The King: Eternal Monarch Konusu/Lee MinHo Geri Döndü!

2020 Kore dizileri hız kesmeden aralarına yenileri eklenerek devam ediyor. Bazıları beklentilerimizin altında kalsa da birçoğu muhteşem yapımlar olarak ekranlarda yerini alıyor. Birbirinden güzel bu 2020 Kore dizilerine buradan ulaşabilirsiniz fakat 2020 Kore dizileri arasında bir dizi var ki hem ben hem de birçok Kore dizi sever sabırsızlıkla bu muhteşem yapımı bekliyor. Peki, bu muhteşem 2020 Kore dizisi hangisi? The King: Eternal Monarch!

“The King: Eternal Monarch ne zaman başlayacak?” diye diye büyük bir merakla beklediğimiz dizi nihayet yakında Kore dizi severlerle buluşacak!

Dizi uzun zamandır 2020’nin ilk yarısında yayımlanacak diye biliniyordu. Net bir tarih gelmediği içinde sabırsızlıkla bekliyorduk. Nihayet The King: Eternal Monarch yayın tarihi de belli oldu. The King: Monarch of Eternity ismiyle de anılan dizi nisan ayında yayımlanmaya başlayacak! O zaman daha fazla beklemeden dizinin konusu, oyuncu ve karakter bilgileri, mini yorumu ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

2020 Kore dizileri arasında yerini alacak olan The King:The Eternal Monarch Kore dizisi SBS kanalında yayımlanacak. Dizinin senaryo yazarlığını sevilen senarist Kim EunSook yaparken, yönetmenliğini Baek SangHoon yapıyor.

The King: Eternal Monarch Konusu

Dizi konusu itibariyle iki paralel evrende yaşayan insanların hikayesini anlatacak. Kore İmparatoru olan Lee Gon, insan dünyasındaki şeytanın kendi dünyalarına girmesini engellemeye çalışmaktadır. Bir diğer dünyada yaşayan Jung TaeEul ise dedektiftir. İkili kendi dünyalarını korumaya çalışırken yolları kesişir ve muhteşem bir hikaye başlar.

The King: Eternal Monarch Oyuncuları ve Karakterleri

the-king-monarch-of-eternity-oyuncuları

Askerden dönen Lee MinHo yeni dizisi ile karşımıza çıkacak. Lee MinHo The King: Eternal Monarch dizisinde dünyasını korumaya çalışan güçlü bir imparatoru canladırıyor. Lee MinHo dizileri ve filmleri ile Kore dizi severlerin her zaman çok sevdiği oyunculardan biri olmuştur. Askerden döndükten sonra da eğitim almış, daha iyi bir oyunculuk sergilemek için sıkı çalışmış. Sabırsızlıkla bekliyoruz!

Kim GoEun dizide günümüz dünyasında yaşayan bir dedektifi ve Lee Gon’un dünyasında yaşayan bir suçluyu canlandırıyor. Dedektifimiz bir gün imparator olduğunu iddia eden Lee Gon ile karşılaşıyor ve ikili dünyalarını korumak için işbirliği yapıyor. Kim GoEun sanırım ilk kez Goblin dizisinde izlediğim bir oyuncu. Oynadığı rollerin hakkını veriyor ve duyguyu seyirciye geçiriyor bence.

Woo DoHwan The King: Eternal Monarch dizisinde iki farklı karakteri canlandırıyor. Karakterlerinden biri Lee Gon’un koruması iken bir diğeri ise günümüz dünyasında bir memur. Woo DoHwan başrollerini TaecYeon ile paylaştıkları dram-gerilim Kore dizisi olan Save Me dizisinde dikkatleri çekmiş, genç ve yetenekli bir oyuncu. En son tarihi Kore dizisi olan My Country dizinde karşımıza çıkmıştı. Bu diziye katıldığını duyduğumda çok sevinmiştim, bakalım nasıl bir karakter izleyeceğiz.

The King: Eternal Monarch Yorumu

Dizi henüz başlamadığı için diziyi merakla bekleme sebeplerimi yazacağım şimdilik. Dizi başlar başlamaz da yorumumu güncelleyeceğim!

The King: The Eternal Monarch Kore dizisini bu kadar büyük bir beklentiyle beklememin 3 büyük sebebi var. Öncelikle fantastik Kore dizileri, özellikle geçmişe yolculuk ya da geçmişten gelen misafirler de varsa, en sevdiğim dizilerden oluyor. Birçok Kore dizi severin izlediğini düşündüğüm Rooftop Prince ve Queen InHyun’s Man benim çok severek izlediğim tarihi-fantastik Kore dizileriydi. Bu dizilerde geçmişten, eski Kore’den günümüze gelen kişiler vardı ve onların maceralarını izliyorduk. The King: The Eternal Monarch dizisinde paralel evrenler arası bir yolculuk izleyeceğiz belli ki ama ben bu 2 dizide olan sıcaklığı ve keyfi onda da izleyeceğimize inanıyorum.

the-king-eternal-monarch-kore,2020-kore-dizileri

the-king-monarch-of-eternity

The King: Monarch of Eternity dizisi oyuncuları ile belki de 2020 Kore dizileri arasında en iyi kadroya sahip dizi olacak!

Dizi muhteşem bir kadroya sahip! Lee MinHo dizileri ile birçok Kore dizi severin kalbinde yerini uzun zamandır koruyan bir oyuncu. Dizi, Lee MinHo askerden döndükten sonra rol aldığı ilk dizi olduğu için beklenti büyük. (İnşallah, yine büyük bir heyecanla askerden dönmesini beklediğimiz ve yeni dizisiyle ufak bir hayal kırıklığına uğradığımız Ji ChangWook’un dizisinden daha iyi bir diziyle karşımıza çıkar!) Kim GoEun bence son yıllarda ekranlarda gördüğümüz yetenekli ve güzel Koreli kadın oyunculardan biri ve çoğu seyircininde sevdiği bir isim. Aynı şekilde son yılların parlayan ismi Wo DoHwan da hepimizin sabırsızlıkla beklediği bir oyuncu. Sadece bu 3 isim değil kadronun geri kalanında da çok renkli isimler var. Bakalım bu harika kadro bir arada nasıl bir maceraya atılacak?

Ve elbette dizinin muhteşem senaryo yazarı!

Bir diziyi izlemeden önce o dizi ile ilgili en önemli fikri bence ne oyuncu kadrosu verir ne yayımlandığı kanal ne de başka bir şey. Dizinin izlemeye değer mi olduğunu bize gösteren en önemli şey bence senaryo yazarıdır! Bu diziyle ilgili beklentilerimin yüksek olmasının bir diğer nedeni de muhteşem bir senaryo yazarının kaleminden çıkmış olması. Dizimizin senaryo yazarı başarılı senarist Kim EunSook. Belki de en sevilen Kore dizi senaristlerinden biri kendisi. Kore dizi severlerin bayılarak izlediği ve en iyi Kore dizileri listelerinde her zaman yer bulan Goblin, Descendants of the Sun, The Heirs, Secret Garden, Mr.Sunshine gibi harika dizilerin de yazarı.

kore-dizi-öneri,2020-kore-dizileri,the-king-eternal-monarch-kore-dizisi

kim-eunsook-dizileri

The King: Eternal Monarch izle (dizi yayımlanır yayımlanmaz bölüme buradan ulaşabilirsiniz!)

Bakalım The King: Monarch of Eternity en iyi 2020 Kore diziler arasında yerini alabilecek mi!

Fragman

 

Dizinin başlamasına çok kısa bir zaman kaldı. Siz dizi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Bu sene sizin en merak ettiğiniz dizi hangisi? Yorumlarınız benim için çok değerli, lütfen yorum bırakmayı unutmayın!

Yeni Kore dizilerinden ve Kore dizi önerilerinden anında haberdar olmak isterseniz abone olmayı unutmayın!?

You may also like...

3 Responses

  1. Tuğba dedi ki:

    Konu resmen Legend Of The Blue Sea’nın az bir şey değiştirilmiş hali, reenkarnasyon, imparatör dönemi ve günümüz.. O yüzden çok da çekici gelmedi bana daha yaratıcı bir şey beklerdim

  2. minihanok dedi ki:

    Ana karakter reenkarne olmuyor anladigim kadarıyla bir zaman yolcusu. Doğru bir kaç benzerlik var. Dizi başlayınca daha net gorecegiz ama bence çok güzel bir dizi izleyeceğiz önyargılı olmayalım ?

  3. poly dedi ki:

    alakası yok, izleyince anlaşılıyor. daha önce böyle bir konu görmemiştim.

Ne düşünüyorsunuz?