahip olan beyin hücreleri onun güzel bir ilişkisi olmasını çok istemektedir. (Evet doğru duydunuz. Dizide Yumi’nin hücreleri de animasyon olarak yer alıyor. Ve diziyi bu kadar özel yapan da onlar!) Bir gün karşısına ondan çok farklı olan bir adam çıkar. Peki, Yumi bu kişiyle bir gelecek kurabilecek midir? Ünlü bir webtoon’dan uyarlanan bu dizi geçtiğimiz yılın en çok izlenen Kore dizileri içindeydi. Yeni sezonları da gelecek bu diziye mutlaka bir şans verin!4. Hometown Cha Cha Cha

Yılı: 2021 Bölüm Sayısı: 16 Kanal: tvn, Netflix

Başrollerinde Shin MinAh ve Kim SeonHo’nun yer aldığı diziyi muhtemelen görmeyen kimse kalmadı. Ancak romantik komedi Kore dizileri 2021 yapımları içindeki diziyi listemize almadan geçmek istemedim. Yayınlandığı dönem sosyal medyayı ele geçiren dizi sakin ancak sürükleyici bir sahil hikayesini anlatıyor. Yoon HyeJin işini kaybeden bir diş doktorudur. Yaşadığı olaylardan sonra dinlemek için bir sahil köyüne gider. Ancak burada işi, dostluğu ve aşkı bulacaktır.


Romantik komedi aksiyon Kore dizileri içindeki Snowdrop listemizin 3. Sırasında!


3. Snowdrop

Bölüm Sayısı: 20 Kanal: JTBC Yıl: 2021

Ağırlıklı olarak dram ve aksiyon dolu olan Snowdrop 2022’nin en hit dizisi! Başrollerinde JiSoo ve Jung HaeIn’in olduğu dizi son yıllarda en çok izlenen Kore dizilerinden biri oldu. Bu popüler diziyi henüz izlemeyen var mı bilmiyorum ancak çiftin unutulmaz hikayesi için listemize eklemek istedim. Dizi konusu itibariyle Güney Koreli bir grup kız öğrencinin, Kuzey Koreli ajanlar tarafından esir alınmasını anlatıyor. Şimdiden uyaralım; aksiyon dolu romantik Kore dizisi sizleri bol bol ağlatabilir!2. Our Beloved Summer

Yıl: 2022 Bölüm Sayısı: 16 Kanal: SBS, Netflix

Our Beloved Summer kesinlikle romantik komedi Kore dizileri Netflix yapımları içinde parladı! Choi WooShik ve Kim DaMi’nin başrollerinde olduğu dizi çekişmeli bir hikaye anlatıyor. Choi Ung ve Kook YeonSu iki lise arkadaşıdır. Bu iki öğrenci okullarında yapılan bir belgesel çekiminde karşılaşır ve çıkmaya başlarlar. Aradan yıllar geçer ve video tekrar viral olur. Bu artık görüşmeyen ikiliyi bir araya getirecektir. Birbirinin tam tersi olan karakterlerin bol atışmalı aşklarını izlemeyi seviyorsanız dizi tam size göre!


Güncel Kore dizisi yılın en iyi Kore dizileri aşk yapımları içinde yerini aldı bile!1. Twenty Five Twenty One

Bölüm Sayısı: 16 Kanal: tvN Yıl: 2022

Listemizi en yeni romantik komedi Kore dizileri içindeki bir yapımla bitiriyoruz. Başrollerinde Kim TaeRi ve Nam Joo Hyuk’un rol aldığı Kore dizisi şu sıralar oldukça ünlü. Dizi 1998 yılında geçiyor. Na Hee Do neşeli bir lise öğrencisidir ve eskrim sporu ile ilgilenmektedir. Baek YiJin ise çok zeki bir üniversite öğrencisidir. Aynı sene Güney Kore’de yaşanan korkunç bir ekonomik kriz her iki gencin de hayatını alt üst edecek; yollarının kesişmesine neden olacaktır. Romantik komedi Kore dizileri 2022 yapımları içindeki dizi şu sıralar enerji kaynağınız olabilir!


En iyi romantik komedi Kore dizileri listemizin sonuna geldik!

Romantik türde en iyi Kore dizilerinden oluşan Kore dizi önerileri listemizin sonuna geldik! Listemizdeki bazı diziler oldukça bilindik olsa da özellikle yeni romantik Kore dizileri arayanların seveceği bir dizi bulduğunu umuyorum. Yepyeni Kore dizi tanıtımları ve önerileriyle tekrar görüşmek üzere. Yazılardan anında haberdar olmak için bloğu takip etmeyi unutmayın! Bloğu takip etmek için “Minihanok’u Takip Et” kutusuna mail adresinizi yazabilir ya da sayfanın sağ altında bulunan zile tıklayarak bildirimleri açabilirsiniz. Takipte kalın!

Şimdiden keyifli seyirler!

Listedeki hangi dizileri izlediniz? Sizce son yıllarda yayınlanan en yeni ve iyi romantik Kore dizileri hangileri?


Bu yazılara da bakmak isteyebilirsiniz;

2022 Kore Dizileri: Yayınlanacak En Yeni ve Güncel Kore Dizileri!

Netflix’te İzlenmesi Gereken 7 Muhteşem Kore Dizisi!

Kore Dizi Önerileri: Her Türden Son Yılların En İyileri!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?