Dinner Mate Konusu Yorumu-2020’nin En İyi Romantik-Komedisi!

Romantik-komedi Kore dizilerini sever misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise sizler için en iyi 2020 romantik-komedi Kore dizilerinden biri olacağını düşündüğüm muhteşem bir dizinin tanıtımı ve mini yorumu ile geldim!

2020 Kore dizileri içlerine birbirinden güzel diziler katılarak artmaya devam ediyor. Bunlar içinde en çok ilgi gören ve en çok izlenen Kore dizileri şüphesiz ki 2020 romantik-komedi Kore dizileri! Beğendiğim ve merak ettiğim 2020 Kore dizilerinin tamamlanmasını beklediğim şu günlerde eski Kore dizilerini izlemekteydim. (Bu dizlerden biri de, bence son yılların en, en iyi Kore dizilerinden biri olan Reunited Worlds dizisiydi. Dizi benim için en iyi Kore dizileri arasında yerini aldı. Hala izlemeyenler varsa konusu, yorumu, bölümleri ve daha birçok şeyi bulabileceği bu yazıya da bakabilir!) Dinner Mate konusu

Sizler için, 2020 Kore dizileri listesine ekleyeceğim, en yeni Kore dizilerine yani yeni başlayan Kore dizileribakarken konusu ile ilgimi çeken bir diziye de başlamaya karar verdim ve dizi ilk bölümleriyle ilgimi çekti. 2020 romantik-komedi dizileri arasında yerini alan yeni dizimiz Dinner Mate Kore dizisi!

Dinner Mate konusu ile klasik romantik-komedi Kore dizilerine benzese de bence en iyi 2020 romantik-komedi Kore dizilerinden biri!

Dınner Mate hepinizin beğeneceğini düşündüğüm bir dizi bu yüzden mutlaka blogdaki Kore dizi önerileri arasına yer almasını istedim. Haydi, daha fazla zaman kaybetmeden Dinner Mate konusu, yorumları, oyuncuları ve karakterleri, kaç bölüm, Türkçe Altyazılı izle linkleri ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!dinner-mate-konusu,kore-dizi-blog,kore-dizi-önerileri

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

Başlamış ve yeni başlayacak 2020 Kore dizileri

En iyi Kore dizileri (liste)

Ekran Başından Kalkmadan İzleyeceğiniz 5 Kore Dizisi

Gizem-gerilim türü severler için 3 muhteşem Kore filmi!

Bonus: Yakın zamanda başlayan ve muhteşem kurgusuyla izleyen herkesi kendisine hayran bırakan bir dizi daha bırakıyorum buraya: Train! 2020 Kore dizileri arasında sağlam bir yeri olacağına inandığım bu diziye de mutlaka bir şans verin!

2020 romantik-komedi Kore dizileri arasında yerini alan Dinner Mate (diğer isimleriyle Shall We Eat Dinner Together veya Would You Like To Have Dinner Together) webtoon’dan uyarlama bir diğer Kore dizisi. Would You Like To Have Dinner Together dizi yönetmenliğini Ko JaeHyun yaparken senaristliğini Park JaeBum yapıyor. Dinner Mate/ Shall We Eat Dinner Together webtoon yazarı ise Park ShıIn. Dinner Mate kaç bölümsorusunun cevabı ise 32 bölüm! (Dinner mate 1 bölüm 30-35 dakika)

Son yıllarda webtoon uyarlaması Kore dizileri büyük bir ilgi görüyor. En sevilen webtoon uyarlaması Kore dizilerini merak ediyorsanız çok severek izlediğim şu dizileri de öneririm; Itaewon Class, Strangers From Hell, The Tale of Nokdu. (Özellikle Itaewon Class dizisi bu sene en çok izlenen Netflix Kore dizileri arasındaydı. Ben diğer ikisini en az Itaewon Class Kore dizisini sevdiğim kadar sevdim fakat Netflix dizileri sevenler hala izlemediyse Itaewon Class’a mutlaka bir şans versin.)

Dinner Mate Konusu

dinner-mate-shall-we-eat-together,

Dinner-mate-konusu

Dinner Mate Konu: Woo DoHee 2N Box isimli birbirinden farklı konseptlerde programlar yapan bir youtube kanalında çılgın yapımlarıyla damga vurmuş biridir. Bir süredir çok iyi anlaştıkları bir erkek arkadaşı vardır ve ondan evlilik teklifi beklemektedir. Bir gün ona sürpriz yapmak için uçağa atlar ve çalıştığı adaya doğru yola çıkar. Woo DoHee o kadar heyecanlıdır ki uçak yolculuğu sırasında heyecanını uçaktaki görevlilerle bile paylaşır, yalnız yanında yolculuk yapan adamdan beklediği tepkiyi alamaz.

Yanındaki adam çok ünlü bir psikiyatrist olan Kim HyeKyung‘dur. Bir hastasıyla görüşmek için yolculuk yapmaktadır ve bir restoranda randevuları vardır. Uçaktan indikten sonra herkes kendi yoluna ayrılır ve Woo DoHee yine büyük bir heyecanla alışveriş yapıp erkek arkadaşının restoranına gider. Fakat asla hayal etmediği bir şeyle karşılaşır ve hayatının şokunu yaşar. Kim HyeKyung ve hastasının görüşmesi de tam bu restorandadır ve bu şekilde psikiyatrist ve Woo DoHee’nin yolları tekrar kesişmiş olur. İkili farklı nedenlerle geldikleri adada birlikte bir yemek yer.

Woo DoHee’nin teşekkür etmek için Seul’e döndüklerinde bir yemek ısmarlamak istediğini söylediğindeyse Kim HyeKyung imkansız olduğunu düşündüğü bir şeyi şart koşarak bir plan yapar, ve kısa bir süre sonra Seul’e dönerler. Seul’e döndüklerindeyse ilginç şeyler onları beklemektedir.dinner-mate-konusu,kore-dizi-blog-kore-dizi-önerileri

Dinner Mate Oyuncuları ve Karakterleri

Seo JiHye Dinner Mate dizisinde oldukça hareketli, çılgın bir karakter olan Woo DoHee karakterini canlandırıyor. Dizideki karakterinin tepkileri bana ilk bölümlerde biraz fazla gelse de izlemesi oldukça eğlenceli ve renkli bir karakter çıkmış ortaya. Seo JiHye ilk kez, çoğumuz için belkide en iyi Kore dizisi olan, 49 Days dizisinde izlediğim bir oyuncuydu.

Dinner Mate oyuncuları arasında Seo JiHye‘yi en son da geçtiğimiz aylarda en çok izlenen Kore dizileri arasında yerini alan Crash Landing On You dizisinde izlemiştim. Orada dizinin hayranları için unutulmaz bir hikayesi vardı. Dinner Mate dizisinde, Crash Landing On You hayranları içinde bir sürpriz var. Bu sürprizden biraz sonra Dinner Mate yorum kısmında daha detaylı bahsedeceğim:)

Song SeungHeon Dinner Mate dizisinde en az Woo DoHee kadar çılgın, ilginç bir psikiyatrist olan Kim HaeKyung karaterini canlandırıyor. Psikiyatristimiz biraz gıcık bir karakter ve bence bu diziyi çok daha eğlenceli bir hale getiriyor. Song SeungHeon sevilen Koreli erkek oyunculardan biri. Ben dizilerinin çoğunu izlemedim ama Go Ara (Do Do Sol Sol La La Sol) birlikte rol aldıkları en sevilen Kore dizileirnden Black dizisi izleme listemde.

Lee JiHoon Diner Mate dizisinde DoHee’nin onu terk edip gitmiş olan eski erkek arkadaşını canlandırıyor.5 yıl sonra aniden çıkıp geliyor ve işler karışıyor. İdol-oyunculardan Na Eun da Dinner.Mate dizisinde Kim HaeKyung’un eski kız arkadaşını canlandırıyor.

Na Eun oyunculuğunu çok beğendiğim şarkıcılardan biri olmasa da (bu konuda en başarılı isimlerden biri bence son dizisi The Game: Towards Zero ile de bunu gösteren TaecYeon‘dur.) bence biraz daha geliştirmiş oyunculuğunu. İleriki bölümlerde nasıl bir performans sergileyecek merak ediyorum.

Dinner Mate Yorumu

Would You Like To Have Dinner Together dizisi 2020 Kore dizileri arasında en beğendiklerimden biri oldu. Yayınlanan Dinner Mate 1. bölüm ve diğer ilk bölümlerini izledikten sonra hemen bir tanıtım yazısı yazmak ve Dinner Mate yorumları mı paylaşmak istedim. Şimdi diziyi izlemeyi düşünenler için genel fikirlerimden oluşan mini bir yorum yazacağım. Diziyi henüz izlemeyenler mini yorum bölümlerinde spoiler olmadığı için endişelenmesin:) O zaman, mini Dinner Mate yorum yazısına başlayalım!

Dinner Mate Kore dizisi konusu itibariyle, bir şekilde birlikte bir yemek yeme fırsatı bulan bir kadın ve adamın garip bir şekilde yollarının kesişmeye devam etmesiyle gelişen hikayelerini anlatıyor.

Dinner Mate 1. bölüm ile diğer ilk bölümlerinde de Crash Landing On You severler için bir sürpriz var. Kuzey Koreli ve Güney Koreli bir çiftin muhteşem hikayesinin anlatıldığı dizide onlar kadar harika ikinci çiftimiz seyircinin bayılarak izlediği bir ikili olmuştu. Dizi ile ilgili spoiler vermeyeceğim fakat bence çiftimizi kısa da olsa Dinner Mate Kore dizisinde tekrar görmek hayranlarını sevindirdi.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Dinner Mate Kore dizisi çok eğlenceli!

Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Dinner Mate Kore dizisi çok eğlenceli! İkisi de birbirinden eğlenceli ve çılgın iki karakter karşılaşınca izlemesi çok keyifli bir dizi çıkmış ortaya. Karakterlerimiz birlikte bir yemek yiyor ve birbirlerinin ne isimlerini ne iletişim bilgilerini almamalarına rağmen yolları kesişmeye devam ediyor.

Dinner Mate oyuncular ının dizide canlandırdığı karakterlerin işleri de ilgi çekici işler bence. Dizi boyunca zaman zaman bir Sherlock havasında çıkarımlarıyla da seyirciyi güldüren psikiyatristimizin randevularını ve hastalarının hikayelerine tanık olmak ilginç olacak gibi görünüyor.

Birbirinden komik ve ilginç programlarla seyirci karşısına çıkan Youtube kanalının çalışma ortamı da çok renkli olmuş bence. Seyircinin ne izlemeyi sevdiğini bilen Woo DoHee‘nin fırsatını bulursa yapacağı programı da heyecanla bekliyorum.

Dinner Mate konusu ve işlenişi de çok güzel!

Dizinin işlenişi de çok güzel bence. Dinnermate ne çok hızlı ne de çok yavaş ilerliyor. Çok sürükleyici olduğu için bir bölümü bitirip hemen diğerine başlıyorsunuz. Dizi bence çerezlik dediğimiz klasik romantik-komedilerden daha güçlü bir senaryoya sahip. Karakterlerin yavaş yavaş gelişimini izlemek çok keyifli. Dizi hem senaryosu hem karakterleri ile izlemeye değer bir yapım.

Dinner Mate benim için, romantik-komedi türünde en iyi 2020 Kore dizileri arasında yerini aldı bile!

Dinner Mate bence 2020 romantik-komedi Kore dizileri arasında en iyi Kore dizilerinden biri. Diziyi gerçekten çok sevdim, izlerken kafa dağıtabileceğiniz güzel bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Dinner Mate yorumları arasında gözüme çarpan yorumlar da hep olumlu, dizi çoğu Kore dizi severin de beğenisini aldı. Romantik-komedi Kore dizi severler bu harika diziye mutlaka bir şans versin!

Dinner Mate izle

Dinner Mate dizi bölümlerine hemen ulaşmak isteyenler için Dinner Mate Türkçe altyazılı bölümleri burada!

Not: Zaman zaman, Kore dizi yorumları arasında bazı sitelerde dizi izlemekte sorun yaşayanlar olduğunu görüyorum. Bu yüzden Dinner Mate izle (Would You Like To Have Dinner Together ) linklerine 2 farklı site ekleyeceğim! (şimdilik Koreantürk dışında çeviri yapan bir site bulamadım. Hırsız bir site de eklemek istemiyorum bu yüzden düzgün bir siteye eklenir eklenmez link koyacağım!)

Dinner Mate Koreantürk:

Dinner Mate izle Koreantürk / Dinner Mate 1 bolum

Dinner Mate Onlinedizi :

Dinner Mate izle onlinedizi /Dinner Mate izle 1. bdinner-mate-konusu,kore-dizi-blog-kore-dizi-önerileri, dinner-mate-yorumlarıölüm

Mini Dizi Sözlüğü

Minihanok’a ilk defa gelenler için ufak bir hatırlatma: Her Kore dizi önerisi yazımızın sonunda o dizide geçen başlıca kelimelerden oluşan mini bir Korece sözlüğümüz var.

Bu arada Dinner Mate Kore dizisi ile ilgili karşıma “Dinner Mate ne demek?” sorusu çıktı. Ben de mini dizi sözlüğü hazırlamışken Dinner Mate ne demek sorusunun da cevabını yazmak istedim. Dizimizin ismi “Akşam yemeği arkadaşı” anlamına geliyor.

먹다 (mokda): Yemek
제주도 (cecu do): Jeju adası
정신과 의사 (congşingwa ıysa):Psikiyatrist
의사 (ıysa): Doktor

Korece öğreniyorsanız bu yazılara da bakabilirsiniz;

En önemli Korece Kelimeler Listeleri

Yeni başlayanlar için en iyi Korece Kitabı

Korece Kelime Kitabı Önerisi

K-pop İle Korece Öğrenelim!

Dinner Mate konusu, oyuncuları ve karakterleri ile 2020 Kore dizileri arasında sevilen bir yapım oldu. Siz diziyi izliyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum!

Sizlerin yorumları benim için çok değerli. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız ve Minihanok‘taki Kore dizi önerileri yazılarını seviyorsanız ayrılmadan önce yorum yapmayı unutmayın!:))

Ayrıca yeni Kore dizileri ve Kore dizi önerileri başta olmak üzere birçok eğlenceli yazıdan anında haberdar olmak isterseniz abone olmayı unutmayın! Abone olmak için “abone ol” kutusuna mail adresini yazmanız ya da bu yazıya minik bir yorum bırakmanız yeterli!

Keyifli Seyirler~

dınner mate, dinner mate dizi, dinner mate kore dizisi izle, dinner mate korean drama konusu, dinner mate güney kore sineması, dinner mate 3 bölüm, dinner mate kaç bolum, 2020, dinner mate ne demek, final

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?