The Game: Towards Zero Konusu- Gizem Dolu Bir Kore Dizisi!

Bir insanın yüzüne baktığınızda onun ölmeden önceki son anını görebiliyor olsaydınız ne yapardınız?

2020 Kore dizileri arasında yerini alan yeni Kore dizilerinden biri de The Game: Towards Zero Kore dizisi oldu. Gizem-gerilim, polisiye Kore dizi severlerin severek izleyeceğini düşündüğüm dizi yarımşar saatlik 32 bölüm olarak MBC kanalında yayımlanacak. Dram Kore dizi severleri de memnun edecek dizinin yönetmenliğini Jang JoonHo yaparken senaristliğini Lee JiHyo yapıyor.

Polisiye-gerilim, fantastik Kore dizilerini sevmeyenler romantik-komedi Kore dizileri vb. için buraya bakabilir~

The Game: Towards Zero Konusu

the-game-towards-zero-taecyeon

the-game-towards-zero-ana-karakteri

Genç bir adam olan Kim TaePyung özel bir yeteneğe sahiptir;İnsanların yüzlerine baktığı zaman onların ölmeden hemen önceki anlarını görebilmektedir. Yeteneğini insanlara anlatmamayı tercih etmektedir ve çoğunlukla yalnızdır. Bir gün bir mafya reisiyle başı belaya girer ve TaePyung kaçırılır. TaePyung mafya reisinin son anlarını gördüğü için hazırlıklıdır. Kaçırıldıktan kısa bir süre sonra bir diğer mafya grubu gelir ve iki grup arasında çatışma çıkar. Çatışmadan sonra olay yerine gelen polisler tanıklığına ihtiyaç duydukları için TaePyung ile görüşmek istediklerinde bir şey dikkatlerini çeker. TaePyung normal bir insanın olamayacağı kadar hazırlıklı olduğu için en ufak bir yara bile almadan atlatmıştır olayı. Sorgu için gelen polis memuru olan Seo JoonYoung, TaePyung’un yeteneğini duysa da TaePyung inkar ettiği için ısrar edemez. Fakat polis memuru TaePyung’u bir noktada çok şaşırtmıştır. TaePyung herkesin ölüm anını görebilmesine rağmen bu genç polis memurunun ölüm anını görememektedir. Daha bu olay çözülmemişken TaePyung yeni bir olaya karışır. Ünlü bir seri katil bir süre sonra cinayetlerine devam etmeye başlamıştır. TaePyung bir şekilde bu olaya karıştığı için dedektif SeoJoon’a yardım etmek zorunda kalır. TaePyung’un yeteneği insanların kaderini değiştirmeye yardımcı olabilecek midir?

The Game: Towards Zero Kore dizisi; karşısındaki insanların ölüm anını görme yeteneğine sahip bir adamla, gizemli bir şekilde ölüm anı görünmeyen genç bir kadın polisin birlikte insanların kaderini değiştirmeye çalışmalarını anlatıyor.

The Game: Towards Zero Oyuncuları ve Karakterleri

2PM grubundan TaecYeon The Game: Towards Zero dizisinde insanların ölüm anlarını görebilen bir adamı canlandırıyor. İlk bölümlerde içine kapanık ama gerektiğinde çılgın bir karaktere dönüştüğünü görüyoruz TaePyung’un. TaecYeon oyunculuğu beğenilen idol,şarkıcılardan bir tanesi. Özellikle 2017 Kore dizilerinden, gizem-gerilim Kore dizisi olan Save Me TaecYeon’un övgü topladığı bir yapımdı. TaecYeon dizileri arasında Let’s Fight Ghost Kore dizisi de yine bir gizem-gerilim türünde fantastik diziydi. TaecYeon gizem-gerilim dizilerinde başarılı bir performans sergiliyor, kendisi de bu türü seviyor belli ki. İzlemeyenler bu iki diziye de bakabilir.

Lee YeonHee dizide, önemli bir olay yüzünden polis olmaya karar vermiş olan genç bir polis memurunu canlandırıyor. Son izlediğim Kore dizilerinden biri olan Psychopath Diary dizisinin ana kadın karakteri de bir polis memuruydu fakat canlandırdığı karakteri, daha doğrusu dizideki polislerin çoğunu, yetersiz bulmuştum. Henüz ilk bölümleri yayımlanmış olsa da The Game: Towards Zero Kore dizisinin ana kadın karakterini daha güçlü ve ayakları yere basan bir karakter buldum. Umarım ilerleyen bölümlerde de zeki polisler görürüz.

İzlemeyi Düşünenlere;

The Game: Towards Zero Yorum

Neredeyse her yazımda bahsettiğim gibi polisiye-gerilim Kore dizilerini çok severek izliyorum. Life on Mars, Voice, Tunnel ve bence en iyi 2019 Kore dizilerinden biri olan He is Psychometric bu dizilerden birkaçı. The Game:Towards Zero Kore dizisi ise hem polisiye-gerilim, fantastik türündeki bir Kore dizisi olduğu için hem de oyuncuları uzun süredir bir yapımda izlemediğim kişiler olduğu için merakla başladığım bir dizi oldu. Peki dizi nasıl?

The Game: Towards Zero konusu itibariyle polisiye-gerilim severlerin ilgisini çeken kaliteli bir yapım olacak gibi görünüyor.

the-game-towards-zero-ana-karakterleri

dizinin-ana-karakterleri

Henüz ilk bölümleri yayımlanan dizi iyi başladı bence. Özel bir yeteneği olan karakterlerin hikayelerini izlemeyi seviyorum. En son He is Psychometric dizisinde, dokunduğu nesnelerin anılarını görmesini sağlayan “psikometri” yeteneğine sahip bir gencin hikayesini severek izlemiştim. Oradaki karakter geçmiş anıları görebilirken, bu dizide ana karakter gelecekteki bir anıyı görebiliyor, ölüm anını.

Gözlerine baktığın bir kişinin ölüm anını görebiliyor olmak ve bunu değiştiremeyeceğini bilmek sahip olunabilecek en kötü yeteneklerden biri olsa gerek. Böyle bir yeteneğim olsa kimseyle tanışmak, görüşmek istemezdim sanırım.

Özel yeteneğe sahip karakter gerçekleri aydınlatmaya yardım ederken geleceği değiştirebilecek mi? Bu yeteneği ona şans mı getirecek talihsizlikler mi? Kendi sonunu bile görebilirken ölümünü göremediği bu kadının sırrı ne?

Ben dizinin başlangıcını beğendim. Umarım davaları ve çözümlerini üstünkörü geçmeden hem iyi bir fantastik Kore dizisi hem de kaliteli bir polisiye dizi izleriz. Polisiye-gerilim ve fantastik türünde Kore dizileri severler diziye mutlaka bir şans versin!

Mini Dizi Sözlüğü:

Korece öğrenenler sitede Korece kitap/Korece kaynak önerileri ve birçok Korece öğrenme yazısı bulabilecekleri gibi her dizi tanıtımı sonunda yer alan sözlüklere de bakabilirler. Her dizi sözlüğü, ait olduğu dizide geçen başlıca Korece kelimeleri içeriyor~

Ölüm: 죽음 (çugım)

Görmek: 보다 (boda)

Yetenek: 능력 (nıngryok)

Kader: 운명 (unmyong)

Değiştirmek: 바꾸다 (bakkuda)

Polis: 경찰 (gyongçal)

Katil: 살인 (sarin)

Hemen izle

Hemen izlemek isteyenler için linkler burada!

The Game: Towards Zero izle/birinci bölüm

Keyifli Seyirler

Şu sıralar hangi dizileri izliyorsunuz? Bu diziye başladınız mı? Yorum bırakmayı unutmayın lütfen:)

You may also like...

6 Responses

 1. efser dedi ki:

  bu diziyi dün gördüm ve 4 bölümü bitirdim çok güzeldi. bence diziler final yaptıktan sonra bakmak en iyisi çeviri beklemek baya zor oluyor. Ben en son catch the ghostu izledim tabi ondan sonra 9 and 2 outs adlı 2007 yapımı bir dizide 11 -12 bölüme geldim sanırım benm sorunum sonunu tahmin ettiğim seyleri izlemeye devam edememek. bana dizi önerilerinde bulunabilir misiniz? baya bi dizi izledim en sevdiğim oyuncular su ji sub ve hyun bin the masters sun çok eğleceli ve güzeldi. her diziden aynı tadı alamıyorum malesef.bu arada bloğunuz çok güzel.

 2. minihanok dedi ki:

  Diziyi ben de çok begendim. Dediginiz gibi final yapmadan izlemeye başlamak yorucu oluyor. Yine de ben de bitmesini bekleyemeyecegim galiba devam edecegim? Evet sanirim çok dizi izlemiş olanların ortak sorunu ya dizilerin sonunu tahmin etmek ya da benzer konuları izlemekten sıkılmak. Izlemediyseniz (sonunu tahmin edemedigim:)) he is psychometric dizisini, extraordinary you,chicago typewriter, strangers from hell dizisini önerebilirim. Izlemedigim ve izlemeyi düşündüğüm when camellia blooms dizisine de bakabilirsiniz.?Bunları izlediyseniz yenilerini oneririm?Yorumunuz için çok teşekkür ederim~:)

 3. efser dedi ki:

  extraordinary you dizisinide sonuna doğru bıraktım neden öyle oluyor bilmiyorum gerçekten. diğer önerdiğiniz dizileri izlemedim henüz ama bakacagım. siz izlemediyseniz eğer the masters sun ve oh my ghost dizilerini önerebilirim birde benim çok etkilendiğim because this is my first life nacizane 🙂 bu arada bence kore dizilerinin bu kadar sevilmesinin sebebi bizden farklı senaryolara sahip olmaları gerçekten ilgi çekici seyler buluyorlar fantastik ögeler içeren.Sanırım çok küçük olmadığım için yeni çıkan idol dizilerini değil de söyle yaşını almış oyuncuları daha çok beğeniyorum. yukarda belirttiğim gibi su ji sub hyun bin jichang wook gibi bunların oyunculukları gerçekten muhteşem.

 4. minihanok dedi ki:

  Extraordinary you benim çok severek izlediğim bir dizi oldu. Farklı senaryosu ve sürekli beklenmedik şeyler olması diziyi çok sürükleyici kılmıştı benim için. Ama dediginiz gibi son bölümlere doğru biraz temposu düşmüştü.
  Masters Sun izlediğim en güzel Kore dizilerinden biridir ben de bayılarak izlemistim?This is my first life dizisi de çok uzun zamandır izlemek istediğim bir diziydi, unutmusum yine hatırlatmanız iyi oldu. Çok beğeniliyor gerçekten ben de bakacağım çok tesekkurler?
  Evet gercekten ve maalesef dizi sektöründe bizden çok ilerdeler. Zaman zaman kendilerini tekrar etselerde Kore dizileri de , o kadar çok seçenek var ki içlerinden mutlaka muhteşem yapımlar çıkıyor. Bizim asla çekmeyi hayal edemeyeceğimiz senaryolarla muhteşem diziler yapıyorlar. Fantastik vb.
  O zaman şöyle eskiden izlediğim ve çok sevdiğim dizilerden de bir kaç tane yazayim belki içinden seveceğiniz bir tane çıkar.?
  Just Between Lovers, 30 but 17, mask, jackpot, can you hear my heart ,big , marriage not dating, signal, reply 1994, bride of century, greatest love Vb.
  Çoğunu izlemişsinizdir ama Ins izlemediğiniz ve beğeneceğiniz bir yapım cikar?

 5. efser dedi ki:

  son yazdıklarınızın hiç birini izlemedim henüz konuları romantik komedi tarzı mı ? ben dün moon lovers e başladım yorumlarında çok beğenilmiş. Ama ana karakterin bu kadar merhametsiz ve sinirli olması beni deli etti şimdilik ? yazdığınız dizilere bakacagım teşekkür ederim. bu arada instagram da sizi takip ettim kore dizi izleyecileri olarak bi grubunuz var mı yazıştığınız ?

 6. minihanok dedi ki:

  Farklı türlerden de var fakat çoğu romantik komedi evet? Moon lovers cesaret edip baslayamadigim bir dizi fakat size şimdi spoiler vermeyeceğim merak etmeyin? Maalesef üyesi olduğum bir grup yok?

Ne düşünüyorsunuz?