Night Has Come Yorumu: Kendinizi Korkunç Bir Oyunun İçinde Bulsaydınız, Ne Yapardınız?

Her zaman keyifle oynadığınız bir oyunu bu sefer yaşamak için oynamak zorunda kalsaydınız, ne yapardınız?

Hayal edin. Sınıfınızla birlikte bir okul gitmek için otobüse biniyor ve öğretmeninizin eşliğinde uzaktaki bir okula gidiyorsunuz. Siz binaya girer girmez tuhaflıklar başlıyor, çünkü hemen arkanızdan gelmesi gereken diğer sınıflar ortalarda görünmüyor. Öğretmeniniz, sakince beklemenizi ve hemen döneceğini söyleyerek onlara bakmaya gidiyor.

Bir süre sınıf arkadaşlarınızla oyalanıyorsunuz ancak gelen giden kimsenin olmaması canınızı sıkıyor ve etrafa bakmaya başlıyorsunuz. Bu sırada dikkatinizi bir şey çekiyor: okulda sizden başka hiçkimse yok. Ortalarda görünmeyen kişi yalnızca diğer sınıflara bakmaya gideceğini söyleyerek ayrılan öğretmeniniz değil, siz binaya girerken danışmada oturan kişilerden de bir iz görünmüyor.

Dahası geldiğiniz bu yerde ne internet çekiyor ne de telefonlar çalışıyor. Endişelenmemeye çalışıp, beklemeye karar veriyorsunuz. Ancak bu sırada çok tuhaf bir şey oluyor ve telefonunuzdan bir bildirim geliyor: “Mafya oyunu başlıyor!”


night-has-come-kore-dizisi

Hiç bilmediğiniz bir yerde kendinizi bir anda bir mafya oyununun ortasında bulsaydınız ne yapardınız? Peki, bu oyunun yalnızca bir oyun olmadığı ortaya çıksaydı?

2023 Kore dizileri arasındaki en güncel yapımlardan Night Has Come, kendilerini kanlı bir oyunun ortasında bulan bir grup öğrencinin hikayesini anlatıyor.


YAZI İÇERİĞİ

  • Night Has Come Dizi Konusu
    • Night Has Come Dizi Bilgileri
    • Night Has Come Dizi Oyuncuları
  • Night Has Come Dizi Yorumu
    • Night Has Come Benzeri Dizileri

night-has-come-kore-dizisi-konusu-oyuncuları-izle-yorum

dizi-konusu

Night Has Come Kore Dizi Konusu

Liseli bir grup öğrenci bir program için sınıfça uzaktaki bir okula götürülür. Programın başlaması için diğer sınıfların da gelmesi beklenmektedir. Ancak gelen giden bir araç olmayınca ve de iletişim de kurulamayınca görevli öğretmen onlara bakmak için okuldan ayrılır.

Öğrenciler odalarına dağılıp öğretmenlerini beklemeye başlamışken tuhaf bir şey olur. Herkesin telefonuna bir mafya oyunundan bildirim gelmekte ve kimliklerini bildirmektedir. Bu durum öğrencilerin bir kısmını heyecanlandırsa da bir kısmı oldukça tuhaf bulur. Çünkü oyun, daha önce kayıt olmadıkları halde isimlerine ve fotoğraflarına sahiptir, dahası internetin olmadığı okulda çalışmaktadır.

Öğrenciler ne olduğunu anlamaya çalışırken bir araya gelirler ve bir arkadaşlarına oy verirler. Bekledikleri şey, oy verilerek elenen arkadaşlarının oyundan çıkmasıdır. Bu böyle de olur. Ancak çok daha korkunç bir şekilde.

Oy birliğiyle seçilen kişi anlaşılamayan bir nedenden dolayı kontrolünü kaybeder ve kendisini korkunç bir şekilde öldürür. Öğrenciler arkadaşlarının yasını tutma fırsatı bile bulamadan kendilerini tek tek öldükleri bir oyunun içinde bulur. Bu tuhaf oyunda hayatta kalmak için akıllı olmalı ve doğru oyu kullanmalıdırlar.


kim-wooseok

Night Has Come Dizi Bilgileri

2023 Kore dizileri arasına katılan en yeni Kore dizilerinden Night Has Come, gizem, gerilim ve korku türünde. Yönetmenliğini 2020 yılının ilgi çeken dizilerinden Search dizisinin de yönetmenliğini yapmış olan Lim DaeWoong üstlenirken; dizinin senaryosunu Kang MinJi yazıyor.


Search Dizi Önerisi: Yaratıklarla Dolu Bir Bilimkurgu Dizisi!


Night Has Come kaç bölüm olacak?

U+mobiletv’de yayınlanan dizinin 1. sezonu 12 bölümden oluşuyor.


Night Has Come yayın tarihi, 8, 9, 10. bölümler…

Dizinin ilk 4 bölümü, 4 Aralık tarihinde yayınlandı. Night Has Come 9. bölüm ne zaman yayınlanacak: Yeni bölümün 18 ya da 19 Aralık tarihinde gelmesi bekleniyor.


Night Has Come dizisini nereden izleyebilirim?

Diziyi U+mobiletv veya Viki üzerinden izleyebilirsiniz. Nigth Has Come Netflix platformunda yok, gelecek zamanda eklenip eklenmeyeceği belli değil.


night-has-come-oyuncu-kadrosu

Night Has Come Oyuncuları

Tüm dünyadan çok sayıda Kore dizi severin izlediği Night Has Come Kore dizisi oldukça genç isimlerden oluşan bir oyuncu kadrosuna sahip. Night Has Come oyuncu kadrosunda Lee JaeIn, Kim WooSeok, Choi YeBin, Cha WooMin ve Ahn JiHo gibi isimler var.

Lee JaeIn, Night Has Come dizisinde Lee YoonSeo karakterini canlandırıyor. Arkadaşları ile bir okul gezisine giden Lee YoonSeo, kısa süre içerisinde kendisini gördüğü tuhaf rüyaların içinde buluyor. Lee JaeIn daha önce Racket Boys, Undercover, Hospital Playlist gibi çok sayıda dizide oynamış.

Kim WooSeok, kanlı bir oyunun içinde kalan sınıfın, sınıf başkanı olan Kim JunHee karakterini canlandırıyor. Aynı zamanda bir K-pop idolü olan Kim WooSeok daha önce Bulgasal ve Twenty Twenty gibi dizilerde yer almıştı.

Penthouse‘ın yıldızlarından Choi YeBin, dizide sınıfın en zeki ve sessiz öğrencilerinden Oh JungWon karakterini canlandırıyor. Choi YeBin daha önce It’s Beautiful Now, Love&Wish ve hit Kore dizilerinden Penthouse‘da yer almıştı.

Cha WooMin sınıfın bencil ve zorba karakteri olan Ko KyungJun‘u canlandırıyor. Genç oyuncu daha önce bir diğer lise dizisi olan Weak Hero Class’da ve Brave Citizen filminde rol almış.

Night Has Come dizisinin diğer tüm oyuncularına şuradan ulaşabilirsiniz: Night Has Come kdrama cast asianwiki.


Night Has Come Dizi Yorumu

Okul ve ödevlerin stresinden uzaklaşmak anlamına gelen okul gezileri her zaman öğrencilerin en sevdiği şeylerden biri olmuştur. Aynı zamanda birlikte oynanan ve keyifli vakit geçirilmesini sağlayan oyunlar da. Peki bu sefer bu iki şey, kanlı bir kabus anlamına gelseydi?

2023 Kore dizilerinden Night Has Come, gizem ve gerilim dolu hikayesiyle son zamanlarda en çok keyif aldığım dizilerden biri. Dizi, bir okul gezisinin korkunç bir kabusa dönüşmesiyle, hayatları uğruna oyun oynamak zorunda kalan bir grup öğrencinin hikayesini anlatıyor. Yazının bu bölümünde Night Has Come yorumlarımı paylaşacağım.

Gizem ve gerilim türünü seviyorsanız, açıklanamayan olayların, yüreğinizi ağzınıza getirecek durumların, bolca gizemin ve tuhaflığın olduğu yapımları seviyorsunuz demektir. Night Has Come‘da tam olarak böyle bir dizi. Bir grup öğrenci bir okula gidiyor ve kendilerinden başka hiç kimsenin olmadığı bu okulda korkunç bir oyun oynamaya zorlanıyorlar: Mafya oyunu.

Oyun; doktor, polis, vatandaş ve mafyalardan oluşuyor. Her birinin farklı bir işlevi olan bu unvanlar, öğrencilere oyun tarafından random bir şekilde dağıtılıyor. Öğrenciler yukarıda detaylı şekilde anlattığım gibi önce bu durumu bir şaka, ya da geldikleri merkez tarafından yapılan gelişmiş bir oyun zannediyor. Aralarından birinin yaptığı bir şey olduğunu düşünenler de oluyor. (Ne yazık ki bu ilk oylanan kişi olmasına sebep oluyor o kişinin.)

Kısa zamanda bunun normal bir oyun olmadığını fark ediyorlar.

İlk yaptıkları oylama kanlı bir ölümle sonuçlanınca öğrenciler oynadıkları şeyin yalnızca bir oyun olmadığını fark ediyorlar. Tabii, bu pek de bir şey değiştirmiyor çünkü ertesi gün yeni bir el başlıyor. Ölmemek için tekrar oy kullanmak zorunda kalıyorlar ve burada asıl problem başlıyor: Herkesin arkadaş olduğu bir ortamda kime oy verecekler?

Night Has Come, böylesine bir dizide olması gereken en önemli şeyi, gizemi, korumayı başarıyor. Bir anda telefona inen bu uygulamaların ve tuhaf ölümlerin ardındaki şeyi kolayca bulamıyorsunuz.

Yüksek teknoloji kullanan birileri mi, bir lanet sonucu ortaya çıkan doğaüstü güçler mi yoksa okuldaki öğrencilerden biri mi? Oyunun ve yaşananların ardındaki isim gizemini korumaya devam ediyor.

Doğal olarak öğrencilerin yaptığı ilk şey bu tuhaf mekandan ayrılmaya çalışmak oluyor. Ancak kısa sürede bunun pek de kolay olmadığını anlıyor ve oyun hakkında yeni kurallar öğreniyorlar. Bu da dizinin heyecanını korumasını sağlıyor.

Dizi, insanoğlunun söz konusu kendi hayatı olduğunda ne kadar bencil ve acımasız olabileceğini de gösteriyor.

Night Has Come hayatta kalma temasını gördüğümüz birçok yapımdaki gibi (Hunger Games’ten tutun, Squid Game’e kadar) insanın en kötü yanının ortaya çıktığı, doğru ve yanlışın, vicdan ve bencilliklerin çarpıştığı bir yapım. Hayatta kalmaya çalışan öğrencileri izlerken, insanoğlunun ne kadar bencil ve acımasız olabileceğine şahit oluyorsunuz. Dizi bu bakımdan, önemli bir konuya parmak da basıyor. (Az önce bahsettiğimiz iki yapım kadar olmasa da.)

Dizideki bazı karakterlerin aldığı kararlar ve yaptıkları şeyler bazen biraz mantıksız olabilse de bence bu dizinin seyir zevkini bozacak düzeye ulaşmıyor. Karakterlere söylenirken, neler olduğunu ve neler olacağını merak etmeye devam ediyorsunuz. Ve bence Night Has Come gücünü tam da bu merak hissinden alıyor.

Sonuç olarak bence Night Has Come, izlerken kendinizi tuhaf bir hikayenin içinde bulduğunuz akıcı ve keyifli bir dizi olmayı başarıyor.

Okul gezisine gelen diğer sınıflar ve öğretmenler nerede? İnternetin olmadığı bu tuhaf yerde, nasıl online bir oyun oynanıyor? Ve her şeyden önemlisi bu korkunç oyunu kim yönetiyor?

Bu soruların cevabını bulmak istiyorsanız, hazır olun çünkü, “Mafya oyunu başlıyor!”


Nigth Has Come Benzeri Diziler:

Ölümcül oyunların, kanlı yarışların, ürpertici gerçeklerin ve tonlarca gizemin olduğu yapımları seviyorsanız bu dizilere de şans vermek isteyebilirsiniz:


Uzun zaman sonra bir Minihanok dizi incelemesinin daha sonuna geldik. Umarım keyifle okuduğunuz bir yazı olmuştur. Yazıyı buraya kadar okuduysanız lütfen ayrılmadan önce yorum bırakmayı unutmayın!


Night Has Come dizisini izliyor musunuz? Sizce dizi izlemeye değer mi?

 

You may also like...

Ne düşünüyorsunuz?