“Bir Ses Duydum!”- Voice Dizisi Yorum

Şu sıralar ikinci sezonu çekilen  Voice’u geçtiğimiz gün bitirdim. İlk polisiye dizi yorumumuza başlayalım.?

Dikkat! Bu yazı Voice’u izleyip gelenler içindir. Henüz izlemediyseniz Voice Dizi Tanıtımı yazımdan dizinin konusunu ve dizi hakkında genel fikrimi öğrenebilirsiniz.Önce burayı okuyup da her şeyi öğrenmenizi istemeyiz~?

Geçen sene görmüş olmama rağmen bu diziye başlamamıştım. İkinci sezonu da çekilmeye başlanınca merak edip izledim, izlediğime çok memnunum.

Dizi acil arama ekibinin etrafında dönüyor. Dedektif Mo Jinhyuk’un eşi bir gün bir cinayete kurban oluyor.Ölmeden önce aradığı acil yardım ekibindeki Kang Kwonjoo hala açık olan telefondan cinayete şahitlik ediyor. Daha sonra Kwonjoo’nun polis olan babası da aynı gün aynı katil tarafından öldürülüyor ve dizimiz başlıyor.

Oyuncuların her biri için çok iyi olduklarını söyleyebilirim fakat Dedektif Mo Jınhyuk’u canlandıran JangHyuk , Ses Profilcisi Kang Kwonjoo’yu canlandıran Lee Hana ve dizi boyunca kıkır kıkır gülen psikopat katil Mo Taego’yu canlandıran Kim JaeWok en çok dikkatimi çeken isimlerdi. Diziyi yaşadıklarını, duygularını geçirebildiklerini söyleyebilirim.

Acil yardım için en önemli şeyin zaman olduğunu söyleyen  Ses profilcisi KwonJoo “Golden Time” ekibini kurdu ve onların çözdüğü davaları izledik.

 • Dedektif Mo JınHyuk’un eşinin
 • Psikopat bir adamın kaçırdığı BokNim’in
 • Yetimhaneden alınan ve işkenceye uğrayan çocukların
 • Yeni tanıştığı, ruh sağlığı ailesinin ayrılığıyla bozulmuş bir öğretmen tarafından kaçırılan; Golden Time ekibi üyesinin kız kardeşinin
 • Dedektif KwanJoo’nun babasının
 • Talihsiz bir şekilde komşularnın cinayetiyle hayatları mahvolan yaşlı teyze Park Boksoon ve zihinsel engelli kardeşinin
 • Nakwon bakım merkezinde kobay gibi kullanılan insanların
 • Üzerine asit dökülmekle tehdit edilen Dedektif Oh’un
 • Sungwun Express’in kalitesiz malzeme kullanımından dolayı kaza yapan yolcuların davalarını izlemek çok heyecan vericiydi.

Çözülen her davanın iyi düşünülmüş ve merak uyandıran davalar olması izlerken keyif almanızı sağlıyor. Diziyi izlerken hiç sıkılmadım, çok sürükleyici bir diziydi.

İlk bölümlerde eşinin ölümüyle kelimenin tam anlamıyla yıkıldığını, bittiğini gördüğümüz Mo Jinhyuk Golden Time ekibiyle kendini toparladı ve adalet için koşturdu durdu. Dürüstlüğüne, cesaretine hayranlık duydum.

Daha önce Janghyuk’un bir dizisini izlememiştim. Diziyi izlemeye başladığımda kendisini geçen sene izlediğim aksiyon dizisi Duel’de ki başrol adama çok benzettim ve hatta o sandım.Yaş farkları varmış ve çok da benzemiyorlarmış aslında, sanırım rollerinin ve tavırlarının benzerliği yüzünden yanıldım?

Duel’in oyuncusu aşağıda,

 

Dedektif KwonJoo küçükken geçirdiği bir kaza sonucu görme yetisini  neredeyse tamamen kaybetmiş ve daha sonra minicik sesleri bile duymaya başlamış. Bunu babasıyla saklamışlar, Mo Jinhyuk’a da sır olarak söyledi ilerleyen zamanlarda.

Bunu biraz fazla süper güç ya da doğaüstü bir şey gibi gösterdiler başlarda. Bence saklanacak bir şey değil, daha çok kullandığımız duyu organımızın daha çok gelişmez mi zaten?  Görebilen bir insanla görme yetisini kaybetmiş birinin aynı sesleri duyması mümkün değil.

Davaların çözülmesinde en büyük rol oynayan şeylerden biri de Dedektif Kang’ın kulaklarıydı sanırım.?

 

Gelelim dizinin kafayı sıyırmış seri katiline. Çocukken babasının işlediği bir cinayeti gören küçük TaeGu iyice hastalanmış ve katil olup çıkmış. Gözünü bile kırpmadan bir sürü insan öldürdü.

Dizi boyunca kıkırdayarak sinirlerimi bozdu. Kim JaeWook rolünün hakkını vermiş.

voice korean drama baeksunghyun ile ilgili görsel sonucu

Polis teşkilatındaki muhbir olarak dikkatimizi bir diğer dedektife çekmişlerdi. Başından beri Dedektif Mo’nun takım arkadaşı olarak gördüğümüz Shim’den şüphelenmiştim. O da asıl muhbir çıktı.

Dedektifle yüzleştikleri sahne çok etkileyiciydi. Kardeşi gibi gördüğü DaeShik’in  sebep olduğu hayal kırıklığıyla bir kez daha yıkıldı JınHyuk.

 

Golden Time ekibinden çok fazla kişiye odaklanmadı dizi, gördüğümüz kişilerden biri olan Oh HyunHo’yu  Super Junior’dan Yesung canlandırdı. Dizinin en işe yarar karakterlerinden biri olduğunu düşünüyorum Dedektif Oh’un. İşi düşen telefon açarak iş verdi, araştırılacak şeyler istedi, sorular sordu…?

 

Dizide bir sürü mesaj da vardı. Paraya, güce köle olmuşlara karşı dimdik durdu ve adalet için savaştı dedektifimiz.

Golden Time ekibi asıl suçluya yaklaştıkça azarlanıp tehdit edilen Baş Amir ekibi dağıtmaya çalıştı. Evet, dizinin sonunda o da mahvoldu. Son pişmanlığı fayda vermedi.

Kwonjoo dedektifin eşinin ses kaydını dinlerken duyduğu deniz ve demir sesleri sayesinde TaeGu’nun cinayetleri işlediği evi bulundu. Pişmanlıkla TaeGu’yu yok etmeye giden DaeShik’in başına gelmeyen kalmadı. Neyseki Dedektifler sayesinde son anda kurtarıldı.

TaeGu’nun babasının çırpınırkenki düşüncelerini hayretle dinledim. Böyle bir babanın bir insan yetiştirmesi mümkün olamazmış herhalde.

TaeGu son kez kaçmaya çalışırken kendi adamlarını da bir anda öldürdü.Her türlü pis işlerinde yardımcı olan adam böyle ölmeyi beklemiyordu sanırım. Kurban olmasına yardım ettiği insanlar gibi kurban oldu.

TaeGu kadar olmasa da onu o hale getirenlerden biri olan babası da acımasız bir insandı. Oğlunun her türlü pisliğini sakladı ve kendisi kocaman bir katil oluşturdu.

Yetiştirme şeklinin, çevrenin kişilik oluşumundaki rolüne güzel dikkat çekilmişti.

KwonJoo’nun röportaj verip sinirlendirmesiyle katil yakalandı.

“Dizi boyunca sen gülmüştün TaeGu biraz da sen sinir ol” diye düşünmedim desem yalan olur.?

Ne kadar gücü de olsa TaeGu da yakalandı.

Adaletin er ya da geç yerini bulduğunu, suçluların güçlü de olsalar zengin de olsalar cezalarını çekeceklerini çok güzel işledi dizi.

Babası da gidecekleri yeri biliyor olsa gerek, bir zavallı gibi öldü.

Nihayet Kwon Joo’da Dedektif Mo Jınhyuk’ta içleri biraz da olsa ferahlamış şekilde sevdiklerini ziyaret edebildi.

Dedektif eşine yeterince ilgi göstermediği için pişmandı, katili yakaladıktan sonra ziyaretine gidebildi.

İşte beni gerçekten şaşırtan sona geldik.

TaeGu akli dengesi bozuk olduğu için hastaneye yatırılmıştı.

TaeGu’nun öldürülmesini, hem de bu şekilde, kesinlikle beklemiyordum! ?TaeGu’nun da beklediğini zannetmiyorum. Yaşattığını yaşayarak öldü. Yazık…

O doktor kim, neden TaeGu’nun ki gibi bir silahla öldürüyor, TaeGu’yu tanıyor mu yoksa ondan daha iyi olduğuna inandığı için bunu mu kanıtlamaya çalışıyor? Kafamda bir sürü soru işareti oluştu. Hepsinin cevabını Voice’un ikinci sezonunda öğrenmeyi umuyorum.?

Dizinin sonunda karşımıza çıkan yazılar çok anlamlıydı. Bütün diziyi birleştirdi.

Dizinin amaçlarından bazıları  ilk yardımın, zamanın önemini göstermekti. Bunu başarıyla gösterdiklerini düşünüyorum. Bir saniyenin bile insanların hayatındaki önemi ne kadar büyük. Ve o insanlar birilerinin ailesi, birilerinin dostları..

En etkilendiğim sahnelerden biriydi bu yazıların olduğu kısımlar.İnsan, hayvan ya da bitki hayat çok değerli ve kimsenin bir başkasınınkine zarar verme hakkı yok.

Başından sonuna kadar keyifle izledim diziyi. Polisiye dizi severlerin yanında izleyen herkesi etkileyeceğine inanıyorum dizinin.

Voice dizisinin müzikleri de çok güzeldi, ben bir tanesini daha çok beğendim. Dizideki insanların acılarına, umutlarına, hayal kırıklıklarına, kayıplarına her türlü ana çok güzel yakıştı bence bu şarkı~

 

Diziyi keyifle izlemiş, yazımı da keyifle okumuş olmanız dileğiyle~?

““Bir Ses Duydum!”- Voice Dizisi Yorum” için 4 yorum

 1. Polisiye sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir diziydi gerçekten. Yorum için teşekkürler çok güzel özetlemişsin ?

 2. Son da koyduğunuz şarkının adını söyler misiniz?
  Bu arada yorumunuzu çok beğendim. O sondaki yazılar ve özellikle dedektifin Daeshik ile yüzleşme sahnesinde duygular altüst oldu resmen. Çok iyi oyunculuk sergilemişler. Genel olarak diziyi beğendim. 2.sezonu nasıl merak ediyorum ve sanırım dedektifimiz diğer sezonlarda yok 🙁

  1. Merhaba şarkının adı “Voice”. Yuna Kim isimli bir sanatçı söylemiş. Çok teşekkür ederim, ben de tekrar dönüp okudum yorumumu. Gerçekten çok keyifli bir diziydi. Çok da duygusaldı. Evet, erkek dedektifimiz diğer sezonlarda yok ancak ses uzmanımız yer alıyor.

Yorumlar kapatıldı.