The School Nurse Files- En Garip Netflix Kore Dizisi!

Gelmiş geçmiş en saçma fakat en eğlenceli Kore dizilerinden biri olan The School Nurse Files’ı izlediniz mi?

Fantastik Kore dizileri çoğu zaman Kore dizi izleyicilerinin en sevdiği diziler arasına giriyor. Farklı dünyaların ve farklı canlıların yer aldığı bu diziler seyircileri eğlenceli bir maceraya sürüklüyor. Bugüne kadar da onlarca fantastik Kore dizisinde hayaletler, vampirler ve daha niceleri karşımıza çıktı. Bu yüzden fantastik Kore dizileri 2020 yılında da çok farklı yapımlar ile karşımıza çıktı. Buna rağmen fantastik Kore dizileri renkli karakterlerle seyircinin ilgisini çekse de genelde benzer varlıklar karşımıza çıkıyordu. The School Nurse Files kore

Netflix 2020 Kore dizileri arasında öyle yeni bir Kore dizisi var ki fantastik Kore dizileri algılarınızı değiştirecek!

Fakat 2020 Kore dizileri ile fantastik Kore dizi karakterleri arasına yenileri katılmaya başladı. Geçtiğimiz ay Kore dizi önerileri arasında tanıtımını yaptığım Zombie Detective yazısında zombilerden bahsetmiştik. Fakat Netflix orijinal Kore dizileri arasında yayınlanan bir dizi zombileri de hayaletleri de geride bıraktı ve fantastik Kore dizilerine yepyeni bir soluk getirdi!

Netflix 2020 Kore dizileri arasında yerini alan yeni Kore dizisi fantastik Kore dizileri algılarınızı değiştirecek! 2020 Kore dizileri arasında size tanıtacağım Netflix orijinal Kore dizisi: The School Nurse Files! Haydi daha fazla zaman kaybetmeden Fantastik Kore dizileri Netflix arasına katılan The School Nurse Files dizi konusu, oyuncuları ve karakterleri, yorumları,incelemesi, fragmanı, izle linkleri ve daha birçok şey olan yazımıza başlayalım!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

Hem yeni başlayacak 2020 Kore dizilerine hem de 2020 en iyi 2020 Kore dizi önerilerine aşağıdaki yazılardan ulaşabilirsiniz!

Başlamış ve yeni başlayacak 2020 Kore dizileri

En iyi Kore dizileri (liste)

En iyi 2020 Netflix Kore dizileri:It’s Okay To Not Be Okay , The King: Eternal Monarch

Gerilim severler için en iyi Netflix Kore dizisi: Strangers From Hell

the-school-nurse-files-konusu, the-school-nurse-files-dizi, the-school-nurse-files-oyuncuları, netflix-kore-dizileri

the-school-nurse-files-oyuncuları

2020 Netflix Kore dizileri arasında geçtiğimiz hafta yerini alan The School Nurse Files dizisi konusu itibariyle komedi- fantastik Kore dizilerinden. Koreli yazar ve senarist Jung SeRang‘ın “Nurse Teacher An EunYoung” kitabından uyarlanan yeni Kore dizisinin yönetmenliğini Lee KyoungMe yapıyor.Peki, The School Nurse Files kaç bölüm ve kaç sezon? Yeni Netflix orijinal k-drama The School Nurse Files 6 bölüm. (her biri yaklaşık 40-45 dk.) The School Nurse Files dizisinin yayınlanan bölümleri birinci sezon mu ve ikinci sezon gelecek mi konusunda ise, henüz ikinci sezon geleceği ile ilgili bir bilgi yok.

The School Nurse Files yayın tarihi ise 25 Eylül idi. Şuan bütün bölümleri Netflix ve Kore dizi sitelerinde bulabilirsiniz. Ben yazının sonuna The School Nurse Files Türkçe altyazılı izle linkleri ekleyeceğim. Oradan hem Netflix hem de diğer sitedeki bölümlere hızlıca ulaşabilirsiniz!:)

the-school-nurse-files-book-kitap

The School Nurse Files Konusu

An EunYoung hemşirelik yaptığı okulda her zamanki gibi kendisine yardım istemek için gelen öğrencilerle ilgilenmektedir. Birgün yine bu şekilde bir yerinin ağrıdığını söyleyen bir öğrenci gelir ve An EunYoung onunla da ilgilenir. Fakat tedavisi tamamlanmadan öğrenci ortadan kaybolunca An EunYoung onun peşine düşer ve okulun Çince öğretmeninden de yardım ister. An EunYoung bir yandan da öğrenciyi hasta eden sebebi ararken okulun senelerdir kimsenin girmediği bodrumuna iner. Peşinden Çince öğretmeni Hong InPyo bodruma indiğinde An EunYoung’u elindeki oyuncak bir kılıcı havaya savururken bulur ve buna anlam veremez. Çünkü bodrum sadece An EunYoung’un görebildiği yaratıklarla doludur: Deniz anası şeklinde jölelerle! İkili bodrumun derinliklerinde buldukları bir şeye ellerini sürdüklerindeyse her şey ters gitmeye başlar. Artık ikili hem okulu hem de öğrencileri korumak için tüm güçleriyle mücadele etmek zorundadır.

the-school-nurse-files-konusu, the-school-nurse-files-dizi, the-school-nurse-files-oyuncuları, netflix-kore-dizileri

the-school-nurse-files-kore-dizi

 

The School Nurse Files Oyuncuları ve Karakterleri

Jung YuMi The School Nurse Files Netflix Kore dizisinde jölemsi yaratıklar görebilen ve insanları bu yaratıklardan korumaya çalışan okul hemşiresi An EunYoung karakterini canlandırıyor. Jung YuMi dizileri arasında başrolü canlandırdığı çok fazla dizi olmasa da ben sanırım kendisini ilk kez Jung YuMi dizileri arasında romantik-komedi dizilerinden biri olan Discovery of Romance dizisinde izledim.

Çok sayıda dizide karşımıza çıkan bir isim olmasa da Jung YuMi filmleri ile dikkat çeken bir isim. En çok bilinen filmlerinden biri şüphesiz ki 2016 yapımı zombi Kore filmi Train To Busan idi.( Zombi filmi demişken bu sene adından çokça söz ettiren Netflix Kore filmi Alive filmine de bakmayı untmayın!) Jung YuMi dizileri ve filmleri arasında rol aldığı son yapım olan Kim JiYoung: Born 1982 ise seneye damgasını vurdu ve Jung YuMi’ye 2020 56. Daejong Film Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü‘nü kazandırdı. Kendisi, Netflix Kore dizileri arasında katılan The School Nurse Files dizisinde ise ilginç bir karakteri canlandırıyor.

the-school-nurse-files-konusu, the-school-nurse-files-dizi, the-school-nurse-files-oyuncuları, netflix-kore-dizileri,2020-kore-dizileri

2020-netflix-kore-dizileri

Nam JooHyuk The School Nurse Files dizisinde dedesinin kurucusu olduğu okulda Çince öğretmeni olarak çalışan Hong InPyo karakterini canlandırıyor. Nam JooHyuk ilk kez School 2015 dizisinde izlediğim ve o zamandan beri de dizilerini büyük bir keyifle takip ettiğim bir isim. Elbette farklı karakterleri canlandırdığı muhteşem yapımlarda rol aldı fakat Nam JooHyuk dizilerinde genelde hep öğrenci olarak karşımıza çıkıyordu. Öğrenci olarak rol aldığı Nam JooHyuk dizileri arasında Weightlifting Fairy Kim BokJoo (Ekran başından kalkamayacağınız Kore dizileri!), School 2015 gibi okul konulu Kore dizileri de en sevilenlerden bazılarıydı. Bu sefer Nam JooHyuk The School Nurse Files dizisinde oldukça sakin bir öğretmeni canlandırıyor.

The School Nurse Files Yorumu

The School Nurse Files Kore dizisi geçtiğimiz hafta Netflix Kore dizileri arasında yerini aldı. Fakat dizi yayınlanmadan çok uzun zaman önce duyurulmuştu. Bu yüzden The School Nurse Files oyuncuları da kesinleştikten sonra hem yeni Netflix Kore dizisini merak edenler hem de oyuncuların hayranları “The School Nurse Files ne zaman başlayacak?” diyerek gün sayıyordu. Ben de hem sevdiğim oyuncular olduğu hem de ilginç bir konusu olduğu için diziyi merakla bekliyordum. Nihayet dizi yayınlandı ve izleme fırsatı buldum. Peki, dizi nasıl? İzlemeye değer mi? Diziyi henüz izlememiş olanlar için spoilersız mini The School Nurse Files yorumları yazımıza başlayalım.

The School Nurse Files konusu itibariyle bir okul hemşiresi ve bir öğretmenin jölemsi yaratıklarla ve gizemli insanlarla mücadelesini anlatan çılgın bir dizi!

the-school-nurse-files-konusu, the-school-nurse-files-dizi, the-school-nurse-files-oyuncuları, netflix-kore-dizileri

the-school-nurse-files-jelly

Dizi, ana karakterimiz An EunYoung‘un küçüklüğünü göstererek başlıyor bizlere. Onun küçüklüğünden beri etrafında jöle şeklinde varlıklar gördüğüne şahit oluyoruz. Daha sonra seneler sonraya An EunYoung’un bir hemşire olarak çalıştığı okula gidiyoruz. Burada öğrencilere yardım ederken işin içine bir Çince öğretmeninin de girmesiyle olanlar oluyor ve işler An EunYoung’un kontrolünden çıkıyor. Buradan sonrasında ise jölemsi yaratıklarla dolu hem çok tuhaf hem çok eğlenceli bir dizi izliyoruz.

The School Nurse Files şu ana kadar yayınlanmış en çılgın, tuhaf ve abzürt Kore dizilerinden biri!!

The School Nurse Files yorumlarına baktığımda diziyi beğenen çoğu seyircinin şu yorumu dikkatimi çekti:” Dizi çok güzeldi fakat ne izledim ben şimdi?” Gerçekten de böyle. The School Nurse Files şu ana kadar yayınlanmış en çılgın, tuhaf ve abzürt Kore dizilerinden biri. The School Nurse Files konusu ilk okuduğumuzda dizi boyunca karşımıza jöleler, jöleden yaratıklar çıkacağını tahmin etmiştik. Fakat dizinin sadece jölemsi karakterleri değil, ana karakterinden sınıftaki herhangi bir öğrenciye, okulda sabahları yapılan aktivitelere kadar her şey o kadar tuhaf ki!

the-school-nurse-files-konusu, the-school-nurse-files-dizi, the-school-nurse-files-oyuncuları, netflix-kore-dizileri

the-school-nurse-files-yorumları

6 bölümlük diziyi izledim ve izlerken de çok eğlendim fakat hala ne izlediğimden çok da emin değilim! haha Dizi bence “anlatılmaz, izlenir” tarzında bir dizi o yüzden yorum kısmını uzun tutmayacağım. Fakat The School Nurse Files benim izlediğim 2020 Kore dizileri arasında aklımda kalacak yapımlardan biri o yüzden yorum kısmıma eklemek istediğim birkaç şey var.

Roman uyarlaması Kore dizileri nden The School Nurse Files Japon fantastik dizilerini andırıyor!

Öncelikle dizi dediğim gibi çok abzürt çok alışılmadıktı. Japon fantastik dizileri izleyenler belki böyle uçuk konulara, zaman zaman komikleşen efektlere alışıklardır fakat bunun fantastik Kore dizileri için yepyeni bir şey olduğu kesin. Bu bakımdan dizi beklediğimden çok daha gerçek dışı bir diziydi ama yine de sevdim! Dizideki bazı sahneler zaman zaman beni ürkütse de genel olarak çok eğlendiğim bir yapım oldu. Özellikle dizinin ilk bölümlerinde Hong InPyo’nun ana karaterimiz An EunYoung’a karşı olan tavırları ve tepkileri gerçekten çok komikti! Çok kısa soluklu bir diziydi ama yine de karakterlere bayıldım! Bence hem Jung YuMi hem Nam JooHyuk hem de diğer bütün The School Nurse Files oyuncuları harika bir iş çıkarmış!

(Söylemeden geçemeyeceğim, Nam JooHyuk ve Jung YuMi arasında çok büyük bir yaş farkı var ve bu dizi başlamadan önce de en çok konuşulan konulardan biriydi. Sanırım diziyi izleyenler bana katılacaktır, ikili arasındaki yaş farkı hiçbir şekilde göze batmıyor. Ben Jung YuMi-Nam JooHyuk ikilisini sevdim.)

Dizi ile ilgili elbette geliştirilebilecek şeyler vardı.

the-school-nurse-files-konusu, the-school-nurse-files-dizi, the-school-nurse-files-oyuncuları, netflix-kore-dizileri

nam-joohyuk-the-school-nurse-files

The School Nurse Files ile ilgili bir eleştirim ise dizide genel olarak olayların çok hızlı gelişmesi ve bu yüzden havada kalan çok şeyin olmasıydı. Sanki dizi senaryosunun biraz başından biraz ortasından ve son olarak da finalini izlemişiz de arasındakiler atlanmış gibi geldiği zamanlar oldu. Dizi belki 6 değil de en azından 10 bölüm kadar olsaydı olaylar daha iyi işlenebilir hem ana karakterlerin hem de yan karakterlerin hikayeleri de zenginleştirilebilirdi. “Yarım bırakılmış şeyler acaba ikinci sezon için mi?“, diye düşünsem de The School Nurse Files 2. sezonu ile ilgili herhangi bir habere rastlamadım, bu yüzden yeni sezon geleceğini düşünmüyorum.

The School Nurse Files Kore dizisi En iyi Fantastik Kore dizileri arasında yerini alır mı bilmiyorum ama şans verip izleyen herkesi çılgın bir maceraya götüreceği kesin!

Son olarak bence The School Nurse Files izlemeden fikir sahibi olunabilecek bir dizi değil. Ben bir iki bölümüne göz atmak için başlamış olmama rağmen diziyi bir gün içerisinde hem şaşırarak hem de eğlenerek izledim. Çok büyük bir beklentiniz olmadığı sürece bence bu çılgın Kore dizisi sizi de çok eğlendirecek. Bence siz de The School Nurse Files Kore dizisine bir şans verin!

 

Mini Dizi Sözlüğü /보건교사 안은영

Jöle: 젤리 (celli)

Sağlık: 보건 (bogon)

Öğretmen: 교사 (kyosa)

Okul: 학교 (hakyo)

Canavar: 괴물 (kemul)

the-school-nurse-files-replik

the school nurse files youtube, the school nurse files yorum, asianwiki, imdb, korean drama cast, cast, release date,

The School Nurse Files İzle

Koreantürk: The School Nurse Files 1. bölüm izle /The School Nurse Files 2. bölüm Türkçe altyazılı

Netflix: The School Nurse Files Netflix izle

 

The School Nurse Files Kore Fragman

Bu dizi ile ilgili yorumlarınızı çok merak ediyorum! Siz The School Nurse Files Kore dizisini izlediniz mi? Sizce dizi nasıldı? Yorumlarınızı bekliyorum!

Yorumlarınız benim için çok değerli. Lütfen yazıyı buraya kadar okuduysanız yorum bırakmadan ayrılmayın:) Ayrıca en yeni Kore dizileri ve Kore dizi önerilerinden anında haberdar olmak isterseniz abone olmayı unutmayın!

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?