Thirty But Seventeen Dizi Tanıtımı

Thirty But Seventeen (Still 17) 2018’in en güzel Kore dizilerinden biri bence. Sıcacık bir dizi izlemek isteyenler mutlaka izlemeli!

Thirty But Seventeen Konusu

Keman çalmayı çok seven Woo SeoRi ve çizim yapmayı seven GongWooJin 17 yaşında lise öğrencileridir. WooJin SeoRi’yi uzaktan görmüş olsa da ikisi bizzat tanışmamıştır. Bir gün SeoRi otobüs kazası geçirir ve komaya girer. 13 yıl sonra SeoRi uyanır, kendisini kazanın olduğu zamanda sanmaktadır. 30 yaşında olduğunu kabullenmekte zorluk yaşar. Ne arkadaşlarından haber alabilir ne de ailesinden. Hastaneden ailesini bulmak üzere ayrılır ve evlerinin olduğu yere gider. Ev 11 yıl önce başka bir aileye, Gong WooJin’in ailesinesatılmıştır. WooJin kazadan sonra içine kapanık biri olmuştur, insanlardan uzak bir yaşam sürmeye çalışmaktadır. SeoRi hala kendilerine ait olduğunu zannettiği eve gittiğinde karşılaşırlar. SeoRi yeni yaşına uygun davranıp, kendi ayakları üstünde durmaya çalışırken bir yandan da ailesini arar.

SBS’nin güncel olarak yayımlanmaya devam eden dizisi Thirty But Seventeen yarım saatten oluşan 36 bölümlük bir dizi. Dizinin türü için romantik, komedi ve dram diyebiliriz. Dizinin senaristi çok beğenilen, hatta ülkemizde de uyarlaması yapılan She Was Pretty’nin senaristi Jo Sung Hee.

Thirty But Seventeen Oyuncuları

Öncesinde Romantic Doctor, Teacher Kim; Saimdang, Lights Diary gibi dizilerde de rol almış olsa da Yang SeoJong’u ilk kez 2017 yaz dizisi Duel‘de izledim. 2017 yazında Kore güzel bilim kurgu dizileri çıkarttı ve Duel de onlardan biriydi. SeoJong bir dizide 3 farklı karakteri canlandırdı ve her birinde de farklı biriymiş gibi hissettirdi. Oyunculuğunu çok beğenmiştim, sonraki yapımlarında da gayet iyiydi.

Image result for yang sejong duel

İçine kapanık, sessiz bir karakter olan WooJin’i de başarıyla canlandırıyor.

 

En son The Legend Of The Blue Sea’den hatırladığım Shin Hyesun’u hep yan rollerde görmüş olmama rağmen bir aile dizisi olan My Golden Life’da başrolde oynamış. Bu dizide de başrolü almış olmasına izlemeye başladıktan sonra çok sevindim. Son çıkan dizilerde hep tanıdık simalar görüyorduk bu yüzden farklı bir yüz görmek güzel. Shin HyeSun’un oyunculuğunu ve enerjisini de çok beğendim.

Thirty But Seventeen minihanok

Yaşadığı şeye rağmen gülümsemeye çalışan WooSeori’yi de çok güzel canlandırıyor. 17 ve 30 yaşların arasında kalmış karakterini canlandırışını çok doğal buldum ben.

 

Gong WooJin’in yeğenini canlandıran Ahn HyoSeop One O One isimli K-pop grubunun bir üyesi. Daha önce Entertainer, Queen of Ring gibi dizilerde rol almış. Uzun soluklu bir dizisini izlemiş olmasam da Ahn HyoSeop oyunculuğunu beğendiğim bir isim, dizideki karakteri YooChan da renkli bir karakter. (HyeSeop’un son oynadığı dizi Abyss, insanları hayata döndüren gizemli bir küre hakkındaydı. Fantastik Kore dizisi severler dizinin konusuna buradan bakabilir.)

 

Dizinin navigasyon sesli, gizemli hizmetlisini Ye Jiwon canlandırıyor. Daha Önce Another Miss Oh, Page Turner gibi dizilerde rol almış.

Image result for Ye Ji-Won

 

YooChan’ın arkadaşlarından baba görünümlü Han DeokSoo’yu Jo HyunShik, Dong Hae-Beom’u Lee DoHyun canlandırıyor. Bu ikili dizinin renkli karakterlerinden , özellikle YooChan’ın dayısı WooJin’le ilişkileri çok güzel.

Thirty But Seventeen konusu

 

İzlemeyi Düşünenlere;

Dizi çok renkli, izlerken hiç sıkılmamakla birlikte, bölümlerin nasıl bittiğini fark etmiyorum. Özellikle karakterlerin birbirleriyle olan ilişkileri çok güzel bu yüzden bana çok samimi, sıcak geldi dizi. Hikayesi de çok güzel, izlerken içine alıyor. Yakında bitecek olanThirty But Seventeen izlediğim en keyifli ve sürükleyici dizilerden biri. İzlemek için güzel Kore dizilerine bakıyorsanız hemen Thirty But Seventeen’e başlamanızı öneririm~

Diziye hemen başlamak isterseniz Thirty But Seventeen birinci bölüm linki burada!

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?